Σελ. 21 από 601 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 9003
  1. #301
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.580
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τις οθόνες, αν εννοείς αυτά που ακούγονται για 4Κ κλπ... θα συμφωνήσω ότι είναι υπερβολικά.
    Και τα 1440 X 2560 είναι ήδη υπερβολή για κινητό (ίσως σε phablet να βλέπεις μια μικρή διαφορά από 1080 x 1920).

  2. #302
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Τα κινητά σήμερα ένα σοβαρό πρόβλημα έχουν :μπαταρία. Δεν έχουμε ουδεμία βελτίωση στην τεχνολογία των μπαταριών (ή βασικά, έχουμε, αλλά δεν είναι ανάλογη με το τι ενέργεια θέλουν τα κινητά). Παράλληλα, έχουμε το ηλιθιο trend να κάνουν τα κινητά πιο λεπτά όσο γίνεται. Πιθανό το φιάσκο του Note 7 να ήταν αποτέλεσμα αυτού του ηλιθιου trend.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  3. #303
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα κινητά σήμερα ένα σοβαρό πρόβλημα έχουν :μπαταρία. Δεν έχουμε ουδεμία βελτίωση στην τεχνολογία των μπαταριών (ή βασικά, έχουμε, αλλά δεν είναι ανάλογη με το τι ενέργεια θέλουν τα κινητά). Παράλληλα, έχουμε το ηλιθιο trend να κάνουν τα κινητά πιο λεπτά όσο γίνεται. Πιθανό το φιάσκο του Note 7 να ήταν αποτέλεσμα αυτού του ηλιθιου trend.
    Τι περιμένεις να δεις δηλαδή, ότι θα αλλάξει η τεχνολογία και από εκεί που έβγαζες μια μέρα θα βγάζεις βδομάδα;

    Πάσα σύγκριση dumbphone με smartphone είναι ατυχής, σαν να συγκρινεις αυτοκίνητο με γαϊδούρια και να λες ότι τα γαϊδούρια κοστίζουν λιγότερο.

  4. #304
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων

    Τι περιμένεις να δεις δηλαδή, ότι θα αλλάξει η τεχνολογία και από εκεί που έβγαζες μια μέρα θα βγάζεις βδομάδα;

    Πάσα σύγκριση dumbphone με smartphone είναι ατυχής, σαν να συγκρινεις αυτοκίνητο με γαϊδούρια και να λες ότι τα γαϊδούρια κοστίζουν λιγότερο.
    Δεν έκανα σύγκριση με dumbphone, μην κάνεις άλματα λογικής. Κάνω σύγκριση με παλιότερα smartphone (έκανα αναφορά στην λεπτυνση των κινητών).
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  5. #305
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.340
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα κινητά σήμερα ένα σοβαρό πρόβλημα έχουν :μπαταρία. Δεν έχουμε ουδεμία βελτίωση στην τεχνολογία των μπαταριών (ή βασικά, έχουμε, αλλά δεν είναι ανάλογη με το τι ενέργεια θέλουν τα κινητά). Παράλληλα, έχουμε το ηλιθιο trend να κάνουν τα κινητά πιο λεπτά όσο γίνεται. Πιθανό το φιάσκο του Note 7 να ήταν αποτέλεσμα αυτού του ηλιθιου trend.
    Αυτό που παρατηρώ είναι ότι βελτιώνοντας τις μπαταρίες, βελτιώνονται και οι επεξεργαστές, αλλάζει και το sw.
    Οπότε ναι μεν έχεις φτιάξει μια μπαταρία που σε προηγούμενες καταστάσεις μπορεί να σε έβγαζε την εβδομάδα αλλά και πάλι σήμερα θα σε κρατάει 1-2 μέρες το πολύ.
    πχ τεχνολογία 4G... έχοντάς την ενεργοποιημένη και χωρίς να κάνω υπερβολική χρήση (μάλλον πολύ μικρή έως το πολύ μέτρια) μου βγάζει 1 μέρα.
    Επιλέγοντας gsm πιάνω 2-3 μέρες.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #306
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι περιμένεις να δεις δηλαδή, ότι θα αλλάξει η τεχνολογία και από εκεί που έβγαζες μια μέρα θα βγάζεις βδομάδα;

    Πάσα σύγκριση dumbphone με smartphone είναι ατυχής, σαν να συγκρινεις αυτοκίνητο με γαϊδούρια και να λες ότι τα γαϊδούρια κοστίζουν λιγότερο.
    Έτσι μπράβο πεστα, τι να την κάνεις την μπαταρία, θα το συνδέεις στο ρεύμα και θα έχεις κινητό

  7. #307
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι μπράβο πεστα, τι να την κάνεις την μπαταρία, θα το συνδέεις στο ρεύμα και θα έχεις κινητό
    Kινητα εχει με μεγαλες μπαταριες, αλλα δεν βλεπω ουτε εσενα ουτε τον flamelab να τα εχετε αγορασει. Ο ενας εχει nexus 5x και ο αλλος p9 lite, αν δεν λανθανω;

    Επισης, καλο ειναι να σχεδιασετε και ενα τηλεφωνο με μεγαλη μπαταρια.

    Θα ειναι <5" οθονη, αρα τετραπαχο οπως το redmi 3? (του οποιου ολα τα αλλα υποσυστηματα ειναι επιεικως μετρια και χωρεσε 4000mah μπαταρια)
    Θα ειναι >5" οθονη αρα θα ειναι ηδη μεγαλο και το καθε mm μετραει;

  8. #308
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kινητα εχει με μεγαλες μπαταριες, αλλα δεν βλεπω ουτε εσενα ουτε τον flamelab να τα εχετε αγορασει. Ο ενας εχει nexus 5x και ο αλλος p9 lite, αν δεν λανθανω;

    Επισης, καλο ειναι να σχεδιασετε και ενα τηλεφωνο με μεγαλη μπαταρια.

    Θα ειναι <5" οθονη, αρα τετραπαχο οπως το redmi 3? (του οποιου ολα τα αλλα υποσυστηματα ειναι επιεικως μετρια και χωρεσε 4000mah μπαταρια)
    Θα ειναι >5" οθονη αρα θα ειναι ηδη μεγαλο και το καθε mm μετραει;
    Λανθάνεις δεν έχω P9 lite, και εσύ σίγουρα δεν έχεις πλέον μπαλα

  9. #309
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων

    Kινητα εχει με μεγαλες μπαταριες, αλλα δεν βλεπω ουτε εσενα ουτε τον flamelab να τα εχετε αγορασει. Ο ενας εχει nexus 5x και ο αλλος p9 lite, αν δεν λανθανω;

    Επισης, καλο ειναι να σχεδιασετε και ενα τηλεφωνο με μεγαλη μπαταρια.

    Θα ειναι <5" οθονη, αρα τετραπαχο οπως το redmi 3? (του οποιου ολα τα αλλα υποσυστηματα ειναι επιεικως μετρια και χωρεσε 4000mah μπαταρια)
    Θα ειναι >5" οθονη αρα θα ειναι ηδη μεγαλο και το καθε mm μετραει;
    P8 έχω, με μέτρια μπαταρία (έγινε αγορά εν γνώσει μου, και δεν γκρινιάζω περί αυτού).

    Καλές περιπτώσεις με μεγάλη μπαταρία είναι κινητά σαν το Redmi Note 3.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  10. #310
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.367
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    P8 έχω, με μέτρια μπαταρία (έγινε αγορά εν γνώσει μου, και δεν γκρινιάζω περί αυτού).

    Καλές περιπτώσεις με μεγάλη μπαταρία είναι κινητά σαν το Redmi Note 3.
    Επίσης ZUK Z1, MEIZU M3 κλπ όλα με 4000mah
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  11. #311
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έκανα σύγκριση με dumbphone, μην κάνεις άλματα λογικής. Κάνω σύγκριση με παλιότερα smartphone (έκανα αναφορά στην λεπτυνση των κινητών).
    Kανοντας ενα μικρο review του 1+3, εχω να σου πω οτι δεν θα χαραμιζα ουτε ενα χιλιοστο για να εχω καλυτερη μπαταρια.
    Οσο πιο μικρα ειναι τα κινητα, τοσο πιο ευχρηστα ειναι.

    Το 1+3 που εχω ειναι ιδιο μεγεθος με το nexus 5x που ειχα. Eιναι πιο λεπτο, παρολαυτα εχει μεγαλυτερη οθονη και μπαταρια, ενω ειναι ελαχιστα μεγαλυτερο στο υψος και στο πλατος.

    Αν ηταν 1-2mm πιο παχυ, θα ειχε μεν υποδειγματικη μπαταρια αλλα θα μου επεφτε απο το χερι παραπανω, θα εχανε σε usability.

    Kαι για να συνεχισω για το 1+3.

    Απιστευτη συσκευη, κακως δεν την ειχα τοσο καιρο και πραγματικα φακ ολους τους ηλιθιους reviewers που ειπαν για την οθονη του (biased πληρωμενη ηλιθιοι απο samsung)
    Kαι HTC10 ειχα, και nexus 6/6p και lg g3/g4, s6 edge ολα με 2κ οθονες.

    Καμια διαφορα, να το βαλουν στον πατο τους το 2κ, αν ειναι να μου κοψει εστω και 10% απο την υπεροχη μπαταρια του 1+3, δεν το θελω.

    Ποιοτητα εξαιρετικη, ηχειο μετριο, ηχος στα ακουστικα πανω απο το Μ.Ο..

    Ξεχωριζει το dash charge, σε 25' εχει παρει 50% το κινητο και σε λιγοτερο απο ωρα εχει φορτισει 100%. Μιλαμε για επος.

    Απο ταχυτητα, διαστημικη, εχουν πειραξει λιγο τα animations αλλα με ωραιο τροπο, ενω και η γρηγορη εσωτερικη αλλα και το f2fs filesystem που εχει πλεον με nougat, την κανουν την πιο γρηγορη android συσκευη εκει εξω. Βλεπω στο youtube συγκριτικα με το Pixel και πραγματικα ειναι ισο ή καλυτερο.


    Υστερει στις βραδυνες, συγκρινοντας με nexus 6p/5x αλλα αυτά ειχαν πραγματικα καλες καμερες, ιδιο με το htc10 το βλεπω.
    1 σκαλα κατω απο pixel και s7 δηλαδη.

    Κινηταρα, το βρηκα σε καλη τιμη και πραγματικα το χαιρομαι

    ΥΓ

    Εχω και ενα iphone 5s στην κατοχη μου, θα πεσει συγκριση ios με android σε λιγο καιρο

  12. #312
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.769
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kανοντας ενα μικρο review του 1+3, εχω να σου πω οτι δεν θα χαραμιζα ουτε ενα χιλιοστο για να εχω καλυτερη μπαταρια.
    Οσο πιο μικρα ειναι τα κινητα, τοσο πιο ευχρηστα ειναι.

    Το 1+3 που εχω ειναι ιδιο μεγεθος με το nexus 5x που ειχα. Eιναι πιο λεπτο, παρολαυτα εχει μεγαλυτερη οθονη και μπαταρια, ενω ειναι ελαχιστα μεγαλυτερο στο υψος και στο πλατος.

    Αν ηταν 1-2mm πιο παχυ, θα ειχε μεν υποδειγματικη μπαταρια αλλα θα μου επεφτε απο το χερι παραπανω, θα εχανε σε usability.

    Kαι για να συνεχισω για το 1+3.

    Απιστευτη συσκευη, κακως δεν την ειχα τοσο καιρο και πραγματικα φακ ολους τους ηλιθιους reviewers που ειπαν για την οθονη του (biased πληρωμενη ηλιθιοι απο samsung)
    Kαι HTC10 ειχα, και nexus 6/6p και lg g3/g4, s6 edge ολα με 2κ οθονες.

    Καμια διαφορα, να το βαλουν στον πατο τους το 2κ, αν ειναι να μου κοψει εστω και 10% απο την υπεροχη μπαταρια του 1+3, δεν το θελω.

    Ποιοτητα εξαιρετικη, ηχειο μετριο, ηχος στα ακουστικα πανω απο το Μ.Ο..

    Ξεχωριζει το dash charge, σε 25' εχει παρει 50% το κινητο και σε λιγοτερο απο ωρα εχει φορτισει 100%. Μιλαμε για επος.

    Απο ταχυτητα, διαστημικη, εχουν πειραξει λιγο τα animations αλλα με ωραιο τροπο, ενω και η γρηγορη εσωτερικη αλλα και το f2fs filesystem που εχει πλεον με nougat, την κανουν την πιο γρηγορη android συσκευη εκει εξω. Βλεπω στο youtube συγκριτικα με το Pixel και πραγματικα ειναι ισο ή καλυτερο.


    Υστερει στις βραδυνες, συγκρινοντας με nexus 6p/5x αλλα αυτά ειχαν πραγματικα καλες καμερες, ιδιο με το htc10 το βλεπω.
    1 σκαλα κατω απο pixel και s7 δηλαδη.

    Κινηταρα, το βρηκα σε καλη τιμη και πραγματικα το χαιρομαι

    ΥΓ

    Εχω και ενα iphone 5s στην κατοχη μου, θα πεσει συγκριση ios με android σε λιγο καιρο
    Πες και κανενα αρνητικό :P
    Απαράδεκτοι που έχουν ενα ενιαίο volume control για τον ήχο κλήσης και τις ειδοποιήσεις .....

  13. #313
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leros2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες και κανενα αρνητικό :P
    Απαράδεκτοι που έχουν ενα ενιαίο volume control για τον ήχο κλήσης και τις ειδοποιήσεις .....
    H καμερα ειναι μετρια το βραδυ, το dnd και τα αλλα modes δεν τα χρησιμοποιω, ειναι πραγματικα ηλιθιος ο τροπος του android.
    Αν καποιος θελει σκετη συσκευη και οχι θηκες, το εξογκωμα της καμερας, ενοχλει, αλλα με θηκη κουμπωνει τελεια.
    Eλαττωμα ειναι οτι το dash charge ειναι proprietary και εχει 30€ ο φορτιστης απο το site τους + μεταφορικα.
    Αλλο ελαττωμα, εχει 2.5D οθονη, αν θελει καποιος screen protector θα βαλει ειτε αυτα τα αθλια που αφηνουν κενο στην ακρη και φαινονται οι γραμμες ή 'full face' που στενευει λιγο την οθονη.

    Ο fingerprint scanner που εχει απλα κορυφη, δεν νομιζω να εχει καποιο κινητο καλυτερο.

  14. #314
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.580
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leros2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαράδεκτοι που έχουν ενα ενιαίο volume control για τον ήχο κλήσης και τις ειδοποιήσεις .....
    Ορίστε;

  15. #315
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.035
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leros2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες και κανενα αρνητικό :P
    Απαράδεκτοι που έχουν ενα ενιαίο volume control για τον ήχο κλήσης και τις ειδοποιήσεις .....
    Γούστα.
    Το αντίθετο στο G4 μου την δίνει στα νεύρα.

Σελ. 21 από 601 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αεροπορικές εταιρίες, αεροδρόμια και αεροπορικά ταξίδια: γενική συζήτηση
    Από lewton στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 9738
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-24, 09:50
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-16, 13:58
  3. Bash on Ubuntu on Windows - γενική συζήτηση
    Από tsigarid στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-16, 11:28
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-16, 22:05
  5. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 00:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας