Σελ. 279 από 601 ΠρώτηΠρώτη ... 259269274277278279280281284289299 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.171-4.185 από 9014
  1. #4171
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    2% την ημέρα, την ώρα;;
    Την μέρα αν θυμάμαι καλά. Καλύτερα να σχολιάσει κάποιος που μου είχε πει και μένα γιατί εγώ γενικά δεν την βλέπω την διαφορά. Φορτίζω γενικά το βράδυ και γενικά χρησιμοποιώ την συσκευή έντονα με κυρίως απαιτήσεις στην οθόνη. Εχω μόνιμα τα πάντα ανοικτά συνεπώς και 5% την μέρα, δεν θα το προσεξω.

  2. #4172
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    ΟΚ, ευχαριστώ. Θα εκτιμούσα κι άλλες απαντήσεις για το συγκεκριμένο θέμα AOD/μπαταρία.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  3. #4173
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.354
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΚ, ευχαριστώ. Θα εκτιμούσα κι άλλες απαντήσεις για το συγκεκριμένο θέμα AOD/μπαταρία.
    Εξαρτάται την χρήση του κινητού.
    Σε απλή χρήση δεν θα δεις διαφορά.
    Εγώ είδα όταν πρόσθεσα δεύτερη κάρτα sim.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #4174
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρτάται την χρήση του κινητού.
    Σε απλή χρήση δεν θα δεις διαφορά.
    Εγώ είδα όταν πρόσθεσα δεύτερη κάρτα sim.
    Δεν εννοείς για το aod, αλλά για γενικά για την ικανότητα σου να αισθανθείς μικρές διαφορές όπως πχ τις επιπτώσεις της 2ης σιμ.

  5. #4175
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Τη 2η SIM την έχω απενεργοποιημένη. Έκανα ένα πείραμα το βράδυ Τετάρτης προς Πέμπτη και απενεργοποίησα το AOD εντελώς. Για ένα ολόκληρο ~36ωρο από 100% έπεσε στο ~88-90%! Με AOD ούτε με σφαίρες αυτό (είτε μαμά, είτε με τρίτη εφαρμογή). Το ενεργοποίησα ξανά σήμερα κατά τις 11πμ και μέχρι τις 630μμ είχε πέσει ~20% Δεν ξέρω, μπορεί να είμαι υπερβολικός.

    Μου φαίνεται έπρεπε να είχα πάρει το Redmi Note 9 Pro με κλασσικό notifcation led. Έχω ένα περιθώριο μέχρι αύριο ή Δευτέρα να το γυρίσω πίσω στη Xiaomi. Το κακό είναι ότι αν το κάνω αυτό και πάω για το Redmi, τότε ούτε η Xiaomi, ούτε και το Amazon έχουν πρσφορά με δόσεις αυτή τη στιγμή για το συγκεκριμένο μοντέλο (είχαν πριν λίγες μέρες). Κάνω μια τελευταία προσπάθεια με μια ακόμα τρίτη εφαρμογή AOD μπας και είναι καλύτερα.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  6. #4176
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.354
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εννοείς για το aod, αλλά για γενικά για την ικανότητα σου να αισθανθείς μικρές διαφορές όπως πχ τις επιπτώσεις της 2ης σιμ.
    Για το aod μιλάω.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  7. #4177
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Φόρτιση χθες το βράδυ. Το βγάζω από την πρίζα τα μεσάνυχτα με τη μπαταρία στο 100%. ~13 ώρες μετά και η μπαταρία έχει πέσει στο 87% με την οθόνη να είναι στο ~58% και SOT 3h15min και το LED Blinker (εφαρμογή που εξομοιώνει notification light σε AMOLED οθόνες) να είναι στο ~7%. Και αυτό χωρίς να έχω αγγίξει το κινητό και με schedule για την εφαρμογή ώστε να είναι η οθόνη εντελώς κλειστή μέχρι το πρωί! Είμαι υπερβολικός, κάτι δεν έχω καταλάβει καλά;;
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  8. #4178
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    653
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    εγω επαθα κατι αλλο παρομοιο με σενα,φορτιζω το κινητο μου ενα βραδυ,redmi 4x και αφηνω το malwarebytes ανοιχτο ως συνηθως,το πρωι η μπαταρια στο 18% τι στο καλο λεω;;;για καποιο λογο το mlwbts αρχησε να τρωει την μπαταρια.αναγκαστηκα να εχω το mb κλειστο το βραδυ για να μην την τρωει και τωρα τελευταια το εχω συνεχεια κλειστο και το ανοιγω μονο οταν ειναι να κανω update τα apps,εκανα και scan μηπως εφαγα κανενα παραξενο malware αλλα την μπαταρια την τσακιζει οταν το αφησω ανοιχτο.δεν ξερω τι παιζει...
    You pull me in Here we go again And my heart beats faster now And I don’t know Why I’m powerless And there’s no way out...
    https://www.youtube.com/watch?v=WPVv-Jjb0wQ

  9. #4179
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tripkaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω επαθα κατι αλλο παρομοιο με σενα,φορτιζω το κινητο μου ενα βραδυ,redmi 4x και αφηνω το malwarebytes ανοιχτο ως συνηθως,το πρωι η μπαταρια στο 18% τι στο καλο λεω;;;για καποιο λογο το mlwbts αρχησε να τρωει την μπαταρια.αναγκαστηκα να εχω το mb κλειστο το βραδυ για να μην την τρωει και τωρα τελευταια το εχω συνεχεια κλειστο και το ανοιγω μονο οταν ειναι να κανω update τα apps,εκανα και scan μηπως εφαγα κανενα παραξενο malware αλλα την μπαταρια την τσακιζει οταν το αφησω ανοιχτο.δεν ξερω τι παιζει...
    Bug του Malware Bytes μάλλον. Το έχω πάθει κι εγώ στο παρελθόν με κάποια εφαρμογή. Μετά από update (της εφαρμογής) όλα καλά. Αλλά στην περίπτωσή μου μιλάω για κάτι εντελώς διαφορετικό.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  10. #4180
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.766
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοτσόβολος και καλή τιμή.......... μπα θα αρχίσει τις ακυρώσεις μετά
    Και μόλις έλαβα μήνυμα πως είναι στην courier για παράδοση.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #4181
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Περιμένουμε φωτογραφίες. Όχι του κινητού αλλά από το κινητό
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #4182
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φόρτιση χθες το βράδυ. Το βγάζω από την πρίζα τα μεσάνυχτα με τη μπαταρία στο 100%. ~13 ώρες μετά και η μπαταρία έχει πέσει στο 87% με την οθόνη να είναι στο ~58% και SOT 3h15min και το LED Blinker (εφαρμογή που εξομοιώνει notification light σε AMOLED οθόνες) να είναι στο ~7%. Και αυτό χωρίς να έχω αγγίξει το κινητό και με schedule για την εφαρμογή ώστε να είναι η οθόνη εντελώς κλειστή μέχρι το πρωί! Είμαι υπερβολικός, κάτι δεν έχω καταλάβει καλά;;
    Έκανα και εγώ και αντίστοιχα πρόχειρο. Στις 1130 πριν κοιμηθώ είδα ένα ποσοστό 48% και έβαλα το κινητό (mi9t) να κοιτάζει προς τα πάνω. Στις 830 το πρωί έλεγε 42%. Βέβαια το aod δεν είναι ανοιχτό όλη την ώρα από όσο γνωρίζω.

    Προσωπική μου αίσθηση είναι ότι το κινητό έχει υψηλή κατανάλωση από την ρομ και τις system apps. Αλλά χωρίς ρουτ δεν φαίνεται ποια.

  13. #4183
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα και εγώ και αντίστοιχα πρόχειρο. Στις 1130 πριν κοιμηθώ είδα ένα ποσοστό 48% και έβαλα το κινητό (mi9t) να κοιτάζει προς τα πάνω. Στις 830 το πρωί έλεγε 42%. Βέβαια το aod δεν είναι ανοιχτό όλη την ώρα από όσο γνωρίζω.

    Προσωπική μου αίσθηση είναι ότι το κινητό έχει υψηλή κατανάλωση από την ρομ και τις system apps. Αλλά χωρίς ρουτ δεν φαίνεται ποια.
    Ποιο κινητό έχεις;; Πάντως γουγλάροντας, βλέπω ότι γενικά το Mi Note 10 Lite που πήρα δεν τα πηγαίνει τόσο καλά από το θέμα μπαταρίας. Πολλά σχόλια για την οθόνη και πόσο energy efficient (δεν) είναι αν και AMOLED και σε σύγκριση με άλλα κινητά της Xiaomi (πχ Mi Note 10 πού επίσης έχει AMOLED ή το Redmi Note 9 Pro με IPS) . Αυτό καταλαβαίνω τελικά κι εγώ.

    Μάλλον θα το δώσω και θα πάρω το Redmi Note 9 Pro (τελευταία μέρα σήμερα που έχω αυτή τη δυνατότητα). Η Xiaomi UK έχει βγάλει το εν λόγω Redmi (έκδοση 6/128) τελική τιμή £219 και δώρο Mi Band 5.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος megahead13 : 17-08-20 στις 13:47. Αιτία: typo
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  14. #4184
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα και εγώ και αντίστοιχα πρόχειρο. Στις 1130 πριν κοιμηθώ είδα ένα ποσοστό 48% και έβαλα το κινητό (mi9t) να κοιτάζει προς τα πάνω. Στις 830 το πρωί έλεγε 42%. Βέβαια το aod δεν είναι ανοιχτό όλη την ώρα από όσο γνωρίζω.

    Προσωπική μου αίσθηση είναι ότι το κινητό έχει υψηλή κατανάλωση από την ρομ και τις system apps. Αλλά χωρίς ρουτ δεν φαίνεται ποια.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο κινητό έχεις;; Πάντως γουγλάροντας, βλέπω ότι γενικά το Mi Note 10 Lite που πήγα δεν τα πηγαίνει τόσο καλά από το θέμα μπαταρίας. Πολλά σχόλια για την οθόνη και πόσο energy efficient είναι αν και AMOLED και σε σύγκριση με άλλα κινητά της Xiaomi (πχ Mi Note 10 πού επίσης έχει AMOLED ή το Redmi Note 9 Pro με IPS) . Αυτό καταλαβαίνω τελικά κι εγώ.

    Μάλλον θα το δώσω και θα πάρω το Redmi Note 9 Pro (τελευταία μέρα σήμερα που έχω αυτή τη δυνατότητα). Η Xiaomi UK έχει βγάλει το εν λόγω Redmi (έκδοση 6/128) τελική τιμή £219 και δώρο Mi Band 5.
    mi9t

  15. #4185
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μόλις έλαβα μήνυμα πως είναι στην courier για παράδοση.
    Αντε μεγια!

Σελ. 279 από 601 ΠρώτηΠρώτη ... 259269274277278279280281284289299 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αεροπορικές εταιρίες, αεροδρόμια και αεροπορικά ταξίδια: γενική συζήτηση
    Από lewton στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 9746
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-24, 08:23
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-16, 13:58
  3. Bash on Ubuntu on Windows - γενική συζήτηση
    Από tsigarid στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-16, 11:28
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-16, 22:05
  5. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 00:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας