Σελ. 163 από 597 ΠρώτηΠρώτη ... 143153158161162163164165168173183 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.431-2.445 από 8955
  1. #2431
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.735
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κυρίως gmail και Outlook. Αργούν να έρθουν.
    gmail απο την εφαρμογη gmail ερχονται αμεσως.απο αλλο παροχο αλλα εφαρμογη gmail αργουν γιατι δεν εχει συγχρονισμο
    VAMOS ARIS

  2. #2432
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.309
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Στην περίπτωση που αναφέρω δεν υπάρχει θέμα προέλευσης του αποστολέα αλλά συγχρονισμού.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #2433
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.427
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η βελτίωση του πυρήνα του λειτουργικού από εποχής Marshmallow έχει ως σκοπό και τη σωστή διαχείριση της ενέργειας.

    Οι εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο ενώ φαινομενικά δε χρειάζεται όπως για παράδειγμα ένας browser, είναι πάντα διαθέσιμες με τα δεδομένα τους έτοιμα για φόρτωση ενώ δε χάνεται ΠΧ ο συγχρονισμός σε πραγματικό χρόνο. Ας μη ξεχνάμε πως σκοπός του λειτουργικου είναι να μας δίνει τη πληροφορία άμεσα και ενημερωμένη.

    Οι ROM τύπου MIUI, Flyme OS, EMUI απλώς γίνονται ακόμη πιο επιθετικές αλλά ακόμη κι αυτές προβλέπουν την ενεργοποίηση των εφαρμογών στο παρασκήνιο ανά διαστήματα ακριβώς για ότι σου έγραψα στη δεύτερη παράγραφο.

    Εν ολίγοις, εφαρμογές όπως το Greenify χρειάζονται είτε σε παλαιότερες συσκευές με μικρές μπαταρίες ή/και παλαιά έκδοση Android αν και στη δεύτερη περίπτωση έχει σημασία αν μιλάμε για καθαρό ή heavily modified Android.

    Αν δεν έχεις μια τέτοια συσκευή τότε θα σου πρότεινα να το αφαιρέσεις και να κάνεις δύο κύκλους φόρτισης χωρίς τη βοήθεια του να δεις πως θα πάει.

    Εξάλλου από τη στιγμή που δε χρησιμοποιείς τόσο βαριές εφαρμογές όπως του Facebook είσαι ήδη κερδισμένος.
    Εκανα αυτο που μου προταθηκε εδω. Μια πληρη φορτιση (απο το 20% στο 100% και πισω στο 20%) χωρις να χρησιμοποιησω greenify.
    Με την ιδια χρηση σχεδον, εβγαλε μια ΜΕΡΑ λιγοτερο χωρις greenify και εινια η χειροτερη επιδοση του απο τοτε που ειναι στην κατοχη μου 13 μηνες τωρα. Πρωτο και καλυτερο στην καταναλωση μπαταριας το "συστημα σε αδρανεια" (νομιζω ετσι το λεει, τωρα φορτιζει και δεν μπορω να το δω), οποτε θεωρω οτι παει περιπατο η "βελτιωση του λειτουργικου για σωστη διαχειρηση ενεργειας".
    Ολα αυτα με wifi και data ανοιχτα μονο οταν χρειαζεται και τα υπολοιπα (bt, nfc, location, sync κλπ) παντα κλειστα και με ενεργη την εξοικονομηση δεδομενων.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 12-02-19 στις 20:53.
    ديميتريس

  4. #2434
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.625
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκανα αυτο που μου προταθηκε εδω. Μια πληρη φορτιση (απο το 20% στο 100% και πισω στο 20%) χωρις να χρησιμοποιησω greenify.
    Με την ιδια χρηση σχεδον, εβγαλε μια ΜΕΡΑ λιγοτερο χωρις greenify και εινια η χειροτερη επιδοση του απο τοτε που ειναι στην κατοχη μου 13 μηνες τωρα. Πρωτο και καλυτερο στην καταναλωση μπαταριας το "συστμα σε αδρανεια" (νομιζω ετσι το λεει, τωρα φορτιζει και δεν μπορω να το δω), οποτε θεωρω οτι παει περιπατο η "βελτιωση του λειτουργικου για σωστη διαχειρηση ενεργειας".
    Ολα αυτα με wifi και data ανοιχτα μονο οταν χρειαζεται και τα υπολοιπα (bt, bfc, location, sync κλπ) παντα κλειστα και με ενεργη την εξοικονομηση δεδομενων.
    Θύμισε μου τη συσκευή σου.

  5. #2435
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκανα αυτο που μου προταθηκε εδω. Μια πληρη φορτιση (απο το 20% στο 100% και πισω στο 20%) χωρις να χρησιμοποιησω greenify.
    Με την ιδια χρηση σχεδον, εβγαλε μια ΜΕΡΑ λιγοτερο χωρις greenify και εινια η χειροτερη επιδοση του απο τοτε που ειναι στην κατοχη μου 13 μηνες τωρα. Πρωτο και καλυτερο στην καταναλωση μπαταριας το "συστμα σε αδρανεια" (νομιζω ετσι το λεει, τωρα φορτιζει και δεν μπορω να το δω), οποτε θεωρω οτι παει περιπατο η "βελτιωση του λειτουργικου για σωστη διαχειρηση ενεργειας".
    Ολα αυτα με wifi και data ανοιχτα μονο οταν χρειαζεται και τα υπολοιπα (bt, bfc, location, sync κλπ) παντα κλειστα και με ενεργη την εξοικονομηση δεδομενων.
    Εσύ προφανώς δεν θες ειδοποιήσεις. Θες να ανοίξεις την εφαρμογή και τότε να δεις τι υπάρχει καινούργιο. Αν ουσιαστικά αποκλείσεις τις εφαρμογές τους προφανώς και δεν καις ενέργεια αλλά και δεν έχεις ειδοποιήσεις. Αν θες κάποια λειτουργικότητα πρέπει να θυσιάσεις διάρκεια γιατί κάπως πρέπει να ξυπνάει το κινητό για να κάνει poll. Το αντίστοιχο παραδείγμα θα ήταν να έχεις το κινητό μόνιμα σε airplane mode. Εκεί να δεις πόσο παραπάνω θα κρατήσει.Το γεγονός ότι υπάρχει καλύτερη διαχείριση δεν σημαίνει ότι η συμπεριφορά συγκρίνεται με επί της ουσίας απενεργοποίηση του background poll.

    Τώρα θα μπορούσε να υπάρχει μια επιλογή που ξεκάθαρα να διαλέγεις ποιες εφαρμογές θα τρέχουν στο backgrounds όπως θα έπρεπε να υπάρχουν και άλλες ξεκάθαρες επιλογές. Οι επιλογές όμως είναι ο θανάσιμος εχθρός των ux και εν ξεκινάει άλλη κουβέντα. Δεν είναι τεχνικό το θέμα δηλαδή αν και τεχνικά γίνεται μεγάλη προσπάθεια να συμμαζευτουν τα ασυμμαζευτα

  6. #2436
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.427
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @chat1978
    Σε airplane mode το βαζω εδω και κατι χρονια το βραδυ οταν κοιμαμαι, γιατι καποτε ενας μαλακας με ξυπνησε στις 3 το πρωι να μου πει οτι δεν εχει ιντερνετ, και το βγαζω το πρωι. Βεβαια, κατι αναλογο μπορει να γινει και με το do not disturb.
    Για τις εφαρμογες που τρεχουν στο background εχω πει την αποψη μου. Ναι, θελω να τρεχουν καποιες οταν περιμενω κατι, πχ ενα μηνυμα στο viber ή καποιο email, γιαυτο και δεν κανω greenify σε τετοιες περιπτωσεις και απαιτω εφαρμογες που δεν εχουν λογο να τρεχουν στο background (πχ ενας file manager, ενας pdf reader, ενας browser κλπ) να μην τρεχουν.

    @hellenicsun
    Nokia 5 με android 9.
    ديميتريس

  7. #2437
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.625
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nokia 5 με android 9.
    ΟΚ, κατάλαβα.

    Επί της ουσίας με το Greenify κάνεις ότι θα έκανε μία heavily modified ROM.

    Οφείλω να σου πω πως (..κι έχω κάνει τη δοκιμή σε Oneplus One και Nexus 5) ότι αν μπορούσες να βάλεις Lollipop ή Marshmallow στη τωρινή σου συσκευή, θα έβλεπες ακόμη χειρότερη αυτονομία. Βελτίωση δηλαδή υπάρχει και είναι αισθητή. Όχι όμως στα επίπεδα που εσύ επιθυμεις και δυστυχώς όσο χρησιμοποιείς stock Android θα χρειάζεσαι και την εφαρμογή.

    Αν πάλι δεν έχεις θέμα με τη ROM ίσως να έβλεπες MIUI/Flyme OS powered συσκευές που κρατάνε μπαταρία για μεγάλα διαστήματα και προσφέρουν επιλογές για τη συμπεριφορά της κάθε εφαρμογής.

  8. #2438
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    @chat1978
    Σε airplane mode το βαζω εδω και κατι χρονια το βραδυ οταν κοιμαμαι, γιατι καποτε ενας μαλακας με ξυπνησε στις 3 το πρωι να μου πει οτι δεν εχει ιντερνετ, και το βγαζω το πρωι. Βεβαια, κατι αναλογο μπορει να γινει και με το do not disturb.
    Για τις εφαρμογες που τρεχουν στο background εχω πει την αποψη μου. Ναι, θελω να τρεχουν καποιες οταν περιμενω κατι, πχ ενα μηνυμα στο viber ή καποιο email, γιαυτο και δεν κανω greenify σε τετοιες περιπτωσεις και απαιτω εφαρμογες που δεν εχουν λογο να τρεχουν στο background (πχ ενας file manager, ενας pdf reader, ενας browser κλπ) να μην τρεχουν.

    @hellenicsun
    Nokia 5 με android 9.
    Σε καταλαβαίνω πλήρως στην συλλογιστική. Τα δικαιώματα στο Android θέλουν πολλη δουλειά υπέρ του χρήστη και της αυτονομίας. Δεν είναι τόσο δύσκολο πια αλλά πιστεύω ότι η απόφαση είναι μεθοδευμένη και ας λέει η γκουκλ ότι θέλει. Μερικά πράγματα είναι τόσο εύκολο να λυθούν που τα υπόλοιπα είναι παραμύθια.

    Από την άλλη, δεν καταλαβαίνω το κίνητρο σου πάντα. Άλλες φορές πιστεύω ότι το κίνητρο σου αφορά τη διάρκεια μπαταρίας και άλλες φορές το foul play. Αν είναι το 2ο τότε θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το bouncer που δεν θέλει και ρουτ. Ουσιαστικά παραχωρείς δικαιώματα μόνο όταν τα χρειάζεσαι και μετά τα αφαιρεί αυτό αυτόματα. Είναι λίγο τσουρεκακι γιατί συχνά κανείς τα ίδια αλλά δουλεύει και δεν θέλω να θυσιάσω το ρουτ.

  9. #2439
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Τα τελευταία 2 χρόνια τρέχω MIUI και λίγο της Samsung. Προτιμώ με τα χίλια το καθαρό Android σε σχέση με τα υπόλοιπα. Ο λόγος είναι πως δεν σου επιβάλει με το ζόρι κλείσιμο εφαρμογών και λοιπά. Τώρα πχ έχω την εφαρμογή musiccast και πρέπει να κάνω δυο και τρία refresh για να δει πάλι τα ηχεία μου. Κάποια στιγμή τη βάζει σε αδράνεια και χάνει τη σύνδεση. Ή το Adguard. Όσο και να το βάζω σε προστασία αυτό κλείνει σε τυχαίες στιγμές. Ή οι ειδοποιήσεις καμιά φορά κτλ.

    Τουλάχιστον στα Nexus που είχαν περάσει από τα χέρια μου ήταν όλα ελεύθερα και διάλεγα εγώ τι θα τρέχει από πίσω.

    Για εμένα όμως η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Τα τελευταία 2 κινητά μου είναι με 5.500 MAh μπαταρία. Με όλα ανοιχτά είμαι χαλαρά στις 2 μέρες και με το καινούριο στις 3. Οθόνη πολλές φορές φτάνω τις 10 ώρες. Ξέρω ότι σε μεγάλο βαθμό οφείλετε στην πολύ επιθετική πολιτική τους. Αλλά όμως δε μπορώ να παραγνωρίσω και το απίστευτο bloat της Xiaomi. Θεωρώ πως ένα Nexus Max 3 θα είχε αντίστοιχες επιδόσεις χωρίς καμία παρέμβαση.

  10. #2440
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.427
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Λετε να εχει παθει κατι η μπαταρια μου?
    Χτες κατα τις 9 παρα την φορτισα ως το 100% γυρω τις 11 παρα το εβαλα σε flight mode, χωρις να κανω τιποτε αλλο ενδιαμεσα. Και αυτη τη στιγμη ειναι στο 91%! Μηπως να ενεργοποιησω την εξοικονομηση μπαταριας και να απενεργοποιησω την εξοικονομηση δεδομενων?
    ديميتريس

  11. #2441
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.309
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λετε να εχει παθει κατι η μπαταρια μου?
    Χτες κατα τις 9 παρα την φορτισα ως το 100% γυρω τις 11 παρα το εβαλα σε flight mode, χωρις να κανω τιποτε αλλο ενδιαμεσα. Και αυτη τη στιγμη ειναι στο 91%! Μηπως να ενεργοποιησω την εξοικονομηση μπαταριας και να απενεργοποιησω την εξοικονομηση δεδομενων?
    Δες ποια εφαρμογή σου καταναλώνει την μπαταρία.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  12. #2442
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.427
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Προς το παρον βγαζει πως την καταναλωσε το "τηλεφωνο σε αδρανεια" και το "λειτουργικο συστημα android". Λογικο, μιας και δεν εχω τρεξει κατι απο τοτε που το φορτισα.

    Παραπανω, εκει που λεω "εξοικονομηση μπαταριας" ηθελα να γραψω "προσαρμοστικη μπαταρια" και στη λιστα της εχω βαλει και τις 31 εφαρμογες που με αφηνει να βαλω. Αυτο πρεπει να ειναι η "μετονομασια" της επιλογης "διεργασιες που επιτρεπεται να εκτελουνται στο παρασκηνιο" που ειχε μεχρι την 8.1, μιας και πλεον δεν υπαρχει κατι με το ιδιο ονομα.

    Φορ δε ρεκορντ, παρομοια χρηση μπαταριας με ελαχιστη ως μηδαμινη χρηση του κινητου παρατηρησα μια φορα το καλοκαιρι που ημουν για μπανιο σε μια παραλια του Πηλιου και το σημα εκει ειναι στην καλυτερη 3g.
    ديميتريس

  13. #2443
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.309
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς το παρον βγαζει πως την καταναλωσε το "τηλεφωνο σε αδρανεια" και το "λειτουργικο συστημα android". Λογικο, μιας και δεν εχω τρεξει κατι απο τοτε που το φορτισα.

    Παραπανω, εκει που λεω "εξοικονομηση μπαταριας" ηθελα να γραψω "προσαρμοστικη μπαταρια" και στη λιστα της εχω βαλει και τις 31 εφαρμογες που με αφηνει να βαλω. Αυτο πρεπει να ειναι η "μετονομασια" της επιλογης "διεργασιες που επιτρεπεται να εκτελουνται στο παρασκηνιο" που ειχε μεχρι την 8.1, μιας και πλεον δεν υπαρχει κατι με το ιδιο ονομα.

    Φορ δε ρεκορντ, παρομοια χρηση μπαταριας με ελαχιστη ως μηδαμινη χρηση του κινητου παρατηρησα μια φορα το καλοκαιρι που ημουν για μπανιο σε μια παραλια του Πηλιου και το σημα εκει ειναι στην καλυτερη 3g.
    Λογικά έχει θέμα η μπαταρία της συσκευής.
    Ίσως και το κύκλωμα ελέγχου της.
    Πριν αποφασίσεις να την αλλάξεις προχώρησε σε επανεγκατάσταση του android αν είσαι σε custom ή απλά reset της συσκευής.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  14. #2444
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.625
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς το παρον βγαζει πως την καταναλωσε το "τηλεφωνο σε αδρανεια" και το "λειτουργικο συστημα android". Λογικο, μιας και δεν εχω τρεξει κατι απο τοτε που το φορτισα.

    Παραπανω, εκει που λεω "εξοικονομηση μπαταριας" ηθελα να γραψω "προσαρμοστικη μπαταρια" και στη λιστα της εχω βαλει και τις 31 εφαρμογες που με αφηνει να βαλω. Αυτο πρεπει να ειναι η "μετονομασια" της επιλογης "διεργασιες που επιτρεπεται να εκτελουνται στο παρασκηνιο" που ειχε μεχρι την 8.1, μιας και πλεον δεν υπαρχει κατι με το ιδιο ονομα.

    Φορ δε ρεκορντ, παρομοια χρηση μπαταριας με ελαχιστη ως μηδαμινη χρηση του κινητου παρατηρησα μια φορα το καλοκαιρι που ημουν για μπανιο σε μια παραλια του Πηλιου και το σημα εκει ειναι στην καλυτερη 3g.

    Υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο του να μην έχει κάτσει σωστά η αναβάθμιση και να θέλει επαναφορά της συσκευής και στήσιμο από την αρχή.

    Αν σου είναι εύκολο, δοκίμασε το.

  15. #2445
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.309
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Επίσης η 8άρα έτρωγε πολύ γρήγορα την μπαταρία.
    Στην 9 δεν έχει κάποιο θέμα όπως και η 7.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 163 από 597 ΠρώτηΠρώτη ... 143153158161162163164165168173183 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αεροπορικές εταιρίες, αεροδρόμια και αεροπορικά ταξίδια: γενική συζήτηση
    Από lewton στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 9697
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-24, 16:14
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-16, 13:58
  3. Bash on Ubuntu on Windows - γενική συζήτηση
    Από tsigarid στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-16, 11:28
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-16, 22:05
  5. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 00:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας