Σελ. 222 από 601 ΠρώτηΠρώτη ... 202212217220221222223224227232242 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.316-3.330 από 9011
  1. #3316
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.373
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανες εγκατάσταση τον USB driver που σου έβγαλε στον φάκελο?
    Ναι είναι περασμένα αυτά, όπως και.adb drivers από τότε που ξεκλειδωσα τον bootloader..Δυστυχώς απέτυχε η προσπάθεια και σήμερα στάλθηκε στην Oneplus για αντικατάσταση οθόνης. Οπότε τις ξεχνάμε τις φώτο.
    Δοκίμασα πάντως ο,τι συνδυασμό κουμπιών μπορούσα να σκεφτώ. Δεν μπορούσα να καταλάβω πάντως αν έμπαινε σε recovery ή όχι.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  2. #3317
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι είναι περασμένα αυτά, όπως και.adb drivers από τότε που ξεκλειδωσα τον bootloader..Δυστυχώς απέτυχε η προσπάθεια και σήμερα στάλθηκε στην Oneplus για αντικατάσταση οθόνης. Οπότε τις ξεχνάμε τις φώτο.
    Δοκίμασα πάντως ο,τι συνδυασμό κουμπιών μπορούσα να σκεφτώ. Δεν μπορούσα να καταλάβω πάντως αν έμπαινε σε recovery ή όχι.
    Μάλιστα, κρίμα.

    Πόσο σου χρεώνουν την οθόνη ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3318
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.373
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα, κρίμα.

    Πόσο σου χρεώνουν την οθόνη ?
    Γυρω στα 55€
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  4. #3319
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γυρω στα 55€
    Καλή τιμή.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #3320
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Το πρόβλημά μου δεν αφορά ακριβώς Android αλλά το παραθέτω εδώ και παρακαλώ για προτάσεις, γιατί κοντεύω να τρελαθώ.

    Πριν από καμια 20αριά μέρες αποφάσισα να χρησιμοποιήσω Chrome και ταυτόχρονα, να χρησιμοποιήσω και τις sync υπηρεσίες του. Έτσι σκέφτηκα, ότι αφού δεν θα χρειάζεται να θυμάμαι κάποιους κωδικούς απ' έξω με παίρνει να βάλω κάποιους δύσκολους (ψηφία, χαρακτήρες, σύμβολα κλπ). Ανάμεσα στους κωδικούς που άλλαξα ήταν και της Google.

    Ύστερα όμως από προβλήματα που μου έφερε το Windows Update χρειάστηκε να κάνω format τον υπολογιστή και μετά το install του Chrome, συνειδητοποίησα πως το master password που ήξερα δεν ήταν αρκετό. Έπρεπε πρώτα να κάνω log in με τον κωδικό των Google Services και ύστερα να συγχρονίσω τους κωδικούς, τις επεκτάσεις κλπ.

    Έμεινα λοιπόν με το master στο χέρι. Προσπάθησα φυσικά να κάνω reset τον κωδικό, μου ήρθε το μήνυμα στο κινητό, μου ζήτησε να γράψω το κινητό μου ολόκληρο σαν έξτρα βήμα, μου ζήτησε να επιλέξω έναν αριθμό ανάμεσα από τρεις που μου εμφανίστηκε στο κινητό αλλά παρ' όλα αυτά, δεν ήταν αρκετό για να μου δώσουν reset link και είπαν θα με ενημερώσουν σε 3-5 εργάσιμες.

    Πέρασαν οι μέρες και μου ήρθε μήνυμα ότι δεν μπορούν να επιβεβαιώσουν πως είμαι ο κάτοχος και να κάνω ξανά την ίδια διαδικασία, προσθέτοντας κείμενο με περισσότερες πληροφορίες. Το έκανα αλλά πάλι τζίφος. Τρίτη φορά έστειλα εχθές την ιστορία της ζωής μου και περιμένω απάντηση λογικά έως αύριο.

    Το πρόβλημα είναι ότι δεν δίνουν κάποια πληροφορία για το τι χρειάζονται για να τους αποδείξω πως εγώ είμαι ο κάτοχος. Τους έστειλα τον τελευταίο κωδικό που θυμάμαι, τους έστειλα το master password τους έστειλα κάποιες αγορές που έκανα στο Google Play, τους έστειλα κάποιες διευθύνσεις που έμενα τα τελευταία χρόνια μπας και τα δούν από κανένα ιστορικό μου. Γενικά, τους έστελνα ότι μου κατέβαινε στο κεφάλι γιατί δεν ξέρω τι ακριβώς ζητάνε.

    Λόγω αγοράς αποθηκευτικού χώρου υποτίθεται πως είμαι special πελάτης και δικαιούμαι τεχνική υποστήριξη, αλλά όταν προσπάθησα να πατήσω από την εφαρμογή Google One με παραπέμπει σε σελίδα στο internet και μου ζητά εισαγωγή κωδικού. Να την βράσω δηλαδή.

    Αυτή τη στιγμή λοιπόν έχω πλήρη πρόσβαση στο κινητό μου αλλά δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τις υπηρεσίες στον σταθερό. Εάν δεν είχα την ανάγκη του να περιμένω απαντήσεις από διάφορες εταιρίες και εάν δεν είχα αγοράσει αποθηκευτικό χώρο για να δουλεύω το Google Colab θα είχα ήδη αλλάξει email από τα νεύρα. Ρωτώ λοιπόν. Υπάρχει τρόπος να κάνω extract τον κωδικό μου μέσω του Android κινητού? Μετά το πρώτο reset που δοκίμασα εισήγαγα τον master password στον Chrome του κινητού μου αλλά για κάποιο λόγο μου είχε εξαφανίσει τον κωδικό της Google ενώ όλα τα άλλα που έχω αποθηκεύσει τα βλέπω κανονικά. Εάν κάνω logout ίσως να μου εμφανίζει τους κωδικούς που είναι τοπικά αποθηκευμένοι? Γιατί για να μπόρεσα να εισάγω των master password στον Chrome του κινητού μου λογικά ήμουν συνδεδεμένος ήδη.

    Επίσης, τι τρόπος υπάρχει να επικοινωνήσω με την Google εκτός των αυτοματοποιημένων διαδικασιών? Να πάω στα γραφεία τους?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #3321
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μήπως -τραβηγνμενο- σου στέλνει κάποιο notificationστο κινητό, αλλά δεν το παίρνεις.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #3322
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως -τραβηγνμενο- σου στέλνει κάποιο notificationστο κινητό, αλλά δεν το παίρνεις.
    Ξέχασα να το αναφέρω. Μου ήρθε στο κινητό και SMS και notification. Η επιλογή ήταν στο notification STOP δεν ζήτησα αλλαγή κωδικού και PROCEED είμαι εγώ και το ζήτησα. Απάντησα και στο SMS με YES στο ερώτημα αν ζήτησα αλλαγή κωδικού που με προέτρεπε να το ελέγξω. Έτσι για σιγουριά
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #3323
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μάλιστα, περίμενε 1-2 μέρες ακόμα. Λογικά αυτά τα αιτήματα αξιολογούνται από ανθρώπους.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #3324
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.503
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο το λειτουργικο θα με πεθανει! Για να προλαβω τις ασχετες ερωτησεις, επισημαινω οτι δεν ειμαι ολη την μερα online ακομα και οταν ειμαι σε wifi και πως ολες ι εφαρμογες μου κλεινουν μολις βγω απο αυτες, απο το grenify.

    Με πηρε πριν λιγο τηλεφωνο ενας... τυπος (για να μην πω τιποτα χειροτερο) να μου πει οτι με παιρνει και μου στελνει μηνυματα απο το πρωι στο viber και τον αγνοω! Μπαινω στο wifi και γω και ανοιγω το viber να δω τι στην ευχη ηθελε και να του απαντησω.
    Και τοτε βαλθηκε να κανει ενημερωση των google play libraries και ακομα ενα πραγμα. Εγραψα 2 μεγαλα μηνυματα και το κ@λολειτουργικο μου εκλεισε την εφαρμογη για να κανει τις ενημερωσεις του 2 φορες, σβηνοντας και τα μηνυματα!
    Γιατι αγνοει την ρυθμιση που εχω στο store για μη αυτοματες ενημερωσεις? Ή καλυτερα, γιατι αυτη η ρυθμιση αφορα μονο τις εφαρμογες και οχι τα παρελκομενα του play store και του λειτουργικου?

    Τελευταια φορα που γκρινιαξα για το ιδιο πραγμα ηταν πριν 1,5 χρονο που ειχα συνδεθει στην πιο αργη dsl του κοσμου και περιμενα να κατεβασει με 800kbps!
    Παλι η ιδια αναπηρια με τις play libraries. Να κοπουν τα χερια σε οποιον google dev συντηρει αυτο το πραγμα!
    Ανοιξα νωριτερα το wifi και χωρις να μπω store κλπ, ισα ισα για να δω αν ηρθε καποιο mail στο k9 mail, ξεκινησε να τις ενημερωνει παλι χωρις προειδοποιηση. Πηγε στα ~200mb η cache στο play store και εχασα το 5% της μπαταριας μου μεσα σε 2 λεπτα για παπαριες που δεν ακολουθουν οτι εχω ορισει εγω. Και τα λιγοστα mail μου κατεβηκανε λες και ειχα dial up.
    ديميتريس

  10. #3325
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα, περίμενε 1-2 μέρες ακόμα. Λογικά αυτά τα αιτήματα αξιολογούνται από ανθρώπους.

    Λοιπόν παραθέτω τι έκανα μην τυχόν συμβεί και σε άλλον.

    Ακόμα και μετά το κατεβατό 1000 λέξεων δεν μου επέστρεψαν τον λογαριασμό. Τελικά έκανα αυτό που προσπαθούσα να αποφύγω τόσες μέρες, να παίξω μέσω των accounts του android. Δεν ήθελα να μπλεχτώ με αυτή τη διαδικασία γιατί βρήκα πολύ επικίνδυνη την πιθανότητα να μείνω απ' έξω και στο κινητό οπότε ύστερα κλάφτα.

    Μπήκα από web mode λοιπόν στo gmail μέσω του chrome, έκανα forwarding τα εισερχόμενα σε διαφορετικό email οπότε ότι και να συνέβαινε κατά το σκάλισμα δεν με απασχολούσε. Μπήκα στο Options -> Accounts στο android και πάτησα αλλαγή κωδικού. Προφανώς μου ζήτησε να επιβεβαιώσω τον κωδικό και δεν τον ήξερα, πάτησα Forgot Password, μου βγήκε ακριβώς η ίδια διαδικασία όπως και παραπάνω, απλώς στο τελικό βήμα, με ενημέρωσε ότι θα μου αποσταλεί link για reset εντός 6-12 ωρών.

    Η απορία μου λοιπόν είναι γιατί στο καλό δεν εμπιστεύτηκε η google το κινητό μου? Τι να το κάνω λοιπόν αυτό το extra security αν δεν μετράει για αυτούς? Και να πω ότι ήταν κάτι στιγμιαίο και οκ, ίσως είχε πέσει σε λάθος χέρια εντάξει. Τώρα όμως μιλάμε για εβδομάδα+
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #3326
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το κινητό σου είναι rooted κλπ ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  12. #3327
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κινητό σου είναι rooted κλπ ?
    Όχι. Δεν το έχω πειράξει, όπως το αγόρασα. Και είναι μάλιστα από επίσημο αντιπρόσωπο.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #3328
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μάλιστα, περίεργο.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  14. #3329
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.373
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Αναβάθμισα σε Αndroid 10 στο Oneplus 6 και έχω 3 θεματάκια:
    1) Στο Voipdiscountcalls app και ενώ γίνεται restore το Titanium Backup μου, δεν βγάζει τίποτα και έτσι είναι σαν να έχω χάσει όλα τα sms και call log της εφαρμογής.
    2) Δεν μπορώ να λειτουργήσω το app Huawei Health για το smartband Huawei Band 5. Μου βγάζει ότι χρειάζεται το Huawei Mobile Services να τρέχει στο background. Το έχω το άλλο να μην είναι battery optimised, αλλά και πάλι το Huawei Health δεν ανοίγει και βγάζει το ίδιο μήνυμα.
    3) Είχα κάνει backup όλα τα κανονικά SMS με το Superbackup , τα βλεπει όλα η εφαρμογή, αλλά δεν δουλεύει το restore...

    Δεν περίμενα τόσα προβλήματα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  15. #3330
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.345
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Δεν θυμάμαι αν υπήρχε σε παλιότερες εκδόσεις αλλά παρατηρώ ότι στην 9άρα έκδοση όταν συνδέομαι μέσω wifi με dhcp,
    μου προσθέτει εκτός των dns του server και το 8.8.8.8.
    Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να μπορώ να το αποφύγω (εκτός το να δηλώσω static ip);
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 222 από 601 ΠρώτηΠρώτη ... 202212217220221222223224227232242 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αεροπορικές εταιρίες, αεροδρόμια και αεροπορικά ταξίδια: γενική συζήτηση
    Από lewton στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 9745
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-24, 11:24
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-16, 13:58
  3. Bash on Ubuntu on Windows - γενική συζήτηση
    Από tsigarid στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-16, 11:28
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-16, 22:05
  5. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 00:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας