Σελ. 305 από 601 ΠρώτηΠρώτη ... 285295300303304305306307310315325 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.561-4.575 από 9007
  1. #4561
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΛΟΛ
    ε μα. Τι μάπα κινητό είναι αυτό. Μόνο μην γίνει discontinue το nord πριν αποφασίσω να αλλάξω συσκευή.

  2. #4562
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.083
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Κάπως την έχουν δει εκεί στην 1+ με τις τιμές.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #4563
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.368
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπως την έχουν δει εκεί στην 1+ με τις τιμές.
    Ξέρεις εσύ άλλη εταιρεία με τα ίδια specs, το λειτουργικό και το service της ΟΡ σε φτηνότερη τιμή;
    Αν ξέρεις πες μας, αλλιώς άκυρο το σχόλιό σου.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  4. #4564
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπως την έχουν δει εκεί στην 1+ με τις τιμές.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις εσύ άλλη εταιρεία με τα ίδια specs, το λειτουργικό και το service της ΟΡ σε φτηνότερη τιμή;
    Αν ξέρεις πες μας, αλλιώς άκυρο το σχόλιό σου.
    Άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Και η xiaomi βγάζει ποιότικό hardware για τα λεφτά που ζητάει αλλά έχει χάσει την μπάλα με τα μοντέλα, πως να το κάνουμε. Αν κάνει κάποιος την τοποθέτηση τότε το αντεπιχείρημα είναι αν έχεις δει άλλη εταιρεία να δίνει τόσο καλό hardware σε τόσο χαμηλές τιμές;

    Για μένα όλα οκέι μέχρι και το Νόρντ. Συγκεκριμένα το νόρντ είναι πολύ καλό για τα λεφτά του.
    Η τιμή του Ν10 με τις διαφορές που έχει που απευθύνεται; Να ανταγωνιστή το pixel;

    Εσυ δηλαδή που είσαι γενικά δηλωμένα ευχαριστημένος με την 1+, πως τις βλέπεις αυτές τις κινήσεις;

  5. #4565
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.368
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Και η xiaomi βγάζει ποιότικό hardware για τα λεφτά που ζητάει αλλά έχει χάσει την μπάλα με τα μοντέλα, πως να το κάνουμε. Αν κάνει κάποιος την τοποθέτηση τότε το αντεπιχείρημα είναι αν έχεις δει άλλη εταιρεία να δίνει τόσο καλό hardware σε τόσο χαμηλές τιμές;

    Για μένα όλα οκέι μέχρι και το Νόρντ. Συγκεκριμένα το νόρντ είναι πολύ καλό για τα λεφτά του.
    Η τιμή του Ν10 με τις διαφορές που έχει που απευθύνεται; Να ανταγωνιστή το pixel;

    Εσυ δηλαδή που είσαι γενικά δηλωμένα ευχαριστημένος με την 1+, πως τις βλέπεις αυτές τις κινήσεις;
    Προσωπικά σιχαίνομαι το UI της ΧΙΑΟΜΙ.
    Επίσης, έχει κάποιος εμπειρεία από το service της;
    Μπορεί να συγκριθεί με το κόστος και την ταχύτητα της ΟΡ που μέσα σε 4-5 εργάσιμες έχεις στείλει και έχεις λάβει πίσω κινητό με αλλαγμένη πλακέτα;
    Ή ότι παίρνεις 3 εκδόσεις Ανδροιδ στάνταρ εδώ και χρόνια
    Οπότε ναι, όταν έχεις τέτοιες δυνατότητες, θα συνεχίζει ο κόσμος να την στηρίζει με κάποιες ανεβασμένες τιμές.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  6. #4566
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.083
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις εσύ άλλη εταιρεία με τα ίδια specs, το λειτουργικό και το service της ΟΡ σε φτηνότερη τιμή;
    Αν ξέρεις πες μας, αλλιώς άκυρο το σχόλιό σου.
    Για service δεν ξέρω, δεν χάλασε ποτέ κανένα Xiaomi ούτε δικό μου αλλά ούτε και εκείνων που τους πρότεινα και είναι ένα σωρό. Για spec δεν το συζητάω, μιλάμε για τέρατα. Όσο για το λειτουργικό τι να σου πω, γούστα είναι αυτά. Εγώ δεν έχω παράπονα.

    Κουμάντο στο πορτοφόλι σου και στα γούστα σου δεν με απασχολεί να κάνω, αδιάφορο. Γνώμη εκφέρω για να μην τσιμπα ο κόσμος σε υπερκοστολογημένες συσκευές.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Και η xiaomi βγάζει ποιότικό hardware για τα λεφτά που ζητάει αλλά έχει χάσει την μπάλα με τα μοντέλα, πως να το κάνουμε. Αν κάνει κάποιος την τοποθέτηση τότε το αντεπιχείρημα είναι αν έχεις δει άλλη εταιρεία να δίνει τόσο καλό hardware σε τόσο χαμηλές τιμές;

    Για μένα όλα οκέι μέχρι και το Νόρντ. Συγκεκριμένα το νόρντ είναι πολύ καλό για τα λεφτά του.
    Η τιμή του Ν10 με τις διαφορές που έχει που απευθύνεται; Να ανταγωνιστή το pixel;

    Εσυ δηλαδή που είσαι γενικά δηλωμένα ευχαριστημένος με την 1+, πως τις βλέπεις αυτές τις κινήσεις;
    Η τιμές της ναυαρχίδας τους ξέφυγαν και τώρα θέλουν να μπουν και στα από κάτω στρώματα. Η γνώμη μου είναι πως υποχρεούνται, διότι δεν υπάρχει πολύς κόσμος που θα σκάσει τόσα πολλά λεφτά όταν μπορεί να πάει σε samsung ή ακόμα ακόμα σε κάποιο μήλο έστω και προηγούμενο μοντέλο ή μεταχειρισμένο. Edit: Φαντάσου και να μην είχαν τσακίσει τα απίστευτα κινητά της Huawei οι αμερικάνοι.

    Το κάνουν που το κάνουν όμως, θέλουν και να έχουν και premium τιμές μεσαίας κατηγορίας. Τι υβρίδιο είναι αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #4567
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά σιχαίνομαι το UI της ΧΙΑΟΜΙ.
    Επίσης, έχει κάποιος εμπειρεία από το service της;
    Μπορεί να συγκριθεί με το κόστος και την ταχύτητα της ΟΡ που μέσα σε 4-5 εργάσιμες έχεις στείλει και έχεις λάβει πίσω κινητό με αλλαγμένη πλακέτα;
    Ή ότι παίρνεις 3 εκδόσεις Ανδροιδ στάνταρ εδώ και χρόνια
    Οπότε ναι, όταν έχεις τέτοιες δυνατότητες, θα συνεχίζει ο κόσμος να την στηρίζει με κάποιες ανεβασμένες τιμές.
    Απαντάς με την ξερή λογική ότι η 1+ είναι γαμώ. Μαζί σου όταν το τοποθετείς έτσι σκέτα αν και δεν έχω εμπειρία.
    Εγώ σου έγραψα ότι η συσχέτιση είναι λάθος και δεν απάντησες επίσης για τη διαφορά Ν10 και Nord πως το βλέπεις.
    Απλά έγραψες όπως πάντα στο θέμα λές και έχεις μετοχές στην εταιρία ότι 1+ γαμώ και χωρίς εναλλακτική.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τιμές της ναυαρχίδας τους ξέφυγαν και τώρα θέλουν να μπουν και στα από κάτω στρώματα. Η γνώμη μου είναι πως υποχρεούνται, διότι δεν υπάρχει πολύς κόσμος που θα σκάσει τόσα πολλά λεφτά όταν μπορεί να πάει σε samsung ή ακόμα ακόμα σε κάποιο μήλο έστω και προηγούμενο μοντέλο ή μεταχειρισμένο. Edit: Φαντάσου και να μην είχαν τσακίσει τα απίστευτα κινητά της Huawei οι αμερικάνοι.

    Το κάνουν που το κάνουν όμως, θέλουν και να έχουν και premium τιμές μεσαίας κατηγορίας. Τι υβρίδιο είναι αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.
    Αν θες την γνώμη μου, καμιά ναυαρχίδα δεν αξίζει τα λεφτά της, λειτουργικά. Το μόνο που έχουν για μένα και κάνει την διαφορά είναι οι φωτογραφίες. Αλλά 3 φορές τα λεφτά δεν δίνω για φωτογραφική μηχανή.

    Συνεπώς, με αυτή την λογική δεν με απασχολεί το τι έκαναν εκεί πέρα. Στην σειρά 7 όμως της qualcom υπάρχει πολύ ψωμί και το Nord κατά την γνώμη μου είναι sweetspot όσον αφορά το κόστος προς προσφορά. Εναλλακτικά έχεις την Apple με το 5τιας κινητό με καινούργιο επεξεργαστή και την google με το pixel που ενώ θα είναι σαφώς ανώτερο από το nord στην φωτογραφία, πάσχει στο soc και σε κάποια άλλα eye candy features. Εμένα κάπως μου έχει κολήσει η amoled με high refresh rate (90 είναι αρκετά). Με την τιμή του pixel στα 350, δεν θα κοιταζα ποτέ ξανά xiaomi και την γενικά χάλια κάμερα που έχει εκτός και αν ο στόχος μου είναι τα 200Ε ή με δυσκολία τα 250. Στα 300 που έπαιζε πέρσι το ομολογουμένως καλό mi 9t, δεν αξίζει γιατί αν βάλεις τον παράγοντα ζορικα πάω στα 350, σιγά μην πάρω το χάλι της xiaomi στις φωτογραφίες με την miui. Το ερώτημα είναι λοιπόν για μένα nord ή pixel 4a που πιστεύω και τα δύο έχουν φανταστική τιμή.

    Το Ν10 πως κολάει ότανυπάρχει το nord και pixel4a; Ποιος θα το πάρει; Το fanboy της 1+ γιατί έτσι; Σίγουρα θα κάνει πωλήσεις κρίνοντας πως πολλοί άνθρωποι δημιουργούν μια σχέση τυφλής προσήλωσης σε μια εταιρία.

  8. #4568
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.368
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαντάς με την ξερή λογική ότι η 1+ είναι γαμώ. Μαζί σου όταν το τοποθετείς έτσι σκέτα αν και δεν έχω εμπειρία.
    Εγώ σου έγραψα ότι η συσχέτιση είναι λάθος και δεν απάντησες επίσης για τη διαφορά Ν10 και Nord πως το βλέπεις.
    Απλά έγραψες όπως πάντα στο θέμα λές και έχεις μετοχές στην εταιρία ότι 1+ γαμώ και χωρίς εναλλακτική.

    - - - Updated - - -
    Αυτά για μετοχές πές τα σε κανεναν άλλον.
    Σου έχω αναφέρει τουλάχιστον 4 λόγους που είναι πολύ δυνατή η εταιρεία. Και έχω ήδη 2 συσκευές της, οπότε μόνο τυχαία δεν είναι τα σχόλια μου.
    Με έχεις δει να γράφω ξερά ότι είναι η καλύτερη κλπ πουθενά;
    Αλλά για αυτά που προσφέρει έχει λόγο που έχει τέτοια τιμη.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  9. #4569
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά για μετοχές πές τα σε κανεναν άλλον.
    Σου έχω αναφέρει τουλάχιστον 4 λόγους που είναι πολύ δυνατή η εταιρεία. Και έχω ήδη 2 συσκευές της, οπότε μόνο τυχαία δεν είναι τα σχόλια μου.
    Με έχεις δει να γράφω ξερά ότι είναι η καλύτερη κλπ πουθενά;
    Αλλά για αυτά που προσφέρει έχει λόγο που έχει τέτοια τιμη.
    Και πάλι δεν καταλαβαίνεις την λογική διάκριση του η εταιρεία είναι καλή και πως το κοπανάω αυτό σε κάθε χαρακτηρισμό λάθους της εταιρείας.
    Σόρρυ κιόλας, αλλά αν αυτό δεν είναι φανμποϊσμός ή "εχω μετοχές" δεν ξέρω τι είναι.
    Υπόψιν, μετά από αρκετά μηνύματα δεν έχει εκφράσει άποψη για το θέμα της τιμής του Ν10 σε σχέση με το Νόρντ παρά μόνο "η εταιρεία είναι γαμώ, έχω 2 κινητά, τέλειο σέρβις, που θα βρεις καλύτερα κτλ". Κοιτα δεν έχω πρόβλημα με τον fanboyism όταν παραμένει σε αυτό το επίπεδο, όταν είναι για το χαβαλέ και κυρίως όταν δεν χρησιμοποιείται για εκλογικεύση.

    Τα ίδια έχουμε και με την xiaomi από ορισμένους. Εντάξει, καλά τα κινητά της, χαμηλές τιμές αλλά λες και για ορισμένους προβλήματα δεν υπάρχουν.

    Ούτε πωλητές ή με συμφέρον RASTAVIPER. Πριν απαντήσεις κάνε ένα κόπο να σκεφτείς πως αυτός ο στήρος αντίλογος φαίνεται από 3ους που δεν μοιράζονται την προσήλωση σου σε μια εταιρία όταν συμμετέχεις σε μια συζήτηση.

  10. #4570
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.083
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Το θέμα με τα xiaomi είναι πως, ειδικά για τα φθηνά των ~200 ευρώ δεν μπορείς να πεις κάτι κακό. Η αναλογία τιμής με αυτά που σου δίνει είναι ξεφτίλα. Τους κλέβεις.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #4571
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Απ'οσο είναι γνωστό, δεν βγάζουν τίποτα από τις φθηνές συσκευές. Είναι ό,τι βγάζουν από ads. Σε χώρες όπως η Ινδία έχουν και πολλά bundled με το miui + ads.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  12. #4572
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.698
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Για όσους από μας έχουμε οικογένεια και αγοράζουμε 4-5 κινητά, η xiaomi (redmi/poco) είναι μονόδρομος.
    Αν χρειαστεί, αντί για 4-5 flagships, αγοράζουμε αυτοκίνητο.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #4573
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.035
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν χρειαστεί, αντί για 4-5 flagships, αγοράζουμε αυτοκίνητο.
    ό,τι καλύτερο διάβασα εδώ μέσα

  14. #4574
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Παιδια δεν εχετε παρει γραμμη οτι τα xiaomi κολλανε και δε ξανανοιγουν ποτε? Εγω εχω 2 με το ιδιο προβλημα και ευτυχως ειναι στην εγγυηση. Για καντε ενα search να δειτε τι παιζει.
    Άλλα Ντάλλα....

  15. #4575
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.083
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια δεν εχετε παρει γραμμη οτι τα xiaomi κολλανε και δε ξανανοιγουν ποτε? Εγω εχω 2 με το ιδιο προβλημα και ευτυχως ειναι στην εγγυηση. Για καντε ενα search να δειτε τι παιζει.
    Δώσε λινκ.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 305 από 601 ΠρώτηΠρώτη ... 285295300303304305306307310315325 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αεροπορικές εταιρίες, αεροδρόμια και αεροπορικά ταξίδια: γενική συζήτηση
    Από lewton στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 9739
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-24, 12:26
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-16, 13:58
  3. Bash on Ubuntu on Windows - γενική συζήτηση
    Από tsigarid στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-16, 11:28
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-16, 22:05
  5. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 00:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας