Σελ. 1 από 593 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 8885
  1. #1
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Γνωρίζει κάποιος πως μπορείς να αλλάξεις ποια εφαρμογή ενεργοποιείται όταν κάνεις κλικ σε ένα link.
    Κάθε εφαρμογή έχει διαφορετικά λίστα η οποία διαφοροποιείται με βάση το hostname
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  2. #2
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζει κάποιος πως μπορείς να αλλάξεις ποια εφαρμογή ενεργοποιείται όταν κάνεις κλικ σε ένα link.
    Κάθε εφαρμογή έχει διαφορετικά λίστα η οποία διαφοροποιείται με βάση το hostname
    Κάτι μου διαφεύγει.

    Ή εφαρμογή μου είναι το inoreader. Όταν παταω σε ένα YouTube link δεν θέλω να ανοίξει το YouTube αλλά μία άλλη εφαρμογή. Έκανα clean data στο inoreader, chrome και uninstall τον browser που έρχεται με την ρομ της MIUI.

    Φαντάζομαι πρέπει να κάνω κάτι για τόν browser του Android αλλά δεν το βρίσκω. Αν καταλαβαίνω καλά το link ανοίγει από αυτόν και με βάση του κανόνες του ανοίγει η ανάλογη εφαρμογή.

    Sent from my Redmi Note 3 Pro (Kate) using Forum Runner
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  3. #3
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι μου διαφεύγει.

    Ή εφαρμογή μου είναι το inoreader. Όταν παταω σε ένα YouTube link δεν θέλω να ανοίξει το YouTube αλλά μία άλλη εφαρμογή. Έκανα clean data στο inoreader, chrome και uninstall τον browser που έρχεται με την ρομ της MIUI.

    Φαντάζομαι πρέπει να κάνω κάτι για τόν browser του Android αλλά δεν το βρίσκω. Αν καταλαβαίνω καλά το link ανοίγει από αυτόν και με βάση του κανόνες του ανοίγει η ανάλογη εφαρμογή.

    Sent from my Redmi Note 3 Pro (Kate) using Forum Runner
    Αφού ανοίγει το Youtube σημαίνει πως αυτό έχει πάρει τον έλεγχο. Άρα εκεί θα πας να καθαρίσεις τις προεπιλογές. Στο stock Android έτσι γίνεται. Κατά 99% θα γίνεται και στο MIUI. Έχω 4 χρόνια να το δοκιμάσω. Δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι.

  4. #4
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.030
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Clear data στο Youtube app να κάνεις.

  5. #5
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού ανοίγει το Youtube σημαίνει πως αυτό έχει πάρει τον έλεγχο. Άρα εκεί θα πας να καθαρίσεις τις προεπιλογές. Στο stock Android έτσι γίνεται. Κατά 99% θα γίνεται και στο MIUI. Έχω 4 χρόνια να το δοκιμάσω. Δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Clear data στο Youtube app να κάνεις.
    Δεν το διορθώνει με αυτό το τρόπο. Μου κάνει εντύπωση η συμβουλή σας καθώς ότι έχω διαβάσει σχετικά αναφέρεται ότι στην εφαρμογή αποδέκτη αλλά στην αρχική ή κάποια ενδιάμεση όπως ένας browser.
    Στην miui μπορείς να κάνεις ότι και στο android απλά καμιά φορά κάποια πράγματα τα έχουν μετακινήσει ή έχει και περισσότερες επιλογές.

    Να ρωτήσω, πως μπορώ να εντοπίσω αυτό τον browser που είναι τμήμα της core rom. Νομίζω είναι αυτός που όλες οι εφαρμογές χρησιμοποιούν για το sign in. Εγώ αυτού τα data πιστεύω πρέπει να καθαρίσω.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  6. #6
    Εγγραφή
    25-01-2005
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.619
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Στο inoreader έχει επιλογή πάντως στα settings αν θες τα λινκζ να ανοίγουν με τον internal web browser, με chrome tabs (δηλαδή με το webview του chrome) ή σε external web browser.

    Επίσης δες αν το android webview έχει πάρει defaults.
    A very minor case of serious brain damage.

  7. #7
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζει κάποιος πως μπορείς να αλλάξεις ποια εφαρμογή ενεργοποιείται όταν κάνεις κλικ σε ένα link.
    πχ Settings -> Apps -> Firefox -> Open by default

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάθε εφαρμογή έχει διαφορετικά λίστα η οποία διαφοροποιείται με βάση το hostname
    δηλαδή το www.nba.com να ανοιγει με chrome, και το www.uefa.com με firefox ; Δεν νομίζω οτι παίζει κάτι τετοιο.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  8. #8
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.181
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Σε android 5.0.1 θέλω να μην μου εμφανίζεται μήνυμα όταν απορρίπτω μια αναπάντητη κλήση.
    Πώς μπορεί να γίνει;
    Όταν απορρίπτω μια κλήση μου εμφανίζεται ένδειξη και στην πάνω γραμμή ενημερώσεων και στο εικονίδιο με τα μηνύματα.
    Με αποτέλεσμα να πρέπει να κάνω πολλές κινήσεις ώστε να εξαφανιστεί η ειδοποίηση και από τα δύο.
    Με το χειρότερο απ όλα να πρέπει να πρέπει να πατήσω πάνω στο μήνυμα για να το δω ώστε να εξαφανιστεί η ειδοποίηση (δεν αρκεί δηλαδή μια απλή επίσκεψη στην εφαρμογή των μηνυμάτων).
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  9. #9
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε android 5.0.1 θέλω να μην μου εμφανίζεται μήνυμα όταν απορρίπτω μια αναπάντητη κλήση.
    Πώς μπορεί να γίνει;
    Όταν απορρίπτω μια κλήση μου εμφανίζεται ένδειξη και στην πάνω γραμμή ενημερώσεων και στο εικονίδιο με τα μηνύματα.
    Με αποτέλεσμα να πρέπει να κάνω πολλές κινήσεις ώστε να εξαφανιστεί η ειδοποίηση και από τα δύο.
    Με το χειρότερο απ όλα να πρέπει να πρέπει να πατήσω πάνω στο μήνυμα για να το δω ώστε να εξαφανιστεί η ειδοποίηση (δεν αρκεί δηλαδή μια απλή επίσκεψη στην εφαρμογή των μηνυμάτων).
    Αν σου έρχεται στα μηνύματα δεν έχει να κάνει με το android αλλά με το ότι ο πάροχος σου σου στέλνει ειδοποίηση οτι σε καλέσανε και ήταν κατειλημμένο

  10. #10
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.750
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε android 5.0.1 θέλω να μην μου εμφανίζεται μήνυμα όταν απορρίπτω μια αναπάντητη κλήση.
    Πώς μπορεί να γίνει;
    Όταν απορρίπτω μια κλήση μου εμφανίζεται ένδειξη και στην πάνω γραμμή ενημερώσεων και στο εικονίδιο με τα μηνύματα.
    Με αποτέλεσμα να πρέπει να κάνω πολλές κινήσεις ώστε να εξαφανιστεί η ειδοποίηση και από τα δύο.
    Με το χειρότερο απ όλα να πρέπει να πρέπει να πατήσω πάνω στο μήνυμα για να το δω ώστε να εξαφανιστεί η ειδοποίηση (δεν αρκεί δηλαδή μια απλή επίσκεψη στην εφαρμογή των μηνυμάτων).
    Πατας το πρασινο και μετα το κοκκινο οταν σε καλεσει καποιος
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  11. #11
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από riddle3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο inoreader έχει επιλογή πάντως στα settings αν θες τα λινκζ να ανοίγουν με τον internal web browser, με chrome tabs (δηλαδή με το webview του chrome) ή σε external web browser.

    Επίσης δες αν το android webview έχει πάρει defaults.
    Κάτσε να ελεγξω. Μονο το όνομα μου κάνει πολύ κλικ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων

    πχ Settings -> Apps -> Firefox -> Open by default

    δηλαδή το www.nba.com να ανοιγει με chrome, και το www.uefa.com με firefox ; Δεν νομίζω οτι παίζει κάτι τετοιο.
    Ναι. Συνήθως όμως δεν είμαι για διαφορετικό browser αλλά για διαφορετική εφαρμογή. Το app preference με βάση το hostname είναι μεγάλο εργαλείο.

    Sent from my Redmi Note 3 Pro (Kate) using Forum Runner
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατας το πρασινο και μετα το κοκκινο οταν σε καλεσει καποιος
    Οταν λέμε αναπάντητη τι σημαίνει για εσένα;
    Λες τον άλλον κανε μου μια αναπάντητη να σε καλέσω, αν κάνει αυτό που λες θα τον χρεώσεις, οποτε ποιος ο λόγος για την αναπάντητη;

  13. #13
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.750
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η αναπαντητη δε θελει απορριψη γιατι κλεινει μονη της
    Για την εισερχομενη απαντησα
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  14. #14
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.181
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σου έρχεται στα μηνύματα δεν έχει να κάνει με το android αλλά με το ότι ο πάροχος σου σου στέλνει ειδοποίηση οτι σε καλέσανε και ήταν κατειλημμένο
    Ναι στα μηνύματα μου έρχεται.
    Είναι κάποια υπηρεσία που μπορεί να απενεργοποιηθεί;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #15
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan

Σελ. 1 από 593 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αεροπορικές εταιρίες, αεροδρόμια και αεροπορικά ταξίδια: γενική συζήτηση
    Από lewton στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 9660
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-24, 02:54
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-16, 13:58
  3. Bash on Ubuntu on Windows - γενική συζήτηση
    Από tsigarid στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-16, 11:28
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-16, 22:05
  5. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 00:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας