Σελ. 452 από 593 ΠρώτηΠρώτη ... 432442447450451452453454457462472 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.766-6.780 από 8885
  1. #6766
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.316
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρχισες πάλι την παραπληροφόρηση;
    Τι ένα χρόνο δίνει η oneplus;
    Χρωστάς μία απάντηση πρώτα, μετά θα αποφασίσω αν θα ασχοληθώ με "Fanboy" όπως δήλωσες.

  2. #6767
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.316
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρωστάς μία απάντηση πρώτα, μετά θα αποφασίσω αν θα ασχοληθώ με "Fanboy" όπως δήλωσες.
    Καλά εσύ ακόμα δε παραδέχτηκες τις παπατζες που έγραφες πριν λίγες μέρες, έχεις και απαιτήσεις;
    Όταν γράφεις για φανταστικό αριθμό Android updates της Oneplus, κάτι που μπορεί να δει ο καθένας ότι είναι παραμύθια, ποιος θα ξανακάνει σοβαρή κουβέντα μαζί σου.
    Άντε γεια τώρα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  3. #6768
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.316
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερωτευμένος, fanboy, βαυκαλίζεται
    1,2,3,4,5

  4. #6769
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Get a room

  5. #6770
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.329
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το παρακατω ειναι αφιερωμενο σε οσους πιστευουν πως τα οσα λεει το ιδιο το λειτουργικο για την μπαταρια ειναι 100% εγκυρα.

    Βαζω το ταμπλετ να φορτισει, επειδη ειχε 28% μπαταρια. Μιση ωρα αργοτερα που το τσεκαρα ειχε φτασει στο ~38% και ελεγε οτι απομενουν 3 ωρες για πληρη φορτιση! Ριχνω τα προβλεπομενα μπινελικια στην "παραμετροποιησιμη λειτουργικαρα", βγαζω το φορτιστη απο την πριζα, τον ξαναβαζω και τοτε ειπε το λογικο οτι απομενιε πχ ~1 ωρα και συνεχισε τη φορτιση με το σωστο ρυθμο, κανοντας 2 λεπτα για τα επομενα 5%.
    ديميتريس

  6. #6771
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το παρακατω ειναι αφιερωμενο σε οσους πιστευουν πως τα οσα λεει το ιδιο το λειτουργικο για την μπαταρια ειναι 100% εγκυρα.

    Βαζω το ταμπλετ να φορτισει, επειδη ειχε 28% μπαταρια. Μιση ωρα αργοτερα που το τσεκαρα ειχε φτασει στο ~38% και ελεγε οτι απομενουν 3 ωρες για πληρη φορτιση! Ριχνω τα προβλεπομενα μπινελικια στην "παραμετροποιησιμη λειτουργικαρα", βγαζω το φορτιστη απο την πριζα, τον ξαναβαζω και τοτε ειπε το λογικο οτι απομενιε πχ ~1 ωρα και συνεχισε τη φορτιση με το σωστο ρυθμο, κανοντας 2 λεπτα για τα επομενα 5%.
    Και μένα μου το κάνει καμία φορά. Όσο μου παλιωνει η συσκευή, όλο και πιο συχνά.
    Πχ με το προηγούμενο mi9t το συνέδεα πριν κοιμηθώ, άκουγα τον ήχο της φόρτισης και το πρωί είχε βάλει μερικά ποσοστά. Και έβλεπα στο γράφημα ότι ενώ το χρώμα ήταν αυτό της φόρτισης, ήταν επίπεδο κατά βάση. Δεν θυμάμαι αν ήθελε restart όμως, αλλά στην επόμενη φόρτιση όλα οκει.

    Γενικά να ξέρεις ότι η συσκευή αποφασίζει πόσο γρήγορα θα φορτισει με βάση το software. Δεν ξέρω αν το block φόρτισης ανήκει στο λειτουργικό ή βρίσκεται εσωτερικά σε κάποιο τσιπ αλλά αυτό που πιστεύω ότι σου συνεβει είναι ότι η συσκευή αποφασίσε να φορτίσει αργά και η αναφορά που κατηγορείς ήταν ακριβής. Τώρα γιατί το έκανε δεν ξέρω. Εγώ δεν το πήρα προσωπικά και έκανα restart. Μια στο τόσο όταν χρειαζόταν. Άλλωστε η miui έκανε και κάποια soft restart αριστερά δεξιά και άρα δεν ήταν το μόνο bug και η συσκευή είχε παλιωσει. Τα "καλά" του Android. So what. Και τα PC τα έκαναν αυτά.

  7. #6772
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το παρακατω ειναι αφιερωμενο σε οσους πιστευουν πως τα οσα λεει το ιδιο το λειτουργικο για την μπαταρια ειναι 100% εγκυρα.

    Βαζω το ταμπλετ να φορτισει, επειδη ειχε 28% μπαταρια. Μιση ωρα αργοτερα που το τσεκαρα ειχε φτασει στο ~38% και ελεγε οτι απομενουν 3 ωρες για πληρη φορτιση! Ριχνω τα προβλεπομενα μπινελικια στην "παραμετροποιησιμη λειτουργικαρα", βγαζω το φορτιστη απο την πριζα, τον ξαναβαζω και τοτε ειπε το λογικο οτι απομενιε πχ ~1 ωρα και συνεχισε τη φορτιση με το σωστο ρυθμο, κανοντας 2 λεπτα για τα επομενα 5%.
    Αυτό που σου λέει το λειτουργικό είναι έγκυρο, τσεκάρει πόσα Α του στέλνει ο Φορτιστής/Καλώδιο και κάνει τις πράξεις

    Καμιά φορά ο φορτιστής τρώει σκάλωμα και δεν επικοινωνεί σωστά ή το καλώδιο έχει θέμα ή ακόμα και το tablet και δεν γυρνάει σε κάποιο qc/pd profile
    Καταλαβαίνω οτι μπορεί να σε βρίσκει προ εκπλήξεως αυτό με τα profile

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μένα μου το κάνει καμία φορά. Όσο μου παλιωνει η συσκευή, όλο και πιο συχνά.
    Πχ με το προηγούμενο mi9t το συνέδεα πριν κοιμηθώ, άκουγα τον ήχο της φόρτισης και το πρωί είχε βάλει μερικά ποσοστά. Και έβλεπα στο γράφημα ότι ενώ το χρώμα ήταν αυτό της φόρτισης, ήταν επίπεδο κατά βάση. Δεν θυμάμαι αν ήθελε restart όμως, αλλά στην επόμενη φόρτιση όλα οκει.

    Γενικά να ξέρεις ότι η συσκευή αποφασίζει πόσο γρήγορα θα φορτισει με βάση το software. Δεν ξέρω αν το block φόρτισης ανήκει στο λειτουργικό ή βρίσκεται εσωτερικά σε κάποιο τσιπ αλλά αυτό που πιστεύω ότι σου συνεβει είναι ότι η συσκευή αποφασίσε να φορτίσει αργά και η αναφορά που κατηγορείς ήταν ακριβής. Τώρα γιατί το έκανε δεν ξέρω. Εγώ δεν το πήρα προσωπικά και έκανα restart. Μια στο τόσο όταν χρειαζόταν. Άλλωστε η miui έκανε και κάποια soft restart αριστερά δεξιά και άρα δεν ήταν το μόνο bug και η συσκευή είχε παλιωσει. Τα "καλά" του Android. So what. Και τα PC τα έκαναν αυτά.
    Θέλει επικοινωνία συσκευής με τον φορτιστή και τα καλώδια έχουν ολοκληρωμένο πλέον που στέλνει δεδομένα το τι υποστηρίζει, δεν είναι όλα τα καλώδια ίδια και δεν παραμένουν για πάντα ίδια, έχουν φθορές, έχω αλλάξει ως τώρα αρκετές φορές καλώδιο που με τον καιρό δεν μπορουσε να υποστήριξη παραπάνω Α απο το 500ma

  8. #6773
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.644
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Κακό προφίλ φόρτισης - όχι εγκεκριμένο καλώδιο φόρτισης/φορτιστής
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  9. #6774
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.316
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το παρακατω ειναι αφιερωμενο σε οσους πιστευουν πως τα οσα λεει το ιδιο το λειτουργικο για την μπαταρια ειναι 100% εγκυρα.

    Βαζω το ταμπλετ να φορτισει, επειδη ειχε 28% μπαταρια. Μιση ωρα αργοτερα που το τσεκαρα ειχε φτασει στο ~38% και ελεγε οτι απομενουν 3 ωρες για πληρη φορτιση! Ριχνω τα προβλεπομενα μπινελικια στην "παραμετροποιησιμη λειτουργικαρα", βγαζω το φορτιστη απο την πριζα, τον ξαναβαζω και τοτε ειπε το λογικο οτι απομενιε πχ ~1 ωρα και συνεχισε τη φορτιση με το σωστο ρυθμο, κανοντας 2 λεπτα για τα επομενα 5%.
    Ξέχασες κάτι βασικο να αναφέρεις.
    Ποια μάρκα τάμπλετ και πόσο παλιό είναι το τάμπλετ;
    Αν είναι καμιά τρελή κινεζιά με πάνω από 1 χρόνο λειτουργίας φταίει και η μπαταρία που στέλνει λάθος δεδομένα για υπόλοιπο φόρτισης.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  10. #6775
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.329
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μεσα επεσες! Samsung με exynos ειναι και με lineage 14 rom του 19. Τρελη κινεζια! Καταπονημενο μεν απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη του, αλλα οχι σε τραγικο βαθμο. Για τα προφιλ φορτισης δεν ξερω, ο φορτιστης ειναι της samsung και το καλωδιο της blitzwolf. Δικα μου και τα 2, τα ειχα παρει για το pi zero αποκλειστικα.
    Οταν ειπα οτι εβγαλα το φορτιστη και τον ξαναβαλα εννοω αυτο ακριβως: χωρις να μετακινηθει τιποτα, χωρις να βγαλω τιποτα, εβγαλα και ξαναβαλα το φορτιστη στην πριζα. Και στην ιδια θεση στο πολυπριζο μαλιστα.

    Ακουω την επομενη δικαιολογια που θα σκεφτειτε...
    ديميتريس

  11. #6776
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.644
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεσα επεσες! Samsung με exynos ειναι και με lineage 14 rom του 19. Τρελη κινεζια! Καταπονημενο μεν απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη του, αλλα οχι σε τραγικο βαθμο. Για τα προφιλ φορτισης δεν ξερω, ο φορτιστης ειναι της samsung και το καλωδιο της blitzwolf. Δικα μου και τα 2, τα ειχα παρει για το pi zero αποκλειστικα.
    Οταν ειπα οτι εβγαλα το φορτιστη και τον ξαναβαλα εννοω αυτο ακριβως: χωρις να μετακινηθει τιποτα, χωρις να βγαλω τιποτα, εβγαλα και ξαναβαλα το φορτιστη στην πριζα. Και στην ιδια θεση στο πολυπριζο μαλιστα.

    Ακουω την επομενη δικαιολογια που θα σκεφτειτε...
    Τζιμ πάρε επίσημο φορτιστή samsung/καλώδιο και δοκίμασε ξανά.
    Αν κάνει τα ίδια έχεις κακή επαφή στο port.
    Aν δεν κάνει έχουμε λειτουργικάρα.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  12. #6777
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.329
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γιατι αυτος δεν εινια επισημος? Επειδη εινια η ασπρη πχ και οχι η μαυρη εκδοση του? Και γιατι να ξοδευτω για ενα καλωδιο που σιγουρα θα ειναι υποδεεστερο απο αυτο που εχω ηδη.
    Η επαφη στην θυρα ειναι τελεια, μιας και "δαγκωνει" το βυσμα μια χαρα. Μπορω (σχεδον) να το κρατησω αναποδα απο το καλωδιο και να μην πεσει.

    Το point μου για ολα τα παραπανω δεν εινια η αργη φορτιση αλλα η λανθασμενη μετρηση του λειτουργικου για το ποσο γρηγορα φορτιζει. Ειμια σιγουρος πως αν εκεινη τη στιγμη το εκλεινα, το "progress bar" της φορτισης που εχει η samsung εκτος λειτουργικου θα εδειχνε παραπανω. Αλλα δυστυχως δεν γινετια να το κανω αυτο καθε φορα, οποτε βασιζομαι στα οσα λεει το λειτουργικο για να το αποσυνδεσω οταν πρεπει (στο 80-85% δηλαδη).
    Επισης, εχω ξανακραξει για παρομοιο λαθος στην ενδειξη του λειτουργικου και στις αλλες 2 συσκευες που εχω.
    ديميتريس

  13. #6778
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι αυτος δεν εινια επισημος? Επειδη εινια η ασπρη πχ και οχι η μαυρη εκδοση του? Και γιατι να ξοδευτω για ενα καλωδιο που σιγουρα θα ειναι υποδεεστερο απο αυτο που εχω ηδη.
    Η επαφη στην θυρα ειναι τελεια, μιας και "δαγκωνει" το βυσμα μια χαρα. Μπορω (σχεδον) να το κρατησω αναποδα απο το καλωδιο και να μην πεσει.

    Το point μου για ολα τα παραπανω δεν εινια η αργη φορτιση αλλα η λανθασμενη μετρηση του λειτουργικου για το ποσο γρηγορα φορτιζει. Ειμια σιγουρος πως αν εκεινη τη στιγμη το εκλεινα, το "progress bar" της φορτισης που εχει η samsung εκτος λειτουργικου θα εδειχνε παραπανω. Αλλα δυστυχως δεν γινετια να το κανω αυτο καθε φορα, οποτε βασιζομαι στα οσα λεει το λειτουργικο για να το αποσυνδεσω οταν πρεπει (στο 80-85% δηλαδη).
    Επισης, εχω ξανακραξει για παρομοιο λαθος στην ενδειξη του λειτουργικου και στις αλλες 2 συσκευες που εχω.
    Τι σχέση έχει το ότι μπορείς να το κρεμάσεις με το αν κάνει καλή επαφή στο port στα Pins;

    Το ξέρεις οτι υπάρχουν ποιότητες καλωδίου έτσι; έχει καλώδια με 1 ευρω έχει και με 10 ευρώ και ναι έχουν διαφορές

  14. #6779
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.329
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το ξερω, γιαυτο πηρα blitzwolf. Εδω Ελλαδα ειχε ~10ε το ενα και απο εξω πηρα 12ε τα 2.
    Για το πρωτο που ρωτας, μαλλον δεν εχεις δει χρηστη να τραβαει το καλωδιο απο τη θυρα με τον ιδιο τροπο που τραβαει το φορτιστη απο την πριζα. Οχι μονο εχω δει πολλους τετοιους, αλλα εχω σκυλοβρισει και καποιον που τραβηξε το δικο μου καλωδιο (αυτο που ειχα πριν το blitzwolf) με τετοια δυναμη απο το δικο του κινητο που εσπασαν/χαλασαν τα δοντακια του και μετα δεν "δαγκωνε" πουθενα.
    ديميتريس

  15. #6780
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξερω, γιαυτο πηρα blitzwolf. Εδω Ελλαδα ειχε ~10ε το ενα και απο εξω πηρα 12ε τα 2.
    Για το πρωτο που ρωτας, μαλλον δεν εχεις δει χρηστη να τραβαει το καλωδιο απο τη θυρα με τον ιδιο τροπο που τραβαει το φορτιστη απο την πριζα. Οχι μονο εχω δει πολλους τετοιους, αλλα εχω σκυλοβρισει και καποιον που τραβηξε το δικο μου καλωδιο (αυτο που ειχα πριν το blitzwolf) με τετοια δυναμη απο το δικο του κινητο που εσπασαν/χαλασαν τα δοντακια του και μετα δεν "δαγκωνε" πουθενα.
    Και εγώ μιλάω για τιμές απο έξω, όχι για Ελλάδα.
    Ακόμα δεν μιλάω για τα άγκιστρα, αλλά για τα Pin του βύσματος

Σελ. 452 από 593 ΠρώτηΠρώτη ... 432442447450451452453454457462472 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αεροπορικές εταιρίες, αεροδρόμια και αεροπορικά ταξίδια: γενική συζήτηση
    Από lewton στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 9660
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-24, 02:54
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-16, 13:58
  3. Bash on Ubuntu on Windows - γενική συζήτηση
    Από tsigarid στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-16, 11:28
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-16, 22:05
  5. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 00:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας