Σελ. 267 από 601 ΠρώτηΠρώτη ... 247257262265266267268269272277287 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.991-4.005 από 9011
  1. #3991
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή προχώ χρήστης ενός λειτουργικού είναι αυτός που ανοίγει 10 κονσόλες και δίνει εντολές ADB για να σκαλίσει το λειτουργικό ?

    χαχα το διάβασα και αυτό.
    Τον τύπο χρήστη που αναφέρεις, που τον εντάσεις κατά τη γνώμη σου;

    Αν στέκει ο όρος advanced user, σε ποιους χρήστες ισχύει;

    Σ'αυτούς που γράφουν και τροποποιούν κώδικα;
    Σ'αυτούς που εξερευνούν όλες τις πτυχές του συστήματος που χρησιμοποιούν;
    Σ'αυτούς που γνωρίζουν πως να φέρουν το σύστημα στα μέτρα τους;
    Σ'αυτούς που κάνουν troubleshooting;

    Δεν ρωτάω ειρωνικά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε iphone να ησυχάσεις.
    Προσωπικά, είχα κάποτε iphone και το χα ταράξει στο jailbreak και είχα αξιοποιήσει το cydia σε τέτοιο βαθμό, που το είχα κάνει να συμπεριφέρεται σαν τωρινό android (τότε που το iOS ήταν με 5-10 πρακτικές λειτουργίες σε σχέση με αυτό που έχει γίνει σήμερα και το τότε android ήταν στα σπάργανα).

    Ήταν ο μόνος τρόπος για να την παλέψω σε ένα κλειδαμπαρωμένο σύστημα, την εποχή που δεν υπήρχε σοβαρή εναλλακτική.
    Αυτός ήταν και ο λόγος που έκανα - πρώτη και μοναδική φορά - χρήση προϊόντος apple.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  2. #3992
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.704
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή προχώ χρήστης ενός λειτουργικού είναι αυτός που ανοίγει 10 κονσόλες και δίνει εντολές ADB για να σκαλίσει το λειτουργικό ?


    χαχα το διάβασα και αυτό.

    Πάρε iphone να ησυχάσεις.
    Είναι κάτι που δεν συστήνω ούτε στους εχθρούς μου.
    Και αρκετοί με iphone/mac δεν ησυχάζουνε και με ρωτάνε, αλλά σπανιώς ασχολούμαι.

    Εχουν και το πρόβλημα ότι δεν έχουν ποιούς να ρωτήσουν γιατί είναι ομοίως άσχετοι και δεν βρίσκουνε κανένα σχετικό με iphone να ρωτήσουνε. Κάτι σαν το 13888 ένα πράμμα.

    Εντάξει, κάτι ερωτήσεις "Τι είναι το *.zip " τις απαντάω, τους αγαπάω κι αυτούς κι ας κακοπέσανε
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #3993
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.760
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ'αυτούς που εξερευνούν όλες τις πτυχές του συστήματος που χρησιμοποιούν;
    Σ'αυτούς που γνωρίζουν πως να φέρουν το σύστημα στα μέτρα τους;

    Αυτός είναι ο advanced χρήστης. Να βάλω μέσα και αυτόν που κάνουν troubleshooting (το έχω κάνει και εγώ με logs κλπ). Εδώ όμως έχουμε γκρίνια για την γκρίνια και μόνο.

    Τα Google Mobile Services είναι κλειστά και proprietary και δεν μπορείς να επέμβεις σε αυτά. Είναι άλλο πράγμα το ανοικτό Android με τον linuix kernel του και άλλο τα GMS Σε όλους μας έχει τύχει να κολλήσει το Google Play όλα αυτά τα χρόνια, δεν το κάναμε τρελό θέμα, ούε σπαστήκαμε.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #3994
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτός είναι ο advanced χρήστης. Να βάλω μέσα και αυτόν που κάνουν troubleshooting (το έχω κάνει και εγώ με logs κλπ). Εδώ όμως έχουμε γκρίνια για την γκρίνια και μόνο.
    Η γκρίνια πηγάζει από κάποιο πρόβλημα. Κι εγώ είχα θέμα με το google play services, ώσπου το ξήλωσα και ηρέμησα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα Google Mobile Services είναι κλειστά και proprietary και δεν μπορείς να επέμβεις σε αυτά. Είναι άλλο πράγμα το ανοικτό Android με τον linuix kernel του και άλλο τα GMS Σε όλους μας έχει τύχει να κολλήσει το Google Play όλα αυτά τα χρόνια, δεν το κάναμε τρελό θέμα, ούε σπαστήκαμε.
    Γι'αυτό το λόγο, η καλύτερη λύση σε κάποιον που δεν την παλεύει με τα gapps, είναι να περάσει custom rom, χωρίς gapps, με microg.

    Έτσι έχει και τη λειτουργικότητα των google services και ένα σχετικά καλύτερο privacy και peace of mind.

    Πιστεύω για τον jim_p είναι η καλύτερη δυνατή λύση, εφόσον έχει τόσο μεγάλο πρόβλημα.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  5. #3995
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.760
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι'αυτό το λόγο, η καλύτερη λύση σε κάποιον που δεν την παλεύει με τα gapps, είναι να περάσει custom rom, χωρίς gapps, με microg.
    Αυτό ακριβώς και του έχει προταθεί ήδη.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #3996
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Μπορεί να μου πει κάποιος τι είναι αυτή η ανοησία που μου πετάει το κινητό μερικές φορές πάνω από τις ειδοποιήσεις μου, και το βασικότερο, πως μπορώ να το απενεργοποιήσω;
    Ουσιαστικά αυτό που κάνει είναι ότι νομίζει ότι με ενοχλούν οι ειδοποιήσεις και τις καλύπτει με αυτή την ανοησία, και εγώ πρέπει να πατήσω το "Done" κάτω δεξιά για να δω τις ειδοποιήσεις.
    Όμως όσες φορές και να πατήσω done, μετά από λίγες ημέρες το ξανακάνει για την ίδια εφαρμογή. Δηλαδή σε δέβεται τις επιλογές μου και δε μαθαίνει από αυτές.
    Είναι απίστευτα εκνευριστικό και με ενοχλεί που πετάει έτσι φασιστικά ένα κουμπάκι "Turn off notifications" που αν το πατήσω κατά λάθος θα πρέπει μετά να ψάχνω στα settings για να το αλλάξω.
    Εννοείται ότι δεν το έχει κάνει ποτέ αυτό για εφαρμογή της Google, αλλά τρελαίνεται να το κάνει ειδικά στο Telegram, αλλά και στο Whatsapp.
    Tα screenshots είναι παλιά γιατί από τότε έχω αυτό το θέμα αλλά βαριόμουν να γράψω το post. Σήμερα βρήκα χρόνο να ασχοληθώ.

    Υπάρχει τρόπος να πω στο λειτουργικό ότι μου αρέσουν οι ειδοποιήσεις μου; Έχω Android One, επομένως είναι της Google αυτή η ανοησία και έχω το κινητό μου πεντακάθαρο, χωρίς καμία άχρηστη εφαρμογή. Αν κάποια έχει ενοχλητικές ειδοποιήσεις ξέρω πως να την τακτοποιήσω. Δεν έχω καμία ανάγκη να κάνει η Google τον αστυφύλακα στις ειδοποιήσεις μου.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20200408-220231.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  65,6 KB 
ID: 217205
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20200508-133021.jpg 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  70,1 KB 
ID: 217206

  7. #3997
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.322
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Σ έμενα αυτό βγαίνει με παρατεταμένο πάτημα πάνω στην ειδοποίηση, δεν ξέρω εάν απενεργοποιείτε.

  8. #3998
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.350
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η γκρίνια πηγάζει από κάποιο πρόβλημα. Κι εγώ είχα θέμα με το google play services, ώσπου το ξήλωσα και ηρέμησα.



    Γι'αυτό το λόγο, η καλύτερη λύση σε κάποιον που δεν την παλεύει με τα gapps, είναι να περάσει custom rom, χωρίς gapps, με microg.

    Έτσι έχει και τη λειτουργικότητα των google services και ένα σχετικά καλύτερο privacy και peace of mind.

    Πιστεύω για τον jim_p είναι η καλύτερη δυνατή λύση, εφόσον έχει τόσο μεγάλο πρόβλημα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ακριβώς και του έχει προταθεί ήδη.
    Επειδή έχει χαθεί κάπως η μπάλα με όλους αυτούς τους ορισμούς του advanced χρήστη...
    Μήπως η καλύτερη λύση θα ήταν ο "advanced" χρήστης να καθίσει και να φτιάξει ένα δικό του custom rom;
    Γιατί με όσα έχουν ειπωθεί κανένα custom δεν θα τον ικανοποιήσει.

    ΥΓ
    Ειλικρινά ξέρω άτομα που το κάνουν.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  9. #3999
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.681
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Δεν είναι μόνο τα Google play services. Οι βιβλιοθήκες είναι Bionic, τα blobs είναι proprietary και άλλος ένας σκασμός που πρακτικά δεν σου δίνει και πολύ έλεγχο.
    Αλλά αυτά τα αποδέχεσαι. Αλλιώς δεν γκρινιάζεις.
    @lewton αυτό δεν το έχω δει σε AOSP (δηλαδή να μου τα πρήζει μετά από λίγο καιρό ξανά). Κάτι μου λέει ότι είναι κάποιο από τα "caring" app της Google τύπου Personalization services, Device Health services, Digital Wellbeing etc
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  10. #4000
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    @lewton αυτό δεν το έχω δει σε AOSP (δηλαδή να μου τα πρήζει μετά από λίγο καιρό ξανά). Κάτι μου λέει ότι είναι κάποιο από τα "caring" app της Google τύπου Personalization services, Device Health services, Digital Wellbeing etc
    Σε απείραχτο OnePlus 7T με Android 10, όποτε έβγαλε τέτοια ερώτηση και απάντησα, αφενός τήρησε την επιλογή, αφετέρου δε με ξαναρώτησε για την ίδια εφαρμογή.

  11. #4001
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    ΟΚ παιδιά δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά αν το κάνει πάλι για την ίδια εφαρμογή.
    Θα το δω πιο προσεχτικά τώρα που το αναφέρατε.
    Θα ήθελα πάντως να μπορώ να του πω ότι δεν θέλω να μου το πετάει.

    Γενικά αυτές οι "αθώες" ερωτήσεις που αν εκείνη τη στιγμή κάνεις κάτι άλλο και δεν προσέξεις που πατάς και μετά έπεσες στην λούμπα είναι απαράδεκτες.
    Με ρωτάει κάθε λίγες μέρες αν θέλω να ενεργοποιήσει τον "assistant". Μια φορά το πέταξε ακριβώς την στιγμή που πατούσα κάτι άλλο και πάτησα το ΟΚ, και αμέσως ο "assistant" ενεργοποιήθηκε.

  12. #4002
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.374
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Αν στα 35 σας πατάτε άλλα και σας βγαίνουν άλλα, πού να πάτε και 60 τι έχει να γίνει.
    Πρέπει οπωσδήποτε να κάνει κάτι η Google και να βγει διασύνδεση με εγκέφαλο, ώστε να αποφύγουν την τυχαία ενεργοποίηση λειτουργειών από αδέξιους χρήστες.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  13. #4003
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    @lewton αυτό δεν το έχω δει σε AOSP (δηλαδή να μου τα πρήζει μετά από λίγο καιρό ξανά). Κάτι μου λέει ότι είναι κάποιο από τα "caring" app της Google τύπου Personalization services, Device Health services, Digital Wellbeing etc
    Το πρώτο που λες, εννοείς αυτό;
    https://play.google.com/store/apps/d...d.apps.helprtc
    Δεν το έχω, ούτε το wellbeing.

    Το Device Health Services το έχω και θα το σουτάρω (αν βγαίνει) για να δω αν θα σταματήσει.

    - - - Updated - - -

    Disabled το Device Health Services επιτυχώς.

    Για να δούμε αν θα το ξανακάνει. Ευχαριστώ για την ιδέα manoadoc, ακούγεται λογικό να έρχεται από Google αυτή η ανοσία και όχι από το ίδιο το Android.

    - - - Updated - - -

    Έχω budget 1200€ για κινητό από τη νέα δουλειά που ξεκινάω τον επόμενο μήνα. Δε θα μου δώσουν 1200€ αλλά θα μου πληρώσουν την τιμή του κινητού ως 1200€ για όποιο κινητό πάρω.

    Ειλικρινά σκέφτομαι να πάρω κανένα πανάκριβο iPhone για να δω αν μπορώ να ζήσω με τους περιορισμούς της Apple. Αν όχι, απλά το πουλάω μετά από λίγους μήνες για 800+€ και παίρνω όποιο ακριβό Android θέλω.

    Έχω εκνευριστεί με διάφορες ανοησίες της Google, όπως αυτό που έγραψα πιο πάνω, το ότι έχουν χαλάσει το navigation στους Google Maps (ειδικά για ποδηλασία), το ότι μου πετάει στο newsfeed δελτία τύπου της Χρυσής Αυγής και του Κασιδιάρη ως ειδήσεις*, κλπ.

    *Για αυτό ίσως φταίει το ότι έχω αποκλείσει το 90% των ελληνικών ενημερωτικών sites και αντί να μου δίνει ειδήσεις από το 10% που έχω αφήσει, ψάχνει διαρκώς νέες πηγές να μου δώσει. Δεν μπορώ να πιστέψω όλα αυτά τα καμμένα sites που έχω δει στο Google Newsfeed, από τα νέα της Άνω Ραχούλας, μέχρι sites για χειροτεχνίες και ραπτική. Όλα αυτά πάντως είναι καλύτερες πηγές από την Καθημερινή και τον ΣΚΑΪ, οπότε δεν παραπονιέμαι. Αλλά το δελτίο τύπου της ΧΑ και το άλλο του Κασιδιάρη με ενόχλησαν.

    - - - Updated - - -

    Ορίστε και screenshot από το δελτίο τύπου του Κασιδιάρη

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20200709-142653.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  210,6 KB 
ID: 217236
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lewton : 24-07-20 στις 09:41.

  14. #4004
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Αξίζει να δοκιμάσεις από τη στιγμή που τα χρήματα δεν είναι δικά σου. Σε κάθε άλλη περίπτωση ούτε για πλάκα.

    - - - Updated - - -

    Οι δύο πάντως μικρές ενστάσεις θα ήταν εάν θα άξιζε τον κόπο να δείξεις ότι δεν εκμεταλλεύεσαι στο 100% το κουπόνι τους. Δηλαδή ευχαριστώ παιδιά για τα 1200 αλλά εντάξει μου αρκούν και 700 για ένα Samsung. Και επίσης, ίσως θα χτυπούσε άσχημα εάν μέσα σε έναν μήνα πουλήσεις το iPhone για να σου μείνουν και ρέστα. Ίσως κάποιοι να το παρατηρήσουν και να μιλήσουν για αυτό?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #4005
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αξίζει να δοκιμάσεις από τη στιγμή που τα χρήματα δεν είναι δικά σου. Σε κάθε άλλη περίπτωση ούτε για πλάκα.

    - - - Updated - - -

    Οι δύο πάντως μικρές ενστάσεις θα ήταν εάν θα άξιζε τον κόπο να δείξεις ότι δεν εκμεταλλεύεσαι στο 100% το κουπόνι τους. Δηλαδή ευχαριστώ παιδιά για τα 1200 αλλά εντάξει μου αρκούν και 700 για ένα Samsung. Και επίσης, ίσως θα χτυπούσε άσχημα εάν μέσα σε έναν μήνα πουλήσεις το iPhone για να σου μείνουν και ρέστα. Ίσως κάποιοι να το παρατηρήσουν και να μιλήσουν για αυτό?
    Για το δεύτερο που λες έχεις δίκιο, αλλά θα το πουλήσω ως «δοκίμασα το iOS» και δε μου άρεσε, οπότε πήρα πάλι Android. Ήδη υπάρχει βάση για αυτό γιατί το Γενάρη (!) που πήγα εκεί για την τελευταία συνέντευξη και για να γνωρίσω την ομάδα πιάσαμε κουβέντα για τα κινητά, και εγώ είπα ότι είμαι 10 χρόνια τώρα με Android και θέλω να δοκιμάσω iOS με το budget της εταιρίας. Ο νέος μου manager μου έλεγε ότι είναι φανατικός οπαδός της Google και ότι θα το μετανιώσω αν πάω σε iOS. Άρα το context για να πάρω iPhone και να το πουλήσω υπάρχει.

    Για εμένα έχουν κάτσει όλα πολύ καλά για να πάρω iPhone με τα λεφτά αυτά.
    1. Όπως είπα σκέφτομαι εδώ και μήνες να πάω σε iOS, και όταν βγήκε το νέο SE είπα ότι αυτό θα είναι το πρώτο μου iPhone.
    2. Πριν από 2 εβδομάδες πήρε το Nokia μου νερό κατά τη διάρκεια hiking που έπιασε βροχή και νόμιζα ότι είναι ασφαλές αλλά δεν ήταν και για αρκετές μέρες είχε μια μαυρίλα στην οθόνη που τελικά εξαφανίστηκε. Για εμένα από εκείνη τη στιγμή το κινητό έχει ημερομηνία λήξης και το φορτίζω πολύ προσεκτικά (πάντα υπό επιτήρηση, ποτέ δεν το αφήνω να φορτίσει όλη νύχτα). Αυτό που θέλω είναι να κρατήσει άλλες 3 εβδομάδες, μέχρι την επιστροφή στη Γερμανία (από τον Ιούνιο που άνοιξαν τα σύνορα είμαι σε διακοπές και θέλω να αγοράσω από γερμανικό μαγαζί για λόγους υποστήριξης, αν βέβαια το Nokia τα φτύσει θα πρέπει να πάρω κάτι άλλο άμεσα εδώ που είμαι).
    Αυτό που έλεγα λοιπόν είναι να με την επιστροφή στη Γερμανία θα πάω στο Saturn να αγοράσω το νέο iPhone SE.
    3. Είχα ξεχάσει τελείως το budget των 1200€ από την εταιρία γιατί η δουλειά δεν έκλεισε το Γενάρη. Την περασμένη εβδομάδα με πήραν τηλέφωνο να δουν αν ενδιαφέρομαι ακόμα, το οποίο με πέτυχε ενώ είμαι άνεργος εδώ και μήνες οπότε συμφωνήσαμε γρήγορα και υπογράψαμε το συμβόλαιο, και χθες μου ήρθε το e-mail από το HR με τα του onboarding και ανέφερε και τα 1200€ και το θυμήθηκα.
    Επομένως τώρα κοιτάω τα ακριβά iPhones. Το μόνο που με εκνευρίζει σε σχέση με το φθηνό είναι η έλλειψη fingerprint sensor.

Σελ. 267 από 601 ΠρώτηΠρώτη ... 247257262265266267268269272277287 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αεροπορικές εταιρίες, αεροδρόμια και αεροπορικά ταξίδια: γενική συζήτηση
    Από lewton στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 9745
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-24, 11:24
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-16, 13:58
  3. Bash on Ubuntu on Windows - γενική συζήτηση
    Από tsigarid στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-16, 11:28
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-16, 22:05
  5. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 00:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας