Σελ. 298 από 593 ΠρώτηΠρώτη ... 278288293296297298299300303308318 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.456-4.470 από 8885
  1. #4456
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορώ να αντικαταστησω το καλώδιο του nord με ένα συμβατικό; δεν με νοιάζει η ταχεία φόρτιση. Το ρημάδι είναι πολύ χοντρό και στέκεται όρθιο σε σχήμα C δίπλα στο κρεβάτι. Αν το βράδυ δεν προσέξω μπορεί να το πάρω μαζί μου αν πάω τουαλέτα. Τα άλλα καλώδια είναι πιο λεπτά και πέφτουν κατευθείαν κάτω από το βάρος τους οπότε δεν στέκονται στον αέρα.
    Γιατί να μην μπορείς.
    Νομίζω ότι τρέχει ακόμη προσφορά για τα Baseus στο E-shop. Χτύπα ένα 2μετρο.
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  2. #4457
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απέκτησα ένα Bluetooth keyboard+mouse και είπα να το δοκιμάσω με το κινητό. Παρατήρησα ότι παρόλο το shift+alt αλλά την γλώσσα στο gboard, δεν αλλά όμως η γλώσσα όταν πληκτρολογείς. Από ότι καταλαβαίνω, αυτό είναι πρόβλημα στο android. Δηλαδή το συνδέω το κινητό με πληκτρολόγιο, ποντίκι και σε μια οθόνη δουλεύει καλά μόνο για αυστηρά αγγλόφωνους;

    Αλήθεια, αν πάρεις μια οθόνη με πολλά input, τι χρειάζεται ωστε το κινητό να μπορεί να την δει ως wireless display? Αν το πληκτρολόγιο δεν είναι περιορισμός, δουλεύει γενικά το κάνω το κινητό σαν υπολογιστή χωρίς λειτουργίες τύπου samsung dex?
    Σαν επανάληψη γιατί πήρε η μπάλα το νήμα με το play store. Έχει κανείς δοκιμάσει τα παραπάνω και να πει άποψη;

  3. #4458
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akilleas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να μην μπορείς.
    Νομίζω ότι τρέχει ακόμη προσφορά για τα Baseus στο E-shop. Χτύπα ένα 2μετρο.
    Χτύπησα ένα.

    Απλά επειδή τα ηλεκτρονικά έχουν ξεφύγει με διάφορες "χαζομαρούλες" δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται. Έχουν γίνει πολύ ευαίσθητα και χωρίς πολλές ανοχές σε λάθη. Πχ πριν λίγα λεπτά πήγα να σετάρω μια Mi camera 360 και δεν άναβε καν. Ήθελε ντε και καλά 2A φορτιστή. Καμία ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά. Λες και ήταν νεκρή.

  4. #4459
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ναι γιατί δεν μπορεί να λειτουργήσει το γρανάζι 360 μοίρες.
    Στο μεταξύ δεν περιλαμβάνεται στην συσκευασία ο φορτιστής. Πρόσθεσε περίπου άλλα 7 ευρώ.
    Υπάρχει και μια τάση να ανεβάζουν τις τιμές λόγω ζήτησης.
    Χτύπησα δύο στην τιμή της μίας πριν ένα μήνα από kaizer.

  5. #4460
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι γιατί δεν μπορεί να λειτουργήσει το γρανάζι 360 μοίρες.
    Στο μεταξύ δεν περιλαμβάνεται στην συσκευασία ο φορτιστής. Πρόσθεσε περίπου άλλα 7 ευρώ.
    Υπάρχει και μια τάση να ανεβάζουν τις τιμές λόγω ζήτησης.
    Χτύπησα δύο στην τιμή της μίας πριν ένα μήνα από kaizer.
    Γι' αυτό ρώτησα πριν δοκιμάσω. Το κουλό είναι πως δεν άναβε καν φωτάκι να με ειδοποιήσει. Έστω κόκκινο. Ευτυχώς που έχω κάμποσους στην άκρη και έκανα δουλειά.

    Η κάμερα πάντως μια χαρά. Άμεσο σετάρισμα και χωρίς προβλήματα. Ο γαμπρός μου είχε αγοράσει μια στα 70€ πρόπερσι και ήταν κινεζιά του κερατά. Μάλιστα την είχε αγοράσει από μαγαζί συμμαθητή μας και από τότε έχω νευριάσει με τον συγκεκριμένο για την καθαρή κοροϊδία. Δοκίμασα τις προάλλες να τη σετάρω και είχε εξαφανιστεί η generic εφαρμογή από το store. Οπότε πήρα τη συγκεκριμένη και όλα καλά. Επίσης μου έκανε εντύπωση στο Mi Home η γκάμα των smart συσκευών της Xiaomi. Οι τύποι έχουν ξεφύγει.

  6. #4461
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Αν ανέβαζε και το βίντεο σε cloud θα ήταν ακόμα καλύτερη. Στα 65 πήρα δύο και φορτιστές μαζί.

  7. #4462
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χτύπησα ένα.

    Απλά επειδή τα ηλεκτρονικά έχουν ξεφύγει με διάφορες "χαζομαρούλες" δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται. Έχουν γίνει πολύ ευαίσθητα και χωρίς πολλές ανοχές σε λάθη. Πχ πριν λίγα λεπτά πήγα να σετάρω μια Mi camera 360 και δεν άναβε καν. Ήθελε ντε και καλά 2A φορτιστή. Καμία ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά. Λες και ήταν νεκρή.
    Εγώ προς το παρών είναι πολύ ικανοποιημένος από την συγκεκριμένη εταιρεία.
    Έχω 2μετρα καλώδια 3 χρόνια και δουλεύουν απροβλημάτιστα. Και ελεγμένα ότι δίνουν σταθερό ρεύμα.
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  8. #4463
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.316
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χτύπησα ένα.

    Απλά επειδή τα ηλεκτρονικά έχουν ξεφύγει με διάφορες "χαζομαρούλες" δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται. Έχουν γίνει πολύ ευαίσθητα και χωρίς πολλές ανοχές σε λάθη. Πχ πριν λίγα λεπτά πήγα να σετάρω μια Mi camera 360 και δεν άναβε καν. Ήθελε ντε και καλά 2A φορτιστή. Καμία ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά. Λες και ήταν νεκρή.
    Χαζομαρουλα επειδή θέλει συγκεκριμένα Αμπερ για να δουλέψει;
    Γιατί δεν βάζεις πετρέλαιο στο χαζό αμάξι σου που μάλλον θέλει βενζίνη για να δουλέψει;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  9. #4464
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορώ να αντικαταστησω το καλώδιο του nord με ένα συμβατικό; δεν με νοιάζει η ταχεία φόρτιση. Το ρημάδι είναι πολύ χοντρό και στέκεται όρθιο σε σχήμα C δίπλα στο κρεβάτι. Αν το βράδυ δεν προσέξω μπορεί να το πάρω μαζί μου αν πάω τουαλέτα. Τα άλλα καλώδια είναι πιο λεπτά και πέφτουν κατευθείαν κάτω από το βάρος τους οπότε δεν στέκονται στον αέρα.
    Χμμμμ ο φορτιστής δίνει 30W, δεν θα έπαιζα στην θέση σου με αδύναμο καλώδιο.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  10. #4465
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαζομαρουλα επειδή θέλει συγκεκριμένα Αμπερ για να δουλέψει;
    Γιατί δεν βάζεις πετρέλαιο στο χαζό αμάξι σου που μάλλον θέλει βενζίνη για να δουλέψει;
    Μα αυτή δεν ήταν η αρχική μου απορία; αν ένα απλό καλώδιο θα μπορέσει να φορτίσει σωστά το κινητό. Και μου απάντησαν οκ. Η xiaomi γιατί δεν έβαλε ένα ρημάδι κόκκινο Led να νας ειδοποιεί ότι κάτι δεν πάει καλά από τη στιγμή που δεν έχει ενσωματωμένο φορτιστή; Δεδομένου πως έχει και φωνητικές εντολές θα μπορούσε να βγάζει και κάποιο ήχο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμμμ ο φορτιστής δίνει 30W, δεν θα έπαιζα στην θέση σου με αδύναμο καλώδιο.
    Λέω να βάλω κάποιον άλλο από παλιότερο κινητό. Γενικά δε μου αρέσει καθόλου το συγκεκριμένο καλώδιο.

  11. #4466
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέω να βάλω κάποιον άλλο από παλιότερο κινητό. Γενικά δε μου αρέσει καθόλου το συγκεκριμένο καλώδιο.
    Τι σε αγχώνει τόσο?
    Το κινητό φορτίζει σε 60 λεπτά max. Βάλε το στην φόρτιση άλλη ώρα και μετά βγάλε το.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  12. #4467
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σε αγχώνει τόσο?
    Το κινητό φορτίζει σε 60 λεπτά max. Βάλε το στην φόρτιση άλλη ώρα και μετά βγάλε το.
    Δεν με αγχώνει η ώρα αλλά το γεγονός πως είναι σκληρό. Και επειδή είμαι βαρέως ατζαμής και τους τελευταίους μήνες κυκλοφορεί μωρό στο σπίτι δε θέλω να να είναι χύμα. Όπως έγραψα και πριν στέκεται στον αέρα και εύκολα μπορείς να το πάρεις μαζί σου. Δεν είμαστε τώρα για τέτοια. Τουλάχιστον το προηγούμενο το πέταγα πίσω από το κομοδίνο και δε έτρεχε τίποτα.

    - - - Updated - - -

    Ας το τελειώσω εδώ. Τώρα στο εικοσαημερο το κινητό πετάει. Το μόνο που έχω κάνει είναι να κλείσω τις ειδοποιήσεις από διάφορα παιχνίδια και εφαρμογές που δε χρησιμοποιώ. Αλλά σώθηκα με το καθαρό Android. Επιτέλους έχω καιρό στην μπάρα. Τις τελευταίες ημέρες με έχει βοηθήσει αρκετά καθώς έχω αποφυγει κάποιες κακοτοπιές με τις ειδοποιήσεις. Πριν έπρεπε να πάω με το χέρι να δω. Και εννοείται πως η εφαρμογή δεν ενημερωνοταν ποτέ καθώς το σύστημα τη σκότωνε. Η μπαταρία αρκετά καλή. Όχι επίπεδα max που δε σε ένοιαζε τίποτα αλλά με προσοχή. Βέβαια λόγω επιδόσεων όταν παίζεις τη σκίζει. Αλλά αν είσαι νορμάλ είναι μια χαρά.

  13. #4468
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Όπως έγραφα πριν μερικές σελίδες, θα μου πάρει κινητό για προσωπική χρήση η νέα μου εταιρία.
    Aκόμα δεν έχω καταλήξει (κοιτάω και μήπως την κάνω για iPhone) αλλά αυτή τη στιγμή τείνω προς Galaxy S20.
    Έχω λοιπόν μια απορία. Στο saturn.de το πουλάνε και δίνουν και έξτρα επιλογή να σου το στείλουν έχοντας εφαρμόσει πάνω οι ίδιοι το συγκεκριμένο γυαλί (αν θέλετε να το δείτε στη σελίδα, χρεώνουν 34,11€ για αυτό που εφόσον είναι μέσα στην αγορά του κινητού το καλύπτει και αυτό το budget της εταιρίας).
    Η απορία μου λοιπόν είναι εξής: αν πάρω το κινητό με αυτό το γυαλί και θέλω να του βάλω θήκη (μου αρέσουν οι θήκες, μη σχολιάζετε ) υπάρχει περίπτωση να μη χωράει στη θήκη λόγω του έξτρα πάχους του γυαλιού;

    ΥΓ. Δε βλέπω πουθενά τη λέξη tempered (είναι και Γερμανικά, δεν έχω ιδέα αν το λένε αλλιώς). Μήπως δεν είναι tempered glass και πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες;

  14. #4469
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    9H specification. Tempered είναι. Αυτό είναι για το S20 Ultra, μην μπερδευτείς στην παραγγελία. Αν στο καλύπτουν, πάρε το Note20 Ultra 5G, εργαλείο.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  15. #4470
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    9H specification. Tempered είναι. Αυτό είναι για το S20 Ultra, μην μπερδευτείς στην παραγγελία. Αν στο καλύπτουν, πάρε το Note20 Ultra 5G, εργαλείο.
    Ευχαριστώ για την απάντηση.
    Όχι ΟΚ, δεν παίρνω το λάθος γυαλί, απλά ήθελα να βρω το μοντέλο στο eBay λίγο γρήγορα. Εφόσον πληρώσω έξτρα στο Saturn για να το βάλουν αυτοί, είναι δική τους δουλειά να το εφαρμόσουν και να μου στείλουν το κινητό με το γυαλί έτοιμο προς χρήση.
    Η άλλη ερώτηση που είχα, αν το γυαλί χοντραίνει το κινητό και μετά δε μπαίνει σε θήκη είναι τελείως άκυρη;


    ΥΓ. Δε θέλω Ultra, μου αρέσουν τα «μικρά» κινητά (που φτάσαμε να λέμε μικρό το S20). Αυτή τη στιγμή κοιτάω S20, OnePlus 8, το αναμενόμενο Xperia 5-II και ίσως iPhone.

Σελ. 298 από 593 ΠρώτηΠρώτη ... 278288293296297298299300303308318 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αεροπορικές εταιρίες, αεροδρόμια και αεροπορικά ταξίδια: γενική συζήτηση
    Από lewton στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 9660
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-24, 02:54
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-16, 13:58
  3. Bash on Ubuntu on Windows - γενική συζήτηση
    Από tsigarid στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-16, 11:28
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-16, 22:05
  5. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 00:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας