Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    06-01-2009
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα παιδιά.

    Έχω Vodafone Home double play +300' κινητά με 23 ευρώ. Τον Φεβρουάριο του 2017 λήγει η διετία και μπήκα στο chat να ζητησω ανανέωση από τώρα και μου δίνουν τιμή για το ίδιο πακέτο 28,31€, ενώ περίμενα να μου προσφέρουν τουλάχιστον την ίδια τιμή. Μου πρότειναν να ζητήσω ανανέωση λίγο πριν κλείσει η διετία, δηλαδή αρχές Φεβρουαρίου, υπονοώντας ότι θα είναι καλύτερη η προσφορά τότε.

    Με ποιο σκεπτικό όμως δε δίνουν την ίδια τιμή όταν ζητώ πρόωρη ανανέωση ο ίδιος; Κάτι δεν καταλαβαίνω. Τι γνώμη έχετε; Μήπως αν δοκιμάσω τηλεφωνικά πάρω κάτι καλύτερο; (χλωμό βέβαια)

    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    18-10-2011
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Γιατι βιαζεσαι τοσο
    Ετσι και αλλοιως μονο στην ληξη του συμβολαιου σου μπορεις
    να προβεις στις καταλληλεςενεργειες για να πετυχεις εστω την τωρινη τιμη

  3. #3
    Εγγραφή
    06-01-2009
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Για να αποφύγω το ενδεχόμενο να φτάνει το συμβόλαιο στη λήξη και να έρθει στον επόμενο λογαριασμό το κανονικό πάγιο, δηλαδή τα 40 ευρώ περίπου και όχι τα 23 της προσφοράς για δύο χρόνια.

  4. #4
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κάνεις αίτηση μεταφοράς σε άλλο πάροχο, την παραμονή-προπαραμονή της λήξης του συμβολαίου σου.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  5. #5
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από libitas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να αποφύγω το ενδεχόμενο να φτάνει το συμβόλαιο στη λήξη και να έρθει στον επόμενο λογαριασμό το κανονικό πάγιο, δηλαδή τα 40 ευρώ περίπου και όχι τα 23 της προσφοράς για δύο χρόνια.
    Ακόμη και στην περίπτωση που πριν λήξει το συμβόλαιο δεν συμφωνήσεις στην όποια προσφορά, μπορείς να κάνεις αίτηση φορητότητας σε άλλον πάροχο με καλύτερους όρους. Είναι σχεδόν βέβαιο ότι τότε θα σε πάρουν τηλέφωνο με ακόμη καλύτερη αντιπροσφορά.
    Το πάγιο των 40€ θα ισχύσει αναλογικά μόνο για όσες μέρες θα κάνεις χρήση των υπηρεσιών μέχρι να ενεργοποιηθεί το νέο συμβόλαιο ή η ανανέωση αυτού.

  6. #6
    Εγγραφή
    06-01-2009
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα ενημερώσω για την εξέλιξη της υπόθεσης, όταν θα έχω νεότερα.

  7. #7
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Ειχα μια φανταστικη προσφορα το 24αρι με 300' προς ολους με 40% εκπτωση που μου βγαινε στα 16,50 ευρω περιπου μαζι με το -1€ απ το ebill και η προσφορα εληξε και τους πηρα 1-2 μερες μετα για να ζητησω ανανεωση με την ιδια προσφορα. Με συνδεσαν παρακαλω με τμημα "ανανεωσης" ή καπως ετσι νομιζω, μου ειχε κανει εντυπωση εκεινη την ωρα, και με τον υπαλληλο που κιλησα απευθειας μου εδωσε την προσφορα χωρις γκουχ η μουχ. Αν σ αρεσει η τιμη που εχεις, παρτους τηλ την επομενη που ληγει.
    Αν θες καμια εκπτωσουλα, κανε καμια φορητοτητα.
    Btw, εγω επειδη εχω και χρεωστικη καρτα bonus, και επειδη εχω ποντους, εξαργυρωνω και 1500 ποντους καθε μηνα και εχω επιπλεον εκπτωση -7€, οποτε το τελικο ποσο που πληρωνω ειναι γυρω στα 9,5€

  8. #8
    Εγγραφή
    06-01-2009
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειχα μια φανταστικη προσφορα το 24αρι με 300' προς ολους με 40% εκπτωση που μου βγαινε στα 16,50 ευρω περιπου μαζι με το -1€ απ το ebill και η προσφορα εληξε και τους πηρα 1-2 μερες μετα για να ζητησω ανανεωση με την ιδια προσφορα. Με συνδεσαν παρακαλω με τμημα "ανανεωσης" ή καπως ετσι νομιζω, μου ειχε κανει εντυπωση εκεινη την ωρα, και με τον υπαλληλο που κιλησα απευθειας μου εδωσε την προσφορα χωρις γκουχ η μουχ. Αν σ αρεσει η τιμη που εχεις, παρτους τηλ την επομενη που ληγει.
    Αν θες καμια εκπτωσουλα, κανε καμια φορητοτητα.
    Btw, εγω επειδη εχω και χρεωστικη καρτα bonus, και επειδη εχω ποντους, εξαργυρωνω και 1500 ποντους καθε μηνα και εχω επιπλεον εκπτωση -7€, οποτε το τελικο ποσο που πληρωνω ειναι γυρω στα 9,5€
    Πολύ καλή έκπτωση πέτυχες!
    Κι εγώ έχω Alpha Bonus και ebill, δηλαδή 23-7-1=15 ευρώ το μήνα.
    Σημείωση: Πλέον οι πόντοι που εξαργυρώνονται είναι 2000 για την έκπτωση των 7 ευρώ.

  9. #9
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Εξακολουθουν να μου αφαιρουν 1500 ποντους εμενα. Δε ξερω μηπως επειδη το ειχα απο παλια; ισως κανω και λαθος.
    Παντως οπως και να χει μπορεις να πετυχεις καλες προσφορες, και νε εχετε στα υποψιν πως η vodafone ποναει και δεν την παιρνει να χανει συνδρομητες

  10. #10
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλησπερα μολις ληξει το συμβολαιο σου πηγαινε στην hrs ειναι παλι συνεργατιδα της vodafone αλλα δινει πακετα για επαγγελματιες σε ιδιωτες , θυμαμαι το ειχε απεριοριστα αστικα υπεραστικα και 300 λεπτα προς ολα τα κινητα στην Ελλαδα και ιντερνετ με 16, και κατι ευρω δεν θυμαμαι ακριβως το ποσο κατω απο την υποδιαστολη! . Επισης το συμβολαιο ειναι για 12 μηνες οποτε μετα μπορεις να φευγεις και οχι για 24 μηνες που ολο και περισσοτεροι παροχοι το εφαρμοζουν.
    Για μετα παρε ενα τηλεφωνο στην hrs δες στο site εδω http://www.hrsmobile.gr/contact.asp , μην κοιτας τις τιμες που λεει στο site δεν to εχει ενημερωσει, εγω το εμαθα το καλοκαιρι απο εναν γνωστο στην Νικαια που το εχει βαλει , δινουνε και προγραμμα κινητης επαγγελαματικα σε ιδιωτες ,παρε τηλεφωνο και ζητα την τιμη που δινουνε για double play! .

Παρόμοια Θέματα

  1. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-16, 21:53
  3. Μηνύματα: 244
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-16, 19:41
  4. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-05-16, 20:10
  5. Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-15, 12:53

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας