Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 19
  1. #1
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Google Chrome
    Η Google ανακοίνωσε ένα νέο ορόσημο για τον Chrome Browser, σήμερα έφτασε τα 2 δισεκατομμύρια ενεργές εγκαταστάσεις σε υπολογιστές και σε κινητές συσκευές από την παρουσίαση του τον Σεπτέμβριο του 2008.

    H ανακοίνωση έγινε στην διάσκεψη Chrome Dev, από τον μηχανικό Darin Fisher,
    Αυτό το νούμερο δεν σημαίνει οτι και τα 2 δις αυτή την στιγμή είναι ενεργά σε χρήση, αλλά ότι αυτή την στιγμή ο Chrome υπάρχει με τον έναν ή τον άλλο τρόπο σε 2 δις συσκευές.

    2 δισεκατομμύρια εγκαταστάσεις είναι μια πρωτιά για τις εφαρμογές τις Google, τον περασμένο χρόνο είχε ανακοινώσει οτι είχε φτάσει στο 1 δισεκατομμύριο χρήστες στο Android, youtube, Chrome και στην αναζήτηση, τον περασμένο Απρίλιο ο Chrome πέρασε το 1 δισεκατομμύριο εγκαταστάσεις στην κινητή κατηγορία.

    Ακόμα απο τον περασμένο Σεπτέμβριο η Google έχει ξεπεράσει το 1.4 δισεκατομμύρια ενεργές συσκευές με Android ανα τον κόσμο!
    Τελικά ο μεγαλύτερος ανταγωνιστής της μάλλον είναι ο εαυτός της!

    Πήγη : TheVerge

  2. #2
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Περιοχή
    Pennsylvania
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    25600/5120
    ISP
    Comcast
    Router
    Technicolor
    Aπίστευτα ποσά σπαταλημένης ενέργειας.
    Οι Κ.κ του ΛΑ.Ο.Σ παρακαλούνται να σκουπίζουν τα σάλια τους όταν εισέρχεται στο κοινοβούλιο η μέλλουσα σύντροφός μου Εύα Καϊλή, γιατί λερώνονται τα έδρανα και το πάτωμα,με αποτέλεσμα να φωνάζει η καθαρίστρια. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

    Μας γλωσσόφαγαν κάτι κογιότ και ακυρώθηκε το πάρτυ της Εύας

  3. #3
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Περιοχή
    Σταυρούπολη, Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    348
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105440/11000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Όταν πάρω καινούργιο κινητό γρήγορο θα τον περάσω και εγώ. Στο LG l9ii σέρνετε.

  4. #4
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Περιοχή
    Pennsylvania
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    25600/5120
    ISP
    Comcast
    Router
    Technicolor
    Παντού σέρνεται. Από το iphone 7, μέχρι στο s7 edge και το pixel.
    Οι Κ.κ του ΛΑ.Ο.Σ παρακαλούνται να σκουπίζουν τα σάλια τους όταν εισέρχεται στο κοινοβούλιο η μέλλουσα σύντροφός μου Εύα Καϊλή, γιατί λερώνονται τα έδρανα και το πάτωμα,με αποτέλεσμα να φωνάζει η καθαρίστρια. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

    Μας γλωσσόφαγαν κάτι κογιότ και ακυρώθηκε το πάρτυ της Εύας

  5. #5
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δεν αλλαζω τον chrome στον σταθερό εύκολα. Μακράν ο πιο γρήγορος και δεν εννοώ μόνο την φορτωση σελίδων.

    Τα νούμερα πάντως, είναι τόσο μεγάλα λόγω των κινητών συσκευών που σε πολλά είναι προεγκατεστημένος ή είναι ιδεα μου?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #6
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αλλαζω τον chrome στον σταθερό εύκολα. Μακράν ο πιο γρήγορος και δεν εννοώ μόνο την φορτωση σελίδων.

    Τα νούμερα πάντως, είναι τόσο μεγάλα λόγω των κινητών συσκευών που σε πολλά είναι προεγκατεστημένος ή είναι ιδεα μου?
    Έτσι είναι. Έχω στο μυαλό μου δύο - τρεις περιπτώσεις που ο Chrome παραμένει στη συσκευή "διακοσμητικά .

  7. #7
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Πολύ καλός και γρήγορος για το desktop/laptop και εννοείται η επιλογή χρήσης μου αλλά για το κινητό (android) έχει κάποια θεματάκια απόδοσης σχέση πάντα με τον ανταγωνισμό.

    Λογικό μου ακούγεται το νούμερο, και εις ανώτερα..
    There is nothing like 127.0.0.1

  8. #8
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, ειναι λογικο οταν ειναι ο καλυτερος και γρηγοροτερος που υπαρχει! τοσο σε PC το εχω και σε Arch οσο και σε συσκευες android.
    Ακομα και σε συσκευες Android με 1GB ram πανε αψογα ενω με αλλους σερνονται. Εχω 3 συσκευες android οι 2 ειναι με 2πυρηνο και ολες με 1GB RAM και ειναι μια χαρα! αψογος!
    Exω δοκιμασει πολλους και τελικα στον chrome κατεληγα συνεχεια.
    Παλια εβαζα firefox αλλα ο Chrome εχει φτιαχτει πολυ τελικα! δεν το περιμενα! 1000 μπραβο απο μενα αξιζει!!!

  9. #9
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αλλαζω τον chrome στον σταθερό εύκολα. Μακράν ο πιο γρήγορος και δεν εννοώ μόνο την φορτωση σελίδων.

    Τα νούμερα πάντως, είναι τόσο μεγάλα λόγω των κινητών συσκευών που σε πολλά είναι προεγκατεστημένος ή είναι ιδεα μου?
    Και αυτό και τα πολλά προγράμματα (και η μία μηχανή αναζήτησης) που τον εγκαθιστούν αυτόματα ή σου τον προτείνουν σε Desktop/Laptop.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  10. #10
    Εγγραφή
    15-01-2016
    Μηνύματα
    556
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99.999/9.999
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    (dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    μόνο εγώ είχα θέμα με τον chrome στο pc;
    μου φόρτωνε ότι να'ναι thumbnails στην αρχική και αναγκάστηκα να τον αλλάξω γιατί έφτιαχνε όποτε ήθελε.

  11. #11
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αλλαζω τον chrome στον σταθερό εύκολα. Μακράν ο πιο γρήγορος και δεν εννοώ μόνο την φορτωση σελίδων.

    Τα νούμερα πάντως, είναι τόσο μεγάλα λόγω των κινητών συσκευών που σε πολλά είναι προεγκατεστημένος ή είναι ιδεα μου?
    Και εγώ χρησιμοποιούσα χρόνια τον chrome μέχρι αρκετά πρόσφατα που ανακάλυψα τον Cyberfox. Ο τυπάς που διανέμει τον Cyberfoχ παίρνει τον πηγαίο κώδικα και τον κάνει compile με τους intel compiler και amd compiler (το καθένα κοστίζει κάτι εκατοντάδες δολάρια) και γίνεται optimized για επεξεργαστές intel και amd αντίστοιχα. Από τότες που το ανακάλυψα ξαναέκανα κύριο browser τον firefox/cyberfox και τον chrome τον έχω σαν δευτερεύον (εγώ έχω intel επεξεργαστή οπότε χρησιμοποιώ την έκδοση για intel). Το έψαξα αλλά δεν υπάρχει κάποιος που να έκανε το ίδιο και για το chromium. Πάντως πολλοί μου λένε να τους εγκαταστήσω τον Chrome γιατί "είναι καλύτερος" χωρίς να ξέρουν γιατί είναι καλύτερος, απλώς επειδή το έχουν ακούσει από αλλού.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος goku : 12-11-16 στις 12:00.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  12. #12
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ χρησιμοποιούσα χρόνια τον chrome μέχρι αρκετά πρόσφατα που ανακάλυψα τον Cyberfox. Ο τυπάς που διανέμει τον Cyberfoχ παίρνει τον πηγαίο κώδικα και τον κάνει compile με τους intel compiler και amd compiler (το καθένα κοστίζει κάτι εκατοντάδες δολάρια) και γίνεται optimized για επεξεργαστές intel και amd αντίστοιχα. Από τότες που το ανακάλυψα ξαναέκανα κύριο browser τον firefox/cyberfox και τον chrome τον έχω σαν δευτερεύον (εγώ έχω intel επεξεργαστή οπότε χρησιμοποιώ την έκδοση για intel). Το έψαξα αλλά δεν υπάρχει κάποιος που να έκανε το ίδιο και για το chromium. Πάντως πολλοί μου λένε να τους εγκαταστήσω τον Chrome γιατί "είναι καλύτερος" χωρίς να ξέρουν γιατί είναι καλύτερος, απλώς επειδή το έχουν ακούσει από αλλού.
    Καλό, θα το δοκιμάσω σίγουρα

    Επίσης, περιμένω speed dial addon για edge, να δοκιμάσω και αυτόν σαν βασικό για λίγες ημέρες. Όποτε τον χρησιμοποιώ από περιέργεια, μου φαίνεται πολύ καλός και θέλω να του δώσω μία ευκαιρία. Απλώς χωρίς speed dial, που νομίζω ότι δεν έχει, δεν μπορώ να την παλέψω

    Όσον αφορά τον λόγο που και εγώ θεωρώ τον chrome, συνολικά, καλύτερο από τους υπόλοιπους, δεν έχω κάποια πολύ συγκεκριμένη απάντηση. Είναι η γενικότερη αίσθηση που σου αφήνει η χρήση του browser αυτού.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #13
    Εγγραφή
    11-01-2004
    Περιοχή
    sector 900
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Ποσα δεδομενα χρηστων μαζευουν και αναλυουν.....

  14. #14
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αλλαζω τον chrome στον σταθερό εύκολα. Μακράν ο πιο γρήγορος και δεν εννοώ μόνο την φορτωση σελίδων.

    Τα νούμερα πάντως, είναι τόσο μεγάλα λόγω των κινητών συσκευών που σε πολλά είναι προεγκατεστημένος ή είναι ιδεα μου?
    Όχι σωστό είναι και έτσι ξέρω και εγώ να παράγω νούμερα... Εγώ πάντως τον Mozilla δεν τον αλλάζω... με τίποτα... Τον Chrome δεν τον συμπάθησα ποτέ και ούτε... Απλά στον κινητό τον αφήνω γιατί βαριέμαι να βάλω Firefox και δεν θέλω επιπλέον χώρο να χάσω...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ χρησιμοποιούσα χρόνια τον chrome μέχρι αρκετά πρόσφατα που ανακάλυψα τον Cyberfox. Ο τυπάς που διανέμει τον Cyberfoχ παίρνει τον πηγαίο κώδικα και τον κάνει compile με τους intel compiler και amd compiler (το καθένα κοστίζει κάτι εκατοντάδες δολάρια) και γίνεται optimized για επεξεργαστές intel και amd αντίστοιχα. Από τότες που το ανακάλυψα ξαναέκανα κύριο browser τον firefox/cyberfox και τον chrome τον έχω σαν δευτερεύον (εγώ έχω intel επεξεργαστή οπότε χρησιμοποιώ την έκδοση για intel). Το έψαξα αλλά δεν υπάρχει κάποιος που να έκανε το ίδιο και για το chromium. Πάντως πολλοί μου λένε να τους εγκαταστήσω τον Chrome γιατί "είναι καλύτερος" χωρίς να ξέρουν γιατί είναι καλύτερος, απλώς επειδή το έχουν ακούσει από αλλού.
    Έτσι .. Πολλοί δεν νοιάζονται καν ...... Πάς για format στον τεχνικό και την μια δουλεύεις Firefox και την άλλη Chrome... Δεν καταλαβαίνουν καν την διαφορά... ούτε τους νοιάζει κιόλας !

  15. #15
    Εγγραφή
    01-11-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    684
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Siemens CL-110
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ χρησιμοποιούσα χρόνια τον chrome μέχρι αρκετά πρόσφατα που ανακάλυψα τον Cyberfox. Ο τυπάς που διανέμει τον Cyberfoχ παίρνει τον πηγαίο κώδικα και τον κάνει compile με τους intel compiler και amd compiler (το καθένα κοστίζει κάτι εκατοντάδες δολάρια) και γίνεται optimized για επεξεργαστές intel και amd αντίστοιχα. Από τότες που το ανακάλυψα ξαναέκανα κύριο browser τον firefox/cyberfox και τον chrome τον έχω σαν δευτερεύον (εγώ έχω intel επεξεργαστή οπότε χρησιμοποιώ την έκδοση για intel). Το έψαξα αλλά δεν υπάρχει κάποιος που να έκανε το ίδιο και για το chromium. Πάντως πολλοί μου λένε να τους εγκαταστήσω τον Chrome γιατί "είναι καλύτερος" χωρίς να ξέρουν γιατί είναι καλύτερος, απλώς επειδή το έχουν ακούσει από αλλού.
    το δοκίμασα... μεγάλες διαφορές δεν είδα (έως και καθολου) απο firefox
    ουσιαστικά παει αρκετά καλά αλλα όπως και στο firefox μόλις μπει κάποιο adblocker αρχιζει το lag

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-16, 21:25
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-16, 01:15
  3. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-16, 21:11
  4. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-15, 01:15
  5. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-15, 18:38

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας