Σελ. 20 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 10151819202122253040 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 286-300 από 1085
  1. #286
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.710
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα παίζουν ρόλο και καλό είναι να μην τα ισοπεδώνουμε με διάφορες τέτοιες προσεγγίσεις.

    Η ακρόαση μουσικής θα πρέπει να έχει μια δόση ιεροτελεστίας, γιατί είναι τέχνη και όχι "άντε να βάλω λίγο μουσική για να ακούγεται κάτι στο σπίτι".

    Το χάρτινο εξώφυλλο του δίσκου, που πολλά από τα παλιά ήταν πραγματικά έργα τέχνης, το βγάλσιμο, η τοποθέτηση στο πλατώ, το στριφογύρισμα και όλα αυτά τα διάφορα που δεν πρόκειται ποτέ να τα καταλάβει κάποιος που κατεβάζει ένα αρχείο και το ακούει στον υπολογιστή, είναι μέρος αυτής της ιεροτελεστίας.
    Αν όλα αυτά σου φαίνονται γελοία και ανούσια, τότε μάλλον γράφεις σε λάθος νήμα.

    Ο κάθε άνθρωπος "ακούει" διαφορετικά, γιατί η ακοή δεν είναι όραση, περιέχει πολύ περισσότερο το στοιχείο της φαντασίας μέσα της.

    Υπάρχουν άνθρωποι τρελαμένοι με την τεχνολογία που διαβάζουν ακόμη από πραγματικά βιβλία γιατί τους αρέσει η αίσθηση και η μυρωδιά του και δεν μπορούν ούτε να φανταστούν τον εαυτό τους να διαβάζουν το ίδιο βιβλίο σε ένα tablet.

    Υπάρχουν εκατοντάδες κατασκευαστές ηχητικών εκεί έξω που έχουν αφιερώσει την ζωή τους στο όνειρο τους που λέγεται μουσική, όλων αυτών των κατασκευαστών τα μηχανήματα ακούγονται διαφορετικά αλλά και συνάμα όλα ωραία και ξέρεις γιατί;; γιατί μαζί με την μουσική στην ατμόσφαιρα πλανάται και η ψυχούλα τους που έχουν δώσει για να τα φτιάξουν.

    Καλές ακροάσεις με συναίσθημα πρώτα και μετά με τεχνικά χαρακτηριστικά.
    Να προσθέσω και την βιβλιοθήκη που έφτιαξα νεαρός και ακόμα έχει η κόρη μου, όπου τα ράφια είναι πλατιά χωρίς ορθοστάτες στη μέση, γιατί μ'αρέσει να βλέπω τα ράφια να κάνουν κοιλιά από το βάρος των βιβλίων

    ΥΓ1 Τα ξύλα ήτανε πλακάζ, για όσους ξέρουν.
    ΥΓ2 Συμμετέχει κι η σκόνη στη γλώσσα, από το σαλιωμένο δάχτυλο για να γυρίσεις σελίδα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 21-11-17 στις 19:16.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  2. #287
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δηλαδή κάποιος σου αποδείξει επιστημονικά ότι με ένα συγκεκριμένο ψηφιακό setup ακούς ακριβώς το ίδιο πράγμα που ακούς με ένα άλλο αναλογικό
    Αν μου το αποδείξει κάποιος μπορεί και να αλλάξω άποψη, αν έχεις κάποια επιστημονική απόδειξη υπόψιν σου ευχαρίστως! Αλλά δεν μπορεί να υπάρξει.

    Υ.Γ: το παράδειγμα με τον σκαραβαίο ατυχέστατο, μιλάμε για πράγμα, για ένα μάτσο σίδερα που φτιάχτηκαν για να σε μετακινούν και τίποτα παραπάνω.
    Βάζεις στην ίδια κατηγορία και την μουσική? Τους δίσκους?
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  3. #288
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.710
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giwrgosth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μου το αποδείξει κάποιος μπορεί και να αλλάξω άποψη, αν έχεις κάποια επιστημονική απόδειξη υπόψιν σου ευχαρίστως! Αλλά δεν μπορεί να υπάρξει.

    Υ.Γ: το παράδειγμα με τον σκαραβαίο ατυχέστατο, μιλάμε για πράγμα, για ένα μάτσο σίδερα που φτιάχτηκαν για να σε μετακινούν και τίποτα παραπάνω.
    Βάζεις στην ίδια κατηγορία και την μουσική? Τους δίσκους?
    Ο σκαραβαίος έχει και ραδιόφωνο και παρέα και παραλίες
    Αφιερωμένο
    https://www.youtube.com/watch?v=C2cMG33mWVY

    Brother Pele's in the back
    Sweet Zina's in the front
    Cruisin' down the freeway in the hot, hot sun
    Suddenly red-blue lights flash us from behind
    Loud voice booming
    Please step out onto the line
    Pele preaches words of comfort
    Zina just hides her eyes
    Policeman taps his shades
    Is that a Chevy '69?

    How bizarre

    ΥΓ Ατυχές το "ένα μάτσο σίδερα", κι ο σκαραβαίος έχει ψυχή.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #289
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ας αφιερώσω κι' εγώ κάτι ........

    https://www.youtube.com/watch?v=dwc7ZEYfWYc
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #290
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    ας είμαστε ρεαλιστές πέρα από ρομαντικοί. Υπάρχουν τουλάχιστον 3 ορθόγωνα ζητήματα:
    1) τι μπορεί (αντικειμενικά) να αντιληφθεί το αυτί του καθενός από εμάς (αυτό που παρέθεσε το mrsaccess). Που μάλλον για να φτάσεις αυτή την ποιότητα σε αναλογικό πρέπει να ξοδέψεις μια περιουσία
    2) τι εξοπλισμό μπορεί να έχει ο καθένας (ποιότητα) και πόσο καλά τον συντηρεί. Και πάλι εδώ το βάρος πέφτει στο αναλογικό μια που εκεί τα λάθη συγχωρούνται λιγότερο.
    3) το feeling. Η κασετίνα, η διαδικασία, το ψάξιμο του δίσκου, η χαρά της απόκτησης κλπ

    Εεε στο μόνο που καταλαβαίνω το αναλογικό είναι το 3 και πραγματικά το σέβομαι.
    Το οποίο μπορεί να γίνει και στο ψηφιακό αλλά σε άλλη διάσταση. Ανακαλύπτεις τον Χ καλλιτέχνη που σου αρέσει, βρίσκεις ένα βιβλίο που σου αρέσει για αυτόν και το έργο του, το διαβάζεις, ανακαλύπτεις και άλλα για αυτόν.
    Δεν είναι ανάγκη να είναι όλα επιφανειακά: track 2 από το album 4, track 3 από το album 7 κλπ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φανερός Πράκτωρ : 21-11-17 στις 23:42.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  6. #291
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.621
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    24/192 Music Downloads Are Very Silly Indeed: https://xiph.org/~xiphmont/demo/neil-young.html

    Για να ανάψουν λίγο τα αίματα.

    (και σε video: https://xiph.org/video/vid2.shtml )
    να ανάψουν τα αίματα γιατί; δεν διαβάζω κάτι για αναλογικό καλύτερο από ψηφιακό η το αντίστροφο....
    γράφει ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο που σε όλη την διάρκεια προσπαθεί να περάσει το μήνυμα μην κατεβάζεται(νόμιμα) αλλά αγοράστε φυσικό. ΔΕΝ λέει βινύλιο φυσικά αλλά αυτό που όλοι ξέρουμε από κάπου στο 00 που βγήκε
    να αγοράσω τι; sacd; αλήθεια τώρα, αυτό ήταν όλο; που για να ακούσεις διαφορά cd < sacd πρέπει να είσαι μπροστά σε τουλάχιστον Hi-End συστήματος δεκάδων χιλιάδων €. Γιατί απλούστατα ΔΕΝ υπάρχει διαφορά. Για αυτό και πάτωσε.
    Οτι τι δλδ η apple πχ έχει τον χάλια encoder που δεν συγκρίνεται με αυτόν της παραγωγής
    Από όσο ξέρω και έχω διαβάσει όσες διανέμουν το υλικό έχουν πρόσβαση στο raw.

    Δεν πειράζει, εγώ είμαι υπερευτυχισμένος με το mid-range σύστημά μου και το απολαμβάνω. Δεν θα μου λείπουν καθόλου οι περί των 200 cd που έχουν καταστραφεί πλέον ο κάθε ένας τους από 5000 δρχ και βάλε, μετά μας ήρθε το € για να πληρώνω 25 και 30€ για την EMI με τον καλύτερο encoder. ας γελάσω
    Μονο data ρε. Δίσκους έχω, τσάμπα είναι, file server έχω, raid έχω, δεν με νοιάζει 24/192 για να αγοράζω δίσκους

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ας είμαστε ρεαλιστές πέρα από ρομαντικοί. Υπάρχουν τουλάχιστον 3 ορθόγωνα ζητήματα:
    1) τι μπορεί (αντικειμενικά) να αντιληφθεί το αυτί του καθενός από εμάς (αυτό που παρέθεσε το mrsaccess). Που μάλλον για να φτάσεις αυτή την ποιότητα σε αναλογικό πρέπει να ξοδέψεις μια περιουσία
    2) τι εξοπλισμό μπορεί να έχει ο καθένας (ποιότητα) και πόσο καλά τον συντηρεί. Και πάλι εδώ το βάρος πέφτει στο αναλογικό μια που εκεί τα λάθη συγχωρούνται λιγότερο.
    3) το feeling. Η κασετίνα, η διαδικασία, το ψάξιμο του δίσκου, η χαρά της απόκτησης κλπ

    Εεε στο μόνο που καταλαβαίνω το αναλογικό είναι το 3 και πραγματικά το σέβομαι.
    Το οποίο μπορεί να γίνει και στο ψηφιακό αλλά σε άλλη διάσταση. Ανακαλύπτεις τον Χ καλλιτέχνη που σου αρέσει, βρίσκεις ένα βιβλίο που σου αρέσει για αυτόν και το έργο του, το διαβάζεις, ανακαλύπτεις και άλλα για αυτόν.
    Δεν είναι ανάγκη να είναι όλα επιφανειακά: track 2 από το album 4, track 3 από το album 7 κλπ
    και η απογοήτευση να μην παίζει το αγαπημένο σου άλμπουμ η να ακούσεις το κρατς κρουτς λες και είναι βελόνα πικάπ και να πρέπει να το αγοράσεις για τέταρτη φορά. Δεν κάνω πλάκα, τόσες φορές έχω αγοράσει το wish you were here

    - - - Updated - - -

    Eisa awards, best HiFi, το καλύτερο σασί με τα σούπερ ουαου υλικά, limited edition και μια περιουσία από μένα. Μπούρδες. Παροπλισμένο πολλά χρόνια τώρα
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20171121_225739.jpg  

    IMG_20171121_225752.jpg  


  7. #292
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο σκαραβαίος έχει και ραδιόφωνο και παρέα και παραλίες
    Συμφωνώ και εγώ που δεν είχαμε αυτοκίνητο στην οικογένεια ούτε οι φίλοι μου, από τα 15 έχω κάνει χιλιάδες χιλιόμετρα με τον ΟΣΕ, εκεί να δεις αναμνήσεις...
    Δεν έχω πάρει τρένο σπίτι όμως!
    Άλλο ήταν το νόημα αυτού που έγραψα, αλλά δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσουμε.
    Άποψή μου πως ο καθένας ακούει τη μουσική του όπως του αρέσει και το είδος που του αρέσει.
    Ο ψηφιακός ήχος είναι μια επανάσταση, είναι μαγικό το πως από την κασέτα με τον απαίσιο ήχο περάσαμε στην καρτούλα με τα χιλιάδες άλμπουμ σε άψογη ποιότητα, κανείς δεν νομίζω να είναι αντίθετος σε αυτό και όποιος μουσικόφιλος πει ότι δεν ακούει "ψηφιακή" μουσική απλά δεν είναι μουσικόφιλος.
    Είναι μαγικό επίσης το γεγονός πως μπορείς εκεί που είσαι ξαπλωμένος στον καναπέ σου και χαλαρώνεις να βάζεις youtube στην τηλεόρασή σου και να ακούς το αγαπημένο σου κομμάτι.
    Άλλο όμως το ένα και άλλο το άλλο.
    Και σε καμία περίπτωση φυσικά δεν κάνω επίθεση σε κάποιον που του αρέσει να ακούει μόνο ψηφιακά, αλλά θεωρώ κρίμα να έχεις δώσει ένα σκασμό χρήματα για καλώδια, DAC, να έχεις δώσει χιλιάρικα για ηχεία και ενισχυτή και να μην έχεις ένα πικαπ με 10-20 δίσκους.
    Η παρατήρηση του eyw για το "που είναι το μάρμαρο" είναι ότι πιο εύστοχο έχω διαβάσει
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  8. #293
    Εγγραφή
    09-09-2017
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση, αλλά δεν νομίζω ότι οδηγεί κάπου γιατί το θέμα του ήχου είναι α. υποκειμενικό, β. εξοπλισμού. Στο σύστημα μου προτιμώ το βινύλιο, αλλά η σύγκριση είναι άδικη, λόγω διαφοράςεπιπέδου αναλογικού - ψηφιακού. Εχω ένα πολύ καλό πικαπ με την ανάλογη κεφαλή, ενώ για τη ακρόαση ψηφιακών αρχείων χρησιμοποιώ ενα entry level dac με raspberry pi. Η διαφορά είναι φυσικά τεράστια. Και ήταν μεγαλύτερη όταν παλιότερα χρησιμοποιούσα το λάπτοπ σαν player.
    Θα ήθελα να ρωτήσω, για το ψηφιακό κομμάτι τι εξοπλισμό έχετε;

  9. #294
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.621
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Ένας λόγος που πήρα Yamaha είναι οι πολύ καλοί DAC που χρησιμοποιεί. Με τον Rotel έδινα από τον Yamaha σαν pre-amp τα δύο μπροστινά. Τώρα ακούω αποκλειστικά από τον Yamaha αλλά φυσικά ξέρω ότι είναι κατώτερο του stereo Rotel.

  10. #295
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένας λόγος που πήρα Yamaha είναι οι πολύ καλή DAC που χρησιμοποιεί. Με τον Rotel έδινα από τον Yamaha σαν pre-amp τα δύο μπροστινά. Τώρα ακούω αποκλειστικά από τον Yamaha αλλά φυσικά ξέρω ότι είναι κατώτερο του stereo Rotel.
    Yamaha=Τα λεφτά μου να'χα!



    Υ.Γ
    Πλάκα κάνω

  11. #296
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένας λόγος που πήρα Yamaha είναι οι πολύ καλοί DAC που χρησιμοποιεί. Με τον Rotel έδινα από τον Yamaha σαν pre-amp τα δύο μπροστινά. Τώρα ακούω αποκλειστικά από τον Yamaha αλλά φυσικά ξέρω ότι είναι κατώτερο του stereo Rotel.
    Για δώσε μοντέλο ενισχυτή.
    Καταλαβαίνω ότι έχει ενσωματωμένο DAC. Σωστά;

    - - - Updated - - -

    Τα δικά μου είναι τα παρακάτω (ενισχυτής & DAC)

    Rega Brio-R (το προηγούμενο μοντέλο από του 2017)
    http://www.tonepublications.com/spot...-first-review/

    Cambridge Audio DacMagic
    https://cdn.billiger.com/dynimg/xE3B...ils-f3437d.pdf
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φανερός Πράκτωρ : 22-11-17 στις 12:03.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  12. #297
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jodoe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να ρωτήσω, για το ψηφιακό κομμάτι τι εξοπλισμό έχετε;
    Έχω αυτό εδώ https://www.ebay.com/itm/PCM2706-CS4...gAAOSwoydWnz0o
    Θεωρώ πως με καλύπτει.
    Παλιά που είχα υπολογιστή σαν media center το χρησιμοποιούσα, τώρα που έχω τηλεόραση Android το έχω στην άκρη και παίρνω αναλογική έξοδο από την tv.
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  13. #298
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.621
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για δώσε μοντέλο ενισχυτή.
    Καταλαβαίνω ότι έχει ενσωματωμένο DAC. Σωστά;

    - - - Updated - - -

    Τα δικά μου είναι τα παρακάτω (ενισχυτής & DAC)

    Rega Brio-R (το προηγούμενο μοντέλο από του 2017)
    http://www.tonepublications.com/spot...-first-review/

    Cambridge Audio DacMagic
    https://cdn.billiger.com/dynimg/xE3B...ils-f3437d.pdf
    Όταν αγόρασα τον πολυκάναλο τον αγόρασα για την φασαρία, για μουσική είχα τον λατρεμένο Rotel που άφησε εποχή για πάρα πολλά χρόνια
    http://www.rotel.com/product/ra-985bx
    Και ο ενσωματωμένος τού τελικού σού και το DAC νομίζω είναι ανώτερα τού δικού μου https://www.whathifi.com/yamaha/rx-v765/review
    Αυτός είναι ο λόγος που κοιτάω τον 3060 που έχει πολύ καλούς DAC μιας και δεν βλέπω να ξανά βάλω stereo amp σύντομα
    https://www.whathifi.com/yamaha/rx-a3060/review

  14. #299
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Ναι εγώ τα έχω αγοράσει για μουσική. Όπως βλέπεις ο ενισχυτής δε θα μπορούσε να αδιαφορεί πιο επιδεικτικά για οτιδήποτε άλλο.
    Μετά βίας έχει... τηλεκοντρόλ (ενώ δεν έχει balance, bass, treble και φυσικά κάτι παραπάνω από 2 εξόδους για ηχεία )
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  15. #300
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jodoe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να ρωτήσω, για το ψηφιακό κομμάτι τι εξοπλισμό έχετε;
    Εγώ έχω αυτό και είμαι πολύ ευχαριστημένος:
    https://www.whathifi.com/hrt/music-streamer-ii/review

    Πρόσφατα αγόρασα κι έναν Pioneer Home Theater ενισχυτή με SABRE Premier Audio DAC (ES9006S), αλλά δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα σοβαρά ως DAC (εννοώ ως προενισχυτή με pass through στον τελικό Luxman). Ως specs είναι καλό το τσιπ, τώρα στην πράξη δεν ξέρω πόσο καλή απόδοση θα έχει.

Σελ. 20 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 10151819202122253040 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 519
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-16, 20:09
  2. Το καζάνι των Βαλκανίων: η Σρεμπρένιτσα των Ελλήνων
    Από no_logo στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 197
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-16, 14:20
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-16, 21:50

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας