Σελ. 30 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 1020252829303132354050 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 436-450 από 1085
  1. #436
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Χτες ήρθε ο WD 6ΤΒ που παρήγγειλα. Μετέφερα τη μουσική μου σε αυτόν με ταυτόχρονη εκκαθάριση διπλών album και λοιπών φακέλων. Τώρα σαν μακρινό επόμενο βήμα θα είναι η πλήρη ανεξαρτητοποίηση της μουσικής μου από τον υπολογιστή. Το άσχημο είναι πως δεν υπάρχουν φτηνές AIO λύσεις. Στο High End κομμάτι υπάρχουν τα πάντα φυσικά χωρίς περιορισμούς. Σε εμάς όμως δε μπορείς να κάνεις τίποτα. Αναγκαστικά πας σε custom λύση. Θα ήθελα κάτι σαν τα Lumin ώστε να του κουμπώσω ένα δίσκο και να κάνω όλες τις ακροάσεις από εκεί. Όμως τα φτηνά media players της Denon ή της Pioneer δεν έχουν εσωτερικό φατνίο και συνήθως δεν παίζουν με NTFS ούτε με EXT4. Μόνο Fat32. Οπότε πας σε μικρό PC και κάποιο Interface ώστε να το ελέγχεις απομακρυσμένα.

  2. #437
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    979
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χτες ήρθε ο WD 6ΤΒ που παρήγγειλα. Μετέφερα τη μουσική μου σε αυτόν με ταυτόχρονη εκκαθάριση διπλών album και λοιπών φακέλων. Τώρα σαν μακρινό επόμενο βήμα θα είναι η πλήρη ανεξαρτητοποίηση της μουσικής μου από τον υπολογιστή. Το άσχημο είναι πως δεν υπάρχουν φτηνές AIO λύσεις. Στο High End κομμάτι υπάρχουν τα πάντα φυσικά χωρίς περιορισμούς. Σε εμάς όμως δε μπορείς να κάνεις τίποτα. Αναγκαστικά πας σε custom λύση. Θα ήθελα κάτι σαν τα Lumin ώστε να του κουμπώσω ένα δίσκο και να κάνω όλες τις ακροάσεις από εκεί. Όμως τα φτηνά media players της Denon ή της Pioneer δεν έχουν εσωτερικό φατνίο και συνήθως δεν παίζουν με NTFS ούτε με EXT4. Μόνο Fat32. Οπότε πας σε μικρό PC και κάποιο Interface ώστε να το ελέγχεις απομακρυσμένα.
    Εξαρτάται ποιά είναι τα requirements.

    Π.χ. μια λύση Raspberry Pi + DAC μπορεί να είναι όσο φθηνή ή ακριβή θες εσύ να είναι (εξαρτάται από το DAC). Και σίγουρα ένα κουτάκι που να χωράει μέσα και το RPi και τον δίσκο δεν θα είναι ογκώδες.
    Ούτε απαραίτητα άσχημο (αυτό το βρήκα με μια πρόχειρη αναζήτηση 2 λεπτών, σίγουρα υπάρχουν κι άλλα).

    Ακόμα και το DAC μπορείς να βάλεις μέσα (ίσως όχι στο συγκεκριμένο κουτί), αν πας σε μια λύση τύπου HiFiBerry. Αν και δεν είναι απαραίτητο αυτό. Αν το DAC είναι εξίσου ευπαρουσίαστο, δεν είναι απαραίτητα κακό να είναι ξεχωριστό.

    Ένα setup λοιπόν του τύπου Raspberry Pi, κουτί, DAC, θα μπορούσε να βγει κάτω από 100€ με ένα HiFiBerry.
    Ή κάτω από 150€ με ένα τέτοιο DAC.
    Ή στα 220€ με ένα DacMagic.

    Δεν ξέρω τί έχεις στο μυαλό σου όταν λες "φτηνές λύσεις" αλλά για αυτά που προσφέρουν τα παραπάνω, εγώ δεν τα θεωρώ ακριβά.

    Ίσως όμως υπάρχουν και άλλα requirements που δεν αναφέρεις και δεν καλύπτονται από τα παραπάνω.

    Υ.Γ. Με το θέμα του backup τι κάνεις; Απ'ότι λες παρήγγειλες έναν δίσκο και απ'ότι λες κάνεις αρκετή δουλειά στην οργάνωση της μουσικής σου. Οπότε αν σκάσει ο δίσκος, τι γίνεται;

  3. #438
    Το avatar του μέλους shadowman
    shadowman Guest
    Εγώ έφτιαξα ένα player με Rasberry Pi + Allo digione SPDIF έξοδος σε Naim DAC. Η απόδοση είναι πέρα πάσης προσδοκίας. Το λογισμικό που χρησιμοποιώ και με εντυπωσίασε για την ευκολία χρήσης, ρύθμισης και για τις δυνατότητες του είναι το Volumio Linux , παίζει τα πάντα: από καλό ραδιόφωνο web (πχ RADIO PARADISE FLAC) , spotify, την μουσική που έχω σε NAS, βλέπει Upnp servers κτλ
    Ακόμα, χρησιμοποίησα δοκιμαστικά στο ίδιο player και το DietPi ως Roon Bridge που έπαιζε από Roon Server ο οποίος έτρεχε στο Desktop μου και σέρβιρε μουσική (ενοποιημένη βιβλιοθήκη) η οποία μπορεί να είναι αποθηκευμένη παντού (NAS+εξωτερικός +εσωτερικός σκληρός κλτ)

    Μερικές φθηνές λύσεις στο shop του Volumio

  4. #439
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Εννοείτε πως δε μιλάμε με χιλιάρικα. Απλά δεν ξέρω τι παίζει στην κοινότητα. Αυτό που ζητάω είναι κάτι απλό. Ένα μηχάνημα το οποίο θα παίρνει κανονικό SATA δίσκο χωρίς κανένα περιορισμό και θα δίνει μέσω ethernet.

    Ανέφερα τα Lumin για να πάρουμε μια ιδέα. Εδώ και χρόνια που είχα το παλιό σύστημα έβρισκα το network player της Denon σε πολύ χαμηλή τιμή. Αλλά με προβλημάτιζαν τα παραπάνω. Θα ψαχτώ και με τα Rpi αλλά και με κανένα κλώνο NUC.

    Κατέβασα και το daphile να δω πως είναι σε VM και θα αρχίσω να δοκιμάζω και άλλα.

    Έλεγα να πάω επίσης σε NAS αλλά με προβληματίζει η κλειστή αρχιτεκτονική τους και τα σχετικά αδύναμα χαρακτηριστικά για τα χρήματα που δίνεις.

  5. #440
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    979
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Καλησπέρα σε όλους.

    Ήθελα να μοιραστώ τον προβληματισμό μου μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα και με βοηθήσει.

    Έχω ένα HTPC που είχα φτιάξει παλιότερα (τότε που είχε ακόμα νόημα) το οποίο θέλω να χρησιμοποιώ για μουσική και ταινίες/σειρές.

    Τα προβλήματα που έχω είναι 2:

    α) Θέλω να είναι ανοιχτό μόνο όση ώρα λειτουργεί, καθώς ως κανονικό PC έχει μεγάλη κατανάλωση, δεν είναι Raspberry.
    β) Θέλω ο ήχος για τις ταινίες να πηγαίνει στο HDMI (από όπου πηγαίνει στον πολυκάναλο ενισχυτή) και ο ήχος για τη μουσική να πηγαίνει στο USB DAC, από όπου πηγαίνει στον μουσικό ενισχυτή.

    Το πρόβλημα είναι πως δεν μπορώ να τα καταφέρω και τα δύο ταυτόχρονα.

    Π.χ. το Kodi υποστηρίζει να μπαίνει σε stand by όταν δεν παίζει κάτι, όπως και wake on lan για να το ανοίγεις ξανά από το κινητό όταν χρειάζεται. Όμως δεν υποστηρίζει διαφορετική έξοδο ήχου για ταινίες και μουσική.
    Απ'την άλλη, αν παίζω τη μουσική από άλλη εφαρμογή, τότε το Kodi βάζει το PC σε stand by μετά από λίγο γιατί δεν ξέρει ότι παίζει κάτι άλλο εκείνη τη στιγμή. Οπότε πρέπει να αφήνω το PC συνέχεια ανοιχτό.

    Προφανώς μια λύση είναι να τα διαχωρίσω και να αφήσω το Kodi στο PC για τις ταινίες και να βάλω ένα Raspberry για τη μουσική. Αλλά το θεωρώ τρελό overkill να έχω ολόκληρο PC και να βάλω και δεύτερο μηχάνημα για να παίζω μουσική.

    Any ideas?

  6. #441
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Γιατί δεν αφήνεις το sleep να το κάνει το λειτουργικό;

  7. #442
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    979
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν αφήνεις το sleep να το κάνει το λειτουργικό;
    Γιατί όσο είναι ανοιχτό το Kodi δεν νομίζω ότι το λειτουργικό θα περάσει σε sleep mode, άσχετα αν παίζει κάτι ή όχι. Ή τουλάχιστον έτσι νομίζω, γιατί έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που το έψαξα τελευταία φορά. Θα το ξαναδοκιμάσω.

    Βρήκα πάντως χθες και μια άλλη λύση με ένα plugin, audio profiles η κάπως έτσι λέγεται. Σου επιτρέπει να αποθηκεύσεις διαφορετικά audio settings και τα εναλλάσσει αυτόματα ανάλογα με το είδος που παίζεις.

    Οπότε αν χρησιμοποιώ αποκλειστικά το Kodi αυτό με καλύπτει. Θα ήθελα ιδανικά για τη μουσική να δοκιμάσω κάτι άλλο (κάποιο από αυτά που έχουν αναφερθεί εδώ), αλλά στην ανάγκη και με το Kodi θα είμαι ΟΚ.

  8. #443
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Αν και άσχετο με το audiophile κομμάτι πρόσφατα βελτιώθηκαν αρκετά 2 addon του Foobar2000 σχετικά με το video. Είναι τα foo_video και foo_youtube. Στην καμία δεν μπορούν να αντικαταστήσουν απλούς media players όπως ο MPC ή σουίτες όπως το Jriver. Αλλά είναι θετικό πως υπάρχει έστω και κάτι απλό. Του έχω ρίξει μέσα κάτι videoclips και χαζεύω. Τουλάχιστον να φτιάξουν τα βασικά όπως το να εμφανίζεται το βίντεο στην αναπαραγωγή και να μπορείς να το κάνεις embed στο παράθυρο.

  9. #444
    Το avatar του μέλους shadowman
    shadowman Guest
    CD Drive Accuracy 2019

    Εδώ έχουμε μια λίστα με τα καλύτερα και χειρότερα CD/DVD drives για εξαγωγή με ακρίβεια αρχείων μουσικής (flac,wave κτλ). Τα δεδομένα έχουν συλλεχθεί σε μια τεράστια βάση (accuraterip) που περιέχει αποτελέσματα ακρίβειας από περίπου μισό δισεκατομμύριο εξαγωγές.

    Τα προγράμματα που στέλνουν αυτά τα στοιχεία (αν το επιθυμεί ο χρήστης) είναι:
    AccurateRip compatible programs, currently:

    dBpoweramp,
    Exact Audio Copy
    Rip (Apple MAC),
    XLD (Apple MAC),
    Songbook (Apple MAC)

  10. #445
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shadowman Εμφάνιση μηνυμάτων
    CD Drive Accuracy 2019

    Εδώ έχουμε μια λίστα με τα καλύτερα και χειρότερα CD/DVD drives για εξαγωγή με ακρίβεια αρχείων μουσικής (flac,wave κτλ). Τα δεδομένα έχουν συλλεχθεί σε μια τεράστια βάση (accuraterip) που περιέχει αποτελέσματα ακρίβειας από περίπου μισό δισεκατομμύριο εξαγωγές.

    Τα προγράμματα που στέλνουν αυτά τα στοιχεία (αν το επιθυμεί ο χρήστης) είναι:
    Drive: ASUS - BW-16D1HT (373 users): Submissions: 5101 accurate, 22 inaccurate, 99.5706 % accuracy
    Drive: MATSHITA - DVD-R UJ-898 (189 users): Submissions: 4451 accurate, 22 inaccurate, 99.5082 % accuracy
    Drive: PIONEER - BD-RW BDR-208M (164 users): Submissions: 6488 accurate, 37 inaccurate, 99.4329 % accuracy
    Drive: MATSHITA - DVD-R UJ-85J (99 users): Submissions: 4842 accurate, 28 inaccurate, 99.4251 % accuracy
    Drive: ASUS - BC-12D2HT (189 users): Submissions: 5827 accurate, 35 inaccurate, 99.4029 % accuracy
    Drive: PIONEER - BD-RW BDR-S09 (155 users): Submissions: 17154 accurate, 104 inaccurate, 99.3974 % accuracy
    Drive: PIONEER - BD-RW BDR-207M (247 users): Submissions: 11524 accurate, 78 inaccurate, 99.3277 % accuracy
    Drive: ATAPI - iHES208 2 (91 users): Submissions: 14399 accurate, 100 inaccurate, 99.3103 % accuracy
    Drive: Slimtype - DVD A DS8A4SH (109 users): Submissions: 4644 accurate, 34 inaccurate, 99.2732 % accuracy
    Drive: ATAPI - iHAS124 W (206 users): Submissions: 9756 accurate, 72 inaccurate, 99.2674 % accuracy
    Αθάνατο LiteOn!!
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  11. #446
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Σε 15 μέρες λήγει η ετήσια συνδρομή του Roon και ψάχνω να βρω εναλλακτικές. Εννοείται πως δεν είμαι δυσαρεστημένος αλλά το μικρόβιο πάντα υπάρχει. Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω κάτι για τις δικές μου ανάγκες. Δηλαδή ενοποίηση τοπικής βιβλιοθήκης + streaming, bitperfect αναπαραγωγή και να τρέχει σε windows όπου έχω τα αρχεία μου.

    1. Το πιο κοντινό είναι το Plex. Έχει την ενοποίηση με το Tidal που ψάχνω, αξιοπρεπή πλοήγηση σε metadata και σημαντικό η απομακρυσμένη πρόσβαση στη βιβλιοθήκη σου. Στα θετικά συγκαταλέγεται η συχνή αναβάθμιση και η αρχιτεκτονική client - server. Αλλά το βασικό μείον ότι δεν παίζει bitperfect τα αρχεία. Οπότε ότι έχω αναγκαστικά θα περνάει από τα Windows και θα γίνεται downsample στα 16/44.

    2. Audirvana. Έχει bitperfect και υποστήριξη streaming χωρίς ενοποίηση. Αυτό θα μπορούσα να το δεχτώ αν η εφαρμογή ήταν έστω και λίγο λειτουργική. Ο ορισμός του μαρτυρίου. Πάρα πολύ αργή. ΟΚ ξέρω πως ο υπολογιστής μου είναι δεκαετίας και με μηχανικό δίσκο. Αλλά όταν οι ανταγωνιστές σου πάνε "σκούπα" κάτι δεν γίνεται καλά. Και είμαι χρήστης από πέρυσι το καλοκαίρι με την πρώτη beta για Windows και το αγόρασα με το που έγινε διαθέσιμη η εμπορική. Δυστυχώς παραμένει η ίδια κατάσταση. Και απ' ότι διαβάζω ο τύπος που το γράφει δεν είναι και από τα καλύτερα παιδιά. Δεν έχω προσωπική άποψη γι' αυτόν αλλά για τους παρακάτω.

    3. Jriver. Θα μπορούσε να είναι θεός αλλά δυστυχώς θα καταλήξει σαν το desktop της IBM του '80. Αντί να ακολουθήσουν το ρεύμα της εποχής έφτιαξαν μια αμφιβόλου νομιμότητας cloud υπηρεσία που πάει ο κάθε ένας και ανεβάζει τραγούδια στο Amazon S3. Οι άλλοι διαφημίζουν 60.000.000 τραγούδια και αυτοί πανηγυρίζουν για μερικές χιλιάδες upload.

    4. Foobar2000. ΟΚ ο τύπος μόνος έχει φτιάξει προγραμματάρα αλλά δυστυχώς δε μπορεί να κάνει ΚΑΙ streaming. Κάτι πάει να γίνει τον τελευταίο καιρό με το Youtube αλλά έχουμε δρόμο μπροστά μας για τα άλλα. Αν τα δούμε ποτέ.

    Το πρωί ανακάλυψα και ένα άλλο το οποίο είναι κλώνος του Clementine και λέγεται Strawberry αλλά παίζει μέσω gstreamer οπότε απορρίπτεται.

  12. #447
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    979
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Ο ήχος από το PC που πάει; Σε usb DAC;
    Υπάρχει οπτική είσοδος; Αν ναι, ίσως μια "χακιά" του τύπου να στέλνεις σε ένα Chromecast audio συνδεδεμένο με οπτική με το DAC θα μπορούσε ίσως να σου επιτρέψει να έχεις bit perfect από το Plex.

  13. #448
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Έχω ενεργά ηχεία. Yamaha NX-N500. Συνδέονται με USB. Έχουν και οπτική και δίκτυο. Βλέπω όμως ότι το Chromecast audio αποσύρθηκε από την αγορά. Και πάλι όμως θα χάσω τα DSD αρχεία. Δεν υποστηρίζει ούτε DoP.

  14. #449
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρωί ανακάλυψα και ένα άλλο το οποίο είναι κλώνος του Clementine και λέγεται Strawberry αλλά παίζει μέσω gstreamer οπότε απορρίπτεται.
    Δεν κατάλαβα γιατί απέρριψες το Strawberry λόγω gstreamer. Στα Windows παίζει bitperfect μέσω WASAPI.
    Ο λόγος που έγινε το fork από το Clementine άλλωστε ήταν επειδή κάποιοι χρήστες και devs ήθελαν bitperfect ενώ ο main dev του Clementine δεν το είχε σαν προτεραιότητα.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  15. #450
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.616
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Streaming σε τι υλικό θα κάνεις αναπαραγωγή; Γιατί νομίζω ότι αν είναι για το δρόμο, ακουστικά/αυτοκίνητο δεν θέλω να το παίξω ειδήμων αλλά δεν υπάρχει διαφορά MP3 και HD ήχου.
    Προσωπικά στο σπίτι όπου υπάρχει αξιοπρεπές ηχοσύστημα ακούω το καλύτερο δυνατόν από το αρχαίο αλλά αξιοπρεπέστατο alsa/dac και εκτός/γραφείο η θα είναι Spotify η από DS audio (Synology). Για τους ελάχιστους που πιστεύουν ότι ακούνε διαφορά από τα ηχεία των ακουστικών νομίζω ότι το Tydal είναι ο ορισμός της υπερβολής. Πολύ καλό το Tydal αλλά εγώ δεν κατάφερα να συγκεντρωθω τόσο ώστε να καταλάβω την τέταρτη κιθάρα στη σκηνή ούτε στην οδήγηση ούτε στο τρέξιμο ούτε στο γραφείο. Άλλωστε δεν νομίζω ότι θα καταφέρουν ποτέ τα κινέζικα ηχεία όλων αυτών των συσκευών να το παρουσιάσουν, ανεξάρτητους τιμής πώλησης!

Σελ. 30 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 1020252829303132354050 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 519
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-16, 20:09
  2. Το καζάνι των Βαλκανίων: η Σρεμπρένιτσα των Ελλήνων
    Από no_logo στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 197
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-16, 14:20
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-16, 21:50

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας