Σελ. 72 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 52626770717273 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.066-1.080 από 1085
  1. #1066
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.621
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    που να σκαψεις αρκετα πισω κιολας να δεις την πηγη του ηχου
    Κρατιεται ζωντανα το νημα παντως και αυτο μονο καλο ειναι

  2. #1067
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    δεν τολμαω να δειξω φωτο πως ειναι τα δικα μου ηχεια . γιατι τα οσα ειπα για το αριστερο ηχειο του gfd , αφορουν καθε ηχειο σε ενα 5.1 και αλλα και τα δυο σε ενα στερεοφονικο συστημα που εχω στησει .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  3. #1068
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβαζα οτι καλύτερα να μη πειράξω το balance σαν συμπέρασμα και μιας και όπως αποδεικνύεται έχω θέμα με early reflections αν τα λεω καλά βρήκα και παράγγειλά αυτό με 15 ευρα μαζί με τα μεταφορικά.

    Το αριστερό ηχείο είναι έτσι γωνιακά και σκέφτηκα να βάλω αυτό αριστερά του ηχείου μέχρι εκεί που ξεκινάει το κούφωμα και να κάνει γάμα να πιάσει και την γωνία για τα μπάσα.Συμφωνείτε;Θα κάνει καθόλου δουλειά;
    Η σκέψη δεν είναι λάθος.

    Δηλαδή όταν το ένα ηχείο έχει στο πλάι του τοίχο και το άλλο άνοιγμα, είναι σωστό να προσθέσεις απορρόφηση στον τοίχο ώστε να μην δέχεσαι reflections από το ηχείο του τοίχου (όπως δεν δέχεσαι από αυτό που έχει άνοιγμα).

    Από τη θεωρία στην πράξη όμως, τα προβλήματα που υπάρχουν είναι:

    - Είναι δύσκολο να πετύχεις σωστή broadband απορρόφηση, δηλαδή την ίδια απορρόφηση σε όλες τις συχνότητες. Αν δεν το πετύχεις αυτό, τότε δεν έχεις κάνει απορρόφηση, αλλά equalization (δέχεσαι reflections κάποιων συχνοτήτων ενώ άλλων όχι ή λίγότερο), δηλαδή επανερχόμαστε στο ίδιο πρόβλημα που σου έλεγα αρχικά με το χαλάκι. Goes without saying ότι αυτό που πήρες δεν μπορεί να κάνει σωστή broadband απορρόφηση (είναι πολύ λεπτό), οπότε στην πράξη θα σου κόβει λίγο τα reflections από τα πρίμα (λίγο, γιατί ούτως ή άλλως αυτά είναι περισσότερο κατευθυντικά) και στα υπόλοιπα δεν θα κάνει σχεδόν τίποτα.

    - Αν βάλεις απορρόφηση μόνο στο first reflection του αριστερού ηχείου, θα κόψεις μεν αυτές αλλά θα συνεχίσεις να δέχεσαι reflections από το δεξί ηχείο (που δεν είναι κι αυτό τόσο μακριά ώστε να μην "βλέπει" τον αριστερό τοίχο) οπότε καλό είναι να βρεις και τα δύο reflection points στον αριστερό τοίχο

    - Ακόμα και η πλευρά του ανοίγματος, επειδή μιλάμε για σπίτι και όχι για γήπεδο, θα επιστρέφει reflections και από τα δύο ηχεία. Το πόσο μεγάλο πρόβλημα θα είναι αυτό, εξαρτάται από την απόσταση.

    Συμπερασματικά λοιπόν, να ακούς τον φίλο σου που σου λέει να κάτσεις στα αυγά σου
    Ειδικά εφόσον έχεις δηλώσει ευχαριστημένος με αυτό που ακούς, οπότε δεν έχεις λόγο να ψάχνεσαι.

    Το κομμάτι που αγόρασες, δοκίμασε να το τοποθετήσεις σε διάφορα σημεία και δες που σου ακούγεται καλύτερα. Μπορεί το σημείο που σου ακούγεται καλύτερα να μην είναι αυτό που περιμένεις (π.χ. στον πίσω τοίχο, πίσω από τη θέση ακρόασης δηλαδή και όχι στον πλαϊνό τοίχο). Όπου σου αρέσει καλύτερα, άσ'το.

  4. #1069
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Αντε πάλι με αυτό το equalization.
    Κάθησα σήμερα και διάβασα reviews στο thomann και όπως επιβεβαίωσε και ο φίλος είναι για mid/high frequencies αυτό και στις low τίποτα.
    Οπως καταλαβαίνω πάντως θα κάνει κάποια δουλίτσα εκεί αριστερά του ηχείου στον τοίχο γιατί έκανα το test με τον καθρέπτη και έχω reflections εκεί που λέω.Επειδή περισσεύει να το κάνω γάμα με την γωνία εκεί και ότι γίνει;
    Επίσης πως το τοποθετώ;Εχω blue tack και στα reviews διάβασα και για ταινία διπλής όψεως.Τι προτείνετε;
    Θα προτιμούσα να μην καταλήξει ο τοίχος για βάψιμο.

  5. #1070
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.597
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αριστερό ηχείο είναι έτσι γωνιακά και σκέφτηκα να βάλω αυτό αριστερά του ηχείου μέχρι εκεί που ξεκινάει το κούφωμα και να κάνει γάμα να πιάσει και την γωνία για τα μπάσα.Συμφωνείτε;Θα κάνει καθόλου δουλειά;
    Για κάθε επιφάνεια (τοίχοι-πάτωμα) που είναι δίπλα (κολλητά) στα ηχεία, να υπολογίζεις ένα +6db στα μπάσα.
    Τα ηχεία κλειστού τύπου επιρρεάζονται σαφώς λιγότερο από τα bass-reflex.

  6. #1071
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Ισα ισα ενα σημείο που βγάζει μάτι οτι έχει ανακλάσεις θα καλύψω,δεν πάω να κάνω κάτι σοβαρό.Το να το κάνω γαμα άκυρο γιατι λέει ο φίλος τι το βάλω τι δεν το βάλω το ίδιο κάνει και προτείνει να το κόψω.Ότι περισσεύει δεν ξέρω τι να το κάνω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    και τζαμι διπλα , και τηλεοραση κολητα και σε γωνια και στους 10 ποντους το πλαι απο τον τοιχο και παραλληλο με τον τοιχο .
    ω μοντιε !
    Αριστερά και δεξιά των ηχείων τζάμι αλλά έχω βάλει κουρτίνες συσκότισης και τις έχω πάντα κλειστές όταν δουλεύουν τα ηχεία.
    Τώρα με την τηλεόραση το διάβασα και εγω πριν λίγο καιρό οτι δεν προτείνεται ανάμεσα απο τα ηχεία και κουφάθηκα λίγο.Η μπυροκοιλιά που έχω δημιουργεί κάνα πρόβλημα με ανακλάσεις ή ειμαι OK?
    Ρε δεν με χ*ζετε λεω γω εσείς οι audiophiles?

  7. #1072
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    η τηλεοραση δεν πειραζει να ειναι αναμεσα στα ηχεια , η τοποθετηση των συσκευων σε στοιχηση φορητου κασετοφωνου ειναι καπως λαθος κατα την κριση μου .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  8. #1073
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Τι να σε πω;Διάβαζα ενα κατεβατό με συμβουλές και αν θυμάμαι καλά έλεγε οτι η τηλεόραση ανάμεσα είναι bad thing.
    Θα βάλω το pad εκεί αριστερά του ηχείου στον τοίχο και μετά τελείωσα.Θα παραμείνω στο ignorance is bliss μετά γιατί νιώθω μια χαρά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν βάλεις απορρόφηση μόνο στο first reflection του αριστερού ηχείου, θα κόψεις μεν αυτές αλλά θα συνεχίσεις να δέχεσαι reflections από το δεξί ηχείο (που δεν είναι κι αυτό τόσο μακριά ώστε να μην "βλέπει" τον αριστερό τοίχο) οπότε καλό είναι να βρεις και τα δύο reflection points στον αριστερό τοίχο
    Τώρα το έπιασα τι είπες για το δεξί ηχείο και τα reflections στον αριστερο τοίχο αλλά αυτό που δεν ξέρεις είναι οτι ο αριστερός τοίχος έχει κουρτίνα συσκότισης και οι reflections σκάνε πάνω εκεί.
    Θα μπει αριστερά του αριστερού ηχείου στον τοίχο το pad και αμέσως μετά συνεχίζει με κουρτίνα συσκότισης προς τα αριστερά μέχρι εκεί που τελειώνει το κεφάλι μου όπως κάθομαι.

    Αυτό το σημείο που θέλω να βάλω το pad δείχνει να βγάζει μάτι οτι προκαλεί reflections και για τα υπόλοιπα ας πουμε ignorance is bliss.Επειδή δεν έχω και μεγάλη απόσταση απο τα ηχεία(1μιση μέτρο) υποθέτω πως αυτό είναι καλό και νιώθω τον ήχο κάπως ''in your face'' φάση χωρίς να αντιλαμβάνομαι τίποτα άλλο περίεργο.

    Απλά επειδή μέτρησα το αριστερο ηχείο 3 db δυνατότερο και με τα διάφορα που δοκίμασα και που μου είπατε ολοι μαζί καταλήγουμε στις ανακλάσεις θέλω όπως και δήποτε να βάλω το pad εκεί να ησυχάσω.Επειδή τα ξέρω αυτά τώρα ο νούς μου πάει στο αριστερό ηχείο αυτές τις μέρες και έχω σπαστεί λίγο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος G.F.D : 13-03-24 στις 04:42.

  9. #1074
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Ηρθε το pad και το τοποθέτησα εκεί που έλεγα αριστερά του αριστερού ηχείου.
    Έκατσα με μια χαρά και περιέργεια να μετρήσω με αυτόν τον pink noise και το αριστερό ηχείο είναι πάλι 3 db δυνατότερο όπως πρίν.

    Δεν είναι ο κατάλληλος ο pink noise η δεν έκανα τίποτα;Μπερδεύτηκα.

    Some help please!

    - - - Updated - - -

    Εστειλα στον φίλο παραγωγό και μου εξήγησε.Μη γράφει κανείς κανα κατεβατό και παιδεύεται.Θεωρητικά έχει γίνει δουλειά το συμπέρασμα και ας μη φαίνεται στο κινητό που μετράω db γιατί όπως είπε ο φίλος 1:δεν είναι accurate το κινητό 2:μπορεί να πιάνει τα μπάσα και να δείχνει τώρα αυτά τα db

    Ολα καλά και κάθομαι να το απολαύσω τώρα χωρίς να το σκαλίζω άλλο.

    - - - Updated - - -

    Γύρισα σπίτι χθές και έβαλα ταινία να δω γιατί με έτρωγε να ακούσω ήχο.Προηγουμένως το αριστερό ηχείο κάπως επισκίαζε το δεξί αλλά χθές μπορούσα να το ξεχωρίσω και το δεξι.Με τα πολλά το pad εκανε δουλειά,βελτιώθηκε το balance και είναι αντιληπτό.
    Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα.

  10. #1075
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    πολυ ωραιος , και η μεταφορα της εμπειριας σου στα πρακτικα του νηματος , χρησιμη
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  11. #1076
    Εγγραφή
    19-04-2006
    Μηνύματα
    1.003
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Asus N17U
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηρθε το pad και το τοποθέτησα εκεί που έλεγα αριστερά του αριστερού ηχείου.
    Έκατσα με μια χαρά και περιέργεια να μετρήσω με αυτόν τον pink noise και το αριστερό ηχείο είναι πάλι 3 db δυνατότερο όπως πρίν.

    Δεν είναι ο κατάλληλος ο pink noise η δεν έκανα τίποτα;Μπερδεύτηκα.

    Some help please!

    - - - Updated - - -

    Εστειλα στον φίλο παραγωγό και μου εξήγησε.Μη γράφει κανείς κανα κατεβατό και παιδεύεται.Θεωρητικά έχει γίνει δουλειά το συμπέρασμα και ας μη φαίνεται στο κινητό που μετράω db γιατί όπως είπε ο φίλος 1:δεν είναι accurate το κινητό 2:μπορεί να πιάνει τα μπάσα και να δείχνει τώρα αυτά τα db

    Ολα καλά και κάθομαι να το απολαύσω τώρα χωρίς να το σκαλίζω άλλο.

    - - - Updated - - -

    Γύρισα σπίτι χθές και έβαλα ταινία να δω γιατί με έτρωγε να ακούσω ήχο.Προηγουμένως το αριστερό ηχείο κάπως επισκίαζε το δεξί αλλά χθές μπορούσα να το ξεχωρίσω και το δεξι.Με τα πολλά το pad εκανε δουλειά,βελτιώθηκε το balance και είναι αντιληπτό.
    Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα.
    Χοντρικά κ στα γρήγορα το "pad" δεν κάνει τίποτα στα μπάσα... όμως επειδή τα μπάσα δεν είναι κατευθυντικά/δεν καταλαβαίνεις από που έρχονται, δεν ενοχλεί η όποια ενίσχυση τους στο θέμα με το balance.

    ατα μεσαιοπρίμα κάτι κάνει, οπότε είδες και τη βελτίωση που είδες.

  12. #1077
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Βολικό για μένα αυτό που είπες για τα μπάσα καθώς δεν έκανα τίποτα για αυτά.Μπορώ και διακρίνω το δεξί ηχείο τώρα ενω πρίν δεν μπορούσα.
    Χθές άραξα για ταινίες,μουσική και σε μια φάση μου καρφώθηκε το equalization που ανάφερε ο Symos και ψαχνόμουν μήπως έχω επηρεάσει κάτι αρνητικά.Δεν έκανα την ίδια απορρόφηση σε όλες τις συχνότητες που είπε και ο Symos αλλά όπως το κατάλαβα βελτίωσα τα μεσαιοπρίμα για παράδειγμα και μόνο καλό έκανα με το pad.Σωστά;

  13. #1078
    Εγγραφή
    19-04-2006
    Μηνύματα
    1.003
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Asus N17U
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βολικό για μένα αυτό που είπες για τα μπάσα καθώς δεν έκανα τίποτα για αυτά.Μπορώ και διακρίνω το δεξί ηχείο τώρα ενω πρίν δεν μπορούσα.
    Χθές άραξα για ταινίες,μουσική και σε μια φάση μου καρφώθηκε το equalization που ανάφερε ο Symos και ψαχνόμουν μήπως έχω επηρεάσει κάτι αρνητικά.Δεν έκανα την ίδια απορρόφηση σε όλες τις συχνότητες που είπε και ο Symos αλλά όπως το κατάλαβα βελτίωσα τα μεσαιοπρίμα για παράδειγμα και μόνο καλό έκανα με το pad.Σωστά;
    Σίγουρη απάντηση θα μπορούσες να πάρεις με μικρόφωνο κ μετρήσεις αλλά μη μπαίνεις στον κόπο κ αρχίσεις να ψάχνεσαι μ' αυτά.
    Αφού πρακτικά και "με το αυτί" είδες βελτίωση, απόλαυσε το και όλα καλά!

  14. #1079
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Σε πρώτη φάση ναι,βελτίωση είδα αλλά μου έσκασε μια μικρή απορία μήπως υπάρχει κάνα drawback.Δεν είμαι τόσο περίεργος να μπω σε διαδικασία με μικρόφωνο και απλά κοίταξα να φροντίσω μέχρι εκεί που μπορώ να αντιληφθώ με τα δικά μου αυτιά.
    Μια χαρά ήμουν και πριν το pad αλλά το καταλάβαινα οτι κυριαρχούσε το αριστερό ηχείο ωσπου αποφάσισα να κάνω τώρα κάτι για αυτό και να ψαχτώ καταλήγοντας στο pad για να βελτιώσω το balance το οποίο και έγινε.
    Μέχρι τόσο αντιλαμβάνομαι και καταλαβαίνω για την ώρα και ας κάτσω τώρα να το απολαύσω που λες και συ.
    Ευχαριστώ πάρα πολύ!

    - - - Updated - - -

    Χθές είχα βρεί αυτό το άρθρο που ψαχνόμουν αλλά το είχα ξεπετάξει και το διάβασα πιο καλά τώρα.Εντελώς τυχαία ο τύπος είχε σχετικά παρόμοιο στήσιμο στον χώρο με early reflections απο αριστερά όπως και εγω και προχώρησε σε παρόμοια λύση όπως και εγώ.Εγώ το έκανα πιο φτωχικά βέβαια αλλά το σκεπτικό ήταν ίδιο.
    Με έφτιαξε το άρθρο μαζι με την απάντηση του wnet και επιβεβαιώνει οτι καλά έκανα.
    Αράζω και απολαμβάνω τώρα λοιπόν.

  15. #1080
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    οποτε εχω καποια μαστοροδουλεια να κανω, το μυαλο μου αρχιζει και τρεχει σε πιο εικαστικης φυσεως θεματα , ενα περιεργο πραγμα .

    σημερα με πηγε να ψαξω την διαφορα των square waves και των sine waves , κατι για τις αρμονικες που παραγουν
    νομιζω οτι αυτο το θεμα πρεπει να περιγραφεται απο τον ορο καμπυλοτητα του ηχου ;


    προσοχη περιεχει βασανιστικους ηχους !


    παρουσιαζει λιγο την αποσταση του αναλογικου ηχου απο τον ψηφιακο , πως μπορει να παρουσιασει παραμορφοση και σε τι βαθμο .
    εξηγει ομως και στις υψηλες συχνοτητες που χρειαζονται υψηλη δειγματοληψια οτι η παραμορφωση συμβαινει σε πεδιο εκτος της ακοης μας .

    - - - Updated - - -

    και για να καταλαβω ,ετσι , ισως , λιγο , κατι

    λεμε ας πουμε 128kbps , δηλαδη 128 χιλιαδες μπιτς ανα δεπτερολεπτο cbr , constant bit rate ,σ αυτο αφορα ολες τις συχνοτητες ;
    δηλαδη ας πουμε η 10khz συχνοτητα θα εχει 12.8 δειγματοληψιες ανα δεπτερολεπτο ενω το μπασο των 100hz θα εχει 1280 δειγματα το δεπτερολεπτο ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Σελ. 72 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 52626770717273 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 519
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-16, 20:09
  2. Το καζάνι των Βαλκανίων: η Σρεμπρένιτσα των Ελλήνων
    Από no_logo στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 197
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-16, 14:20
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-16, 21:50

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας