Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    18-06-2016
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps & 100Mbps
    ISP
    INALAN & VODAFONE
    Router
    F670L - Mr70x - FRITZ7530
    Καλησπέρα σε όλους.

    Σήμερα μου έγινε μια προσφορά τηλεφωνική από τον ΟΤΕ για vdsl, είμαι σε cyta αυτή την στιγμή και το συμβόλαιο μου λήγει στης 3 Δεκεμβρίου.

    Από εκεί και πέρα η κοπέλα που μου έκανε την προσφορά είπε ότι πρέπει η διαδικασία να γίνει από τώρα, το ερώτημα μου είναι αν τυχόν με συνδεσουν στο δίκτυο του οτε προτού της 3/12 και πληρώσω το fault προωρης αποχώρησης στη cyta;;

    Όποιος ξέρει σίγουρα ας μου απαντήσει αν ισχύει κάτι τέτοιο και τι κινήσεις πρέπει να ακολουθήσω,

    Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις

  2. #2
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ρώτα την αν γίνεται να σου απαντήσει εγγράφως, στον ΟΤΕ τι ισχύει στην περίπτωση που κάποιος διακόψει την σύνδεση 2 βδομάδες πριν την ολοκλήρωση της χρονικής περιόδου δέσμευσης.
    Θέλει να πουλήσει υπηρεσία και να κερδίσει το μπόνους. Το πρώτο βήμα της διαδικασίας είναι να κάνει (εκ μέρους σου) σχετικό αίτημα φορητότητας στην Cyta. Το πολύ σε 10 μέρες θα έχει ολοκληρωθεί η μεταφορά και μάλιστα γιατον ΟΤΕ γίνεται σε περίπου 3 μέρες.
    Άρα για ποια διαδικασία μιλά;

    Καλώς ήλθες.

  3. #3
    Εγγραφή
    10-05-2015
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Αν διακοπεί πριν τη λήξη και μία μέρα να είναι πληρωνεις κανονικά τη ρήτρα..
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  4. #4
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Τελικά;

  5. #5
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πρόσεξε με τη ρήτρα διότι κ άλλος φίλος εδω μέσα που διέκοψε 7 μέρες νωρίτερα στη συτα τον χρέωσαν και ορθως το έκαναν το τέλος αποσύνδεσης.

  6. #6
    Εγγραφή
    10-05-2015
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Όπως είπα και πιο πάνω και μία μέρα πριν να διακόψει το συμβόλαιο χρεώνεται κανονικά τη ρήτρα.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  7. #7
    Εγγραφή
    30-05-2016
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4999/49998 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Fastpath
    Μπορεις να καλεσεις στο τηλεφωνο που σου αφησε (210 6295102 νομιζω) και να την ζητησεις (ελπιζω να κρατησες ονομα). οταν σε καλεσει παλι (οταν εχει βαρδια),να της πεις να καταχωρησει την αιτηση αλλα να γινει καθυστερηση ενεργοποιησης για τις 3/12 και μετα. αν σου πει οτι δεν γινεται,να της πεις οτι γινεται ετσι και αυτη θα παρει το μπονους,και εσυ δεν θα πληρωσεις τπτ στην cyta.

  8. #8
    Εγγραφή
    18-06-2016
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps & 100Mbps
    ISP
    INALAN & VODAFONE
    Router
    F670L - Mr70x - FRITZ7530
    Ρε παιδιά μια βοήθεια..

    Έκανα τελικά την φορητοτητα μου από cyta σε οτε, το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω υπηρεσίες εδώ και δύο βδομάδες +

    Έχω λάβει το ρουτερ από οτε εδώ και καιρό ,αλλά δεν έχω ίντερνετ υπηρεσίες, ούτε μπορώ να λάβω κλήσεις εδώ και τόσο καιρό, μονο να πάρω τηλέφωνο μπορώ.

    Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι από την cyta μου λένε ότι δεν ανήκετε πλέον σε εμας ενώ από το fortitotia.gr που κοιτάω ο αριθμός μου είναι καταχωρημένος στον πάροχο cyta ακόμα.
    Ο ΟΤΕ απο την αλλη μου έλεγε στις αρχές ότι η γραμμή είναι ακόμα στην cyta, και την προηγούμενη Παρασκευή που πήρα πάλι για να μάθω μου λέει ότι η μεταφορά δεν έχει ολοκληρωθεί 100% έχει ολοκληρωθεί μόνο ένα κομμάτι αυτής (λες και είναι Pizza)
    Σήμερα που ξανά πήρα μου είπαν θα με καλέσουν αυτοί, εκκρεμεί από τους τεχνικούς τους ή διαδικασία.

    Τι στο καλό να κάνω; Ο ένας ρίχνει το μπαλάκι στον άλλο, κανονικά δεν θα είχα τηλεφωνώ για ενα 2ωρο μόνο, και η διαδικασία θα έπαιρνε το πολύ 7-8 μέρες όμως θα είχα υπηρεσίες κανονικά σε αυτο το διάστημα, κάτι που δεν ισχύει με μένα.

    Έχω απορία να δω αν εκδοθεί λογαριασμός για αυτές τις μέρες που είμαι μέσα στην σπηλιά μου

    Η κάθε βοήθεια δεκτή

  9. #9
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Κανονικά η φορητότητα γίνεται σε 10 (ή 14, δεν θυμάμαι ακριβώς) εργάσιμες μέρες και όπως γράφεις δεν θα έπρεπε να έχεις διακοπή υπηρεσιών πάνω από λίγες ώρες.
    Το τι έχει γίνει και που είναι το πρόβλημα, μόνο οι 2 πάροχοι γνωρίζουν κι αν και σπάνια περίπτωση έχει παρουσιαστεί πάλι. Δυστυχώς έπεσες στην περίπτωση.
    Υπομονή και εύχομαι να επιλυθεί το θέμα όσο το δυνατόν γρηγορότερα.
    Κανονικά η χρέωση στον νέο πάροχο, ξεκινά με την ολοκλήρωση της φορητότητας και την έναρξη της υπηρεσίας.

    Ποιον router έχεις στην γραμμή; Κωδικούς σου έδωσαν από την Cosmote; Η τηλεφωνία θα είναι και σ' αυτήν VoIP όπως στην Cyta;

  10. #10
    Εγγραφή
    18-06-2016
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps & 100Mbps
    ISP
    INALAN & VODAFONE
    Router
    F670L - Mr70x - FRITZ7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονικά η φορητότητα γίνεται σε 10 (ή 14, δεν θυμάμαι ακριβώς) εργάσιμες μέρες και όπως γράφεις δεν θα έπρεπε να έχεις διακοπή υπηρεσιών πάνω από λίγες ώρες.
    Το τι έχει γίνει και που είναι το πρόβλημα, μόνο οι 2 πάροχοι γνωρίζουν κι αν και σπάνια περίπτωση έχει παρουσιαστεί πάλι. Δυστυχώς έπεσες στην περίπτωση.
    Υπομονή και εύχομαι να επιλυθεί το θέμα όσο το δυνατόν γρηγορότερα.
    Κανονικά η χρέωση στον νέο πάροχο, ξεκινά με την ολοκλήρωση της φορητότητας και την έναρξη της υπηρεσίας.

    Ποιον router έχεις στην γραμμή; Κωδικούς σου έδωσαν από την Cosmote; Η τηλεφωνία θα είναι και σ' αυτήν VoIP όπως στην Cyta;
    Έχω συνδέσει το Ρούτερ του οτε vdsl είναι(μιας και με της cyta δεν είχα υπηρεσίες) θα είναι voip η γραμμή μου, κωδικούς επίσης μου έχουν δώσει, τους έχω σεταρει, αλλά νέκρα όλα..

    Θέλω να δω η cyta αν με χρεώσει για αυτές τις βδομάδες και ίντερνετ μέσα στον λογαριασμό, θα έχει πλάκα...

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρώτες εντυπώσεις από Cyta Vdsl
    Από nnn στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 997
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-19, 19:07
  2. άλλαξα πάροχο από cyta σε Vodafone
    Από atsimas στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-16, 23:04
  3. Φορητότητα γραμμής από την Wind στον ΟΤΕ
    Από dionisis1925 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-16, 22:57
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-16, 20:08
  5. Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-16, 16:20

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας