Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 17
  1. #1
    Εγγραφή
    25-10-2016
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Angry
    Τις τελευταίες 15 μέρες μέρες είχα κάθε ΣΚ πρόβλημα με DC και κάθε μέρα θέμα με υψηλό latency και LP, πήρα τηλ χθες να τους αναφέρω το πρόβλημα και είπαν ότι θα το δουν οι τεχνικοί. Στο σερφάρισμα, youtybe, download δεν είχα κανένα πρόβλημα με κολλήματα αλλά στο game που παίζω φαινότανε πολύ έντονα.
    Το αποτέλεσμα 40%-+ μείωση ταχύτητας έτσι!! Από 11-12d - 1up που συγχρόνιζα είμαι 7,2d - 0.85up σταθερά. Με γύρισαν από fast σε ιντερ ξανά.


    Πιο είναι το θέμα μου; Δεν μπορώ να ανεχτώ 40% κάτω. snr είχα 9,5, τώρα δεν ξέρω γιατί από το ρούτερ μου δεν μπορώ να δώ θα τους ρωτήσω μόλις με καλέσουν.

    Μπαίνουμε στο 2017 και παρακαλάμε να δούμε ίντερνετ αλλά το πληρώνουμε βέβαια.
    Να προσθέσω ότι ο ένας από τους μίνι βρόχους του κορυδαλλού που παίρνω σήμα είναι στο τοίχο της αυλής μου, τόσο μακριά.



    Τι μπορώ να κάνω ρε παιδιά;

  2. #2
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Λογικά οι καλωδιώσεις σου δεν έχουν κάποιο προβλημα, σωστά?
    Αν γίνεται, δοκίμασε με άλλο ρούτερ να δεις τι γίνεται και αν έχεις και εκεί (ή όχι) το ίδιο πρόβλημα.
    Αν είσαι σε πολυκατοικία, ρώτα και τους γείτονες σου αν έχουν κάποιο πρόβλημα τελευταία.
    Αν όλα τα παραπάνω είναι οκ, τότε να σου στείλουν τεχνικό.

  3. #3
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μα αυτό ακριβώς θέλουν να πετύχουν, να ζητήσει ο άνθρωπος τεχνικό και να τον χρεώσουν με 30 ευρώ την επίσκεψη! Τα ίδια υπέστην και εγώ. Έκανα μια ωραιότατη καταγγελία στον ΕΕΤΤ και ησύχασα...

  4. #4
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Από την στιγμή που θα έχει πραγματικά πρόβλημα, δεν μπορούν να τον χρεώσουν τον φίλο μας.
    Όπως και εσένα, δεν γνωρίζω το πρόβλημα σου, αλλά δεν μπορούν (μπορούν, αλλά δεν έχουν δικαίωμα) να χρεώνουν κάποιον που έχει πρόβλημα στην γραμμή του και δεν φταίει ο ίδιος.

  5. #5
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Κι όμως.. Εμένα χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα στη γραμμή μου διέκοψαν τη σύνδεση μου λέγανε ότι έχει πρόβλημα στο βρόγχο και θέλει τεχνικό και ότι πρέπει να πληρώσω και 30 ευρώ την επίσκεψη.

    Έκανα φορητότητα και σε δυο μέρες είχα κανονικά τη γραμμή μου ΧΩΡΙΣ τεχνικό. Πράγμα που αποδείκνυε το προφανές... Ότι μου δημιουργούσαν αυτοί πρόβλημα στη γραμμή ακριβώς για να με χρεώσουν τεχνικό.

    Αν όντως υφίστατο βλάβη θα χρειαζόταν να έρθει τεχνικός από το νέο πάροχο, πράγμα που δεν έγινε και αποδείχτηκε περίτρανα η απάτη της wind.

  6. #6
    Εγγραφή
    10-05-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    Vodafone
    2 φορές έχει έρθει τεχνικός σε εμένα και δεν πλήρωσα καμία.
    Αν δεν έχεις πρόβλημα,δεν μπορούν να σε χρεώσουν.

  7. #7
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μαλλον το αντιθετο! Αν δεν υπαρχει προβλημα, τοτε χεωνουν ασκοπξ μεταβαση. Αν υπαρχει προβλημα, ειναι συμβατικη τους υποχρεωση να το αποκαταστησουν χωρις χρεωση. Και, εννοται προβλημα εκτος του σπιτιου σου...

  8. #8
    Εγγραφή
    10-05-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον το αντιθετο! Αν δεν υπαρχει προβλημα, τοτε χεωνουν ασκοπξ μεταβαση. Αν υπαρχει προβλημα, ειναι συμβατικη τους υποχρεωση να το αποκαταστησουν χωρις χρεωση. Και, εννοται προβλημα εκτος του σπιτιου σου...
    Εννούσα πως,αν δεν έχει πρόβλημα η καλωδίωση του σπιτιού.
    Εμένα που δεν είχε πρόβλημα το σπίτι,αλλά η Wind στην αρχή τον έπινε,δεν με χρέωσαν ποτέ.

  9. #9
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εγώ αρνήθηκα την έλευση τεχνικού και έκανα φορητότητα και αποδείχτηκε ότι δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα στο βρόγχο μου (όπως βάφτιζαν το πρόβλημα από τη wind)! Και πλήρωσαν και πρόστιμο για τα ψέμματά τους.

    Επίσης έχω γνωστό που ήταν απονήρευτος του λέγανε για προβλήματα στα καλώδια κλπ. Δέχτηκε να έρθει τεχνικός, τον χρεώσανε 30 ευρώ, γιατί δεν υπήρχε πρόβλημα, αλλά έπρεπε να πληρώσει επίσκεψη! Συνέχιζαν να του δημιουργούν πρόβλημα στη γραμμή (δεν είχε Internet+τηλ για ένα μήνα!) του ξαναείπαν να έρθει τεχνικός, ξαναήθρε, ξαναπλήρωσε 30 ευρώ!! Δεν αποκαταστάθηκε τίποτα και στο τέλος απηύδησε ο άνθρωπος, έκανε το αυτονόητο (δλδ φορητότητα) και όπως αποδείχτηκε ΚΑΙ σε αυτή την περίπτωση δεν υπήρχε κανένα τεχνικό πρόβλημα.

    Ήταν καθαρά μαϊμουνιές της wind για να κλέβει χρήματα από ανυποψίαστους συνδρομητές.

  10. #10
    Εγγραφή
    25-10-2016
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    update
    Δεν έχει γίνει τίποτα από πλευρά τους έως και σήμερα.
    Τους καλώ δύο φορές κάθε μέρα και η απάντηση είναι σας καλούν οι τεχνικοί μας και δεν σας βρίσκουν. Δεν έχουν καλέσει ποτέ!!
    Σήμερα έγινε καταγγελία στο ΕΕΤΤ

    - - - Updated - - -

    Σήμερα πήρα τον ΟΤΕ για να δω τι παίζει. Ρώτησα τι ταχύτητα θα μου δώσει και μου απάντησαν ότι βάση μέτρησης στην γειτονία μου 8 με 9 μαξ. Με την wind είχα 1+ χρόνο 11-12. Δεν μπορώ να καταλάβω πόσο μπορεί να μας δουλεύουν όλοι μαζί!!

  11. #11
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Πήγαινε όπου θα έχεις ΣΙΓΟΥΡΑ υπηρεσίες και όχι όπου ΜΠΟΡΕΙ να έχεις υπηρεσίες.
    Αν θες να πας στον ΟΤΕ πήγαινε και ας έχεις και 5. Τι να το κάνεις αν σου δίνουν και 12 και έχεις υπηρεσίες με προβλήματα (όποια και να είναι αυτά)?

  12. #12
    Εγγραφή
    05-12-2016
    Περιοχή
    Αγία Βαρβάρα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/100372
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    ZTE ZXHN H108N
    SNR / Attn
    9(dB) / 7.3(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από drE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι όμως.. Εμένα χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα στη γραμμή μου διέκοψαν τη σύνδεση μου λέγανε ότι έχει πρόβλημα στο βρόγχο και θέλει τεχνικό και ότι πρέπει να πληρώσω και 30 ευρώ την επίσκεψη.

    Έκανα φορητότητα και σε δυο μέρες είχα κανονικά τη γραμμή μου ΧΩΡΙΣ τεχνικό. Πράγμα που αποδείκνυε το προφανές... Ότι μου δημιουργούσαν αυτοί πρόβλημα στη γραμμή ακριβώς για να με χρεώσουν τεχνικό.

    Αν όντως υφίστατο βλάβη θα χρειαζόταν να έρθει τεχνικός από το νέο πάροχο, πράγμα που δεν έγινε και αποδείχτηκε περίτρανα η απάτη της wind.
    Προφανώς και κάτι δεν κατάλαβες καλά. Υπάρχει χρέωση 30 ευρώ για άσκοπη μετάβαση ΜΟΝΟ αν το πρόβλημα είναι στην δική σου καλωδίωση. Αν ερχόταν τεχνικός θα διόρθωνε το πρόβλημά σου χωρίς χρέωση (εφ' όσον με αλλαγή παρόχου όπως λες αποκαταστάθηκε).

  13. #13
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Προφανώς και μια χαρά κατάλαβα... Μια χαρά εξέδωσαν λογαριασμό για τον ένα μήνα που δεν μου παρείχαν καθόλου υπηρεσίες...! Μια χαρά έκανα την καταγγελία μου στον ΕΕΤΤ και δεν πλήρωσα τίποτα.

    Όσο για το ότι σε χρεώνουν τεχνικό μόνο εάν έχεις πρόβλημα στην καλωδίωσή σου, έτσι δηλώνουν... Στην πράξη έχω γνωστό που δεν είχε πρόβλημα και τον χρέωσαν δις έλευση τεχνικού 30+30=60 ευρώ. Έκανε φορητότητα και άμεσα είχε internet...

    Θα βόλευε πολύ να είμαστε όλοι ηλίθιοι...

  14. #14
    Εγγραφή
    05-12-2016
    Περιοχή
    Αγία Βαρβάρα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/100372
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    ZTE ZXHN H108N
    SNR / Attn
    9(dB) / 7.3(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από drE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς και μια χαρά κατάλαβα... Μια χαρά εξέδωσαν λογαριασμό για τον ένα μήνα που δεν μου παρείχαν καθόλου υπηρεσίες...! Μια χαρά έκανα την καταγγελία μου στον ΕΕΤΤ και δεν πλήρωσα τίποτα.

    Όσο για το ότι σε χρεώνουν τεχνικό μόνο εάν έχεις πρόβλημα στην καλωδίωσή σου, έτσι δηλώνουν... Στην πράξη έχω γνωστό που δεν είχε πρόβλημα και τον χρέωσαν δις έλευση τεχνικού 30+30=60 ευρώ. Έκανε φορητότητα και άμεσα είχε internet...

    Θα βόλευε πολύ να είμαστε όλοι ηλίθιοι...
    Προφανώς και θα πληρώσεις μια ενεργή υπηρεσία. Δε φταίει ο πάροχος αν εσύ αρνείσαι την τεχνική υποστήριξη με το όποιο ρίσκο.

  15. #15
    Εγγραφή
    15-02-2009
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17085/1024
    ISP
    CYTA
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ
    Router
    Pirelli Discus Voip AG
    SNR / Attn
    6db(dB) / 19,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πρέπει επιτέλους να το καταλάβουν όλοι οι ανυποψίσατοι πελάτες αυτής της wind πώς συστημικά έχουν πρόβλημα,τόσο στήν σταθερή όσο και στήν κινητή παροχή πρός πελάτες της!Τό έχουν άλλωστε παραδεχτεί και φυσικά ούτε κι οι ίδιοι δέν ξέρουν πότε και άν επανέλθει σε φυσιολογικά επίπεδα...Υψηλό πιγκάρισμα τόσο σε σταθερή όσο και κινητή τηλεφωνία....Τιμές από 78ms έως 124ms οπότε ξεχάστε παιχνίδια ξεχάστε streaming και φύγετε να προλάβετε ......
    ΟΤΕ παιδιά ο καλύτερος και με διαφορά παντού στήν Ελλάδα.
    Δέν έχω κάτι με την έν λόγω εταιρία αλλά τεκμιριωμένα ο ΟΤΕ είναι Νο 1.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με vdsl και Speedport 2i
    Από gpgpgps στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-16, 01:59
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-16, 12:34
  3. Xbox one: Προβλημα με Ip και ports udp
    Από xristos85 στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-16, 02:40
  4. Wind πρόβλημα με ταχύτητα.
    Από Snoo στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-15, 22:09
  5. Πρόβλημα με τηλεόραση και pc
    Από HugeG στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-15, 09:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας