Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Μηνύματα
    502
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14660/1022
    ISP
    Troll Telecoms
    Σπάνια ανοίγω θέμα για τέτοιο λόγο αλλά διάολε σχεδόν τριπλασιάζουν τη χρέωση για αστικές και υπεραστικές κλήσεις από 0,0547 σε 0,14€.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  image001.jpg 
Εμφανίσεις:  142 
Μέγεθος:  44,4 KB 
ID: 177200

    Δηλαδή αν εξαντλήσεις το πακέτο σου και δεν πολυπροσέχεις, απλά χρεώνεσαι καναδυό μηνιάτικα...

    Τώρα οκ... μη μιλήσουμε για τα εθνικά κινητά στα 0,5699€ ανά λεπτό...

  2. #2
    Εγγραφή
    09-05-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι -Αθήνα- Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    454
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Oxygen Hpv1500
    SNR / Attn
    9.5(dB) / (dB)
    προλαβαινει οποιος θελει να λακισει τις επομενες μερες χωρις πεναλτυ κατα που λει η ανακοινωση
    Θέματα παρόχων Δικτύων τηλεφωνίας- ίντερνετ,Συμβάσεις παρόχων τηλεφωνίας με ειδικές τιμές και όρους ,Τηλεφωνικές εγκαταστασεις ,τηλ κέντρα Συστήματα ασφαλείας

  3. #3
    Εγγραφή
    06-11-2007
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athenaum Εμφάνιση μηνυμάτων
    προλαβαινει οποιος θελει να λακισει τις επομενες μερες χωρις πεναλτυ κατα που λει η ανακοινωση
    Και που να πάει, νομίζεις πως οι άλλες εταιρίες θα έχουν καλύτερες τιμές ή χαμηλότερες χρεώσεις; Τουλάχιστον στην Wind έχεις περισσότερα δωρεάν λεπτά ομιλίας και data με τα λιγότερα χρήματα

  4. #4
    Εγγραφή
    14-01-2004
    Περιοχή
    Deutschland
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.199
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250000/42460
    ISP
    Telekom.de
    Router
    Fritz7530/ASUS RT-AC86U
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αυτές οι αυξήσεις ένα σκοπό έχουν και μόνο, όποιος έχει ακόμα συμβόλαιο χωρίς προπληρωμένο χρόνο να έρθει κι αυτός στο μαντρί και να τα σκάει μηνιαίως του χρειάζονται δε του χρειάζονται.

  5. #5
    Εγγραφή
    14-01-2013
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    24 λεπτα λεει προς κινητα αυτες τις αυξησεις γιατι δε τις γραφει πουθενα?

  6. #6
    Εγγραφή
    08-09-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μπορούμε δηλαδή να κάνουμε φορητότητα και να μην πληρώσουμε το πέναλτι?

  7. #7
    Εγγραφή
    08-08-2010
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Με πηραν τηελφωνο απο forthnet nova και μου ειπαν για κατι νεες χρεωσεις και αυξηση τιμολογιου της WIND και μου ειπαν οτι η αν θελω μπορω να αλλαξω ISP μεχρι το τελος του χρονου χωρις προστιμο. Αυτες ειναι ολες οι νεες χρεωσεις η ανεβαινει και η τιμη για απλο double play; Δεν κανω διεθνεις κλησεις και εχω απεριοριστα σταθερα και 300' δωρεαν για κινητα οποτε δε μου φαινεται οτι θα αλλαξει κατι για μενα.

  8. #8
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    wind
    Router
    fritz
    [QUOTE=dsinc;6071391]Με πηραν τηελφωνο απο forthnet nova και μου ειπαν για κατι νεες χρεωσεις και αυξηση τιμολογιου της WIND και μου ειπαν οτι η αν θελω μπορω να αλλαξω ISP μεχρι το τελος του χρονου χωρις προστιμο. Αυτες ειναι ολες οι νεες χρεωσεις η ανεβαινει και η τιμη για απλο double play; Δεν κανω διεθνεις κλησεις και εχω απεριοριστα σταθερα και 300' δωρεαν για κινητα οποτε δε μου φαινεται οτι θα αλλαξει κατι για μενα.[/QUOT


    Αλλάζει αν πάρεις νουμερο από 801 η τετραψηφιο με αστική χρέωση αυξάνει η χρέωση σε 0,14/min

    Αυξ'ανεται το πάγιο σε 40,99 και μετά εφαρμόζονται οι εκπτώσεις. Μακάρι να κάνω λάθος αλλά αυτό καταλαβαίνω από την ανακοίνωση.

  9. #9
    Εγγραφή
    08-08-2010
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Χμ, ποσο ηταν πριν; Εγω ημουν στην ΟΝ και οταν εκλεισε πηγα στη wind με προσφορα και πληρωνω 20 ευρω το μηνα, αν ειναι απο 20 να παει 22 για παραδειγμα δεν ειναι προβλημα γιατι και να αλλαξω δε νομιζω να βρω τιποτα καλυτερη τιμη αλλου αλλα αν ειναι να μου το πανε 30 καλυτερα να κοιταω για αλλου.

  10. #10
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dsinc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμ, ποσο ηταν πριν; Εγω ημουν στην ΟΝ και οταν εκλεισε πηγα στη wind με προσφορα και πληρωνω 20 ευρω το μηνα, αν ειναι απο 20 να παει 22 για παραδειγμα δεν ειναι προβλημα γιατι και να αλλαξω δε νομιζω να βρω τιποτα καλυτερη τιμη αλλου αλλα αν ειναι να μου το πανε 30 καλυτερα να κοιταω για αλλου.
    Νομίζω ότι δεν αλλάζει το πάγιο. Προσωπικά είμαι σε double play με απεριόριστα σταθερά και υπεραστικά με 18€.
    Για κινητά και εξωτερικό χρησιμοποιώ omnivoice & modulus.
    Φαντάζομαι οι αλλαγές αυτές αφορούν μόνο αυτούς που κάνουν πολλές κλήσεις σε σταθερά και εξωτερικού.

    - - - Updated - - -

    [QUOTE=aek1000;6071773]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dsinc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πηραν τηελφωνο απο forthnet nova και μου ειπαν για κατι νεες χρεωσεις και αυξηση τιμολογιου της WIND και μου ειπαν οτι η αν θελω μπορω να αλλαξω ISP μεχρι το τελος του χρονου χωρις προστιμο. Αυτες ειναι ολες οι νεες χρεωσεις η ανεβαινει και η τιμη για απλο double play; Δεν κανω διεθνεις κλησεις και εχω απεριοριστα σταθερα και 300' δωρεαν για κινητα οποτε δε μου φαινεται οτι θα αλλαξει κατι για μενα.[/QUOT


    Αλλάζει αν πάρεις νουμερο από 801 η τετραψηφιο με αστική χρέωση αυξάνει η χρέωση σε 0,14/min

    Αυξ'ανεται το πάγιο σε 40,99 και μετά εφαρμόζονται οι εκπτώσεις. Μακάρι να κάνω λάθος αλλά αυτό καταλαβαίνω από την ανακοίνωση.
    που το είδες αυτό;
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

  11. #11
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    wind
    Router
    fritz
    [QUOTE=trd64;6072158]Νομίζω ότι δεν αλλάζει το πάγιο. Προσωπικά είμαι σε double play με απεριόριστα σταθερά και υπεραστικά με 18€.
    Για κινητά και εξωτερικό χρησιμοποιώ omnivoice & modulus.
    Φαντάζομαι οι αλλαγές αυτές αφορούν μόνο αυτούς που κάνουν πολλές κλήσεις σε σταθερά και εξωτερικού.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aek1000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    που το είδες αυτό;
    WIND Double Play: από 40,32€ σε 40,99€
    https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-...nosi/?prid=444

    Το μηνιαίο τέλος των προγραμμάτων πριν την εφαρμογή των εκπτώσεων αυξάνεται ως εξής:

    WIND Broadband: από 20,16€ σε 21,50€, ή από 27,22€ σε 28,56€ όταν συνδυάζεται με την υπηρεσία WIND Fixed Unlimited, ή από 40,32€ σε 41,66€ όταν συνδυάζεται με την υπηρεσία To All 1500
    WIND Double Play: από 40,32€ σε 40,99€
    Αυξάνεται το μηνιαίο τέλος των παρακάτω μη εμπορικά διαθέσιμων προγραμμάτων: WIND One S από 44,26€ σε 47,26€, WIND One M από 46,26€ σε 49,27€, WIND One L από 66,43€ σε 69,43€, WIND One XL από 101,72€ σε 104,72€, WIND One από 51,31€ σε 54,31€, W + σταθερή από 80,55€ σε 83,55€
    Μεταβάλλεται η πολιτική ορθής χρήσης για κλήσεις προς διεθνείς σταθερούς προορισμούς Ζώνης 1β (Αλβανίας, Π.Γ.Δ.Μ (Σκόπια), Σερβίας και Φιλιππίνων) της ενσωματωμένης χρήσης προς σταθερούς διεθνείς προορισμούς του μη εμπορικά διαθέσιμου οικονομικού προγράμματος WIND ΟΝΕ ΧL, από 400 λεπτά σε 250 λεπτά.
    Οι υπάρχουσες εκπτώσεις των πελατών δεν επηρεάζονται.

  12. #12
    Εγγραφή
    30-11-2016
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    δηλαδή εγω που έχω double play wind για 1/5 χρόνο ακόμα συμβόλαιο μπορώ να πάω σε άλλη εταιρία χωρίς πέναλτυ;;

  13. #13
    Εγγραφή
    08-08-2010
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bagtzim Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδή εγω που έχω double play wind για 1/5 χρόνο ακόμα συμβόλαιο μπορώ να πάω σε άλλη εταιρία χωρίς πέναλτυ;;
    Θεωρητικα ναι αν τους παρεις τηλεφωνο μεχρι το τελος του χρονου και τους πεις οτι δε μου αρεσουν οι αλλαγες και θελω να ακυρωσω το συμβολαιο αλλα αν θες να πας σε αλλη εταιρια δε ξερω αν θα σε χρεωσουν κατι για μεταφορα, καλυτερα ρωτα τους.

    Τελος παντων αν ειναι για κατι λεπτα το μηνα παραπανω δε με πειραζει, αν μου κανουν καποια καλυτερη προσφορα απο αλλο ISP μονο θα αλλαξω αλλα και τα 20,50 ευρω το μηνα πχ για double play καλα μου ακουγονται.

  14. #14
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iznodur Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και που να πάει, νομίζεις πως οι άλλες εταιρίες θα έχουν καλύτερες τιμές ή χαμηλότερες χρεώσεις; Τουλάχιστον στην Wind έχεις περισσότερα δωρεάν λεπτά ομιλίας και data με τα λιγότερα χρήματα
    ισχύει
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cca Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτές οι αυξήσεις ένα σκοπό έχουν και μόνο, όποιος έχει ακόμα συμβόλαιο χωρίς προπληρωμένο χρόνο να έρθει κι αυτός στο μαντρί και να τα σκάει μηνιαίως του χρειάζονται δε του χρειάζονται.
    μπορείς πάντα να το γυρίσεις και σε καρτοκινητο...

  15. #15
    Εγγραφή
    04-01-2017
    Περιοχή
    Καλλιθεα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    κάνεις αίτηση σε αλλη εταιρία και περιμένεις αντί προσφορά.
    σίγουρα θα σου δώσουν παραπάνω χρόνο με τα ίδια χρήματα .

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τέλη κυκλοφορίας 2017, μέχρι και διπλασιασμός τελών! Κατάθεση πινακίδων;
    Από dhmk στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-16, 12:47
  2. Μηνύματα: 57
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-16, 12:02
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-16, 02:35
  4. Cyta: αυξήσεις κόστους κλήσεων από 1/3/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 55
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-16, 01:19
  5. Forthnet: Τιμολογιακές αλλαγές από 10/01/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 55
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 03:01

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας