Σελ. 2 από 18 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 269
  1. #16
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Εμείς στη Νέα Φιλαδέλφεια, περιμένουμε να πάρουν ρεύμα 10 καμπίνες VDSL της COSMOTE, από τις 12 Σεπτεμβρίου που τοποθετήθηκαν και σήμερα είναι 5 Δεκεμβρίου! Το αρχικό δίμηνο που μας είχαν υποσχεθεί έγινε τρίμηνο και πάμε για τετράμηνο ή και πεντάμηνο μέσα στο νέο έτος 2017! Τι να πει κανείς; Δηλαδή η COSMOTE δεν θέλει νέους πελάτες για VDSL; Εμείς θα το έχουμε δωρεάν, δεν θα πληρώνουμε;
    Γερ.Μαραβέγιας

  2. #17
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maravegias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμείς στη Νέα Φιλαδέλφεια, περιμένουμε να πάρουν ρεύμα 10 καμπίνες VDSL της COSMOTE, από τις 12 Σεπτεμβρίου που τοποθετήθηκαν και σήμερα είναι 5 Δεκεμβρίου! Το αρχικό δίμηνο που μας είχαν υποσχεθεί έγινε τρίμηνο και πάμε για τετράμηνο ή και πεντάμηνο μέσα στο νέο έτος 2017! Τι να πει κανείς; Δηλαδή η COSMOTE δεν θέλει νέους πελάτες για VDSL; Εμείς θα το έχουμε δωρεάν, δεν θα πληρώνουμε;
    Απο την εκκίνηση των έργων(οχι μια καμπίνα αλλά όλο το ΑΚ) χονδρικά παίρνει 4-6 μήνες η κατασκευή μέχρι την τελική εμπορική διαθεσιμότητα. Κάποια ΑΚ δίδονται τμηματικά σε εμπορική διαθεσιμότητα κάποια ολόκληρα. Υπομονή.

  3. #18
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Περιοχή
    ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109000/11000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 6.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο την εκκίνηση των έργων(οχι μια καμπίνα αλλά όλο το ΑΚ) χονδρικά παίρνει 4-6 μήνες η κατασκευή μέχρι την τελική εμπορική διαθεσιμότητα. Κάποια ΑΚ δίδονται τμηματικά σε εμπορική διαθεσιμότητα κάποια ολόκληρα. Υπομονή.
    Μην ξαναδιαβάσω αυτή την μαλα.ία ότι παίρνει 4-6 μήνες μετά την τοποθέτηση της καμπίνας για ενεργοποίηση και κουραφέξαλα, δεν ισχύει εδώ και πολύ καιρό. Από τον Απρίλιο έχουν βάλει καμπίνες στην Πετρούπολη και ακόμη περιμένουμε μετά από 8 μήνες και πάμε για 9 μήνες!!! Οπότε καμία σχέση, τις ενεργοποιούν όποτε να ναι και συνήθως φαίνεται πολύ πιο μετά!!! Όλα έχουν πάει πίσω πλέον και πιο σημαντικά πράγματα και από το VDSL, τι περιμένετε έτσι που την έχουν καταντήσει την χώρα ιδίως αυτοί που είναι πάνω τώρα!....
    Έχουμε βαρεθεί να κάνουμε υπομονή και έχουμε σιχαθεί πΟΤΕ και τώρα και ΔΕΗ !!!!!...

  4. #19
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostasK75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην ξαναδιαβάσω αυτή την μαλα.ία ότι παίρνει 4-6 μήνες μετά την τοποθέτηση της καμπίνας για ενεργοποίηση και κουραφέξαλα, δεν ισχύει εδώ και πολύ καιρό. Από τον Απρίλιο έχουν βάλει καμπίνες στην Πετρούπολη και ακόμη περιμένουμε μετά από 8 μήνες και πάμε για 9 μήνες!!! Οπότε καμία σχέση, τις ενεργοποιούν όποτε να ναι και συνήθως φαίνεται πολύ πιο μετά!!! Όλα έχουν πάει πίσω πλέον και πιο σημαντικά πράγματα και από το VDSL, τι περιμένετε έτσι που την έχουν καταντήσει την χώρα ιδίως αυτοί που είναι πάνω τώρα!....
    Έχουμε βαρεθεί να κάνουμε υπομονή και έχουμε σιχαθεί πΟΤΕ και τώρα και ΔΕΗ !!!!!...
    Υπάρχουν καμπίνες που τυχαίνουν να έχουν θέμα, συνήθως με την ΔΕΗ η σχετίζεται η καθυστέρηση και σπανίως με τον ΟΤΕ. Τι να κάνουμε τώρα αν ζούμε σε μια χώρα οπου όλα είναι μ.δέλο; Ας μην ψηφιζανε/με/τε την τωρινή κυβέρνηση που λόγω cc πήγαν όλα 1 χρόνο πίσω και η χώρα η ίδια 40.
    Μπες μια στο fttxgr.eu να δεις τι έχει γίνει μέσα σε λίγα χρόνια αντι να μου λες οτι γράφω μαλα.ιες.

  5. #20
    Εγγραφή
    12-03-2006
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostasK75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην ξαναδιαβάσω αυτή την μαλα.ία ότι παίρνει 4-6 μήνες μετά την τοποθέτηση της καμπίνας για ενεργοποίηση και κουραφέξαλα, δεν ισχύει εδώ και πολύ καιρό. Από τον Απρίλιο έχουν βάλει καμπίνες στην Πετρούπολη και ακόμη περιμένουμε μετά από 8 μήνες και πάμε για 9 μήνες!!! Οπότε καμία σχέση, τις ενεργοποιούν όποτε να ναι και συνήθως φαίνεται πολύ πιο μετά!!! Όλα έχουν πάει πίσω πλέον και πιο σημαντικά πράγματα και από το VDSL, τι περιμένετε έτσι που την έχουν καταντήσει την χώρα ιδίως αυτοί που είναι πάνω τώρα!....
    Έχουμε βαρεθεί να κάνουμε υπομονή και έχουμε σιχαθεί πΟΤΕ και τώρα και ΔΕΗ !!!!!...
    Πολύ καλά κάνεις και τους συχαίνεσαι. Και τον ΟΤΕ που βάζει τα λεφτά του να κάνει επένδυση, και την ΔΕΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΔΟΤΗΣΗ ΤΩΝ ΚΑΜΠΙΝΩΝ. Κατά την προσωπική μου άποψη, ο ΔΕΔΔΗΕ θα πρέπει να παρατήσει όλες της άλλες δραστηριότητές του, και να συνδέει μόνο καμπίνες του ΟΤΕ. Και ναι στην πλειοψηφία των έργων, γύρω στο εξάμηνο δίνονται σε χρήση. Το γεγονός ότι σε εσένα στην Πετρούπολη ή σε εμένα στην Αλσούπολη έχουν αργήσει, δεν αλλάζει τίποτα.

  6. #21
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Περιοχή
    ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109000/11000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 6.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @Pokas: Το "μαλακ.ες" ήταν ένα γενικό σχόλιο, διότι σε πάρα πολλές περιπτώσεις δεν ισχύει πλέον το 6-μηνο εδώ και καιρό. Σόρρυ που φάνηκε όντως σαν να πήγαινε σε σένα μόνο προσωπικά, είναι από τα νεύρα που έχουν σπάσει με τα διάφορα που βλέπουμε να γίνονται + το ότι δεν μας αφήνουν να χαρούμε πλεόν ούτε ένα VDSL μέσα στην Αθήνα!! Υ.Γ.: Φυσικά και ΔΕΝ τους ψήφισα ποτέ τους τωρινούς γιατί απλά είχα ξανακούσει αυτές τις αρλούμπες που έλεγαν στο παρελθόν (και την είχα πατήσει τότε), οπότε πραγματικά δεν δυσκολεύτηκα να καταλάβω ότι αυτά που λένε είναι μεγάλα ψέματα και δεν πρόκειται να γίνουν, ενώ και κάποια άλλα που έλεγαν κάποιοι εκεί μεσα που έφυγαν από αυτούς, αν γινόντουσαν τώρα θα είμασταν μια χώρα κάτι ανάμεσα σε Βουλγαρία, Ρουμανία, ή ακόμη χειρότερα Μπαγκλαντές ή Β.Κορέα...

    @spulse: Προφανώς ειρωνεύεσαι, αλλά δεν πειράζει, περαστικά που είσαι "fan" της ΔΕΗ/ΔΕΔΔΗΕ. Τι άλλα φοβερά έργα έχουν αλήθεια εκτός από την συντήρηση του δικτύου τους;; Μήπως την φοβερή ιδέα να επενδύουν ακόμη και τώρα που τους κράζουν όλοι στην Ευρώπη, καθώς και όλες οι οργανώσεις για την προστασία του περιβάλλοντος, στον βρώμικο λιγνίτη και να θέλουν να σηκώσουν και άλλα τέτοια εργοστάσια; Μήπως ότι αρνούνται πεισματικά να επενδύσουν σε ανανεώσιμες πηγές ενέργειας;; Για να μην θυμηθώ τους "Φωτόπουλους" και τους χιλιάδες βολεμένους με τους υπερ-προκλητικούς μισθούς, που αν δεν κάνουν στην κυβέρνηση ότι τους ζητάνε, τότε θα κατεβάσουν τους διακόπτες!! Για να μην αναφέρω τις ΤΡΑΓΙΚΕΣ χρεώσεις τους, που έχουν κάνει το ρεύμα είδος "πολυτελείας" και όχι ένα φθηνό αγαθό για όλο τον κόσμο όπως θα έπρεπε!! Θέλεις και άλλα;; Σίγουρα θα υπάρχουν!.... Ναι την ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ την ΔΕΗ, δεν μπορώ να την "αγαπώ" μετά από όλα αυτά!! Και φαντάσου ότι δεν ανάφερα καν το VDSL εδώ!...

  7. #22
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostasK75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Pokas: Το "μαλακ.ες" ήταν ένα γενικό σχόλιο, διότι σε πάρα πολλές περιπτώσεις δεν ισχύει πλέον το 6-μηνο εδώ και καιρό. Σόρρυ που φάνηκε όντως σαν να πήγαινε σε σένα μόνο προσωπικά, είναι από τα νεύρα που έχουν σπάσει με τα διάφορα που βλέπουμε να γίνονται + το ότι δεν μας αφήνουν να χαρούμε πλεόν ούτε ένα VDSL μέσα στην Αθήνα!! Υ.Γ.: Φυσικά και ΔΕΝ τους ψήφισα ποτέ τους τωρινούς γιατί απλά είχα ξανακούσει αυτές τις αρλούμπες που έλεγαν στο παρελθόν (και την είχα πατήσει τότε), οπότε πραγματικά δεν δυσκολεύτηκα να καταλάβω ότι αυτά που λένε είναι μεγάλα ψέματα και δεν πρόκειται να γίνουν, ενώ και κάποια άλλα που έλεγαν κάποιοι εκεί μεσα που έφυγαν από αυτούς, αν γινόντουσαν τώρα θα είμασταν μια χώρα κάτι ανάμεσα σε Βουλγαρία, Ρουμανία, ή ακόμη χειρότερα Μπαγκλαντές ή Β.Κορέα...
    Δεν προσβλήθηκα no worries, πραγματικά όμως το έργο είναι τεράστιο και τα προβλήματα μετα την εμπορική διαθεσιμότητα πολύ μειωμένα. το 6μηνο γενικά τηρείται, τώρα έπεσες στην περίπτωση μαλλον οπως και άλλοι εδω μεσα που υπάρχουν καθυστερήσεις. Ας μην γενικεύουμε ομως, δεν είναι σωστό, ας δούμε το έργο συνολικά οπως σου πρότεινα στο fttxgr.eu η εδω μεσα.
    Δικαίωμα σου αν τους ψηφισες η οχι, η χώρα καταστράφηκε, μπορει και με άλλους ομως να είχε καταστραφεί, δεν θα το μάθουμε ποτέ. Αυτό που μου κάνει εντύπωση ειναι οτι απο ότι φαίνεται κανείς δεν τους ψήφισε αυτούς! μόνοι τους βγήκανε . Btw Ρουμανία και Βουλγαρία καλύτερα είναι απο την Ελλάδα και όχι μόνο ευρυζωνικά

  8. #23
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.919
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spulse Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλά κάνεις και τους συχαίνεσαι. Και τον ΟΤΕ που βάζει τα λεφτά του να κάνει επένδυση, και την ΔΕΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΔΟΤΗΣΗ ΤΩΝ ΚΑΜΠΙΝΩΝ. Κατά την προσωπική μου άποψη, ο ΔΕΔΔΗΕ θα πρέπει να παρατήσει όλες της άλλες δραστηριότητές του, και να συνδέει μόνο καμπίνες του ΟΤΕ. Και ναι στην πλειοψηφία των έργων, γύρω στο εξάμηνο δίνονται σε χρήση. Το γεγονός ότι σε εσένα στην Πετρούπολη ή σε εμένα στην Αλσούπολη έχουν αργήσει, δεν αλλάζει τίποτα.
    Έγραψες

  9. #24
    Εγγραφή
    17-04-2016
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλά ας είχα και εγω καμπίνα έτοιμη και ας περίμενα και 6 μήνες να ενεργοποιηθεί.

    Μην γκρινιάζετε.

    Να θυμάστε ότι υπάρχουν και μερικοί που δεν βλέπουν καν φως στο τούνελ (όπως στον μακρινό δήμο Αθηναίων).

  10. #25
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    OΤΕτζης που ήρθε σπίτι,σε ερώτηση που του έκανα μου είπε οτι ο ΔΕΔΔΗΕ έχει δεσμευτεί για ηλεκτροδότηση όλων των νέων KV στο δήμο Γαλατσίου έως το τέλος του 2016.Ανάσταση μέσα στα Χριστούγεννα???? Είδωμεν!
    Κάνε follow στο κανάλι μου στο Twitch με livestreams κάθε Τρίτη,Πέμπτη και Κυριακή στις 20:00

    PritsASS

  11. #26
    Εγγραφή
    11-07-2016
    Περιοχή
    Πετρούπολη Αττικής
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5420/770
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    cosmote
    Path Level
    Fastpath
    Ανάσταση θα κάνεις το Πάσχα. Κράτα μικρό καλάθι. Αυτά τα έχουν πει και αλλού. Τις περισσότερες φορές οι τεχνικοί λένε ότι τους κατέβει.

  12. #27
    Εγγραφή
    12-03-2006
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από McAriotatos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανάσταση θα κάνεις το Πάσχα. Κράτα μικρό καλάθι. Αυτά τα έχουν πει και αλλού. Τις περισσότερες φορές οι τεχνικοί λένε ότι τους κατέβει.
    Βλέπεις ένα συνεργείο και αλλάζει καμπίνες. Τους ρωτάς πότε θα είναι έτοιμες και σου λένε 2 μήνες. Αλήθεια σου λένε, μόνο που αυτοί είναι εργολάβοι και το "2 μήνες" αφορά πότε πρέπει αυτοί να παραδώσουν. Και η ΔΕΔΔΗΕ μπορεί να σου πεί θα είναι έτοιμοι σε 1 μήνα αλλά και αυτοί δεν μπορούν να ξέρουν πότε το εμπορικό τμήμα θα δώσει τις καμπίνες σε χρήση. Νομίζω αφού τελειώσουν όλες οι εργασίες εγκατάστασης, γίνονται και κάποια τέστ δικτύου που δεν ξέρω πόσο καιρό παίρνουν. Επίσης πρίν ο ΟΤΕ δώσει καμπίνες σε χρήση, οφείλει να ενημερώσει τους εναλλακτικούς πάροχους και δεν ξέρω αν αυτό γίνεται κατ' ευθείαν ή μέσω ΕΕΤΤ.

  13. #28
    Εγγραφή
    11-07-2016
    Περιοχή
    Πετρούπολη Αττικής
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5420/770
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    cosmote
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spulse Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπεις ένα συνεργείο και αλλάζει καμπίνες. Τους ρωτάς πότε θα είναι έτοιμες και σου λένε 2 μήνες. Αλήθεια σου λένε, μόνο που αυτοί είναι εργολάβοι και το "2 μήνες" αφορά πότε πρέπει αυτοί να παραδώσουν. Και η ΔΕΔΔΗΕ μπορεί να σου πεί θα είναι έτοιμοι σε 1 μήνα αλλά και αυτοί δεν μπορούν να ξέρουν πότε το εμπορικό τμήμα θα δώσει τις καμπίνες σε χρήση. Νομίζω αφού τελειώσουν όλες οι εργασίες εγκατάστασης, γίνονται και κάποια τέστ δικτύου που δεν ξέρω πόσο καιρό παίρνουν. Επίσης πρίν ο ΟΤΕ δώσει καμπίνες σε χρήση, οφείλει να ενημερώσει τους εναλλακτικούς πάροχους και δεν ξέρω αν αυτό γίνεται κατ' ευθείαν ή μέσω ΕΕΤΤ.
    Από την εμπειρία μου στην Πετρούπολη: Προ εγκατάστασης νέων καμπινών τεχνικός του ΟΤΕ μου ανέφερε ότι εντός του 2016 όλη η Πετρούπολη θα έχει VDSL. Δεν ισχύει. Οι καμπίνες ολοκληρώθηκαν 04/2016-05/2016 και ακόμα ή περιοχή δεν έχει VDSL 100% (δεν γνωρίζω ποσοστό για να σου πω, αλλά μάλλον είναι σημαντικό, κοντά στο 50%). Τον 10.2016 περίπου σε σχετική ερώτηση τεχνικός μου ανέφερε πως όλες οι καμπίνες έχουν ρεύμα για VDSL (ο,τι του κατέβει). Θεωρητικά μετά την εγκατάσταση των καμπινών εντός 6μήνου (τουλάχιστον) ξεκινάνε οι πρώτες ηλεκτροδοτήσεις. Η ολοκλήρωση ηλεκτροδότησης όλων των καμπινών της περιοχής σου να υπολογίζεις σε ένα 6μηνο από την έναρξη της πρώτης ηλεκτροδότησης. Από τη στιγμή που θα ηλεκτροδοτηθεί η καμπίνα σου να υπολογίζεις περίπου ένα μήνα για τη διαθεσιμότητα VDSL. (Edit). Αν ο ΟΤΕτζης σου είπε για τις δεσμεύσεις της ΔΕΔΔΗΕ στην πράξη αυτά δεν έχουν καμία σχέση. Η δικιά μου καμπίνα έχει εγκατασταθεί από τον 04.2016 και ακόμα δεν έχει ηλεκτροδοτηθεί η καμπίνα μου.

    Στην ουσία: Σήμερα έχουμε 23.12.2016. Ακόμα και σήμερα να ηλεκτροδοτήσουν την καμπίνα σου θα περιμένεις περίπου ένα μήνα για διαθεσιμότητα VDSL, ήτοι 23.01.2017. Από όσο έχω καταλάβει οι ηλεκτροδοτήσεις και ενεργοποιήσεις ξεκινάνε από τις πιο απόμακρες από το ΑΚ καμπίνες. Τα προφορικά για μένα δεν μετράνε αν δεν υπάρχει σχετική έγγραφη δέσμευση, την οποία προσωπικά δεν έχω πρόσβαση να την δω. Βεβαίως θα εμπιστευτώ κάποιον που θα μου πει κάτι αλλά να είναι τεκμηριωμένο. Τι νοείται "έχει δεσμευτεί" ? Τους έστειλε επιστολή η ΔΕΔΔΗΕ ότι δεσμεύεται ή είναι υποχρεωμένη ή στην αίτηση ηλεκτροδότησης ο ΟΤΕ αιτείται την ηλεκτροδότηση εντός κάποιας συγκεκριμένης ημερομηνίας ? Ποιος είναι ο ΟΤΕτζής που σου το είπε αυτό, ο εργάτης ή κάποιο στέλεχος που διαχειρίζεται το project ? Για τα projects υπάρχουν χρονοδιαγράμματα (επίσημα και ανεπίσημα) τα οποία τροποποιούνται στην εξέλιξη του project.

    Καλές γιορτές και σου εύχομαι ενεργοποίηση VDSL πριν την Ανάσταση.

    Υ.Γ. Υπομονή, τουλάχιστον έχει ξεκινήσει η διαδικασία για την περιοχή σου και κάποια στιγμή θα ολοκληρωθεί. Μην λαμβάνεις υπόψη σου τις γενικότητες τύπου "όλες οι καμπίνες", "εντός του έτους", κλπ.

    Edit: Από την έναρξη των εργασιών για ηλεκτροδότηση μέχρι την VDSL στο σπίτι σου απαιτείται περίπου 1,5 μήνας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος McAriotatos : 24-12-16 στις 03:57.

  14. #29
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.739
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα διαφωνησω βασιζομενος στην δικη μου περιπτωση.

    Η καμπινα μου 460 τοποθετηθηκε απριλιο περιπου (πρεπει να δω το ποστ που το ανέφερα) και ηταν χωρις ρευμα μεχρι και τον οκτωβριο.

    Επειδη καθε μερα κοιτουσα ποτε θα σκαψουν για ρευμα... τελος οκτωβριου περιπου μπηκε το ρευμα. και μερικες μερες μετα εδωσε διαθεσιμοτητα ο cosmote.
    Εκανα αιτηση και μπηκε σε 16 μερες η VDSL .

    Οποτε δεν υπαρχει χρονος αναμονης μετα την ηλεκτροδοτηση...ΕΚΤΟΣ και αν υπαρχει βλαβη κατα την πρωτη ενεργοποιηση της καμπινας.
    The gr81 .

  15. #30
    Εγγραφή
    11-07-2016
    Περιοχή
    Πετρούπολη Αττικής
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5420/770
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    cosmote
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα διαφωνησω βασιζομενος στην δικη μου περιπτωση.

    Η καμπινα μου 460 τοποθετηθηκε απριλιο περιπου (πρεπει να δω το ποστ που το ανέφερα) και ηταν χωρις ρευμα μεχρι και τον οκτωβριο.

    Επειδη καθε μερα κοιτουσα ποτε θα σκαψουν για ρευμα... τελος οκτωβριου περιπου μπηκε το ρευμα. και μερικες μερες μετα εδωσε διαθεσιμοτητα ο cosmote.
    Εκανα αιτηση και μπηκε σε 16 μερες η VDSL .

    Οποτε δεν υπαρχει χρονος αναμονης μετα την ηλεκτροδοτηση...ΕΚΤΟΣ και αν υπαρχει βλαβη κατα την πρωτη ενεργοποιηση της καμπινας.
    Το είδα εγώ:

    15.10.2016

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνημμένο Αρχείο 175556

    Και ναι...!!!!!!!!!! Μετα απο 7 μηνες επιτελους (16/03/2016 τοποθετηθηκε η καμπινα) ΣΚΑΨΑΝΕ ΓΙΑ ΡΕΥΜΑ...

    Αντε να δουμε... στην ουρα μειναμε.. καμπινα 460

    10.11.2016

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η 460 δινει σημερα διαθεσιμοτητα για VDSL. Εξυπηρετει σίγουρα την Πίνδου και ενα κομματι της Ξάνθου.

    Αντε και οι εναλλακτικοι σε λιγες μερες...

    Τσάκαλωφ & Πίνδου 52, Πετρούπολη ειναι η καμπινα.

    Συνημμένο Αρχείο 176469

    EDIT : ΚΑΙ η 4net που ανηκω δινει στο site διαθεσιμοτητα..... Περιεργο που ειναι την ιδια μερα με τον ΟΤΕ ομως..
    Anyway... το απογευμα θα καλεσω για αναβαθμιση καιθα ενημερωσω για νεοτερα.

    25.11.2016

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    χχαχααχχααχαχαχα απο αλλου το περιμενα και απο αλλου μου ηρθε... χχααα

    Ενεργοποιηθηκε η COSMOTE.!!!!!!!!!!!!!

    Συνημμένο Αρχείο 176985


    Αντε να ενεργοποιηθει και η 4ΝΕΤ και να σερφαρω με 100/10 Μbps στην Πετρουπολη. χααχχαχαχα


    Edit: Από την έναρξη των εργασιών για ηλεκτροδότηση μέχρι την VDSL στο σπίτι σου απαιτείται περίπου 1,5 μήνας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος McAriotatos : 24-12-16 στις 03:57.

Σελ. 2 από 18 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. 3 μήνες χωρίς ενεργοποίηση καμπινών VDSL
    Από maravegias στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-16, 12:46
  2. Προβληματα με το VDSL?Router?PS4?!
    Από LoukasM στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-16, 19:02
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-16, 12:15

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας