Σελ. 3 από 18 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 269
  1. #31
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Περιοχή
    ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109000/11000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 6.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έγραψες
    Δεν μας εξηγείς γιατί "έγραψε"!

    Σου παραθέτω όμως την απάντησή μου, γιατί προφανώς μία από τα ίδια ισχύει και για σένα.

    @spulse: Προφανώς ειρωνεύεσαι, αλλά δεν πειράζει, περαστικά που είσαι "fan" της ΔΕΗ/ΔΕΔΔΗΕ. Τι άλλα φοβερά έργα έχουν αλήθεια εκτός από την συντήρηση του δικτύου τους;; Μήπως την φοβερή ιδέα να επενδύουν ακόμη και τώρα που τους κράζουν όλοι στην Ευρώπη, καθώς και όλες οι οργανώσεις για την προστασία του περιβάλλοντος, στον βρώμικο λιγνίτη και να θέλουν να σηκώσουν και άλλα τέτοια εργοστάσια; Μήπως ότι αρνούνται πεισματικά να επενδύσουν σε ανανεώσιμες πηγές ενέργειας;; Για να μην θυμηθώ τους "Φωτόπουλους" και τους χιλιάδες βολεμένους με τους υπερ-προκλητικούς μισθούς, που αν δεν κάνουν στην κυβέρνηση ότι τους ζητάνε, τότε θα κατεβάσουν τους διακόπτες!! Για να μην αναφέρω τις ΤΡΑΓΙΚΕΣ χρεώσεις τους, που έχουν κάνει το ρεύμα είδος "πολυτελείας" και όχι ένα φθηνό αγαθό για όλο τον κόσμο όπως θα έπρεπε!! Θέλεις και άλλα;; Σίγουρα θα υπάρχουν!.... Ναι την ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ την ΔΕΗ, δεν μπορώ να την "αγαπώ" μετά από όλα αυτά!! Και φαντάσου ότι δεν ανάφερα καν το VDSL εδώ!...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JohnTehGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά ας είχα και εγω καμπίνα έτοιμη και ας περίμενα και 6 μήνες να ενεργοποιηθεί.

    Μην γκρινιάζετε.

    Να θυμάστε ότι υπάρχουν και μερικοί που δεν βλέπουν καν φως στο τούνελ (όπως στον μακρινό δήμο Αθηναίων).
    Καταρχήν το "6 μήνες" το ξεχνάς και το ξεχνάτε όλοι, δεν ισχύει πλέον, κάποτε ήταν 6 μήνες, τώρα μιλάμε για 8-9 μήνες και βάλε!!!

    Κατά 2ο λόγο, το ότι σε κάποιες περιοχές είναι ακόμη πιο τραγικοί και ο ΟΤΕ και η ΔΕΗ, αυτό δεν δικαιολογεί σε καμία περίπτωση ούτε τις μεγάλες καθυστερήσεις ενεργοποιήσεων όπου έχουν τοποθετηθεί ήδη καμπίνες, ούτε φυσικά το γεγονός ότι το 2016 δεν έχει καλυφθεί με VDSL τουλάχιστον 50 ΜBps τουλάχιστον όλη η πρωτεύουσα!! Είναι για γέλια και για κλάματα αυτό το "σήριαλ" για να έχουμε επιτέλους τουλάχιστον λίγο πιο γρήγορο internet. Θα μου πεις δεν είναι το πιο σημαντικό που λείπει στον τόπο..... Εδώ μόνο θα συμφωνήσω. Απλά εκνευρίζεσαι ακόμη περισσότερο όταν ακόμη και σε αυτό δεν την παλεύουν οι ημι-δημόσιοι και δημόσιοι οργανισμοί να δουλέψουν και να εξυπηρετήσουν όπως θα έπρεπε.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα διαφωνησω βασιζομενος στην δικη μου περιπτωση.

    Η καμπινα μου 460 τοποθετηθηκε απριλιο περιπου (πρεπει να δω το ποστ που το ανέφερα) και ηταν χωρις ρευμα μεχρι και τον οκτωβριο.

    Επειδη καθε μερα κοιτουσα ποτε θα σκαψουν για ρευμα... τελος οκτωβριου περιπου μπηκε το ρευμα. και μερικες μερες μετα εδωσε διαθεσιμοτητα ο cosmote.
    Εκανα αιτηση και μπηκε σε 16 μερες η VDSL .

    Οποτε δεν υπαρχει χρονος αναμονης μετα την ηλεκτροδοτηση...ΕΚΤΟΣ και αν υπαρχει βλαβη κατα την πρωτη ενεργοποιηση της καμπινας.
    Απλά έτυχε και σου έκαναν ρευματοδότηση στην 460!! Όπως ίσως γνωρίζεις από προηγούμενα posts μου, στην 458 κλείνουμε σε λίγο 9(!!!) μήνες και ακόμη περιμένουμε πότε οι ΔΕΗ-τζήδες θα πάρουν τα ποδάρια τους να έρθουν να κάνουν την δουλειά τους!.....
    Και μετά θα δούμε αν θα έχουμε τις ιστορίες που μας περιγράφεις εσύ, ακόμη και αυτές μας φαίνονται πολύ "μακρινές"!!..... Μας έπρηξαν!!!!......

  2. #32
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.919
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spulse Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπεις ένα συνεργείο και αλλάζει καμπίνες. Τους ρωτάς πότε θα είναι έτοιμες και σου λένε 2 μήνες. Αλήθεια σου λένε, μόνο που αυτοί είναι εργολάβοι και το "2 μήνες" αφορά πότε πρέπει αυτοί να παραδώσουν. Και η ΔΕΔΔΗΕ μπορεί να σου πεί θα είναι έτοιμοι σε 1 μήνα αλλά και αυτοί δεν μπορούν να ξέρουν πότε το εμπορικό τμήμα θα δώσει τις καμπίνες σε χρήση. Νομίζω αφού τελειώσουν όλες οι εργασίες εγκατάστασης, γίνονται και κάποια τέστ δικτύου που δεν ξέρω πόσο καιρό παίρνουν. Επίσης πρίν ο ΟΤΕ δώσει καμπίνες σε χρήση, οφείλει να ενημερώσει τους εναλλακτικούς πάροχους και δεν ξέρω αν αυτό γίνεται κατ' ευθείαν ή μέσω ΕΕΤΤ.
    Σωστότατος για άλλη μια φορά ο φίλος
    Από εκεί και πέρα όλα τα αλλά είναι "Αλλά λόγια να αγαπιόμαστε" :P

  3. #33
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Περιοχή
    ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109000/11000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 6.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όπως μας τα λέει ο McAriotatos είναι σε μέσες άκρες τα πράγματα. Οι τεχνικοί δεν ξέρουν τι σχέδια έχουν τα υπόλοιπα τμήματα και πόσο μάλλον "τμήματα" ενός ημι-δημόσιου οργανισμού όπως η ΔΕΗ (που ξέρουμε πως "δουλεύουν" και με πόσο "εντατικούς" ρυθμούς!). Οπότε το μέχρι τέλος 2016 να είχαμε όλοι VDSL στην Πετρούπολη πήγε στράφι, όχι ότι δεν το περίμενα δυστυχώς!!.... Φυσικά έχει μεγάλη ευθύνη και ο ΟΤΕ, που προφανώς έχει κάνει "φοβερό project mgmt" στο έργο και το follow-up για τις εργασίες της ΔΕΗ και των εργολάβων για τις ρευματοδοτήσεις (και μετά ενεργοποιήσεις) είναι επιεικώς τραγικό!...
    Και αν έχει πάλι δίκιο ο McAriotatos για το 1,5 μήνα για ενεργοποίηση VDSL από την στιγμή της διαθεσιμότητας, τότε αν υπολογίσουμε ότι: ακόμη δεν υπάρχει ρευματοδότηση π.χ. στην 458 και μπορεί πολύ ιδανικά να υπάρξει μέχρι τέλος Γενάρη, μετά υπάρχει η διαθεσιμότητα και κάνω την αίτηση αμέσως, μετά θα περιμένω ενάμισυ μήνα οπότε πάμε για Μάρτη-Απρίλη 2017 για VDSL εδώ!!! Καταλαβαίνετε ότι τα έχουν κάνει κυριολεκτικά μαντάρα!! Και τελικά από την τοποθέτηση μέχρι και την τελική ενεργοποίηση για να έχουμε το "θαύμα" VDSL θα έχουν περάσει 12 μήνες και όχι 6 που λέτε ακόμη πολλοί εδώ μέσα!!!!!
    Είναι ή δεν είναι για κλωτσιές όλοι τους;!;;;;

  4. #34
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostasK75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως μας τα λέει ο McAriotatos είναι σε μέσες άκρες τα πράγματα. Οι τεχνικοί δεν ξέρουν τι σχέδια έχουν τα υπόλοιπα τμήματα και πόσο μάλλον "τμήματα" ενός ημι-δημόσιου οργανισμού όπως η ΔΕΗ (που ξέρουμε πως "δουλεύουν" και με πόσο "εντατικούς" ρυθμούς!). Οπότε το μέχρι τέλος 2016 να είχαμε όλοι VDSL στην Πετρούπολη πήγε στράφι, όχι ότι δεν το περίμενα δυστυχώς!!.... Φυσικά έχει μεγάλη ευθύνη και ο ΟΤΕ, που προφανώς έχει κάνει "φοβερό project mgmt" στο έργο και το follow-up για τις εργασίες της ΔΕΗ και των εργολάβων για τις ρευματοδοτήσεις (και μετά ενεργοποιήσεις) είναι επιεικώς τραγικό!...
    Και αν έχει πάλι δίκιο ο McAriotatos για το 1,5 μήνα για ενεργοποίηση VDSL από την στιγμή της διαθεσιμότητας, τότε αν υπολογίσουμε ότι: ακόμη δεν υπάρχει ρευματοδότηση π.χ. στην 458 και μπορεί πολύ ιδανικά να υπάρξει μέχρι τέλος Γενάρη, μετά υπάρχει η διαθεσιμότητα και κάνω την αίτηση αμέσως, μετά θα περιμένω ενάμισυ μήνα οπότε πάμε για Μάρτη-Απρίλη 2017 για VDSL εδώ!!! Καταλαβαίνετε ότι τα έχουν κάνει κυριολεκτικά μαντάρα!! Και τελικά από την τοποθέτηση μέχρι και την τελική ενεργοποίηση για να έχουμε το "θαύμα" VDSL θα έχουν περάσει 12 μήνες και όχι 6 που λέτε ακόμη πολλοί εδώ μέσα!!!!!
    Είναι ή δεν είναι για κλωτσιές όλοι τους;!;;;;
    Επειδη στην δικια σου περιπτωση δεν ειναι 6 μηνες δεν σημαινει οτι δεν ειναι ετσι, επισεις ακομα δεν εχεις καταλαβει οτι η ΔΕΗ δεν εχει καμια σχεση με την συνδεση της καμπινας με το ηλεκτρικο δυκτιο
    και κατι αλλο απο που προκυπτει οτι πρεπει να καλυφθει ολη η πρωτευουσα με 50Mbps εως το 2016?εχω χασει κατι?

  5. #35
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Περιοχή
    ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109000/11000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 6.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike_871 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη στην δικια σου περιπτωση δεν ειναι 6 μηνες δεν σημαινει οτι δεν ειναι ετσι, επισεις ακομα δεν εχεις καταλαβει οτι η ΔΕΗ δεν εχει καμια σχεση με την συνδεση της καμπινας με το ηλεκτρικο δυκτιο
    και κατι αλλο απο που προκυπτει οτι πρεπει να καλυφθει ολη η πρωτευουσα με 50Mbps εως το 2016?εχω χασει κατι?
    Εμένα η δική μου περίπτωση με ενδιαφέρει, παρόλα αυτά αν διαβάζεις τι γράφει ο McAriotatos και όπως προκύπτει και από διάφορα άλλα post, η κάλυψη είναι γύρω στο 50-60%, που είναι τραγικό ποσοστό μετά από τόσο καιρό που έχει περάσει με ΕΤΟΙΜΕΣ καμπίνες!!
    Πως δεν έχει σχέση η ΔΕΗ;;; Πριν λίγες μέρες μίλησα με ΟΤΕ (είχα στείλει παράπονα για το θέμα μέσω του site τους) και οι ίδιοι του ΟΤΕ μου είπαν ότι περιμένουν την ΔΕΗ να ρευματοδοτήσει τις κατά τα άλλα έτοιμες καμπίνες και έχουν καθυστερήσει και περιμένουν ενημέρωση από την ΔΕΗ στην αρχή του Νέου Έτους!!!! Αν δεν γνωρίζεις μην γράφεις.
    Επίσης δεν μίλησα για όλη την πρωτεύουσα, αλλά για όλη την Πετρούπολη, ιδίως όπου έχουν ήδη τοποθετηθεί καμπίνες VDSL εδώ και πάρα πολύ καιρό και περιμένουν τους ΔΕΗ-τζήδες να κάνουν την δουλειά τους εδώ και 8-9 μήνες!!

  6. #36
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostasK75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    - - - Updated - - -


    ούτε φυσικά το γεγονός ότι το 2016 δεν έχει καλυφθεί με VDSL τουλάχιστον 50 ΜBps τουλάχιστον όλη η πρωτεύουσα!!

    - - - Updated - - -
    Η δεν ξερεις τι γραφεις η δεν θυμασε

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostasK75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα η δική μου περίπτωση με ενδιαφέρει, παρόλα αυτά αν διαβάζεις τι γράφει ο McAriotatos και όπως προκύπτει και από διάφορα άλλα post, η κάλυψη είναι γύρω στο 50-60%, που είναι τραγικό ποσοστό μετά από τόσο καιρό που έχει περάσει με ΕΤΟΙΜΕΣ καμπίνες!!
    Πως δεν έχει σχέση η ΔΕΗ;;; Πριν λίγες μέρες μίλησα με ΟΤΕ (είχα στείλει παράπονα για το θέμα μέσω του site τους) και οι ίδιοι του ΟΤΕ μου είπαν ότι περιμένουν την ΔΕΗ να ρευματοδοτήσει τις κατά τα άλλα έτοιμες καμπίνες και έχουν καθυστερήσει και περιμένουν ενημέρωση από την ΔΕΗ στην αρχή του Νέου Έτους!!!! Αν δεν γνωρίζεις μην γράφεις.
    Επίσης δεν μίλησα για όλη την πρωτεύουσα, αλλά για όλη την Πετρούπολη, ιδίως όπου έχουν ήδη τοποθετηθεί καμπίνες VDSL εδώ και πάρα πολύ καιρό και περιμένουν τους ΔΕΗ-τζήδες να κάνουν την δουλειά τους εδώ και 8-9 μήνες!!
    Εμεις λεμε οτι το 95% των καμπινων δινει διαθεσιμοτητα στους 6 μηνες, η δικια σου καμπινα μπορει να ανηκει στο 5%.
    Επειδη τυχαινει να ειμαι ηλεκτρολογος γνωριζω αρκετα καλα ποιος ειναι υπαιθυνως για την συνδεση της καμπινας με το ηλεκτρικο δικτυο http://www.deddie.gr/el/i-etaireia/profil , μαλλον ασχετοι ειναι αυτοι που στο ειπαν αυτο απο τον ΟΤΕ

  7. #37
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    καταρχήν τα έργα οπτικών ινών πλέον έχουν επεκταθεί σε αρκετές περιοχές (προσωπικά κακώς για μένα) καθώς από ότι δείχνει δεν μπορούν να το χειριστούν έτσι γίνονται οι διάφορες καθυστερήσεις

    κανονικά θα έπρεπε να αρχίζουν μια περιοχή να την τελειώνουν και μετά αφού θα πέρναγε το ρεύμα τότε να πήγαιναν στην επόμενη

    ότι αφορά την ΔΕΔΔΗΕ ο εργολάβος (με κάθε επιφύλαξη) είναι ο ΤΟΞΟΤΗΣ δεν ξέρω κατά πόσο και αυτός έχει την δύναμη να διαχειριστεί την κατάσταση...

  8. #38
    Εγγραφή
    11-07-2016
    Περιοχή
    Πετρούπολη Αττικής
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5420/770
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    cosmote
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike_871 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η δεν ξερεις τι γραφεις η δεν θυμασε

    - - - Updated - - -



    Εμεις λεμε οτι το 95% των καμπινων δινει διαθεσιμοτητα στους 6 μηνες, η δικια σου καμπινα μπορει να ανηκει στο 5%.
    Επειδη τυχαινει να ειμαι ηλεκτρολογος γνωριζω αρκετα καλα ποιος ειναι υπαιθυνως για την συνδεση της καμπινας με το ηλεκτρικο δικτυο http://www.deddie.gr/el/i-etaireia/profil , μαλλον ασχετοι ειναι αυτοι που στο ειπαν αυτο απο τον ΟΤΕ

    Συγγνώμη αλλά το 95% από που προκύπτει. Το 50% περίπου που έγραψα παραπάνω, είναι δικιά μου αυθαίρετη φυσικά εκτίμηση.

    Όταν λες "Εμείς λέμε..." ποιοι είστε εσείς (ενημερωτικά) ?

    Εντάξει, νομίζω πως κάποιες φορές παίζουμε με τις λέξεις και ουσία είναι να καταλαβαινόμαστε, δηλαδή όταν λέμε ΟΤΕ φυσικά εννοούμε Cosmote (πλέον) και όταν λέμε ΔΕΗ το λέμε με την ευρεία έννοια, τι σημασία έχει αν είναι ΔΕΔΔΗΕ κλπ. Βασικό στοιχείο βέβαια είναι και ο εργολάβος κατασκευής, που στη συγκεκριμένη περίπτωση (Πετρούπολη) είναι ο Τοξώτης, ο οποίος δε φημίζεται για την φερεγγυότητά του.

  9. #39
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostasK75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα η δική μου περίπτωση με ενδιαφέρει, παρόλα αυτά αν διαβάζεις τι γράφει ο McAriotatos και όπως προκύπτει και από διάφορα άλλα post, η κάλυψη είναι γύρω στο 50-60%, που είναι τραγικό ποσοστό μετά από τόσο καιρό που έχει περάσει με ΕΤΟΙΜΕΣ καμπίνες!!
    Πως δεν έχει σχέση η ΔΕΗ;;; Πριν λίγες μέρες μίλησα με ΟΤΕ (είχα στείλει παράπονα για το θέμα μέσω του site τους) και οι ίδιοι του ΟΤΕ μου είπαν ότι περιμένουν την ΔΕΗ να ρευματοδοτήσει τις κατά τα άλλα έτοιμες καμπίνες και έχουν καθυστερήσει και περιμένουν ενημέρωση από την ΔΕΗ στην αρχή του Νέου Έτους!!!! Αν δεν γνωρίζεις μην γράφεις.
    Επίσης δεν μίλησα για όλη την πρωτεύουσα, αλλά για όλη την Πετρούπολη, ιδίως όπου έχουν ήδη τοποθετηθεί καμπίνες VDSL εδώ και πάρα πολύ καιρό και περιμένουν τους ΔΕΗ-τζήδες να κάνουν την δουλειά τους εδώ και 8-9 μήνες!!
    H δουλεία της ΔΕΗ είναι στην Πτολεμαίδα και τη Μεγαλόπολη όπου βρίσκονται και οι μεγαλύτερες εγκαταστάσεις παραγωγής ρεύματος.Η δουλειά της ΔΕΗ είναι να παράγει ρεύμα.Για την ηλεκτροδότηση του σπιτιού σου,του δικού μου,των φαναριών,των προβολέων στο παρκάκι και τις γ@μωκαμπίνες του ΟΤΕ είναι υπεύθυνος ο ΔΕΔΔΗΕ.ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΕ ΤΑ 2 ΑΚΡΟΝΥΜΙΑ!!!!Και εγώ καμπίνα περιμένω να ηλεκτροδοτηθεί αλλα δεν κάνω και έτσι,πόσο μάλλον που χρεώνομαι κανονικά σαν VDSL.Take it easy guys!!!
    Κάνε follow στο κανάλι μου στο Twitch με livestreams κάθε Τρίτη,Πέμπτη και Κυριακή στις 20:00

    PritsASS

  10. #40
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    για μένα όλοι έχετε δίκιο

    ο καθένας από σας εκφράζει το παράπονο του με δικά του λόγια

    αλλά στην ουσία λέτε τα ίδια πράγματα με διαφορετικά λόγια

    λοιπόν για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους (κακώς για μένα που κάνουν εργασίες σε πολλές περιοχές ταυτόχρονα χωρίς να έχουν ολοκληρωθεί οι παλιότερες για αυτό γίνεται αυτό το μπάχαλο με τις καθυστερήσεις)

    καθώς θυμίζω για όσους το ξεχνούν ότι στους εργολάβους δουλεύουν εργαζόμενοι οι οποίοι είναι άνθρωποι που δουλεύουν με συνθήκες που δεν πιστεύω ότι θα δούλευε κανείς από μας για τα χρήματα που παίρνουν (όπως τα παίρνουν) και με τις όποιες συνθήκες δουλεύουν.

    το πέρασμα οπτικών ινών και νέων καμπίνων υπεύθυνη είναι η COSMOTE (OTE & DT) η οποία το έχει αναθέσει σε ΕΡΓΟΛΑΒΟ (μου διαφεύγει η επωνυμία του)

    για το ρεύμα που θα περάσει στις νέες καμπίνες υπεύθυνη είναι η ΔΕΔΔΗΕ η οποία το έχει αναθέσει σε ΕΡΓΟΛΑΒΟ (ΤΟΞΟΤΗΣ) πιθανόν να είναι και άλλοι

  11. #41
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Είναι ντροπή είτε για τη ΔΕΗ είτε για την COSMOTE, να διαρκεί η ηλεκτροδότηση των καμπινών VDSL, στη Νέα Φιλαδέλφεια περίπου 2 μήνες! Τις τελευταίες δε μέρες(22-24 Δεκεμβρίου) ο εκσκαφέας της ΔΕΗ έσπασε και σε 2 δρόμους τον σωλήνα της ΕΥΔΑΠ, γεμίσαμε λάσπες και μείναμε και 4 ώρες χωρίς νερό! Δηλαδή οι 3 μεγάλες εταιρείες Κοινής Ωφέλειας, ταλαιπωρούν παραδειγματικά τους καταναλωτές και κυρίως πελάτες τους, με αμοιβή το "γρήγορο Internet", που ακόμα το ακούμε και δεν το βλέπουμε! Καλές Απόκριες!
    Γερ.Μαραβέγιας

  12. #42
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50 VDSL Cosmote
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    εχεις μεινει λιγο εκτός πραγματικοτητας αν νομιζεις πως η cosmote ειναι πια εταιρια Κοινης Ωφέλειας...
    I admit to the possibility of the impossible.
    What i am having trouble is accepting the probability of the possibility.

  13. #43
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.919
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maravegias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ντροπή είτε για τη ΔΕΗ είτε για την COSMOTE, να διαρκεί η ηλεκτροδότηση των καμπινών VDSL, στη Νέα Φιλαδέλφεια περίπου 2 μήνες! Τις τελευταίες δε μέρες(22-24 Δεκεμβρίου) ο εκσκαφέας της ΔΕΗ έσπασε και σε 2 δρόμους τον σωλήνα της ΕΥΔΑΠ, γεμίσαμε λάσπες και μείναμε και 4 ώρες χωρίς νερό! Δηλαδή οι 3 μεγάλες εταιρείες Κοινής Ωφέλειας, ταλαιπωρούν παραδειγματικά τους καταναλωτές και κυρίως πελάτες τους, με αμοιβή το "γρήγορο Internet", που ακόμα το ακούμε και δεν το βλέπουμε! Καλές Απόκριες!
    Ετσι θα έπρεπε να το γράψεις:

    Ειναι ντροπή για τους εργολάβους τις ΔΕΗ και της Cosmote να διαρκεί η ηλεκτροδότηση των καμπινών VDSL, στη Νέα Φιλαδέλφεια περίπου 2 μήνες! Τις τελευταίες δε μέρες(22-24 Δεκεμβρίου) ο εκσκαφέας της ΔΕΗ έσπασε και σε 2 δρόμους τον σωλήνα της ΕΥΔΑΠ, γεμίσαμε λάσπες και μείναμε και 4 ώρες χωρίς νερό! Δηλαδή οι 3 μεγάλες εταιρείες Κοινής Ωφέλειας, ταλαιπωρούν παραδειγματικά τους καταναλωτές και κυρίως πελάτες τους, με αμοιβή το "γρήγορο Internet", που ακόμα το ακούμε και δεν το βλέπουμε! Καλές Απόκριες!

  14. #44
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Μπορεί τη δουλειά να την κάνουν οι εργολάβοι, αλλά τους την αναθέτει η COSMOTE και ο ΔΕΔΔΗΕ! Ας τους πιέσουν λίγο. Από τις 22 Δεκεμβρίου η καμπίνα 463 που αντιστοιχεί στο σπίτι μου, έχει γύρω-γύρω χώματα, σπασμένα πεζοδρόμια και λάσπες, μέχρι σήμερα περιμένοντας την πολυπόθητη ηλεκτροδότηση! Δεν μπορεί κάποιος φταίει και είναι και υπεύθυνος για όλα αυτά και την καθυστέρηση σύνδεσης σε χιλιάδες καταναλωτές και πελάτες της COSMOTE που βλέπουν το VDSL σαν όνειρο απραγματοποίητο!
    Γερ.Μαραβέγιας

  15. #45
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Path Level
    Fastpath
    Τι λετε ρε παιδια. Ποιους 2 μηνες? Εμεις απο Ιουλιο εχουμε ετοιμες καμπινες στην Κ. Πευκη. Ουτε ξερει κανεις ποτε και αν θα μπει το ρευμα... εδω βαρεθει να κανω παραπονα κ να μην γινεται τιποτα. Ειναι απαραδεκτο εν ετει 2017 να εχουμε 3.7mbps...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος icy20 : 03-01-17 στις 18:13.

Σελ. 3 από 18 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. 3 μήνες χωρίς ενεργοποίηση καμπινών VDSL
    Από maravegias στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-16, 12:46
  2. Προβληματα με το VDSL?Router?PS4?!
    Από LoukasM στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-16, 19:02
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-16, 12:15

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας