Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 35
  1. #16
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    wind
    Router
    fritz
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαιρείται μόνο αν έχουμε πάρει επιδότηση συσκευής ή κι αν έχουμε επιλέξει μείωση στο πάγιο? Λογικά και τα 2 υποθέτω...
    8. Έχει δικαίωμα η εταιρία να τροποποιήσει μονομερώς τους συμβατικούς
    όρους, παρόλο που δεν έχει λήξει η σύμβασή μου; Ποια είναι τα δικαιώματά
    μου;
    Η εταιρία διατηρεί αυτό το δικαίωμα, ωστόσο οφείλει να σας ενημερώσει τουλάχιστον
    1 μήνα πριν ισχύσουν οι αλλαγές. Επίσης, πρέπει να σας ενημερώσει για το δικαίωμά
    σας να καταγγείλετε τη σύμβαση αζημίως λόγω αλλαγής των όρων της (βλ. και Ερ. 39).
    Η ενημέρωση για τις αλλαγές πραγματοποιείται σωρευτικά:
    • Από τον διαδικτυακό τόπο της εταιρίας.
    • Σε εμφανές σημείο στον έντυπο ή ηλεκτρονικό λογαριασμό.
    Μπορείτε να καταγγείλετε τη σύμβαση (ορισμένης ή αορίστου διάρκειας) αζημίως εντός 1
    μηνός από την ενημέρωσή σας. Σημειώνεται ότι εξακολουθούν να ισχύουν οι υποχρεώσεις
    που ορίζει η σύμβασή σας σχετικά με τυχόν οφειλές για την επιδότηση συσκευών ή τερμα-
    τικού εξοπλισμού, αλλά δεν ισχύουν για επιδότηση παγίο

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aek1000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    8. Έχει δικαίωμα η εταιρία να τροποποιήσει μονομερώς τους συμβατικούς
    όρους, παρόλο που δεν έχει λήξει η σύμβασή μου; Ποια είναι τα δικαιώματά
    μου;
    Η εταιρία διατηρεί αυτό το δικαίωμα, ωστόσο οφείλει να σας ενημερώσει τουλάχιστον
    1 μήνα πριν ισχύσουν οι αλλαγές. Επίσης, πρέπει να σας ενημερώσει για το δικαίωμά
    σας να καταγγείλετε τη σύμβαση αζημίως λόγω αλλαγής των όρων της (βλ. και Ερ. 39).
    Η ενημέρωση για τις αλλαγές πραγματοποιείται σωρευτικά:
    • Από τον διαδικτυακό τόπο της εταιρίας.
    • Σε εμφανές σημείο στον έντυπο ή ηλεκτρονικό λογαριασμό.
    Μπορείτε να καταγγείλετε τη σύμβαση (ορισμένης ή αορίστου διάρκειας) αζημίως εντός 1
    μηνός από την ενημέρωσή σας. Σημειώνεται ότι εξακολουθούν να ισχύουν οι υποχρεώσεις
    που ορίζει η σύμβασή σας σχετικά με τυχόν οφειλές για την επιδότηση συσκευών ή τερμα-
    τικού εξοπλισμού, αλλά δεν ισχύουν για επιδότηση παγίο
    http://www.eett.gr/opencms/export/si...ation/EETT.pdf

  2. #17
    Εγγραφή
    13-03-2007
    Μηνύματα
    553
    Downloads
    77
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4998/49999
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafon H-300s
    Path Level
    Interleaved
    Εγω εχω Wind σταθερο με Ιντερνετ(Double Play )..Δεν παει αλλο,;αυξησεις σε τελη,επιπλεον φορολογια παω σε διακοπη των υπηρεσιων.

  3. #18
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω εχω Wind σταθερο με Ιντερνετ(Double Play )..Δεν παει αλλο,;αυξησεις σε τελη,επιπλεον φορολογια παω σε διακοπη των υπηρεσιων.
    Αν κάνεις καταγγελία και διακοπή υπηρεσιών, θα σου δώσει καλή προσφορά για να τις κρατήσεις! Αυτό θα κάνω κι εγώ και δε ρισκάρω με φορητότητες... Μόνο κερδισμένοι βγαίνουμε όσοι κάνουμε καταγγελίες.

  4. #19
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    που να δειτε οταν αρχίσει να εφαρμόζεται και το τελος συνδρομητων σταθερής τηλεφωνιας απο το 2017, 5% επιπλεον του συνολικου λογαριασμου σταθερης τηλεφωνιας χωρις το φπα

  5. #20
    Εγγραφή
    26-02-2015
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK TD-W8970
    SNR / Attn
    9(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ που το έχω πάρει πρόσφατα double Play στα 22 ευρώ επηρεάζομε??? Με συνδεσαν 30/11/2016

    https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idiot...d-double-play/

    Από εδώ το πήρα μέσω του τηλεφώνου που εχει


    Με βάση αυτό που λέει η ανακοίνωση ρωταω

    Οι από 6/2/2017 αυξήσεις των μηνιαίων τελών για τα προγράμματα WIND Telephony, WIND Broadband και WIND Double Play δεν επηρεάζουν το τελικό ποσό προσφοράς για τις αιτήσεις που καταχωρούνται από 6/12/16
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος souflami : 06-12-16 στις 02:20.

  6. #21
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gravis Εμφάνιση μηνυμάτων
    που να δειτε οταν αρχίσει να εφαρμόζεται και το τελος συνδρομητων σταθερής τηλεφωνιας απο το 2017, 5% επιπλεον του συνολικου λογαριασμου σταθερης τηλεφωνιας χωρις το φπα
    Καλά, στους περισσότερους 1€ παραπάνω θα πάει ο λογαριασμός. Αυτό δεν είναι κάτι το τρομερό...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από souflami Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ που το έχω πάρει πρόσφατα double Play στα 22 ευρώ επηρεάζομε??? Με συνδεσαν 30/11/2016

    https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idiot...d-double-play/

    Από εδώ το πήρα μέσω του τηλεφώνου που εχει


    Με βάση αυτό που λέει η ανακοίνωση ρωταω

    Οι από 6/2/2017 αυξήσεις των μηνιαίων τελών για τα προγράμματα WIND Telephony, WIND Broadband και WIND Double Play δεν επηρεάζουν το τελικό ποσό προσφοράς για τις αιτήσεις που καταχωρούνται από 6/12/16
    Καλό είναι να περιμένεις τον πρώτο λογαριασμό, να δεις αν αναφέρεται τίποτα για αλλαγές. Η WIND θα στον έχει ήδη στείλει στο σπίτι. Συνήθως χρεώνει τον πρώτο μήνα μπροστά + 2-3 μέρες υπηρεσία, αυτές που είχες μέχρι να βγει ο λογαριασμός. Μέχρι τα μέσα του μήνα, μάλλον θα τον έχεις. Αλλιώς φτιάξε e-bill.

  7. #22
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Ποια είναι η διαδικασία για να καταγγείλουμε την σύμβαση; Το έχω άχτι στην Wind από το καλοκαίρι, είχαν κάνει υπαναχώρηση και το καθυστέρησε επίτηδες προφανώς ώστε να με πάρει σαν πελάτη, μετά στην προσφορά ήταν να πάρω δώρο ένα ψευτοτάμπλετ το οποίο η εταιρεία που προωθούσε την Wind ποτέ δεν μου έστειλε, αν μπορώ τώρα να τους την κάνω κι εγώ θα το κάνω με ευχαρίστηση.

  8. #23
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Offtopic αλλά στο γενικότερο κλίμα μέσα:

    Εμένα το F2G μου είχε υπόλοιπο (από ανανέωση τον Αύγουστο) και το γνώριζα και το θυμόμουν πως έληγε ΧΥΖ Φεβρουαρίου του 2017. Ξαφνικά λαμβάνω μήνυμα τύπου σε 5 μέρες θα χάσετε το υπόλοιπό σας.

    Δε λεω, είχαν κάνει ανακοίνωση τον Οκτωβριο, αλλά αυτό το γαϊτανάκι με τις ανακοινώσεις και τους όρους και το εντός ενός μηνός δικαίωμα καταγγελίας και τα τοιαύτα για να είναι νομότυποι/νόμιμοι, ξεπερνάει τη βασική λογική.

    Δεν μπορείς να λες στον άλλο, εδω το γήπεδο, εδω τα δοκάρια, βάλε γκολ και μετα arbitrarily να μετακινείς τα δοκάρια. Όσο νομικά καλυμμένος κι αν είσαι.

    Κανονικά όταν έβαζα κάρτα τον Αύγουστο, μου είπε ότι θα διαρκεί 6 μήνες ως το Φεβρουάριο του '17. Κατά τέτοιο τρόπο έκανα κι εγω τον οικονομικό προγραμματισμό μου.


    Το σωστό, εφόσον θέλει να αλλάξει τη διάρκεια του χρόνου από 6 σε 3 μήνες, θα ήταν να σου πει ότι οκ κράτα την τελευταία ανανέωση για όσο σου υποσχέθηκα όταν την κάναμε, αλλά μετα να ξερεις θα είναι ανα τρίμηνο.


    Αλλά όχι, εγω πρέπει να θυμάμαι Φλεβάρη του 2017 και ξαφνικά να μου ρχεται μήνυμα Δεκέμβρη μήνα ότι θα χάσω σε 5 μέρες το υπόλοιπο γιατί η Wind αποφάσισε μες το 2016 να βγάλει ανακοίνωση "θα εφαρμόσουμε αυτό που είχαμε πει να κάνουμε κάποτε πέρσι το 2015 αλλά δεν το κάναμε αλλά προπονητής Εδεσσαικού κλπ" και να πετσοκόψει -και αναδρομικά- όλες τις διάρκειες από 6 σε 3 μήνες. Και είναι και νομικά καλυμμένη και δε μπορείς να πεις και λέξη.


    Πολλοί εδω -και πολύ σωστά μιλάνε και συμφωνώ μαζί τους- εστιάζουν σε αυτά που φαίνονται στο χαρτί. Εγω διερωτώμαι όμως γι αυτά που δε φαίνονται στο χαρτί, το business ethics πίσω από τις αποφάσεις.

    Δεν είναι μόνο οι διάρκειες και οι χρεώσεις που αλλάζουν. Είναι και η νοοτροπία τους που αλλάζει, καιρό τώρα.
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  9. #24
    Εγγραφή
    24-01-2012
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    Και ολα αυτα δεν νομιζω να εχουν καμια σχεση με την πολυ προσφατη "αυξηση κεφαλαιου" ε;

  10. #25
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    αναμένουμε ανάλογη κινηση και απο την vodafone

  11. #26
    Εγγραφή
    31-05-2008
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aek1000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    8. Έχει δικαίωμα η εταιρία να τροποποιήσει μονομερώς τους συμβατικούς
    όρους, παρόλο που δεν έχει λήξει η σύμβασή μου; Ποια είναι τα δικαιώματά
    μου;
    Η εταιρία διατηρεί αυτό το δικαίωμα, ωστόσο οφείλει να σας ενημερώσει τουλάχιστον
    1 μήνα πριν ισχύσουν οι αλλαγές. Επίσης, πρέπει να σας ενημερώσει για το δικαίωμά
    σας να καταγγείλετε τη σύμβαση αζημίως λόγω αλλαγής των όρων της (βλ. και Ερ. 39).
    Η ενημέρωση για τις αλλαγές πραγματοποιείται σωρευτικά:
    • Από τον διαδικτυακό τόπο της εταιρίας.
    • Σε εμφανές σημείο στον έντυπο ή ηλεκτρονικό λογαριασμό.
    Μπορείτε να καταγγείλετε τη σύμβαση (ορισμένης ή αορίστου διάρκειας) αζημίως εντός 1
    μηνός από την ενημέρωσή σας. Σημειώνεται ότι εξακολουθούν να ισχύουν οι υποχρεώσεις
    που ορίζει η σύμβασή σας σχετικά με τυχόν οφειλές για την επιδότηση συσκευών ή τερμα-
    τικού εξοπλισμού, αλλά δεν ισχύουν για επιδότηση παγίο

    - - - Updated - - -



    http://www.eett.gr/opencms/export/si...ation/EETT.pdf


    αυτό που δεν καταλαβαίνω,
    είναι γιατί η εταιρεία μπορεί μονομερώς να τροποποιεί αν θέλει τους όρους (άσχετα που μου δίνει το δικαίωμα να φύγω)

    δεν είναι καταχρηστικό αυτό;

    με την ίδια λογική να μπορώ και εγώ να τροποποιώ κάποιον όρο, και αν δεν αρέσει στη εταιρεία ας μου το λέει (εντός μηνός ) και να λύνουμε τη σύμβαση

  12. #27
    Εγγραφή
    13-03-2007
    Μηνύματα
    553
    Downloads
    77
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4998/49999
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafon H-300s
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κάνεις καταγγελία και διακοπή υπηρεσιών, θα σου δώσει καλή προσφορά για να τις κρατήσεις! Αυτό θα κάνω κι εγώ και δε ρισκάρω με φορητότητες... Μόνο κερδισμένοι βγαίνουμε όσοι κάνουμε καταγγελίες.
    Εγω ειμαι αποφασισμενος να κανω διακοπη.Ετσι και αλλιως το σταθερο το χρησημοποιω ελαχιστα.

  13. #28
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.214
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καιρός να φεύγουμε.....

    - - - Updated - - -

    ΈΤσι και αλλιώς το σήμα τους έχει αρχίσει να χαλάει ...Βάλανε και στην 5060 φραγή ....πότε πότε...

    τι έγινε??
    Mε 5061 οκ.

  14. #29
    Εγγραφή
    29-10-2006
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Δηλαδη εμένα που ο λογαριασμός γράφει έκπτωση αντί επιδότηση μπορώ να φύγω χωρίς να πληρώσω?

  15. #30
    Εγγραφή
    25-02-2016
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Offtopic αλλά στο γενικότερο κλίμα μέσα:

    Εμένα το F2G μου είχε υπόλοιπο (από ανανέωση τον Αύγουστο) και το γνώριζα και το θυμόμουν πως έληγε ΧΥΖ Φεβρουαρίου του 2017. Ξαφνικά λαμβάνω μήνυμα τύπου σε 5 μέρες θα χάσετε το υπόλοιπό σας.

    Δε λεω, είχαν κάνει ανακοίνωση τον Οκτωβριο, αλλά αυτό το γαϊτανάκι με τις ανακοινώσεις και τους όρους και το εντός ενός μηνός δικαίωμα καταγγελίας και τα τοιαύτα για να είναι νομότυποι/νόμιμοι, ξεπερνάει τη βασική λογική.

    Δεν μπορείς να λες στον άλλο, εδω το γήπεδο, εδω τα δοκάρια, βάλε γκολ και μετα arbitrarily να μετακινείς τα δοκάρια. Όσο νομικά καλυμμένος κι αν είσαι.

    Κανονικά όταν έβαζα κάρτα τον Αύγουστο, μου είπε ότι θα διαρκεί 6 μήνες ως το Φεβρουάριο του '17. Κατά τέτοιο τρόπο έκανα κι εγω τον οικονομικό προγραμματισμό μου.


    Το σωστό, εφόσον θέλει να αλλάξει τη διάρκεια του χρόνου από 6 σε 3 μήνες, θα ήταν να σου πει ότι οκ κράτα την τελευταία ανανέωση για όσο σου υποσχέθηκα όταν την κάναμε, αλλά μετα να ξερεις θα είναι ανα τρίμηνο.


    Αλλά όχι, εγω πρέπει να θυμάμαι Φλεβάρη του 2017 και ξαφνικά να μου ρχεται μήνυμα Δεκέμβρη μήνα ότι θα χάσω σε 5 μέρες το υπόλοιπο γιατί η Wind αποφάσισε μες το 2016 να βγάλει ανακοίνωση "θα εφαρμόσουμε αυτό που είχαμε πει να κάνουμε κάποτε πέρσι το 2015 αλλά δεν το κάναμε αλλά προπονητής Εδεσσαικού κλπ" και να πετσοκόψει -και αναδρομικά- όλες τις διάρκειες από 6 σε 3 μήνες. Και είναι και νομικά καλυμμένη και δε μπορείς να πεις και λέξη.


    Πολλοί εδω -και πολύ σωστά μιλάνε και συμφωνώ μαζί τους- εστιάζουν σε αυτά που φαίνονται στο χαρτί. Εγω διερωτώμαι όμως γι αυτά που δε φαίνονται στο χαρτί, το business ethics πίσω από τις αποφάσεις.

    Δεν είναι μόνο οι διάρκειες και οι χρεώσεις που αλλάζουν. Είναι και η νοοτροπία τους που αλλάζει, καιρό τώρα.
    Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που γράφεις, ειδικά στο θέμα της εταιρικής ηθικής, εφόσον η WIND και κάθε WIND κάνει τροποποιήσεις στους όρους να είναι έτοιμη να πιστώσει τη διαφορά στους θιγόμενους, στο παράδειγμά σου, εφόσον ανανέωσες για 6μηνο με τους τότε ισχύοντες όρους και με το έτσι θέλω σου το έκανε 4,5 μήνες στην πορεία, θα έπρεπε να σου επιστρέψει το αντίστοιχο ποσό στην κάρτα σου.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 57
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-16, 12:02
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-16, 16:09
  3. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-16, 04:59
  4. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 18:05

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας