Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    27-07-2013
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15574/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΑΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    8/13(dB) / 19/9(dB)
    Μια φορά το μήνα έπρεπε να έχω λογαριασμό και αμέσως να εξοφλείται αμέσως.
    Και σε σας υπάρχει αυτό το πρόβλημα?
    Δεν χρειάζονται εξηγήσεις.Τα απλά τα κάνουμε δύσκολα.
    Άστα για τις επικοινωνίες κλπ βρίσκομαι στην Nova μέχρι 10-12-2016 και λειτουργώ με το προηγούμενο router που μου είχε δώσει η προηγούμενη εταιρεία πριν από 4 χρόνια.
    20 χρόνια δεν είχα πρόβλημα.
    Κατά τα άλλα νέες συνδέσεις.
    Βιβλίο θα έπρεπε να γράψω για τα 18 μήνες στη Nova-Forthnet
    Ου μπλέξεις.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.pdf  

    2.pdf  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gtc : 07-12-16 στις 16:20.

  2. #2
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπερα, αμα σου πω οτι δεν καταλαβα που ειναι το προβλημα σου?
    εγω πληρωνω απο τραπεζα ebanking και δεν εχω κανενα προβλημα, ρουτερ πρεπει να σου εδωσαν οταν την εβαλες οπως σε ολους.
    Και οσο για επικοινωνια γραφεις εδω στο nova support αν εχεις καποιο θεμα και σε καλουν.
    απο τοτε που την εβαλα ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν εχω παρει τηλ, παντα εδω γραφω και με παιρνουν παρα πολυ συντομα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος 100%.
    Τετοια εξυπηρετηση δεν εχω δει πουθενα αλλου!!! το nova support ειναι ΟΛΑ τα λεφτα....
    και μη πει κανεις αν δουλευω στην nova και τετοια. Απλα λεω την αληθεια και τα γεγονοτα.....

  3. #3
    Εγγραφή
    27-07-2013
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15574/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΑΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    8/13(dB) / 19/9(dB)
    Καλησπέρα Nikiforos. Να είσαι καλά.
    Εγώ με καλή πίστη το είπα για να γίνει ποιο κατανοητός ο λογαριασμός.
    Στην στήλη με ημερομηνίες δεν είναι κατά αύξουσα σειρά και φαίνεται πολλές φορές ότι χρωστώ 2 μήνες,οπότε διπλασιάζεται το ποσό,
    πληρώνω με πάγια εντολή Τράπεζας,που πληρώνεται ο λογαριασμός αμέσως την τελευταία μέρα πληρωμής.
    Για router χρησιμοποιώ ένα που μου έδωσε η προηγούμενη εταιρεία πριν 5 χρόνια. Συγνώμη που αδικώ την Nova.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.pdf  


  4. #4
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, αμα πληρωνεις την τελευταια μερα πληρωμης τι περιμενεις οτι θα γινει? δεν θα προστιθονται μετα? οι λογαριασμοι βγαινουν ποιο πριν!!!
    να πληρωνεις αρκετες μερες πριν ωστε να ενημερωνεται το συστημα και ΟΧΙ τελευταια στιγμη!!!
    το εχω παθει 2 φορες να γραφει ο επομενος λογαριασμος και τον προηγουμενο και ηταν επειδη τον ειχα πληρωσει τελευταια στιγμη.
    Router δεν σου εδωσαν αυτοι να βαλεις το δικο τους? δεν το καταλαβα αυτο....
    ΦΥΣΙΚΑ και την αδικεις φυσικα αλλα γιατι ζητας συγνωμη απο εμενα? δεν το επιασα!
    νομιζω οτι ειναι λογικο οτι αμα πληρωνεις τελευταια μερα!!!!! φυσικα μετα θα προστιθονται!!!
    απλα δεν δινεις σημασια και πληρωνεις το τωρινο υπολοιπο.
    Οπως ειπα για να ειναι σωστα τα πραγματα θα πληρωνεις τουλαχιστον 10 μερες πριν την ληξη....
    δες πανω πανω στον λογαριασμο τι ημερομηνια εκδοσης εχει να καταλαβεις γιατι γινεται αυτο που λες, αυτονοητο ειναι το πραγμα.
    Ο ηλεκτρονικος λογαριασμος εχει ερθει ειδοποιηση απο πριν σε sms και email ποσο καιρο πριν, ειναι κριμα και αδικο να κατηγορεις την εταιρεια ενω τον πληρωνεις τελευταια μερα!!!!
    Για περισσοτερα γραψε στο Nova Support αλλα θα σου πουν πανω κατω τα ιδια.
    Αν εχεις πληρωμενους ολους τους λογαριασμους (ελπιζω να κρατας αποδεικτικα της τραπεζας εστω σε pdf) δες τι εχεις πληρωσε στην σωστη μερα το ποσο μονο που χρωστας και μετα απο εκει και περα θα ερχονται σωστοι.
    Αρκει να μην μπερδευτηκαν και αυτοι και δειχνουν οτι χρωστας ενω εχεις πληρωσει.

    Πχ εμενα τωρα ο λογαριασμος λεει ημερομηνια εκδοσης 5/12 ξερω οτι εχει βγει απο 10/12 (ηρθε email και sms) οποτε τον κατεβασα σε pdf και εχει ημερομηνια ληξης 4/1/2017!!!!
    αμα τον πληρωσω 3/1 μαντεψε τι θα γινει.....+ οτι το ebanking δεν παει αμεσα, δλδ την επομενη εργασιμη αρα πληρωνεις στην ουσια την ημερα που εχει ηδη ληξει!!!
    πρεπει να τον πληρωσω ΠΡΙΝ τις γιορτες γιατι εχει και αργιες αναμεσα.

    Σορρυ αλλα αυτα ειναι αυτονοητα πραγματα!!! ειναι δυνατον να εχεις τον λογαριασμο σχεδον 1 μηνα πριν και να τον πληρωνεις οταν ληγει?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 17-12-16 στις 09:42.

  5. #5
    Εγγραφή
    27-07-2013
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15574/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΑΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    8/13(dB) / 19/9(dB)
    Καλημέρα. Να είμαστε καλά.
    Δεν πληρώνω εγώ , αλλά η τράπεζα με πάγια εντολή, μέχρι την μέρα , που λέει ο λογαριασμός. Περισσότερο από 10 χρόνια ΔΕΗ, παλιά ΟΤΕ πληρώνονται, και τώρα τον Δήμο (2 χρόνια αφού εκσυγχρονίστηκε).Δεν είχα κανένα πρόβλημα.Βέβαια πληρώνω γι αυτήν εξυπηρέτηση αν θυμάμαι καλά 30 λεπτά.Βέβαια η τράπεζα τους πληρώνει μια συγκεκριμένη ώρα πχ 10 το βράδυ με διαφορά λίγα δευτερόλεπτα εκτός να πέσει το σύστημα.
    Ετσι πληρώνω την εφορία και ενφια και επειδή τα συστήματα τους είναι αρχαίο,θέλει 3 μέρες ή περισσότερες μέρες να τα πάρει,και μου βάζουν τόκους και μετά τους βγάζουν,άμα ενημερωθεί το σύστημα τους.Θα το πληρώνω λοιπόν 3 μέρες πριν,να δούμε φτάνουν οι τρεις μέρες ή χρειάζονται περισσότερες.Κανονικά με διαφορά λίγα δευτερόλεπτα πρέπει να πιστώνονται. Δεν ξέρω μπορεί να κάνω λάθος.Που να ξέρω τι κάνει η κάθε εταιρεία-οργανισμός.
    Στη ΔΕΗ και Δήμο ξέρω ότι λειτουργεί.Αν το ψάξεις και μπορεί να έχω δίκιο αλλά και άδικο.


    Αστα αυτά δεν με ενδιαφέρουν και τόσο πολύ.
    Έχεις εγκαταστήσει το arclinux? Μπράβο και εγώ σκέφτομαι να εγκαταστήσω πολλά λειτουργικά αλλά προσπαθώ να το σχεδιάσω.
    Εχω 2 δίσκους 320GB και επειδή grub2, καλό είναι, (που να δεις το Lilo), με κάποιο από linux,unix καμιά φορά δημιουργεί πρόβλημα και ειδικότερα με freebsd πρέπει να τα βάλω στη αρχή του κάθε δίσκου freebsd και arclinux.Προσπαθώ να μάθω τελείως τον κώδικα grub2 script σαν το παλιό bat ,autoexec.bat και να ορίζω σωστά από που θα βρίσκει τα αρχεία που φορτώνει (έχει αλλάξει ο τρόπος στα Linux) 3 τελευταία χρόνια.
    Μπορείς από όνομα που δίνει linux ή από που ξεκινάει και που τελειώνει το partion.Αλλά fedora τα μετράει διαφορετικά επίσης Freebsd.
    Σε κάθε partition άφηνα λίγο χώρο σε κάθε partion και με grub2 costumize έπαιζα.Αλλά οι δίσκοι είναι παλιοί και σβήνοντας σε ένα λειτουργικό το μπροστά χώρο δημιούργησε πρόβλημα κλπ. ΄Οποτε σκέφτηκα μόνο στη αρχή μέχρι 1024 να βάλω τα προβληματικά Linux,unix και να τα ξαναχτίσω όλα από την αρχή.Suse τώρα να βάλω αλλά είχε πρόβλημα.Πριν 10 χρόνια το είχα αγοράσει και τα βιβλία του.
    Βάζω archlinux γρήγορο, με την πρώτη το έβαλα, και συνέχισα με terminal.Τα μετακινώ.Μετά άλλες 3 φορές αστοχία(fstab) και τελικά με γαλλικό Antergos βολεύτηκα , βέβαια το είχα ρίξει σε ssd δίσκο,breebsd,mint linux γιατί χτυπά grub 2,fedora θέλει τα δικά του,debian πολύ σταθερό,και τέλος lubuntu,ubuntu που άρχισε να βαραίνει.
    Και χρησιμοποιώ με πολλά windows desktop τα gnome,kde,mate,xfce ελαφρό, cinnamon γιατί κάποια δεν δουλεύουν.Σε κάθε λειτουργικό διαφορετικό desktop.
    Από linux βλέπω όλα τα άλλα linux και freebsd kai windows.Από windows με ειδικό πρόγραμμα τα linux.Από freebsd τα linux μόνο read.Θέλει zfs ή να βάλεις υδριβικό Linux Freebsd.
    Στο Laptop kali και windows 10.
    Θα ξεκουραστώ λίγο,γιατί θα δουλέψω router,modem τώρα.Είχα κάτι δουλειές με telnet και κάποια router τα έκανα repeater,ένα zte άχρηστο,δεν δίνει ip δεν συνεργάζεται και αν δίνει τα κάνει θάλασσα και πιο γρήγορο έχω πριν 5 χρόνια Thomson 585 v8 που πιάνει 16.10 και λίγο ποιο πάνω.Παλιά έπιανα 18.5.
    Ολα τελικά θα γυρίσουν σε wifi , ελευθερώθηκε.Γι αυτό πήρα κάποιο καλό wifi να βάλω μετά το router.

    Σε ζάλισα με τα δικά μου.
    Τα συζητώ, μήπως στο forum μείνει και καμιά γωνιά και γι αυτά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gtc : 18-12-16 στις 13:41.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-16, 14:12
  2. Mini Ups με χρησιδάνειο? ή με πληρωμή ?
    Από teza στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-16, 12:28
  3. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-16, 20:34
  4. Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-16, 15:27
  5. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΛΗΡΩΜΗ ADSENSE
    Από serte στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-16, 13:52

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας