Σελ. 1048 από 1147 ΠρώτηΠρώτη ... 10281038104310461047104810491050105310581068 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 15.706-15.720 από 17202
  1. #15706
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tommybertsen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σχέση έχει όλο αυτό το που γράφεις όμως με αυτό που έγραψα;
    Έγραψα την άποψη μου για το συγκεκριμένο game όσο το δοκίμασα και είναι, λέω, τα ίδια και χειρότερα από το Wildlands το οποίο με κράτησε κάποιες ώρες καλές, δεν με χάλασε, αλλά το να προσπαθείς να εξελίξεις τα mechanics και να το κάνεις λάθος, δεν ξέρω... Ή να ζητάς άλλα 60€ + 40 season pass και ρέστα για το ίδιο game, είναι αστείο.

    Τώρα το ότι σου αρέσουν και παίζεις τα games αυτά επειδή είναι ΑΑΑ τίτλοι, επειδή έχις καλό pc (και εγώ καλό pc έχω, και; - γιατί αυτή την εντύπωση μου δίνει το post), οκ, είναι σαφώς γούστο του καθενός. Και εγώ δεν παίζω online διότι απλούστατα βαρέθηκα την κοροϊδία. Αλλά δεν μπορώ να παραβλέψω ότι περισσότερη κοροϊδία, πλέον, υπάρχει σε SP/Campaigns. Με το σταγονόμετρο παιχνίδια, μισοτελειωμένα και πλέρωνε το season pass μπας και το παίξεις ολόκληρο. Και ειδικά η ubisoft, ίδια συνταγή με άλλο μασκάρεμα κάθε φορά. Κάπου χάνεται η μπάλα. Αφού όμως σου αρέσει, είναι κομπλέ. Ωστόσο δεν είπα αυτό στο post μου παραπάνω. Μου έδωσαν το technical preview να παίξω και το βρήκα αστείο, δεν μου έδωσε τροφή ώστε να σκεφτώ την αγορά του παιχνιδιού. Σαν το wildlands με 16€ Gold, ίσως.
    όπως είπα είναι γούστα του καθενός τι αρέσει και τι όχι

    επίσης σου θυμίζω ότι ζούμε στην ελλάδα μια χώρα 10 μυρίων που η πλειοψηφία της ασχολείται με το playstation και xbox ελάχιστοι έχουν gaming pc

    σαφέστατα δεν συγκρίνεται η αγορά μας με καμιάς ευρωπαικής και όχι μόνο χώρας με την δική μας

    άρα δεν μπορούμε να διαμορφώσουμε καμία πίεση στις εταιρείες που βγάζουν παιχνίδια γιατί μας έχουν απλά "χεσμένους" αν αγοράσουμε ή όχι τους τίτλους τους

    εδώ η ελληνική σκηνή του gaming community αλληλοσφάζεται...και θα πίεζαν τις εταιρείες να βγάζουν σωστά παιχνίδια....

    εδώ πληρώνεις παιχνίδια (50-60-70 ευρώ) και στην ουσία είσαι BETA Tester

    όσο για το technical preview το ξέρω καθώς ήμουν και εγώ από αυτούς που το δοκίμασαν δεν θα πω τις απόψεις μου (τις έχω αναφέρει στο σχετικό φόρουμ για το παιχνίδι) άλλωστε είναι TECHNICAL PREVIEW (BETA) έχει μέλλον...

    ότι αφορά την σειρά GHOST RECON πρέπει να σου αρέσει ο τρόπος παιχνιδιού

    όπως αρέσει σε άλλους το THE DIVISION 1-2

    έτσι πάνε αυτά αγαπητέ μου φίλε

  2. #15707
    Εγγραφή
    26-11-2010
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα, σκέφτομαι να πάρω και να παίξω τα Dragon Age. Δεν έχω παίξει ποτέ και δεν γνωρίζω το lore τους. Λατρεύω όμως τα RPG που οι επιλογες σου όντως επηρεάζουν το στόρυ κτλπ.

    Όσοι το έχετε παίξει, αξίζει ? και με πια σειρά να τα παίξω ? Έχει και τόσα DLC που κάπου χάθηκα.

  3. #15708
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Le0pard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, σκέφτομαι να πάρω και να παίξω τα Dragon Age. Δεν έχω παίξει ποτέ και δεν γνωρίζω το lore τους. Λατρεύω όμως τα RPG που οι επιλογες σου όντως επηρεάζουν το στόρυ κτλπ.

    Όσοι το έχετε παίξει, αξίζει ? και με πια σειρά να τα παίξω ? Έχει και τόσα DLC που κάπου χάθηκα.
    Σε ζηλεύω ειλικρινά που θα το δεις για πρώτη φορά
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #15709
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ζηλεύω ειλικρινά που θα το δεις για πρώτη φορά
    θα συμφωνήσω με τον φίλο @popmaniac

    αξίζει το συγκεκριμένο παιχνίδι "Dragon Age" ειδικά αν σου αρέσουν τα RPG

    και σε ζηλεύω και εγώ που θα το δεις για πρώτη φορά

  5. #15710
    Εγγραφή
    26-11-2010
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Θα το ξεκινήσω άμεσα

  6. #15711
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Κι εγω ζηλευω.

    Το Origins είναι μια ανεπαναληπτη εμπειρία.

    Καλό... "ταξίδι" στον κόσμο του Thedas
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  7. #15712
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Ως gamer θα ήμουν απαράδεκτος αν δεν έδινα θερμότατα συγχαρητήρια από κάθε άποψη για το έπος που έφτιαξε η Ubisoft με το AC Odyssey

    Πέρα από το εξαιρετικό καθεαυτό παιχνίδι που αποδεικνύει πως το πραγματικό ταλέντο έγκειται στο πώς κανείς "κλέβει" ιδέες από άλλους και τις αναπτύσσει (δλδ Witcher 3), τα DLCs είναι πραγματικά εξαιρετικά ενώ ακόμα και τα addon quests Tales From Greece είναι πολύ καλά ενώ μερικά είναι μοναδικά.

    Εύγε, πλήρωσα το Season Pass και ακόμα κερδίζω από την "επένδυση" αυτή.

    Ελπίζω να το συνεχίσουν αυτό το μοτίβο και σε επερχόμενα AC - η μπάρα πλέον είναι πολύ ψηλά!!!
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #15713
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    @PopManiac

    H ubisoft εφτιαξε παιχνιδάρα. Αλλά έπρεπε να την αργήσει ένα χρόνο ακόμα. Και να τη βγάλει με καλύτερο voice acting και σοβαρότερο σενάριο και διαλόγους. Επίσης θα μπορούσε να φτιάξει πολύ καλύτερα quests. Υπάρχει δυστυχως μεγάλη σαβούρα λογω τεράστιας ποσότητας content.

    Σίγουρα όμως μιλάμε για παιχνίδι που αξιζε τα λεφτα του και με το παραπάνω, και βάζω και τα dlc μέσα. Η Γιούμπι θα μπορούσε να κάνει κάτι πιο ευκολο. Που δεν θα ηταν απαραιτήτως καλύτερο για μας, αλλα θα μπορούσε να το κάνει και να μπει στο πάνθεον των παιχνιδιων.

    Αντί για 200 ώρες παιχνίδι, να ηταν παιχνίδι 50 ωρων, και να κρατήσουν μόνο την αφροκρεμα των quests. Να δουλέψουν το σενάριο και διαλόγους πολύ περισσότερο και να ανεβάσουν τα standards ως προς τα acting performances. Δηλαδή quality over quantity.

    Πας ατλαντίδα, βλέπεις μια εκπληκτική σχεδίαση του κόσμου, ψαρωτικη! Οι τύπου που εφτιαξαν αυτά τα κτηρια κάνανε φοβερή δουλεια. Αλλά τα quests είναι άρπα κόλλα. Άλλο παράδειγμα : Παλευεις απο το πουθενά, με τον τάδε VIP ήρωα της ελληνικής μυθολογίας (που βρίσκεται στο Τάρταρο για αγνωστους λόγους) Fight χωρίς (δια)λόγους παρα μόνο ηλίθιες ατάκες... και τον δερνεις και τον στέλνεις για σκοπιά . Seriously?

    Το παιχνίδι είναι παιχνιδάρα. Απλά χάθηκε νομίζω σοβαρη ευκαιρία να μνημονεύεται για μια δεκαετία+ για το πόσο καλό ήταν.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  9. #15714
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    netlag, δεν διαφωνώ με τίποτε από όσα παρατηρείς.

    Από την άλλη όμως, δες το και ανάποδα: Τι παπάτζα έχει βγει στο AC και τι πρόοδος σημειώθηκε συγκριτικά με το AC Odyssey. Θέλω να πιστεύω και να ελπίζω πως θα είναι γραμμική εξέλιξη προς το καλύτερο με το επόμενο AC
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #15715
    Εγγραφή
    15-01-2016
    Μηνύματα
    556
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99.999/9.999
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    (dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Περιμένω πως και πως να ανοίξει αύριο το uplay+ για να μπορέσω να παίξω τα dlc. Είναι από τα λίγα ac που ούτε κατάλαβα πότε πέρναγαν οι ώρες.

  11. #15716
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    μακάρι να είναι καλύτερο το επόμενο. Παίζει όμως ρολο και ποιο team το φτιάχνει, το ubisoft quebec, montrel, toronto κλπ. Και φυσικά σε τι καλλιτεχνικο οίστρο οι σεναριογραφοι, ηθοποιοι, devs κλπ. Μπορεί δηλαδή η εταιρία να δωσει πολύ χρήμα και να έχει τις καλύτερες προθέσεις, αλλα το regression να ειναι αναπόφευκτο. Και δυστυχώς τα yearly releases δεν βοηθούν.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  12. #15717
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.368
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    το προτείνω να το δοκιμάσεις το Ghost Recon Wildlands σε αναμονή του νέου Ghost Recon Breakpoint (τώρα που έχω πολύ δυνατό υπολογιστή θα τα αγοράσω από το Steam) γιατί το πρώτο το έχω αγοράσει στο XBOX και στον υπολογιστή το είχα για δοκιμή από τον "θείο" είδα ότι τα πάει καλά έτσι το έβαλα "Order" στο Steam και "PreOrder" το δεύτερο

    μακάρι να έβγαζαν νέο Splinter Cell εννοείται ότι θα το αγόραζα...
    Το ξεκίνησα το Ghost Recon Wildlands και παίζει μπόμπα.
    Γενικά λίγο το save είναι βλακεία, καθώς δεν μπορείς να σώσεις κάποιο καμπαιν σε εξέλιξη ή που μπορεί να τελειώσεις ένα φυλάκιο και μετα να σκάσιουν ενισχύσεις και να σε τσακίσουν.
    Επίσης, αυτό με την ομάδα που σε ακολουθεί είναι μόνο για σαππορτ όπως το κόβω. Δηλαδή βασικά πας κυρίως μόνος σε στελθ φάση να καθαρίσεις τα φυλάκια και αν σε πάρουν χαμπάρι και πάει να γίνει μανούρα, φωνάζεις την ομάδα για να μπει μέσα με ό,τι έχουν.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  13. #15718
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, αυτό με την ομάδα που σε ακολουθεί είναι μόνο για σαππορτ όπως το κόβω. Δηλαδή βασικά πας κυρίως μόνος σε στελθ φάση να καθαρίσεις τα φυλάκια και αν σε πάρουν χαμπάρι και πάει να γίνει μανούρα, φωνάζεις την ομάδα για να μπει μέσα με ό,τι έχουν.
    Όχι ακριβώς.

    Η ομάδα είναι πολύ χρήσιμη για τα 2 παρακάρω πράγματα που προσφέρει:
    - sync shot
    - revive

    Αν ανέβεις level φουλ σε όλα και πάρεις και τα σχετικά medals, και τα 2 πάνε μέχρι 3.

    Και είναι πάρα πολύ χρήσιμα.

    Π.χ. με sync shot στο 3, μπορείς να καθαρίσεις ταυτόχρονα 4 στόχους.

    Αν λοιπόν έχεις μέχρι 4 τύπους που "βλέπουν" ο ένας τον άλλον, με 3άρι sync shot τους καθαρίζεις χωρίς να "βαρέσουν συναγερμό".
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  14. #15719
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.368
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι ακριβώς.

    Η ομάδα είναι πολύ χρήσιμη για τα 2 παρακάρω πράγματα που προσφέρει:
    - sync shot
    - revive

    Αν ανέβεις level φουλ σε όλα και πάρεις και τα σχετικά medals, και τα 2 πάνε μέχρι 3.

    Και είναι πάρα πολύ χρήσιμα.

    Π.χ. με sync shot στο 3, μπορείς να καθαρίσεις ταυτόχρονα 4 στόχους.

    Αν λοιπόν έχεις μέχρι 4 τύπους που "βλέπουν" ο ένας τον άλλον, με 3άρι sync shot τους καθαρίζεις χωρίς να "βαρέσουν συναγερμό".
    Ναι οκ, αυτά τα θεωρούσα επίσης στάνταρ επειδή τα δουλεύω συνέχεια.
    Αλήθεια, μπορείς να βάλεις καλύτερα όπλα στην ομάδα σου;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  15. #15720
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    3.992
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Καθυστερημένα βέβαια, πήρα το "This War of Mine",
    δεν το λές mainstream αλλά είναι καλό.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

Σελ. 1048 από 1147 ΠρώτηΠρώτη ... 10281038104310461047104810491050105310581068 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 600
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-23, 13:11
  2. Ποιο είναι το αγαπημενο σας παιχνιδι στο ιντερνετ?
    Από psahna στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-23, 22:53
  3. Ποιο παιχνιδι εχει το καλυτερο soundtrack;
    Από stelpas στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 139
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-11, 18:42
  4. Κακοκαιρία : Τον κακό τους τον καιρό
    Από kerkiss στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-08, 02:51
  5. Πρόβλημα τον τελευταίο καιρό...
    Από shakm στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-06, 02:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας