Σελ. 1100 από 1148 ΠρώτηΠρώτη ... 10801090109510981099110011011102110511101120 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16.486-16.500 από 17206
  1. #16486
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.620
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eruyome(MMXGN) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω γράψει νομίζω παλιότερα εδώ για αυτό. Μου άρεσε πολύ, θύμιζε το Temple of the Elemental Evil (αν και εκείνο είχε λίγο πιο καλοφτιαγμένο το σύστημα μαχών του) αλλα δυστυχώς το παράτησα απο τα bugs που ξεκινήσαν σε μένα απο κάποια στιγμή αφού απέκτησα δικό μου κάστρο που έγινε unplayable. Κρίμα λίγο.

    Συμβουλή: Απέφυγε τα πολλά save slots γιατί απο ότι κατάλαβα δημιουργούν πρόβλημα αργότερα στο game. Κράτα 2-3 το πολύ.

    Αν και δεν είναι DnD περισσότερο μου άρεσε το Pillars of Eternity. Ίδιο στυλ, καλύτερα (κατ εμέ) γραφικά και πολύ πιο καλοφτιαγμένο σαν game (αν και πιο απλοικό, τουλάχιστον το πρώτο).
    Το 1 μου άρεσε, το 2 το βαρέθηκα στο 5ωρο.

    Μου πρότειναν και το Divinity Original Sin 2 (που το εκθειάζουν στο ιντερνετ) και μόνο που δεν έκαψα την οθόνη.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  2. #16487
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 1 μου άρεσε, το 2 το βαρέθηκα στο 5ωρο.

    Μου πρότειναν και το Divinity Original Sin 2 (που το εκθειάζουν στο ιντερνετ) και μόνο που δεν έκαψα την οθόνη.
    Το δεύτερο δεν το χω παίξει. Το Original Sin 2 το χω χρόνια στο backlog αλλα δεν έχω καταφέρει να το παίξω ακόμα.

  3. #16488
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.620
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eruyome(MMXGN) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δεύτερο δεν το χω παίξει. Το Original Sin 2 το χω χρόνια στο backlog αλλα δεν έχω καταφέρει να το παίξω ακόμα.
    Το σιχάθηκα. Δεν καταλαβαίνω το praise που παίρνει online από τόσο κόσμο. Για τέτοια εμπειρία, χίλιες φορές PoE ή ακόμα καλύτερα, το Tyranny. Με το Kingmaker βρήκα επιτέλους isometric cRPG να κολλήσω.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  4. #16489
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eruyome(MMXGN) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δεύτερο δεν το χω παίξει. Το Original Sin 2 το χω χρόνια στο backlog αλλα δεν έχω καταφέρει να το παίξω ακόμα.
    Θα βρεις εδώ σιχτιρλίκια πολλά που έχω γράψει.... Κάτι σαν Dark Souls σε RPG, να λείπει το βύσσινο
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  5. #16490
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα βρεις εδώ σιχτιρλίκια πολλά που έχω γράψει.... Κάτι σαν Dark Souls σε RPG, να λείπει το βύσσινο
    Ναι κάτι έχω καταλάβει. Όταν το παίξω στο easiest σίγουρα.

  6. #16491
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.620
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eruyome(MMXGN) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι κάτι έχω καταλάβει. Όταν το παίξω στο easiest σίγουρα.
    Και στο easy σπαστικό είναι. Είναι σαν να παίζεις DnD με DM που 'χει καπνίσει χόρτα πεζοδρομίου.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  7. #16492
    Εγγραφή
    16-03-2004
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το ανάποδο εγώ. Βαρέθηκα τη ζωή μου με το Pillars of Eternity, αντίθετα το Divinity είναι εξαιρετικό, ενώ επίσης είναι απίστευτη co-op εμπειρία.
    No one flirts like a Malkavian

  8. #16493
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Το μόνο κακό που έχει το Divinity 2 είναι το Loot system που κάθε τρις και λίγο πρέπει να αναβαθμίζεις τον εξοπλισμό και τα random loot στα bosses.

    Ακόμα και έτσι έχουν βγεί άπειρα addons και μπορείτε να το προσαρμόσετε όπως θέλετε.

    Κατά τα άλλα είναι εξαιρετικό game με κλάσης ανώτερο σύστημα μάχης από τα PoE kingmaker κτλ. ενώ και η ιστορία είναι πολύ καλή με αρκετές επιλογές.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  9. #16494
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Η epic έχει το overcooked 2 δωρεάν αυτή την εβδομάδα. Να φτιάξουμε team adslgr να κόψουμε κανένα λαχανικό?

  10. #16495
    Παιζω το Divinity Original Sin 2 Definitive Edition. Ωραιο φαινεται και πλουσιο. Ειμαι στο σημειο που φευγω απο το Fort Joy , τον πρωτο χαρτι του παιχνιδιου. Το εκλεισα γιατι δεν μπορουσα να παρω την αποφαση να φυγω ή να επιστρεψω και να κλεισω οσες εκκρεμοτητες ειχα στη πιστα.
    To εχω βαλει στο story mode για να μην χρειαζεται να κανω μικροδιαχειρηση, φανταζομαι θα χανει αρκετη μαγεια ετσι αλλα ειπα να κανω speed play.
    Δεν εφτανε αυτο του εβαλα και ενα cheat mod για να μπορω να ειμαι πλουσιος. Ναι μου αρεσει να ειμαι πλουσιος στα rpg, να πηγαινω στο NPC και να παιρνω το 1000 gold σπαθι που πουλαει και να μην μενω στο "Αχ και να'χα χρηματα".

    Εβαλα και το Ghosts'n Goblins Resurrection για να θυμηθω τα νιατα μου που ξεροσταλιαζα στα arcade. Εχει και αυτο διαφορα mode , το πιο δυσκολο φανταζομαι θα προσομοιωνει το arcade και θα πεθαινεις και θα αρχιζεις απο την αρχη. Γερασαμε για κατι τετοιο και θα ηθελα να δω εναν στον πλανητη που να το τελειωνει με αυτο τον τροπο γιατι ειναι πανδυσκολο, οπως και οι προκατοχοι του.
    Εγω το εβαλα στο ευκολο, εχεις απειρες ζωες και βγαινεις σχεδον εκει που εχασες, απλα για να δω τις πιστες. Ακομα και ετσι δυσκολευομαι και σε καποιο σημειο το αφησα γιατι εκνευριστικα. Αλλα θα το τελειωσω.

  11. #16496
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Forts γιατί το πέτυχα κάπως στο summer sale και μου άρεσε και περιέργως είδα αρκετα βίντεο με την παρέα ενός blitz παίζουν κάτι που δεν κάνω ποτέ.

    Καιρό ειχα να λιώσω. Θέλει και παρέα όμως γιατί προσωπικά δεν συνηθίσα ποτέ να παίζω με άγνωστους. Αν ψηθεί κάποιος, let's team up.

    Κάτι μεταξύ RT(s) resource management, physics και battle αλλά worms.

  12. #16497
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Εγώ τελείωσα το Dragon Age Origins (παιχνιδάρα) και τώρα άμεσα δε θέλω να παίξω άλλο RPG για αποτοξίνωση, οπότε συνεχίζω να ασχολούμαι με αρχαιολογίες αλλά πιο action-oriented.
    Παίζω κυρίως Assassin's Creed Brotherhood που κοντεύω να το τελειώσω και Uncharted 1 (πήρα ένα PS4 Slim 100€ από συνάδελφο που ήθελε να το πουλήσει αλλά βαριόταν να το βάλει στο eBay οπότε το σκότωσε).
    Σκέφτομαι να αρχίσω το Horizon Zero Dawn, το πρόβλημά μου όμως είναι ότι σε 2 εβδομάδες φεύγω για ένα μήνα διακοπές στις Άλπεις και δεν θέλω να το αφήσω στο μέση.

    Στις διακοπές πάντως θα παίξω Baldur's Gate 2 στο Switch, το Xbox και το PS4 θα μείνουν πίσω και θα κάνουν και αυτά διακοπές.

  13. #16498
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ τελείωσα το Dragon Age Origins (παιχνιδάρα) και τώρα άμεσα δε θέλω να παίξω άλλο RPG για αποτοξίνωση, οπότε συνεχίζω να ασχολούμαι με αρχαιολογίες αλλά πιο action-oriented.
    Παίζω κυρίως Assassin's Creed Brotherhood που κοντεύω να το τελειώσω και Uncharted 1 (πήρα ένα PS4 Slim 100€ από συνάδελφο που ήθελε να το πουλήσει αλλά βαριόταν να το βάλει στο eBay οπότε το σκότωσε).
    Σκέφτομαι να αρχίσω το Horizon Zero Dawn, το πρόβλημά μου όμως είναι ότι σε 2 εβδομάδες φεύγω για ένα μήνα διακοπές στις Άλπεις και δεν θέλω να το αφήσω στο μέση.

    Στις διακοπές πάντως θα παίξω Baldur's Gate 2 στο Switch, το Xbox και το PS4 θα μείνουν πίσω και θα κάνουν και αυτά διακοπές.
    Πες εντυπώσεις από BG2 στο Switch όταν ασχοληθείς. Όπως καταλαβαίνεις από το nickname μου, έχει μια ιδιαίτερη θέση στην καρδιά μου αλλά δεν το τολμάω εύκολα σε κονσόλα.

  14. #16499
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες εντυπώσεις από BG2 στο Switch όταν ασχοληθείς. Όπως καταλαβαίνεις από το nickname μου, έχει μια ιδιαίτερη θέση στην καρδιά μου αλλά δεν το τολμάω εύκολα σε κονσόλα.
    Δεν έχω ιδέα τι εννοείς γιατί δεν έχω φτάσει εκεί, αλλά δες το post μου στο thread του Switch.

  15. #16500
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω ιδέα τι εννοείς γιατί δεν έχω φτάσει εκεί, αλλά δες το post μου στο thread του Switch.
    Όταν φτάσεις εκεί (που είναι και από τα πιο πορωτικά σημεία του παιχνιδιού) θα κάνεις tune in άμεσα Ευχαριστώ για το λινκ και συμφωνώ. Το 1 είναι καλό (με highlight όταν συναντάς στο άκυρο τον Drizzt). Το 2 είναι αριστούργημα.

Σελ. 1100 από 1148 ΠρώτηΠρώτη ... 10801090109510981099110011011102110511101120 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 600
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-23, 13:11
  2. Ποιο είναι το αγαπημενο σας παιχνιδι στο ιντερνετ?
    Από psahna στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-23, 22:53
  3. Ποιο παιχνιδι εχει το καλυτερο soundtrack;
    Από stelpas στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 139
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-11, 18:42
  4. Κακοκαιρία : Τον κακό τους τον καιρό
    Από kerkiss στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-08, 02:51
  5. Πρόβλημα τον τελευταίο καιρό...
    Από shakm στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-06, 02:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας