Σελ. 1106 από 1146 ΠρώτηΠρώτη ... 10861096110111041105110611071108111111161126 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16.576-16.590 από 17185
  1. #16576
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    ότι και να πούμε για το W3 είναι λίγο. Απίστευτο. Το δε Blood and Wine, το εβγαλα χωρίς παυσή, κλείνοντας 16ωρο non stop. Όποτε και να παιχτεί, και με οποιοδήποτε συστημα/κονσολα και να παιχτεί, αξίζει και με το παραπανω. Όποιος δεν το έχει παίξει, και δεν έχει αλλεργια στα open world, να σπευσει.
    To Blood and Wine ήταν πανέμορφο και πολύ ευπρόσδεκτη αλλαγή από τον σκοτεινό κόσμο του original και το διασκέδασα περισσότερο, αλλά το Hearts of Stone μου αποτυπώθηκε περισσότερο.

  2. #16577
    Εγγραφή
    02-11-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    49.999/29.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΥΡΩΠΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαραδεκτος γιατι; Αντιθετως οσο πιο αργα, τοσο πιο καλα υπο την εννοια οτι θα εχεις καλυτερο μηχανημα.

    Εγω εχω αφησει το Blood and wine, για να το παιξω 4Κ+modded οταν το συστημα θα μπορει. Νομιζω τωρα με την 3060τι θα μπορει.

    - - - Updated - - -

    Εμενα το Witcher 3 παραμενει all time no1 με δευτερο το Cyberpunk και ας λετε οτι θετε!
    Γιατί έχουν περάσει τόσα χρόνια και το είχα αφήσει στην άκρη.
    Και εξακολουθώ και το παίζω με τον ίδιο υπολογιστή που είχα και τότε, δυστυχώς δεν μπορώ να δώσω χρήματα για καινούριο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eγώ το έπαιξα στο Switch και το λάτρεψα, αγαπημένο μου παιχνίδι ever.
    Cyberpunk το 2022, μπορεί και 2023.

    Όταν τελειώσω τα τρέχοντα θέλω να παίξω ή Pillars of Eternity ή Witcher 2 ή Dragon Age 2.
    Αγαπημένο μου ήταν και εξακολουθεί να είναι το original Witcher, το οποίο το έχω τερματίσει περισσότερες από 5 φορές.
    Και το 2ο ήταν πολύ καλό, το 3ο ακόμη δεν το έχω τελειώσει οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, διαβάζω παντού οι περισσότεροι να το βάζουν στα κορυφαία που έχουν παίξει ever, και υπάρχουν τόσα καλά παιχνίδια εκεί έξω, οπότε αυτό λέει πολλά.

    Το Dragon Age Origins, αλλά και το DA 2 επίσης τα έλιωσα. Και δεν είχα παίξει ποτέ turn based RPG.

    Το DA Inquisition κάθεται ακόμη στον σκληρό μου, έπαιξα λίγο στην αρχή, αν θυμάμαι καλά δεν κατάλαβα τι ακριβώς έπρεπε να κάνεις εκεί με κάτι Πύλες που εμφανίζονταν στην δρόμο σου, και το παράτησα.

    Θέλει κάποια στιγμή να το ξεκινήσω από την αρχή πάλι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    ότι και να πούμε για το W3 είναι λίγο. Απίστευτο. Το δε Blood and Wine, το εβγαλα χωρίς παυσή, κλείνοντας 16ωρο non stop. Όποτε και να παιχτεί, και με οποιοδήποτε συστημα/κονσολα και να παιχτεί, αξίζει και με το παραπανω. Όποιος δεν το έχει παίξει, και δεν έχει αλλεργια στα open world, να σπευσει.
    Ναι, για τα expansions έχω διαβάσει τα καλύτερα.
    Και ιδίως για το Blood and Wine ότι ίσως είναι το καλύτερο expansion που έχει βγει ποτέ σε παιχνίδι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Blood and Wine ήταν πανέμορφο και πολύ ευπρόσδεκτη αλλαγή από τον σκοτεινό κόσμο του original και το διασκέδασα περισσότερο, αλλά το Hearts of Stone μου αποτυπώθηκε περισσότερο.
    :thumbs up:

  3. #16578
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    Φυσικα κι ακομα αξιζει το w3 αλλα οπως και να το κανουμε συγκρινομενο με παιχνιδια του '15 αξιζε ακομα περισσοτερο.Ακομα παιζω retro αριστουργηματα 25 ετων (και βαλε καποιες φορες) ομως αλλιως ηταν να τα επαιζες στην εποχη τους.Τωρα προφανως αν καποιος δεν τα εχει παιξει και δεν εχει προβλημα με τα γραφικα τους εννοειται οτι εξακολου8ουν να ειναι καλυτερα απο το 95% του οτι νεοτερο κυκλοφορει.

  4. #16579
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.316
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Red Dead Redemption 2 και δεν προχωράει καθόλου.
    Είμαι στο 47%.
    Υπάρχει τρόπος να ξέρω ποιες είναι οι κύριες αποστολές, ώστε να μη χάνω χρόνο με side missions?
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  5. #16580
    Εγγραφή
    23-03-2006
    Μηνύματα
    332
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Έχω αρκετό καιρό ν' ασχοληθώ, αλλά αν θυμάμαι καλά, αυτές που είναι με λευκό εικονίδιο στο χάρτη είναι οι side missions.

  6. #16581
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaxus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω αρκετό καιρό ν' ασχοληθώ, αλλά αν θυμάμαι καλά, αυτές που είναι με λευκό εικονίδιο στο χάρτη είναι οι side missions.
    ούτε εγώ θυμάμαι, αλλά ναι νομίζω άσπρα τα side quests, κίτρινα τα main Quests. Αλλα και έτσι να μην είναι, υπάρχουν guides στο ίντερνετ που λένε ποιο είναι το main questline

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Red Dead Redemption 2 και δεν προχωράει καθόλου.
    Είμαι στο 47%.
    Υπάρχει τρόπος να ξέρω ποιες είναι οι κύριες αποστολές, ώστε να μη χάνω χρόνο με side missions?
    Για μενα το RDR2 ήταν καλύτερο σαν story και από το Witcher 3, και ο Arthur Morgan καταπληκτικός χαρακτήρας. Προσωπικά δεν αφησα quest για quest και δυστυχώς πάρα τις 80 ώρες παιχνιδιού δεν το χόρτασα. Θα ήθελα άλλες τόσες.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  7. #16582
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Επαιξα με ένα φίλο σε remote play το Morkredd

    Για μένα δεν παίζεται από έναν αλλά με δύο είναι εξαιρετικό παιχνίδια, με εξαιρετική αισθητική και πολύ ωραία βασική ιδέα και puzzle.
    Το μόνο που με χάλασε είναι τέλος και γενικά η αλλαγή της αισθητικής στο 3ο μέρος. Εγώ το βρήκα σε τιμή ψίχουλα στο https://www.instant-gaming.com/.

    - - - Updated - - -

    Μερικούς μήνες πριν είχα τελειώσει το Journey. Ένα ταξίδι στην τέχνη. Πανέμορφο και με πολύ ωραίο ήχο.
    Είπα πανέμορφο;

    - - - Updated - - -

    Αγόρσα και το As far as the eye επίσης από το https://www.instant-gaming.com/ για ελάχιστα λεφτά. Φαίνετια πολύ όμορφο και είναι αλλά βαρέθηκα λίγο γρήγορα το turn based χαρακτηριστικό του. Περισσότερο για επιτραπέζιο μου κάνει η ιδέα.

    - - - Updated - - -

    Και το A short hike είναι ένα αρκετά όμορφο, πολύ ανάλαφρο παιχνίδι με exploration που μου άρεσε και ένα ωραίο τέλος.

  8. #16583
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.316
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaxus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω αρκετό καιρό ν' ασχοληθώ, αλλά αν θυμάμαι καλά, αυτές που είναι με λευκό εικονίδιο στο χάρτη είναι οι side missions.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    ούτε εγώ θυμάμαι, αλλά ναι νομίζω άσπρα τα side quests, κίτρινα τα main Quests. Αλλα και έτσι να μην είναι, υπάρχουν guides στο ίντερνετ που λένε ποιο είναι το main questline

    - - - Updated - - -



    Για μενα το RDR2 ήταν καλύτερο σαν story και από το Witcher 3, και ο Arthur Morgan καταπληκτικός χαρακτήρας. Προσωπικά δεν αφησα quest για quest και δυστυχώς πάρα τις 80 ώρες παιχνιδιού δεν το χόρτασα. Θα ήθελα άλλες τόσες.
    Ευχαριστώ.
    Να δούμε θα προχωρήσει καθόλου;
    Αν και έχω κολλήσει με το Cyberpunk τώρα!
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  9. #16584
    Εγγραφή
    16-03-2004
    Μηνύματα
    780
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν το μπόρεσα ποτέ το RDR2. Μου φάνηκε τρομερή "κονσολιά". Πανέμορφο δεν λέω, αλλά γενικά αυτά τα παιχνίδια με τα επαναλαμβανόμενα quests δεν τα μπορώ, από εποχές Far Cry.
    Θα μου πει κανείς, γιατί δεν κάνεις μόνο το main story;
    Έχω το OCD μου με αυτά δεν μπορώ.
    No one flirts like a Malkavian

  10. #16585
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Durdyn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το μπόρεσα ποτέ το RDR2. Μου φάνηκε τρομερή "κονσολιά". Πανέμορφο δεν λέω, αλλά γενικά αυτά τα παιχνίδια με τα επαναλαμβανόμενα quests δεν τα μπορώ, από εποχές Far Cry.
    Θα μου πει κανείς, γιατί δεν κάνεις μόνο το main story;
    Έχω το OCD μου με αυτά δεν μπορώ.
    οποτε το σχολιο σου αφορα ποιο παιχνιδι δεν παιζετε
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  11. #16586
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Τελείωσα το δεύτερο DLC του Dungeon of Naheulbeuk. Και περιμένω το τρίτο να βγει. Αυτό το παίγνιο το ερωτεύτηκα. Έβαλα να δω το Gloomhaven τώρα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Durdyn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το μπόρεσα ποτέ το RDR2. Μου φάνηκε τρομερή "κονσολιά". Πανέμορφο δεν λέω, αλλά γενικά αυτά τα παιχνίδια με τα επαναλαμβανόμενα quests δεν τα μπορώ, από εποχές Far Cry.
    Θα μου πει κανείς, γιατί δεν κάνεις μόνο το main story;
    Έχω το OCD μου με αυτά δεν μπορώ.
    Ως προς τα γραφικα είναι πολύ όμορφο το RDR2 αλλα αν κάτι είναι που το κάνει ξεχωριστό είναι το story, οι χαρακτήρες, το voice acting κλπ. Με το κονσολια δεν ξέρω τι εννοείς, ίσως το απλοϊκό gameplay;

    Γούστα είναι αυτά και περί ορέξεως... Θεωρώ το RDR2 το καλύτερο open world που έχω παίξει ποτέ.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  12. #16587
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Ο,τι δεν του αρέσει του καθενός το βγάζει κονσολιά γιατί ως γνωστόν τα PC games είναι όλα masterpieces.

  13. #16588
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο,τι δεν του αρέσει του καθενός το βγάζει κονσολιά γιατί ως γνωστόν τα PC games είναι όλα masterpieces.
    Παλαιότερα υπήρχε μια διαφορά και ο χαρακτηρισμός έστεκε, όχι αυτομάτως ως κακός αλλά σαν τύπος παιχνιδιού. Τώρα μόνο ότι χρειάζεται ποντίκι κάνει την διαφορά που ειναι και ελάχιστα. Πιστεύω ότι πχ rts και fps δεν μπορούν να παιχθούν με τον ίδιο τρόπο χωρίς ποντίκι. Βέβαια, αν θες βάζεις ποντίκι στην κονσόλα. Απλά στο καναπέ δεν βολεύει. Το concept δεν ειναι mouse friendly. Υπάρχει δηλαδή ακόμα μια διαφορά στο είδος αλλά σίγουρα όχι με τον απαξιωτικό τρόπο που αναφέρεται. Τα μηχανήματα είναι ίδια. Μόνο το περιφεριακό διαφέρει.

  14. #16589
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλαιότερα υπήρχε μια διαφορά και ο χαρακτηρισμός έστεκε, όχι αυτομάτως ως κακός αλλά σαν τύπος παιχνιδιού. Τώρα μόνο ότι χρειάζεται ποντίκι κάνει την διαφορά που ειναι και ελάχιστα. Πιστεύω ότι πχ rts και fps δεν μπορούν να παιχθούν με τον ίδιο τρόπο χωρίς ποντίκι. Βέβαια, αν θες βάζεις ποντίκι στην κονσόλα. Απλά στο καναπέ δεν βολεύει. Το concept δεν ειναι mouse friendly. Υπάρχει δηλαδή ακόμα μια διαφορά στο είδος αλλά σίγουρα όχι με τον απαξιωτικό τρόπο που αναφέρεται. Τα μηχανήματα είναι ίδια. Μόνο το περιφεριακό διαφέρει.
    Και τι σχέση έχουν όλα αυτά με το πρόβλημα του άλλου, που επειδή το RDR2 έχει επαναλαμβανόμενα quests το βγάζει κονσολιά;
    Στο τέλος θα μας πουν ότι το Breath of the Wild είναι PC game επειδή δεν έχει επαναλαμβανόμενα quests.

  15. #16590
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι σχέση έχουν όλα αυτά με το πρόβλημα του άλλου, που επειδή το RDR2 έχει επαναλαμβανόμενα quests το βγάζει κονσολιά;
    Στο τέλος θα μας πουν ότι το Breath of the Wild είναι PC game επειδή δεν έχει επαναλαμβανόμενα quests.
    Ήταν χαρακτηριστικό παλαιότερα. Όπως έγραψα, όχι απαραίτητα κακό και χωρίς απαξιωτκους χαρακτηρισμούς. Τώρα πια δεν υπάρχουν διαφορές.

Σελ. 1106 από 1146 ΠρώτηΠρώτη ... 10861096110111041105110611071108111111161126 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 600
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-23, 13:11
  2. Ποιο είναι το αγαπημενο σας παιχνιδι στο ιντερνετ?
    Από psahna στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-23, 22:53
  3. Ποιο παιχνιδι εχει το καλυτερο soundtrack;
    Από stelpas στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 139
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-11, 18:42
  4. Κακοκαιρία : Τον κακό τους τον καιρό
    Από kerkiss στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-08, 02:51
  5. Πρόβλημα τον τελευταίο καιρό...
    Από shakm στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-06, 02:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας