Σελ. 1122 από 1148 ΠρώτηΠρώτη ... 11021112111711201121112211231124112711321142 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16.816-16.830 από 17206
  1. #16816
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gogeta01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε όποιον αρέσουν παιχνίδια τύπου Hades ας δοκιμάσει το Warm Snow. Πολύ ωραίο κινέζικο hack n' slash rogue like. Έχει και demo στο steam.
    Μακάρι να είχαν online co-op.

  2. #16817
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίζω επιτέλους το Xenoblade Chronicles 3. Είμαι καμια 15αριά ώρες μέσα στο παιχνίδι, που λογικά δεν είναι τίποτα μπροστά σε όλο αυτό το επικό buildup που συμβαίνει μπροστά μου.

    Αλλά άσχετα από το στόρι, και το πόσο τέλεια είναι τα Xenoblade, χωρίς να εξαιρείται και αυτό από ότι βλέπω...

    Πρώτη φορά εδώ και χρόνια πιάνω τον εαυτό μου με το στόμα ανοιχτό βλέποντας τα cutscenes από τις μάχες (που σε κάθε RPG συνήθως σκυλοβαριέμαι σε τέτοια σημεία). Η χορογραφία ντροπιάζει ακόμα και τα καλύτερα anime, δε χωράνε λόγια. Τι έχουν φτιάξει οι άνθρωποι...

    Και ξέρουν πολύ καλά τι έχουν κάνει, και είναι περήφανοι γι αυτό, αφού όλα τα cutscenes που έχεις καθαρίσει είναι προσβάσιμα για να τα ξαναδείς από το μενού.
    Ρε Veldrin πως μπορείς να έχεις παιδιά, δουλειά και να παίζεις τέτοια παιχνίδια;
    Εγώ θέλω να παίξω κάποιο από τα καλά Xenoblade (δηλαδή όχι το 2) αλλά περιμένω να γίνει η καλή πρώτα και να με απολύσουν για να έχω χρόνο.


    Έχω αρχίσει μέσα στις γιορτές ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το Fallout 3 και είναι πραγματικά εξαιρετικό. Το gameplay είναι ελαφρώς μάπα όπως όλα της Bethesda, αλλά λιγότερο μάπα από το Skyrim. Αλλά ο κόσμος του και η ατμόσφαιρα είναι το κάτι άλλο. Ελπίζω να το τελειώσω πριν γυρίσω Γερμανία, γιατί έχουν ένα bug πολλά παλιά Xbox 360 παιχνίδια και θα μου γυρίσει υποχρεωτικά στα Γερμανικά (για αυτό περίμενα να έρθω Ελλάδα για να το αρχίσω).
    Εν τω μεταξύ στις 20 Ιανουαρίου έρχεται το Fire Emblem Engage και για αυτό πρέπει να έχω τελειώσει το Fallout 3.

  3. #16818
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε Veldrin πως μπορείς να έχεις παιδιά, δουλειά και να παίζεις τέτοια παιχνίδια;
    Εγώ θέλω να παίξω κάποιο από τα καλά Xenoblade (δηλαδή όχι το 2) αλλά περιμένω να γίνει η καλή πρώτα και να με απολύσουν για να έχω χρόνο.
    Μα το 2 είναι ίσως το καλύτερο!

    Όσο για τα υπόλοιπα, με προσωπικό κόστος στο θέμα ύπνου. Όταν όλοι πάνε για ύπνο κατά τις 11, ρίχνω ένα τρίωρο. Μερικές φορές ανοίγω switch και στο γραφείο αν δεν το νιώθω για δουλειά.

  4. #16819
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα το 2 είναι ίσως το καλύτερο!

    Όσο για τα υπόλοιπα, με προσωπικό κόστος στο θέμα ύπνου. Όταν όλοι πάνε για ύπνο κατά τις 11, ρίχνω ένα τρίωρο. Μερικές φορές ανοίγω switch και στο γραφείο αν δεν το νιώθω για δουλειά.
    Το 2 δεν το πάλεψα, το έπαιξα 10-15 ώρες και δεν μου άρεσε καθόλου.

  5. #16820
    Εγγραφή
    26-11-2010
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Έχω ξεκινήσει και παίζω το This war of mine. Έχω ζήσει δυστυχώς έστω και για λίγες μέρες το τι θα πει πόλεμος και είμαι εντυπωσιασμένος το πως έχουν καταφέρει και έχουν αποτυπώσει την ατμόσφαιρα και τα έντονα συναισθήματα που πολέμου.

    Δεν είναι εύκολο παιχνίδι, αλλά είναι διαμαντάκι.

  6. #16821
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Le0pard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ξεκινήσει και παίζω το This war of mine. Έχω ζήσει δυστυχώς έστω και για λίγες μέρες το τι θα πει πόλεμος και είμαι εντυπωσιασμένος το πως έχουν καταφέρει και έχουν αποτυπώσει την ατμόσφαιρα και τα έντονα συναισθήματα που πολέμου.

    Δεν είναι εύκολο παιχνίδι, αλλά είναι διαμαντάκι.
    Είναι τόσο καλό που δεν παίζεται. Σοβαρά τώρα, η ατμόσφαιρα που δημιουργεί είναι απίστευτα καταθλιπτική και δεν άντεξα. Γενικά βλέπω ταινίες και σειρές με μετα-αποκαλυπτικο περιεχόμενο αλλά δεν αντέχω με αυτό το παιχνίδι. Ίσως το ξαναδοκιμάσω

    Έχει και board game co-op. Μακάρι να είχε και το computer game.

  7. #16822
    Εγγραφή
    26-11-2010
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Συμφωνώ απολύτως μαζί σου. Μου δίνει την εντύπωση ότι κάποιος από τους developers έχει ζήσει την φρίκη του πολέμου και κατάφεραν να δημιουργήσουν αυτό το πράγμα. Και σκέψου ότι τυχαία έπεσε το μάτι μου στο συγκεκριμένο.

    Και δεν περίμενα με τίποτα να είναι τόσο ωμό. Πάντως πάνω από 1-2 ώρες (και πολύ λέω) δεν παίζω, πολύ δύσκολο στην χώνεψη με όσο κυνισμό και να το δείς.

  8. #16823
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Le0pard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ απολύτως μαζί σου. Μου δίνει την εντύπωση ότι κάποιος από τους developers έχει ζήσει την φρίκη του πολέμου και κατάφεραν να δημιουργήσουν αυτό το πράγμα. Και σκέψου ότι τυχαία έπεσε το μάτι μου στο συγκεκριμένο.

    Και δεν περίμενα με τίποτα να είναι τόσο ωμό. Πάντως πάνω από 1-2 ώρες (και πολύ λέω) δεν παίζω, πολύ δύσκολο στην χώνεψη με όσο κυνισμό και να το δείς.
    Αν έχεις παρέα για επιτραπέζια, δοκιμάσε το. Δεν το έχω παίξει αλλά η ομάδα που συμμετέχω και εμπιστεύομαι έχει πολύ θετική γνώμη. Το είχαν παίξει μερικές φορές.

  9. #16824
    Εγγραφή
    26-11-2010
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τσέκαρα το επιτραπέζιο και φαίνεται ενδιαφέρων. Βέβαια νομίζω θέλει και την κατάλληλη παρέα και "σωστά" άτομα για να παίξεις.

    Ευχαριστώ για το suggestion όπως και να χει

  10. #16825
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    Gloomhaven co-op δεν ειχα παιξει το επιτραπεζιο κι ειχα ακουσει πολυ καλα λογια,το pc game δεν απογοητευσε.

  11. #16826
    Εγγραφή
    26-11-2010
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλημέρα, σαν τεράστιος fanboy του One Piece από τα εφηβικά μου χρόνια έχω κατεβάσει και ανυπομονώ να παίξω το One Piece Odyssey.

    Τα reviews είναι καλά και επιτέλους φαίνεται να έχουμε ένα καλό open world One Piece παιχνίδι

  12. #16827
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Ξεκίνησα το Hogwarts Legacy (preorder Deluxe) και έκανα το απονενοημένο να αγοράσω παιχνίδι σε προ-έκδοση αν και διάβασα ενδελεχώς κριτικές (όσες αναφέρονται στο παιχνίδι και όχι στον πόλεμο κατά της Rowling που κάνει δίκαιο και πράξη το μποϋκοτάζ του παιχνιδιού αν και φαίνεται πως μάλλον έχει οδηγήσει χιλιάδες στην από τώρα αγορά του Deluxe - καλά έχει πάει αυτό ) που είναι όντως κατά τεκμήριο διθυραμβικές.

    Λόγω πίεσης από δουλειά και κούρασης έχω ρίξει ελάχιστο χρόνο σήμερα - ελπίζω αύριο να του δώσω τον απαραίτητο - αλλά ήδη είναι χάρμα οφθαλμών, πού αλλού βέβαια από PC που είναι πλήρως customizable οι ρυθμίσεις

    Πραγματικά όμως απίστευτη δουλειά και ήδη έχω κολλήσει
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  13. #16828
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι όντως κατά τεκμήριο διθυραμβικές
    Διθύραμβος το 8,3 στο metacritic, ή οι κριτικές που λένε για ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με πολύ διασκεδαστικό gameplay, αλλά ρηχή ιστορία και side quests που είναι σχεδόν αποκλειστικά fetch quests;
    Νοσταλγία πουλάει σε ένα πολύ ωραίο περιτύλιγμα.

  14. #16829
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Hogwarts Legacy φυσικά, σε PC, το οποίο είναι θεσπέσιο.

    Έφτιαξα μια κοκκινομάλλα με πράσινα μάτια, επέλεξα Ravenclaw, και ξεκίνησα.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  15. #16830
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διθύραμβος το 8,3 στο metacritic, ή οι κριτικές που λένε για ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με πολύ διασκεδαστικό gameplay, αλλά ρηχή ιστορία και side quests που είναι σχεδόν αποκλειστικά fetch quests;
    Νοσταλγία πουλάει σε ένα πολύ ωραίο περιτύλιγμα.
    Προτιμώ να μην κοιτάζω πάντοτε το Metacritic και ιδιαίτερα για αυτό το παιχνίδι το οποίο είναι αρκετά έως πολύ φορτισμένο (πολύ λανθασμένα) από identity politics κλπ.

    Μέχρι στιγμής έχω στηριχτεί σε κριτικές αποκλειστικά και μόνο στο παιχνίδι, IGN π.χ. είναι στο 90% ενώ βλέπω ότι το pre-review του PC Gamer είναι πολύ θετικό. Το κυριότερο, δε, είναι το ΥΤ όπου πλέον κανείς μπορεί να βρει αξιολογότατους κριτικούς εκτός των ΜΜΕ και εκεί μέχρι στιγμής είδα πολύ θετικά πράγματα.

    Πάντως 1 ώρα εντός και ΟΚ θα συμφωνήσω ότι μερικοί που έγραφαν για κάτι εφάμιλλού του W3 μάλλον υπερβάλλουν, αλλά το παιχνίδι ως τώρα τα σπάει σε ατμόσφαιρα.

    Και να σκεφτεί κανείς ότι ουδέποτε ήμουν φαν του Harry Potter
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 1122 από 1148 ΠρώτηΠρώτη ... 11021112111711201121112211231124112711321142 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 600
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-23, 13:11
  2. Ποιο είναι το αγαπημενο σας παιχνιδι στο ιντερνετ?
    Από psahna στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-23, 22:53
  3. Ποιο παιχνιδι εχει το καλυτερο soundtrack;
    Από stelpas στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 139
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-11, 18:42
  4. Κακοκαιρία : Τον κακό τους τον καιρό
    Από kerkiss στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-08, 02:51
  5. Πρόβλημα τον τελευταίο καιρό...
    Από shakm στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-06, 02:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας