Σελ. 1104 από 1148 ΠρώτηΠρώτη ... 10841094109911021103110411051106110911141124 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16.546-16.560 από 17206
  1. #16546
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πές? Σκέφτομαι να το πάρω μιάς και έχω όλα τα AOE αλλά δεν το έχω αποφασίσει ακόμα.
    μπορείς με xbox pass να το παιξεις με 1 ευρω για το πρωτο μήνα. Και για PC εννοείται. Και αν σου αρέσει το αγοράζεις.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  2. #16547
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.582
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Horizon Zero Dawn δεν έχει "ελεύθερο" save αλλά campfires στον χάρτη που είναι save points και που όταν τα επισκεφτείς μπορείς να κάνεις εκεί save.

    Στην πολύ αρχή είναι κάπως ενοχλητικό επειδή έχεις στη διάθεσή σου 1-2 σημεία αλλά όσο ανοίγεις τον χάρτη βρίσκεις τόσα πολλά που πλέον δεν έχει σημασία. Σε ελάχιστα σημεία του παιχνιδιού είναι κάπως ενοχλητικό, ή αν ξεχάσεις να κάνεις save και προχωρήσεις κάπου που είτε δεν έπρεπε ή θέλεις να αλλάξεις κάποια πράγματα πριν από άμεση εμπλοκή, αλλά το κακό δεν είναι μεγάλο
    Χμμ δε ξέρω θεωρώ εξαιρετικά σημαντικό για εμένα το ελεύθερο save. Δεν είναι δυνατόν να πρέπει να φύγω ή να σταματήσω για τον οποιοδήποτε λόγο και να "μη μπορώ" επειδή δε μπορώ να κάνω save και να το κλείσω σαν άνθρωπος. Και είναι ένα παραδοσιακό πρόβλημα στα ports γιαυτό και ρώτησα. Θα ψάξω να βρώ κάποια gameplay videos μήπως καταλάβω πόσος μπορεί να είναι ο χρόνος πάνω-κάτω που μεσολαβεί από ένα save μέχρι το διαθέσιμο επόμενο. Αν είναι κανά 10λεπτο (και αυτό max) να πείς οκ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορείς με xbox pass να το παιξεις με 1 ευρω για το πρωτο μήνα. Και για PC εννοείται. Και αν σου αρέσει το αγοράζεις.
    Ναί δεν το ήξερα αυτό θα το ψάξω. Thanks!
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  3. #16548
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμ δε ξέρω θεωρώ εξαιρετικά σημαντικό για εμένα το ελεύθερο save. Δεν είναι δυνατόν να πρέπει να φύγω ή να σταματήσω για τον οποιοδήποτε λόγο και να "μη μπορώ" επειδή δε μπορώ να κάνω save και να το κλείσω σαν άνθρωπος. Και είναι ένα παραδοσιακό πρόβλημα στα ports γιαυτό και ρώτησα. Θα ψάξω να βρώ κάποια gameplay videos μήπως καταλάβω πόσος μπορεί να είναι ο χρόνος πάνω-κάτω που μεσολαβεί από ένα save μέχρι το διαθέσιμο επόμενο. Αν είναι κανά 10λεπτο (και αυτό max) να πείς οκ.
    Είναι πολύ λιγότερο από 10λεπτο. Το βασικότερο είναι να κάνεις εκεί save συχνά (επίσης υπάρχει όριο νομίζω σε 4 quicksaves και άρα καλό είναι να κάνεις "κανονικό" save)

    Συν του ότι - πολύ σημαντικό στο HZD - τα campfires είναι fast travel σημεία και νωρίς στο παιχνίδι αγοράζεις ένα golden fast travel pack που πλέον σου επιτρέπει να κινείσαι παντού. Αυτό σημαίνει επίσης ότι καλό είναι να ανακαλύπτεις κάθε campfire που βρίσκεις.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #16549
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Εγώ παίζω στο hard και δε μου έχει χρειαστεί το Golden Fast Travel Pack.
    Έχω πάντα αρκετά από τα απλά travel packs.

    Αυτό με το μη ελεύθερο save έχει το νόημα ότι δεν μπορεί να σου έχει το παιχνίδι ένα δύσκολο sequence και εσύ να σώζεις μετά από κάθε άλμα που έκανες επιτυχημένα. Είναι λίγο εκνευριστικό μερικές φορές αλλά καταλαβαίνω γιατί το κάνουν. Δεν είναι μόνο το Horizon ούτως ή άλλως. Σχεδόν όλα τα παιχνίδια πλέον έχουν αντικαταστήσει το ελεύθερο save με κάποιο πιο λογικό approach.

    Κατά τα άλλα το παιχνίδι είναι πολύ καλό και αξίζει να το δοκιμάσετε.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορείς με xbox pass να το παιξεις με 1 ευρω για το πρωτο μήνα. Και για PC εννοείται. Και αν σου αρέσει το αγοράζεις.
    Ή μπορεί να πάρει 27 μήνες Game Pass Ultimate με λιγότερα από 100€ και να έχει και AoE, και Flight Simulator και όλη τη συλλογή του Game Pass για PC και Xbox για 27 μήνες με λιγότερα από 4€ το μήνα.

  5. #16550
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.582
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δε ξέρω. Καμμιά φορά σκέφτομαι παιχνίδια τις δεκαετίας του 90 πχ και αναρωτιέμαι αν σήμερα θα είχα το κουράγιο να τα παίξω. Πλέον δεν μπορώ. Θέλω το παιχνίδι που παίζω να κυλάει ομαλά και με ενδιαφέρει να βλέπω την εξέλιξη της ιστορίας. Να προσπαθώ να περάσω κάποιο ψευτο-mini game που χάνεις ξανά και ξανά επειδή δεν πήδηξες το συγκεκριμένο msec πλέον δεν τα αντέχω (διαφορετικό το νευρικό σύστημα πλέον). Τις περισσότερες φορές γίνονται uninstall άμεσα. Το απλούστερο παράδειγμα:αγόρασα το remake του NES το mini NES. Ε εκεί που μικρός καθόμουν με τις ώρες ξανά και ξανά στο mario ε τώρα μετά από κανά 10λεπτο δεν άντεξα παραπάνω. Τί άλλο να πρωτοθυμηθώ. Τις άπειρες ώρες σε monkey island μέχρι να λυθεί ο γρύφος ή σε άλλα adventures? Χωρίς ιντερνετ και χωρίς κάποιον να σου πεί κάτι? Τρόμος.
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  6. #16551
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξέρω. Καμμιά φορά σκέφτομαι παιχνίδια τις δεκαετίας του 90 πχ και αναρωτιέμαι αν σήμερα θα είχα το κουράγιο να τα παίξω. Πλέον δεν μπορώ. Θέλω το παιχνίδι που παίζω να κυλάει ομαλά και με ενδιαφέρει να βλέπω την εξέλιξη της ιστορίας. Να προσπαθώ να περάσω κάποιο ψευτο-mini game που χάνεις ξανά και ξανά επειδή δεν πήδηξες το συγκεκριμένο msec πλέον δεν τα αντέχω (διαφορετικό το νευρικό σύστημα πλέον). Τις περισσότερες φορές γίνονται uninstall άμεσα. Το απλούστερο παράδειγμα:αγόρασα το remake του NES το mini NES. Ε εκεί που μικρός καθόμουν με τις ώρες ξανά και ξανά στο mario ε τώρα μετά από κανά 10λεπτο δεν άντεξα παραπάνω.
    Δεν είναι platform το Horizon.
    Δε θα πεθάνεις επειδή έπεσες από πλατφόρμα (ΟΚ, μπορεί μια στο τόσο) αλλά θα πεθάνεις επειδή υποτίμησες κάποια robot ή δεν τα είδες και έπεσες κατεθείαν πάνω τους.

  7. #16552
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξέρω. Καμμιά φορά σκέφτομαι παιχνίδια τις δεκαετίας του 90 πχ και αναρωτιέμαι αν σήμερα θα είχα το κουράγιο να τα παίξω. Πλέον δεν μπορώ. Θέλω το παιχνίδι που παίζω να κυλάει ομαλά και με ενδιαφέρει να βλέπω την εξέλιξη της ιστορίας. Να προσπαθώ να περάσω κάποιο ψευτο-mini game που χάνεις ξανά και ξανά επειδή δεν πήδηξες το συγκεκριμένο msec πλέον δεν τα αντέχω (διαφορετικό το νευρικό σύστημα πλέον). Τις περισσότερες φορές γίνονται uninstall άμεσα. Το απλούστερο παράδειγμα:αγόρασα το remake του NES το mini NES. Ε εκεί που μικρός καθόμουν με τις ώρες ξανά και ξανά στο mario ε τώρα μετά από κανά 10λεπτο δεν άντεξα παραπάνω.
    Δεν έχει σχέση το HZD με κάτι τέτοιο.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #16553
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Για να απαντήσω και στην ερώτηση του thread, εδώ και 2 εβδομάδες έχω αφήσει λίγο το Horizon να ξεκουραστεί.
    Την περασμένη εβδομάδα δεν έπαιξα τίποτα γιατί ταξίδευα και αυτήν την εβδομάδα έχω πιάσει πάλι το Baldur's Gate 2. Aυτόν τον καιρό παίζω αυτά τα 2 εναλλάξ (Horizon και Baldur's Gate 2) και Uncharted για όταν θέλω κάτι εύπεπτο.
    Όταν τα τελειώσω λέω να δω το Ghost of Tsushima επιτέλους ή το Pillars of Eternity.

  9. #16554
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    καλημέρα σας!

    μετά από την "αμαρτία" που έχω διαπράξει τόσα χρόνια. Εχθές τελείωσα την τριλογία του mass effect. Για κάποιους λόγους(κυρίως online gaming) δεν το είχα πιάσει ποτέ.

    Ένα από τα καλύτερα παιχνίδια από θέμα ιστορίας που έχω παίξει, φαντάζομαι όταν είχαν βγει θα ήταν έπος.

    Θα συνεχίσω με το andromeda που είναι διαφορετικό από ότι έχω ακούσει.

  10. #16555
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα σας!

    μετά από την "αμαρτία" που έχω διαπράξει τόσα χρόνια. Εχθές τελείωσα την τριλογία του mass effect. Για κάποιους λόγους(κυρίως online gaming) δεν το είχα πιάσει ποτέ.

    Ένα από τα καλύτερα παιχνίδια από θέμα ιστορίας που έχω παίξει, φαντάζομαι όταν είχαν βγει θα ήταν έπος.

    Θα συνεχίσω με το andromeda που είναι διαφορετικό από ότι έχω ακούσει.
    Mην το κάνεις
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  11. #16556
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mην το κάνεις
    Πάντως διαφορετικό είναι.

  12. #16557
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Το ME Andromeda θα ήταν ένα αξιόλογο έως πολύ καλό παιχνίδι αν δεν είχε προηγηθεί η ΜΕ τριλογία
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  13. #16558
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    γνωρίζω ότι είναι κάτω τον προσδοκιών, αλλά θα το δοκιμάσω έστω και από περιέργια.

    Να πω την αλήθεια δεν ξέρω με τι να ασχοληθώ μετά το mass effect γιατί και από θέμα συναισθημάτων που βγάζει η τριλογία και γενικά όλο το παιχνίδι, νομίζω ότι πολύ δύσκολα θα βρω κάτι αξιόλογο.

  14. #16559
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Απο τις κορυφαιες τριλογιες....το Andromeda απλα το αποδεχτηκαμε ελλειψει καλυτερου και γιατι εφερνε λιγο στο universe. Σαν την original τριλογια και την ατμοσφαιρα της δεν υπαρχει, για την εποχη του ηταν οντως κορυφαιο. Το συγκρινω ισως με την ατμοσφαιρα της τριλογιας των Dragon Age και των Witcher. Λιγα rpg pc games εχουν καταφερει να με κρατησουν τοσο κολλημενο ωστε να συνεχισω το saga απο game σε game.

  15. #16560
    Εγγραφή
    15-01-2016
    Μηνύματα
    556
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99.999/9.999
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    (dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πριν μερικές μέρες τελείωσα το Nier Replicant. Αυτό σε συνδυασμό με το Nier Automata έχουν πολύ ωραίο story και μουσική. Αρκεί να μην σας ενοχλεί ότι θέλουν μερικά playthrough (όχι πάντα από την αρχή) για να δείτε όλα τα τέλη. Κατά τ'άλλα παίζω λίγο χαλαρά forza horizon 5 και ίσως ξεκινήσω την Pokemon Diamond μιας και δεν είχα παίξει την κασέτα όταν είχε βγει.

Σελ. 1104 από 1148 ΠρώτηΠρώτη ... 10841094109911021103110411051106110911141124 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 600
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-23, 13:11
  2. Ποιο είναι το αγαπημενο σας παιχνιδι στο ιντερνετ?
    Από psahna στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-23, 22:53
  3. Ποιο παιχνιδι εχει το καλυτερο soundtrack;
    Από stelpas στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 139
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-11, 18:42
  4. Κακοκαιρία : Τον κακό τους τον καιρό
    Από kerkiss στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-08, 02:51
  5. Πρόβλημα τον τελευταίο καιρό...
    Από shakm στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-06, 02:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας