Σελ. 1107 από 1148 ΠρώτηΠρώτη ... 10871097110211051106110711081109111211171127 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16.591-16.605 από 17206
  1. #16591
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήταν χαρακτηριστικό παλαιότερα. Όπως έγραψα, όχι απαραίτητα κακό και χωρίς απαξιωτκους χαρακτηρισμούς. Τώρα πια δεν υπάρχουν διαφορές.
    Δώσε παραδείγματα αν θες, από περιέργεια.

  2. #16592
    Εγγραφή
    16-03-2004
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    οποτε το σχολιο σου αφορα ποιο παιχνιδι δεν παιζετε
    Το σχόλιο μου είναι σχετικά με συγκεκριμένο παιχνίδι που αναφέρθηκε. Δεν νομίζω ότι είμαι ο μόνος που έγραψε για παιχνίδι που έπαιξε και δεν παίζει τώρα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι σχέση έχουν όλα αυτά με το πρόβλημα του άλλου, που επειδή το RDR2 έχει επαναλαμβανόμενα quests το βγάζει κονσολιά;
    Στο τέλος θα μας πουν ότι το Breath of the Wild είναι PC game επειδή δεν έχει επαναλαμβανόμενα quests.
    Δεν καταλαβαίνω το υφάκι και αυτά "του άλλου" και τα "θα μας πουν". Μπορείς να είσαι πιο ευγενικός και λιγότερο μαγκίτης. Δεν σου θίξαμε το παιχνίδι.
    Μια που έχεις απορίες λοιπόν, κονσολιά για μένα είναι παιχνίδι που συνδυάζει μέτρια κίνηση 3rd person, πολλά cutscenes που κάνουν το παιχνίδι συχνά ταινία, άπειρα σημεία με πατήστε τώρα το Χ δεκαεφτά φορές για να πατήσετε μετά το Υ άλλες είκοσι και να τελειώσει το cutscene, auto saves που πρέπει να φτάσεις σε συγκεκριμένα σημεία για να γίνουν κ.ο.κ.
    No one flirts like a Malkavian

  3. #16593
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Durdyn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω το υφάκι και αυτά "του άλλου" και τα "θα μας πουν". Μπορείς να είσαι πιο ευγενικός και λιγότερο μαγκίτης. Δεν σου θίξαμε το παιχνίδι.
    Μια που έχεις απορίες λοιπόν, κονσολιά για μένα είναι παιχνίδι που συνδυάζει μέτρια κίνηση 3rd person, πολλά cutscenes που κάνουν το παιχνίδι συχνά ταινία, άπειρα σημεία με πατήστε τώρα το Χ δεκαεφτά φορές για να πατήσετε μετά το Υ άλλες είκοσι και να τελειώσει το cutscene, auto saves που πρέπει να φτάσεις σε συγκεκριμένα σημεία για να γίνουν κ.ο.κ.
    Aν είσαι λιγότερο απαξιωτικός θα είμαι και εγώ πιο ευγενικός.
    Αυτά που γράφεις εδώ δεν έχουν σχέση με το αρχικό σου σχόλιο περί επαναλαμβανόμενων quests, το οποίο με μπέρδεψε γιατί εγώ το Skyrim ξέρω που έχει επαναλαμβανόμενα quests και δε νομίζω να είναι κονσολιά.
    Κατά τα άλλα συμφωνώ με τον chat1978 ότι δεν έχει νόημα να μιλάμε για κονσολιές το 2021, σύντομα 2022. Όλες οι πλατφόρμες σχεδόν τα ίδια έχουν.


    Το παιχνίδι δε μου το έθιξες γιατί δεν το έχω παίξει ποτέ και δε με ενδιαφέρει να το παίξω. Του έριξα μια ματιά και μου φάνηκε πολύ πισιά για τα γούστα μου (παραφράζοντας μεγάλο ποιητή).

  4. #16594
    Εγγραφή
    16-03-2004
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν είσαι λιγότερο απαξιωτικός θα είμαι και εγώ πιο ευγενικός.
    Αυτά που γράφεις εδώ δεν έχουν σχέση με το αρχικό σου σχόλιο περί επαναλαμβανόμενων quests, το οποίο με μπέρδεψε γιατί εγώ το Skyrim ξέρω που έχει επαναλαμβανόμενα quests και δε νομίζω να είναι κονσολιά.
    Κατά τα άλλα συμφωνώ με τον chat1978 ότι δεν έχει νόημα να μιλάμε για κονσολιές το 2021, σύντομα 2022. Όλες οι πλατφόρμες σχεδόν τα ίδια έχουν.


    Το παιχνίδι δε μου το έθιξες γιατί δεν το έχω παίξει ποτέ και δε με ενδιαφέρει να το παίξω. Του έριξα μια ματιά και μου φάνηκε πολύ πισιά για τα γούστα μου (παραφράζοντας μεγάλο ποιητή).
    Aπαξιωτικός επειδή είπα τη γνώμη μου; Σιγά μην σου ζητήσω και άδεια.
    Όσο για το 2022, όταν τα περισσότερα παιχνίδια είναι ports (και μάλιστα άθλια συνήθως) φυσικά και έχει νόημα ο χαρακτηρισμός.
    Επίσης δεν κατηγόρησα τις κονσόλες για να αγγίξω τις ευαίσθητες χορδές σου. Είναι ένα στιλ παιχνιδιού που δεν μου αρέσει, περί ορέξεως...

    Όσον αφορά στο συγκεκριμένο παιχνίδι είναι πανέμορφο, αλλά έχει για μένα κακές μάχες, μέτριο control, άπειρα cutscenes, παρά το open world είναι αρκετά γραμμικό, υπερβολικά πολύ scripting και πάρα πολλά επαναλαμβανόμενα, βαρετά quests.
    Φυσικά σέβομαι όσους τους άρεσε, αυτό είναι το νόημα του φόρουμ, να ανταλλάσσουμε απόψεις, όσο κι αν δυσκολεύεσαι να το κάνεις χωρίς υφάκι.
    No one flirts like a Malkavian

  5. #16595
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Durdyn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aπαξιωτικός επειδή είπα τη γνώμη μου; Σιγά μην σου ζητήσω και άδεια.
    Όσο για το 2022, όταν τα περισσότερα παιχνίδια είναι ports (και μάλιστα άθλια συνήθως) φυσικά και έχει νόημα ο χαρακτηρισμός.
    Επίσης δεν κατηγόρησα τις κονσόλες για να αγγίξω τις ευαίσθητες χορδές σου. Είναι ένα στιλ παιχνιδιού που δεν μου αρέσει, περί ορέξεως...

    Όσον αφορά στο συγκεκριμένο παιχνίδι είναι πανέμορφο, αλλά έχει για μένα κακές μάχες, μέτριο control, άπειρα cutscenes, παρά το open world είναι αρκετά γραμμικό, υπερβολικά πολύ scripting και πάρα πολλά επαναλαμβανόμενα, βαρετά quests.
    Φυσικά σέβομαι όσους τους άρεσε, αυτό είναι το νόημα του φόρουμ, να ανταλλάσσουμε απόψεις, όσο κι αν δυσκολεύεσαι να το κάνεις χωρίς υφάκι.
    Φυσικά δε χρειάζεται να μου ζητήσεις άδεια για να γράφεις ο,τι θέλεις, αλλά για να σε παραφράσω πάλι, σιγά μη σου ζητήσω άδεια για το υφάκι μου.
    Και σιγά το υφάκι δηλαδή, επειδή δε θυμόμουν το όνομά σου και έγραψα «του άλλου» δεν ήταν λόγος να το πάρεις προσωπικά.

  6. #16596
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δώσε παραδείγματα αν θες, από περιέργεια.
    Δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά θα αναφερθώ στην σχετική παράθεση

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Durdyn Εμφάνιση μηνυμάτων
    κονσολιά για μένα είναι παιχνίδι που συνδυάζει μέτρια κίνηση 3rd person, πολλά cutscenes που κάνουν το παιχνίδι συχνά ταινία, άπειρα σημεία με πατήστε τώρα το Χ δεκαεφτά φορές για να πατήσετε μετά το Υ άλλες είκοσι και να τελειώσει το cutscene, auto saves που πρέπει να φτάσεις σε συγκεκριμένα σημεία για να γίνουν κ.ο.κ.
    Τα έγραψε πολύ καλά. Παλαιότερα μου ήταν πολύ αντιπαθητικό αυτό το στυλ. Όμως, αντιπάθειες και προτιμήσεις έχουμε στα είδη και για μένα η κονσόλια είναι σαν είδος. Σε όλους τους φίλους μου άρεσε και επίσης είχε επιρροή στο pc gaming. Και αντίστροφα. Αλλά εγώ ακόμα και σήμερα έτσι αντιλαμβάνομαι τον όρο. Βέβαια video games κυριολεκτικά είχαμε πρώτη φορά στα pc λόγω CD ROM.

    Γνώμη μου, η κονσόλια πήρε θετική χροιά λόγω indy. Βγήκαν παιχνίδια που άλλαξαν τον χώρο παντού.

  7. #16597
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Αυτό τον καιρό έπαιζα ξανά το AC: Odyssey.

    Και μόλις που είχα τελειώσει τα main stories, η Ubisoft έκανε release νέο, αρκετά μεγάλο DLC που κλείνει τις ιστορίες με υπέροχο τρόπο, κάνει fan service, και ανοίγει το involvement της Cassandra στον κόσμο του Valhalla (όπου κι εκεί τη βλέπουμε με νέο DLC) και πιθανόν και σε πολλά άλλα.

    Ρισπεκτ για ένα παιχνίδι done right.

  8. #16598
    Εγγραφή
    16-03-2004
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Και για να επανέλθουμε στο τόπικ, ένα παιχνίδι που κι αυτό είναι action-adventure αλλά για μένα ξεχωρίζει είναι το Hellblade: Senua's Sacrifice.
    Το είχα καιρό στη λίστα, αλλά το έπαιξα τώρα λόγω Game Pass της Microsoft και κόλλησα.
    Απίστευτα όμορφο, φοβερή ιστορία, μουσική εκπληκτική, ένα καλλιτεχνικό αριστούργημα. Το αντιπαραβάλλω με το RDR2 όχι γιατί έχουν άμεση σχέση ως παιχνίδια, αλλά γιατί το ένα με κέρδισε πάρα πολύ ξεπερνώντας τα όποια αρνητικά (π.χ. στις μάχες με τα minions), ενώ το άλλο δεν τα κατάφερε.
    Κυκλοφόρησε trailer για το καινούριο από όσο πήρε το μάτι μου.
    No one flirts like a Malkavian

  9. #16599
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    επειδή το RDR2 έχει επαναλαμβανόμενα quests το βγάζει κονσολιά;

    δεν νομίζω ότι λέει αυτό, γιατι το RDR2 δεν έχει επαναλαμβανόμενα quests. Δεν μιλάμε για το AC Odyssey το οποίο ήταν quantity over quality. Μιλάμε για masterpiece.


    άκυρο τώρα διαβασα τα υπόλοιπα posts.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  10. #16600
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    χρονια πολλα :

    σχεδον αποκλειστικα assetto corsa competizione multiplayer σε λιγκα για... (πολυ) ενηλικες
    https://www.youtube.com/watch?v=6oLG-dllohs
    πρακτορα, σε παω μια κοντριτσα οποτε θελεις

    #beACC
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wi fi thief : 26-12-21 στις 03:06.
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  11. #16601
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Είπα να ξεκινήσω μια μικρή (απειροελάχιστη ) campaign στο Crusader Kings 3 και μιλάμε έχω λειώσει... Τι μεγαλείο έφτιαξαν, τι απίστευτο σε βάθος παιχνίδι, ο τέλειος συνδυασμός RPG / strategy και ίντριγκας, τι να λέμε τώρα...
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #16602
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Απίστευτο, τελείωσα το main story του Witcher 3, μπήκα κι εγώ στα ποσοστά του Steam
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  13. #16603
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL

  14. #16604
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Eπανέρχομαι, που τελείωσα το Hearts of Stone (στο Witcher 3) και το βρήκα εξαιρετικό, ένα από καλύτερα self-contained stories-DLC-expansions που'χω παίξει. Μου θύμισε εποχές Dragon Age.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  15. #16605
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπόσχονται πάρα μα πάρα πολλά, εύχομαι να τα καταφέρουν αλλά κρατώ πολύ μικρό καλάθι. Ελπίζω να μην είναι Cold Waters σε λίγο καλύτερη εκδοχή... Αν τα καταφέρουν πρώτος αγοράζω και καλού-κακού το έχω στη wishlist

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eπανέρχομαι, που τελείωσα το Hearts of Stone (στο Witcher 3) και το βρήκα εξαιρετικό, ένα από καλύτερα self-contained stories-DLC-expansions που'χω παίξει. Μου θύμισε εποχές Dragon Age.
    Ψήνομαι για ένα δεύτερο playthrough αλλά ναι, ουσιαστικά δεν είναι επέκταση, στη σημερινή εποχή χαλαρά θα έβγαινε ως αυτούσια συνέχεια και Witcher 4. Άλλοι έχουν βγάλει συνέχειες με πολύ λιγότερα. Βέβαια, αυτή η ευσυνειδησία ήταν ένα από τα αίτια που κάηκε το Cyberpunk καθώς η μπάρα είχε ανέβει στα αστέρια....
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 1107 από 1148 ΠρώτηΠρώτη ... 10871097110211051106110711081109111211171127 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 600
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-23, 13:11
  2. Ποιο είναι το αγαπημενο σας παιχνιδι στο ιντερνετ?
    Από psahna στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-23, 22:53
  3. Ποιο παιχνιδι εχει το καλυτερο soundtrack;
    Από stelpas στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 139
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-11, 18:42
  4. Κακοκαιρία : Τον κακό τους τον καιρό
    Από kerkiss στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-08, 02:51
  5. Πρόβλημα τον τελευταίο καιρό...
    Από shakm στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-06, 02:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας