Σελ. 1101 από 1147 ΠρώτηΠρώτη ... 10811091109610991100110111021103110611111121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16.501-16.515 από 17202
  1. #16501
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    OK, αποφάσισα να παρκάρω το Elite Dangerous επειδή μου την έσπασε άγρια το Odyssey, όχι τόσο για τα bugs (που τα θεωρώ ελαφρώς αναμενόμενα) αλλά για το ότι για άλλη μια φορά η FD βγάζει φοβερό expansion στα οπτικά αλλά με ελάχιστο content στο ίδιο το παιχνίδι που παραμένει στους ίδιους γνωστούς άξονες.

    Και επειδή αποφάσισα να το παρκάρω, και επειδή πλέον έχω VR, και επειδή μια ζωή και πάντοτε τα combat flight sims τα λατρεύω αλλά μου έσπαγαν τα νεύρα επειδή ήθελαν TrackIR λόγω πολυπλοκότητας, τώρα με το VR αποφάσισα να επανέλθω στο DCS World.

    Και για να το γιορτάσω ( ) αγόρασα το F-14B expansion της Heatblur που εντάξει είναι σημείο αναφοράς.

    Αλλά, 600 κοντά σελίδες το manual, καλό μου διάβασμα αν και βγαίνει λόγω πόρωσης

    - - - Updated - - -

    (Αν σκρολλάρετε στο τέλος του manual θα βρείτε tutorial videos, βάλτε να δείτε τι έργο τέχνης έφτιαξαν οι άνθρωποι!!! )
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #16502
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά, 600 κοντά σελίδες το manual, καλό μου διάβασμα αν και βγαίνει λόγω πόρωσης
    Με τόσο διάβασμα δεν παίρνεις καλύτερα δίπλωμα πιλότου?
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  3. #16503
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων


    Με τόσο διάβασμα δεν παίρνεις καλύτερα δίπλωμα πιλότου?
    Πού να δεις τα manuals του 737 PMDG που είχαν και τα procedures


    Αλλά Tomcat είναι αυτό, η δουλειά που έχει γίνει είναι απίστευτη, το VR καταπληκτικό. Το μόνο ρε μαμώτη μου που λείπει είναι AI dynamic campaign νομίζω ότι το τελευταίο που είχε κάτι τέτοιο ήταν το - χαμένο στα βάθη του χρόνου - Microsoft Combat Flight Simulator, ένα έπος μόνο του, ά ρε εποχές που έβγαιναν 2-3 combat flight sims τον χρόνο σχεδόν
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #16504
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Αν αρχίσουμε να μιλάμε δε για το τι manuals-ευαγγέλια έβγαιναν παλιά, και ειδικά από τη Microprose θα μελαγχολήσουμε.

  5. #16505
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    https://www.celltosingularity.com/

    Έχω που παίζω αυτό το idle game στο κινητό και το Steam. Το κακό είναι πως το έχω βαρεθεί. Στο Steam έχω ξεκλειδώσει τα πάντα από την κύρια "εξομοίωση" και στη Μεσοζωική έχω φτάσει στο επίπεδο 47 αλλά έχει απίστευτα αργή εξέλιξη. Βαριέμαι ελεεινά να περιμένω ή να "κλέβω" το χρόνο με το ρολόι του συστήματος. Επίσης η νέα συμπαντική εξομοίωση είναι ακόμη σε beta και κάθε λίγο και λιγάκι διαγράφουν την πρόοδο οπότε δεν αξίζει να ασχοληθείς τώρα.

    Υπάρχει κάτι αντίστοιχο; Εννοείται για το χαβαλέ. Στην καμία δεν θέλω να έχει υποχρεωτικές αγορές για γρήγορη εξέλιξη αλλά να το παίζεις χαλαρά. Ο μόνος λόγος που το ψάχνω είναι η βλακώδης κατ' εμέ πρόοδος στην μεσοζωική. Δε γίνεται στην κύρια εξομοίωση να μην κάνεις το παραμικρό και σε 2-3 μέρες χαλαρού παιχνιδιού να έχεις φτάσει στο τέρμα και μετά απλά περιμένεις λίγες ώρες και ξεκινάς από την αρχή με πολλαπλάσια ταχύτητα. Ενώ στη μεσοζωική η πρόοδος είναι τραγικά μικρή και δεν μπορείς να κάνεις το παραμικρό.

  6. #16506
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.celltosingularity.com/

    Έχω που παίζω αυτό το idle game στο κινητό και το Steam. Το κακό είναι πως το έχω βαρεθεί. Στο Steam έχω ξεκλειδώσει τα πάντα από την κύρια "εξομοίωση" και στη Μεσοζωική έχω φτάσει στο επίπεδο 47 αλλά έχει απίστευτα αργή εξέλιξη. Βαριέμαι ελεεινά να περιμένω ή να "κλέβω" το χρόνο με το ρολόι του συστήματος. Επίσης η νέα συμπαντική εξομοίωση είναι ακόμη σε beta και κάθε λίγο και λιγάκι διαγράφουν την πρόοδο οπότε δεν αξίζει να ασχοληθείς τώρα.

    Υπάρχει κάτι αντίστοιχο; Εννοείται για το χαβαλέ. Στην καμία δεν θέλω να έχει υποχρεωτικές αγορές για γρήγορη εξέλιξη αλλά να το παίζεις χαλαρά. Ο μόνος λόγος που το ψάχνω είναι η βλακώδης κατ' εμέ πρόοδος στην μεσοζωική. Δε γίνεται στην κύρια εξομοίωση να μην κάνεις το παραμικρό και σε 2-3 μέρες χαλαρού παιχνιδιού να έχεις φτάσει στο τέρμα και μετά απλά περιμένεις λίγες ώρες και ξεκινάς από την αρχή με πολλαπλάσια ταχύτητα. Ενώ στη μεσοζωική η πρόοδος είναι τραγικά μικρή και δεν μπορείς να κάνεις το παραμικρό.
    Κάπου είχα φτιάξει ένα νήμα για εφαρμογές παιχνίδια κινητών. Γιατί γενικά με ενδιαφέρει το αντικείμενο αν και για διαφορετικά παιχνίδια. Θα στο βρω αργότερα.

  7. #16507
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Με έχει βολεψει αρκετά το συγκεκριμένο παιχνίδι. Στο κινητό μάλιστα έχεις επιλογή να δεις διαφήμιση αντί να ξοδέψεις εικονικό χρήμα με αποτέλεσμα να είναι πολύ πιο αποδοτικό σε σχέση με το steam που δεν έχει τέτοια δυνατότητα.

    Είχα βρει μερικά άλλα δε μου έκατσαν καλά. Όταν πάω σπίτι θα ψάξω να τα βρω σαν σημείο αναφοράς.

  8. #16508
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.celltosingularity.com/

    Έχω που παίζω αυτό το idle game στο κινητό και το Steam. Το κακό είναι πως το έχω βαρεθεί. Στο Steam έχω ξεκλειδώσει τα πάντα από την κύρια "εξομοίωση" και στη Μεσοζωική έχω φτάσει στο επίπεδο 47 αλλά έχει απίστευτα αργή εξέλιξη. Βαριέμαι ελεεινά να περιμένω ή να "κλέβω" το χρόνο με το ρολόι του συστήματος. Επίσης η νέα συμπαντική εξομοίωση είναι ακόμη σε beta και κάθε λίγο και λιγάκι διαγράφουν την πρόοδο οπότε δεν αξίζει να ασχοληθείς τώρα.

    Υπάρχει κάτι αντίστοιχο; Εννοείται για το χαβαλέ. Στην καμία δεν θέλω να έχει υποχρεωτικές αγορές για γρήγορη εξέλιξη αλλά να το παίζεις χαλαρά. Ο μόνος λόγος που το ψάχνω είναι η βλακώδης κατ' εμέ πρόοδος στην μεσοζωική. Δε γίνεται στην κύρια εξομοίωση να μην κάνεις το παραμικρό και σε 2-3 μέρες χαλαρού παιχνιδιού να έχεις φτάσει στο τέρμα και μετά απλά περιμένεις λίγες ώρες και ξεκινάς από την αρχή με πολλαπλάσια ταχύτητα. Ενώ στη μεσοζωική η πρόοδος είναι τραγικά μικρή και δεν μπορείς να κάνεις το παραμικρό.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπου είχα φτιάξει ένα νήμα για εφαρμογές παιχνίδια κινητών. Γιατί γενικά με ενδιαφέρει το αντικείμενο αν και για διαφορετικά παιχνίδια. Θα στο βρω αργότερα.
    https://www.adslgr.com/forum/threads...-Android-games

  9. #16509
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.569
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις διακοπές πάντως θα παίξω Baldur's Gate 2 στο Switch, το Xbox και το PS4 θα μείνουν πίσω και θα κάνουν και αυτά διακοπές.
    Τελικά στις διακοπές έπαιξα το πολύ 2 ώρες Switch (καλό αυτό για τις διακοπές), και από προχθές που έχω γυρίσει έχω λιώσει το BG 2. Βοηθάει και ο βροχερός καιρός και το ότι είχα ανάγκη να μη μιλήσω σε κανέναν για κάποιες μέρες μετά τα υπερβολικά social interactions στις διακοπές.
    Έχει έρθει και το Skyward Sword που παρήγγειλα σε physical αλλά δεν το έχω καν βάλει στο Switch.

    Edit: ψέμα, έπαιξα και λίγο The Inner World στο Switch στις διακοπές που είναι ένα πολύ καλό point and click για τους φίλους του είδους, απλά δεν είχα χρόνο να λιώσω ένα RPG της τάξης του BG 2. Τώρα προσπαθώ να το συνεχίσω αλλά με έχει απορροφήσει το RPG.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lewton : 01-08-21 στις 13:08.

  10. #16510
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    W40K: Mechanicus. Για κάποιο λόγο το χα στο GOG και το ξεκίνησα.
    Πολύ ατμοσφαιρικό και θυμίζει XCOM στο gameplay του, αν και πολύ πιο απλοποιημένοι χάρτες. Είμαι βέβαια στην αρχή του και δεν μπορώ να κρίνω για την πολυπλοκότητα του απο τώρα.

  11. #16511
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Το τέλειωσα τελικά. Ενώ είναι πολύ ατμοσφαιρικό, με ωραία μουσική, και ωραίους χαρακτήρες, καταντάει πολύ εύκολο και επαναλαμβανόμενο δυστυχώς. Είναι παιχνίδι σφηνάκι θα λεγα.

  12. #16512
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Είχα τσιμπήσει σε προσφορά στο Steam το Horizon Zero Dawn (+DLC) και το είχα αρχίσει στο χλιαρό επειδή στο μεταξύ μεσολάβησε και το Cyberpunk.

    Το έχω πιάσει για τα καλά από το προηγούμενο ΣΚ και πραγματικά έχω κολλήσει - από τις σπάνιες φορές που δεν ακολουθώ το main quest αλλά απλά τριγυρνώ από μια περιοχή στην άλλη και μαζεύω ΧΡ με ένα σωρό άλλους τρόπους. ΟΚ, το voiceacting και τα γραφικά είναι ελαφρώς παιδικά για τα γούστα μου και το main quest δεν με τρελλαίνει, αλλά μπορεί και να είναι το πρώτο παιχνίδι μετά το Fallout NV που ενδεχομένως να το σπρώξω για 100% completion.

    Άλλωστε δεν βλέπω κάτι τρομερό στον ορίζοντα να έρχεται ακόμα αν και έχω παρατήσει ένα Anaconda (explore build) στο Elite κάπου στα μισά του δρόμου προς Beagle Point και προφανώς πλέον δεν έχω χρόνο να παίζω περισσότερα από ένα παιχνίδια.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  13. #16513
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.569
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Θα ασχοληθώ σοβαρά με το Horizon όταν τελειώσω το Skyward Sword και το Baldur's Gate 2 στο Switch.
    Για την ώρα παίζω αυτά τα 2 και λίγο Uncharted on the side.

  14. #16514
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ασχοληθώ σοβαρά με το Horizon όταν τελειώσω το Skyward Sword και το Baldur's Gate 2 στο Switch.
    Για την ώρα παίζω αυτά τα 2 και λίγο Uncharted on the side.
    Θέλει υπομονή, έχει αρκετά απότομο learning curve και mechanics που μαθαίνονται στην πορεία - ένας από τους λόγους που το είχα ψιλοαφήσει. Αν αρχίσεις όμως και το συνηθίζεις τότε πραγματικά έχει πάρα πολύ να προσφέρει
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #16515
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.569
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλει υπομονή, έχει αρκετά απότομο learning curve και mechanics που μαθαίνονται στην πορεία - ένας από τους λόγους που το είχα ψιλοαφήσει. Αν αρχίσεις όμως και το συνηθίζεις τότε πραγματικά έχει πάρα πολύ να προσφέρει
    Το άρχισα πριν λίγο καιρό και έπαιξα λίγες ώρες.
    Είναι 100% το είδος μου, πιστεύω θα περάσω καλά το χειμώνα.
    Αυτό που θυμάμαι είναι ότι ξεπάστρεψα μια αγέλη ρομπότ για πλάκα και για να συνηθίσω το χειρισμό, αλλά μάλλον θα το αρχίσω πάλι από το μηδέν.

Σελ. 1101 από 1147 ΠρώτηΠρώτη ... 10811091109610991100110111021103110611111121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 600
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-23, 13:11
  2. Ποιο είναι το αγαπημενο σας παιχνιδι στο ιντερνετ?
    Από psahna στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-23, 22:53
  3. Ποιο παιχνιδι εχει το καλυτερο soundtrack;
    Από stelpas στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 139
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-11, 18:42
  4. Κακοκαιρία : Τον κακό τους τον καιρό
    Από kerkiss στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-08, 02:51
  5. Πρόβλημα τον τελευταίο καιρό...
    Από shakm στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-06, 02:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας