Σελ. 1074 από 1147 ΠρώτηΠρώτη ... 10541064106910721073107410751076107910841094 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16.096-16.110 από 17202
  1. #16096
    Εγγραφή
    25-06-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300Mbps/30Mbps
    ISP
    Vodafone
    Xenoblade Chronicles Definitive Edition

  2. #16097
    Εγγραφή
    28-02-2019
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ρε παιδιά, φυσικά και το ήξερε η rockstar ότι θα δώσει δωρεάν το παιχνίδi η Epic. Αλίμονο. Και πιστεύω ότι θα καλοπληρωθεί κι όλας. Οχι βέβαια στην τιμή λιανικής του παιχνιδιού, αλλά πιστεύω τουλάχιστον 1 δολαριάκι ανά download θα το τσιμπήσει η rockstar. Πρόμο του μαγαζιού της κάνει η Epic με τα δωρεάν παιχνίδια, σε βάζει να εγκαταστήσεις τον client της, άρα να το δείς, να δεις τα παιχνίδια που έχει, τις τιμές τους, και ίσως να μπεις στον πειρασμό να αγοράσεις κάτι από αυτούς.

    Για το φίλο παραπάνω που ρώτησε για το online στο gta, έχει διαφορετικές αποστολές από το single player, στις οποίες σε βάζει μαζί με άλλους παίκτες να τις ολοκληρώσεις, είτε σε συνεργασία, είτε σε αντιπαλότητα.

  3. #16098
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων

    Το οξύμωρο είναι πως σ' ένα σπασμένο, θα κλικάρεις το exe και θα ξεκινήσεις να παίζεις.
    Μην γράφεις αυτή την λέξη.
    https://youtu.be/am5djIm2EYM?t=121

    Και ναι ακόμη παίζω World Of Tanks , αν και όχι τακτικά.

  4. #16099
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Ψιλο-offtopic, αλλα

    https://acaiworkshop.com/index.html

    We are announcing the first AI workshop hosted in Animal Crossing New Horizons. This is an experiment to see what it feels like to experience a workshop located in Animal Crossing. We would like to build a space for AI researchers to have meaningful interactions, and share their work.

  5. #16100
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Ontopic

    Έχω όλα τα DLCs Fallout 4 και είπα να τα πιάσω αλλά τελικά αποφάσισα πριν το κάνω να τρέξω ένα 2ο playthrough main story στο χαλαρό. Έβαλα και ένα mod που δίνει 0 βάρος σε όλα τα junk για να μην τρέχω πάνω κάτω σε settlements και να αφήνω σκουπίδια (ίσως το χαρακτηριστικό στο vanilla που κόντεψε να με σπρώξει σε ragequit) και μια χαρά.

    Αρχίζω να καταλαβαίνω τι δεν μου άρεσε στο παιχνίδι, κάτι που έχω ξαναγράψει διαισθητικά αλλά το βλέπω πλέον. Μηδέν lore, μηδέν στο πηλίκο Το παιχνίδι είναι μια σούπα άσχετων πραγμάτων, η κεντρική ιστορία φαίνεται λες και βγήκε την τελευταία στιγμή για να δέσει όλο το σκηνικό των ομολογουμένως εξαιρετικών χαρακτηριστικών open world exploration. Αλλά ως lore ΓΤΠΚ, τίποτα, απαράδεκτο σε αυτό.

    Στη φάση που το παίζω όμως, για να εξερευνώ μου κάνει μια χαρά. Κρίμα μεν επειδή χάθηκε μια ευκαιρία μιας και το σύνολο είναι 1000 χειρότερο από τα μέρη που το απαρτίζουν, αλλά, δε, νομίζω ότι εκ των υστέρων φαίνεται εμφανής η κατεύθυνση που ήθελαν να κινηθούν με το Fallout 76 που προφανώς ούτε που το πλησιάζω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #16101
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ontopic

    Έχω όλα τα DLCs Fallout 4 και είπα να τα πιάσω αλλά τελικά αποφάσισα πριν το κάνω να τρέξω ένα 2ο playthrough main story στο χαλαρό. Έβαλα και ένα mod που δίνει 0 βάρος σε όλα τα junk για να μην τρέχω πάνω κάτω σε settlements και να αφήνω σκουπίδια (ίσως το χαρακτηριστικό στο vanilla που κόντεψε να με σπρώξει σε ragequit) και μια χαρά.

    Αρχίζω να καταλαβαίνω τι δεν μου άρεσε στο παιχνίδι, κάτι που έχω ξαναγράψει διαισθητικά αλλά το βλέπω πλέον. Μηδέν lore, μηδέν στο πηλίκο Το παιχνίδι είναι μια σούπα άσχετων πραγμάτων, η κεντρική ιστορία φαίνεται λες και βγήκε την τελευταία στιγμή για να δέσει όλο το σκηνικό των ομολογουμένως εξαιρετικών χαρακτηριστικών open world exploration. Αλλά ως lore ΓΤΠΚ, τίποτα, απαράδεκτο σε αυτό.

    Στη φάση που το παίζω όμως, για να εξερευνώ μου κάνει μια χαρά. Κρίμα μεν επειδή χάθηκε μια ευκαιρία μιας και το σύνολο είναι 1000 χειρότερο από τα μέρη που το απαρτίζουν, αλλά, δε, νομίζω ότι εκ των υστέρων φαίνεται εμφανής η κατεύθυνση που ήθελαν να κινηθούν με το Fallout 76 που προφανώς ούτε που το πλησιάζω
    άρα εγώ που έκανα την "λαλακία" να τα αγοράσω όλα τα Fallout
    με αυτά που διάβασα να περιγράφεις από την εμπειρία σου με κάνεις απλά να μην κάνω τον κόπο να τα κάνω εγκατάσταση

  7. #16102
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    άρα εγώ που έκανα την "λαλακία" να τα αγοράσω όλα τα Fallout
    με αυτά που διάβασα να περιγράφεις από την εμπειρία σου με κάνεις απλά να μην κάνω τον κόπο να τα κάνω εγκατάσταση
    Δεν ξέρω τι εννοείς με όλα τα Fallout. Αν εννοείς όλα, τότε το 1 και το 2 (αν έχεις διάθεση να παίζεις retro παιχνίδια) σαν ιστορία είναι πολύ καλά έως εξαιρετικά, το 3 δεν είναι και άσχημο, ενώ προσωπικά το Fallout New Vegas το βρήκα απίστευτα καλό.

    Ως lore, main story πάντοτε, ως gameplay μόνο και αν δεν σε χαλάει το third person το Fallout 4 είναι το καλύτερο.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #16103
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι εννοείς με όλα τα Fallout. Αν εννοείς όλα, τότε το 1 και το 2 (αν έχεις διάθεση να παίζεις retro παιχνίδια) σαν ιστορία είναι πολύ καλά έως εξαιρετικά, το 3 δεν είναι και άσχημο, ενώ προσωπικά το Fallout New Vegas το βρήκα απίστευτα καλό.

    Ως lore, main story πάντοτε, ως gameplay μόνο και αν δεν σε χαλάει το third person το Fallout 4 είναι το καλύτερο.
    έχω αγοράσει ότι έχει σχέση με το Fallout

    αναφέρομαι συγκεκριμένα

    Fallout 3
    Fallout: New Vegas
    Fallout 4
    Fallout 76

    δεν θυμάμαι αν το πακέτο που είχα αγοράσει έχει και το 1-2

    θα τα τσεκάρω ότι είπες

    δεν έχω θέμα σε τι πρόσωπο παίζει (πρώτο ή τρίτο) αρκεί να τραβάει το παιχνίδι με ενδιαφέρει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 27-05-20 στις 15:17.

  9. #16104
    Εγγραφή
    16-03-2004
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το Fallout 4 είναι πανέμορφο και έχει ωραίο κόσμο αισθητικά, αλλά η ιστορία δεν αξίζει ιδιαίτερα. Ακόμα χειρότεροι είναι οι διάλογοι που ουσιαστικά ό,τι κι αν επιλέξεις καταλήγεις στο ίδιο αποτέλεσμα. Κάτι που δεν συνέβαινε σε καμία περίπτωση παλιότερα και ήταν από τα ωραιότερα πράγματα στο παιχνίδι.
    Αν μάλιστα δεν σου αρέσει και το "χτίσιμο" με τα settlements δεν αξίζει τόσο. Σου μένουν μόνο οι μικρές ιστορίες που ανακαλύπτεις.
    Αντίθετα το Fallout New Vegas είναι παιχνιδάρα. Το μόνο πρόβλημά του είναι τα bugs που είχε όταν βγήκε. Νομίζω ότι διορθώθηκαν πάντως. Αρκετά καλό και το 3.
    Αν κάποιος δεν τα έχει παίξει, τότε καλύτερα να παίξει πρώτα το 3 και μετά το New Vegas.

    Πάντως τα DLC του 4 ήταν αρκετά καλά.
    No one flirts like a Malkavian

  10. #16105
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Durdyn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Fallout 4 είναι πανέμορφο και έχει ωραίο κόσμο αισθητικά, αλλά η ιστορία δεν αξίζει ιδιαίτερα. Ακόμα χειρότεροι είναι οι διάλογοι που ουσιαστικά ό,τι κι αν επιλέξεις καταλήγεις στο ίδιο αποτέλεσμα. Κάτι που δεν συνέβαινε σε καμία περίπτωση παλιότερα και ήταν από τα ωραιότερα πράγματα στο παιχνίδι.
    Αν μάλιστα δεν σου αρέσει και το "χτίσιμο" με τα settlements δεν αξίζει τόσο. Σου μένουν μόνο οι μικρές ιστορίες που ανακαλύπτεις.
    Αντίθετα το Fallout New Vegas είναι παιχνιδάρα. Το μόνο πρόβλημά του είναι τα bugs που είχε όταν βγήκε. Νομίζω ότι διορθώθηκαν πάντως. Αρκετά καλό και το 3.
    Αν κάποιος δεν τα έχει παίξει, τότε καλύτερα να παίξει πρώτα το 3 και μετά το New Vegas.

    Πάντως τα DLC του 4 ήταν αρκετά καλά.
    Τι να σε πω, περί ορέξεως κλπ.

    Προσωπικά, 2ο playthrough στο 4 μέχρι στιγμής είμαι περίπου 20 ώρες και συνεχίζω... 2ο playthrough στο NV το δοκίμασα, και μάλιστα με hi-res mods κλπ, και πάλι δεν με κράτησε μολονότι δεν αμφισβητώ ότι σαν ιστορία κλπ το NV είναι το καλύτερο αδιαμφισβήτητα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  11. #16106
    Εγγραφή
    16-03-2004
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να σε πω, περί ορέξεως κλπ.

    Προσωπικά, 2ο playthrough στο 4 μέχρι στιγμής είμαι περίπου 20 ώρες και συνεχίζω... 2ο playthrough στο NV το δοκίμασα, και μάλιστα με hi-res mods κλπ, και πάλι δεν με κράτησε μολονότι δεν αμφισβητώ ότι σαν ιστορία κλπ το NV είναι το καλύτερο αδιαμφισβήτητα
    Κάτσε με μπέρδεψες.
    Τελικά σου αρέσει το F4 ή το NV;
    Από το πρώτο ποστ κατάλαβα ότι δεν σου άρεσε τόσο το 4 και προτιμούσες κι εσύ τα προηγούμενα.

    Γενικά το New Vegas ήταν πιθανότατα το καλύτερο της σειράς (όχι επειδή το λέω εγώ, αλλά γενικά στις περισσότερες λίστες αυτό βγαίνει πρώτο) μαζί με το Fallout 2.
    Έχει υπέροχη ιστορία και "κόσμο", έχει εξαιρετικά factions που είναι τρομερό mechanic (σε αντίθεση με το πόσο βαρετά είναι και με τα κωμικά "άπειρα" mini quests του 4) και επηρεάζουν το παιχνίδι πάρα πολύ, εξαιρετικούς χαρακτήρες και διαλόγους.
    Το Fallout 4 τεχνικά ήταν καλό παιχνίδι, αλλά νερόβραστο και ανέμπνευστο. Τα DLCs είχαν αρκετό περιεχόμενο και σχετική πλάκα, αλλά για μένα δεν έφτασε ποτέ το NV (ούτε και το 3). Αυτό που με χάλασε περισσότερο και από τη βαρετή ιστορία στο 4, είναι ότι δεν είχες κανένα, μα κανένα ενδιαφέρον για το τι θα κάνεις. Είτε το έπαιζες μάγκας σε έναν διάλογο, είτε λαμόγιο, είτε καλός, το αποτέλεσμα ήταν σχεδόν πάντα το ίδιο.
    No one flirts like a Malkavian

  12. #16107
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.054
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Συνεχίσαμε ξανά με τον φίλο μου το Trine 4. Εϊχε κάνει λίγο κοιλιά αλλά οι τελευταίες πίστες (είμαστε προς το τέλος πιστεύω) είναι ξανά μια οπτική πανδαισία. Το παιχνίδι είναι για screenshot modes για να τα κάνουμε κάδρα και πάζλ για αυτούς που αρέσουν τα χρώματα και η ζωγραφιές. Και γενικά έχει πολύ πιο ωραία πάζλ από το πρώτο που είχα παίξει.

    Το έχω παίξει μόνο co-op με ένα φίλο.

    - - - Updated - - -

    Επίσης έβαλά ξανα να δοκιμάσω με ένα φίλο σε coop το no man's sky. Σίγουρα υπάρχει το γούστο και ο καθένας ξοδεύει τον χρόνο του όπως θέλει αλλά εγώ έχω την αίσθηση ότι πιο ηλίθια ιδέα σε gaming δεν έχει ξαναβγει και δεν νομίζω ότι είναι το μόνο παιχνίδι. Σενέριο επί της ουσίας μηδέν. Co-Op μηδέν και με πολύ κακή υλοποιήση across the board. Απλά έχει ένα καρότο και εσύ σαν το γαιδούρι κάνεις τα ίδια και τα ίδια όλη την ώρα φτιάχνοντας πιο πολύ πλοκα πράγματα εκμεταλευόμενος τα πιο απλά που έφτιαξες στο προηγούμενο βήμα. Ναι οκ εντυπωσιακό το procedural generation και μόνο όταν προσγειωθείς μια φορά στο πλανήτη υπάρχει ένα "Ωωωωω" αρχικά αλλά μετά από 10 πλανήτες, οι διαφορές είναι ελάχιστες συνεπώς να το βράσω. Τα διαστημόπλοια και γενικά ο μη procedural κόσμος είναι πολύ empty και άσχημα. Πέρα από τα ψέματα που είπε αρχικά, νομίζω ήταν δύο άτομα που θεώρησαν ότι θα κάνουν automation και θα φτιάξουν σοβαρό παιχνίδι. FAIL. Γενικά τα παιχνίδια έχουν μια επανηληψιμότητα αλλά υπάρχει και κάτι που προσδοκάς από το παιχνίδι καθώς εξελίσεται. Σενάριο, νέα φαντιστική πίστα, νέους εχθρούς, δυσκολία κτλ κτλ. Στην περίπτωση αυτού του παιχνιδιού δεν υπάρχει τίποτα παρά ένα καρότο και υποζύγιο ο παίχτης, γιατί ακριβώς γίνεσαι θύμα του procedural μεν άδειου δε παιχνιδιού.

    Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποια παιχνίδια γίνονται αποδεκτα και πως κάποιοι θεωρούν αυτό το είδος διασκεδαστικό. Πιο αντιμετώπιση ως γαιδούρι δεν γίνεται και κάθεται ο κόσμος. Δεν ξέρω, αλλά δεν μπορώ να το κατανοήσω.

  13. #16108
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Durdyn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτσε με μπέρδεψες.
    Τελικά σου αρέσει το F4 ή το NV;
    Από το πρώτο ποστ κατάλαβα ότι δεν σου άρεσε τόσο το 4 και προτιμούσες κι εσύ τα προηγούμενα.

    Γενικά το New Vegas ήταν πιθανότατα το καλύτερο της σειράς (όχι επειδή το λέω εγώ, αλλά γενικά στις περισσότερες λίστες αυτό βγαίνει πρώτο) μαζί με το Fallout 2.
    Έχει υπέροχη ιστορία και "κόσμο", έχει εξαιρετικά factions που είναι τρομερό mechanic (σε αντίθεση με το πόσο βαρετά είναι και με τα κωμικά "άπειρα" mini quests του 4) και επηρεάζουν το παιχνίδι πάρα πολύ, εξαιρετικούς χαρακτήρες και διαλόγους.
    Το Fallout 4 τεχνικά ήταν καλό παιχνίδι, αλλά νερόβραστο και ανέμπνευστο. Τα DLCs είχαν αρκετό περιεχόμενο και σχετική πλάκα, αλλά για μένα δεν έφτασε ποτέ το NV (ούτε και το 3). Αυτό που με χάλασε περισσότερο και από τη βαρετή ιστορία στο 4, είναι ότι δεν είχες κανένα, μα κανένα ενδιαφέρον για το τι θα κάνεις. Είτε το έπαιζες μάγκας σε έναν διάλογο, είτε λαμόγιο, είτε καλός, το αποτέλεσμα ήταν σχεδόν πάντα το ίδιο.
    Σόρρυ σε μπέρδεψα μάλλον. Ναι, όντως και για εμένα το FNV είναι ασυζητητί ανώτερο του 4. Το μόνο που δίνω στο 4 ως 'υπέρ' είναι ότι έχει φτιάξει ένα πολύ καλύτερο περιβάλλον και σε 2ο playthrough αν και κατώτερο σε ιστορία κλπ το προτιμώ για την εξερεύνηση και μόνο. Θα πιάσω και τα DLCs του 4 εν καιρώ, έχουμε χρόνο μέχρι Σεπτέμβρη που έρχονται Crusader Kings 3 και Cyberpunk 2077 μέσα σε εβδομάδες!

    (Αν και έχουμε και Last of Us 2 σε 2 εβδομάδες περίπου και μάλλον θα παρατήσω το Fallout 4 τότε )

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Επίσης έβαλά ξανα να δοκιμάσω με ένα φίλο σε coop το no man's sky. Σίγουρα υπάρχει το γούστο και ο καθένας ξοδεύει τον χρόνο του όπως θέλει αλλά εγώ έχω την αίσθηση ότι πιο ηλίθια ιδέα σε gaming δεν έχει ξαναβγει και δεν νομίζω ότι είναι το μόνο παιχνίδι. Σενέριο επί της ουσίας μηδέν. Co-Op μηδέν και με πολύ κακή υλοποιήση across the board. Απλά έχει ένα καρότο και εσύ σαν το γαιδούρι κάνεις τα ίδια και τα ίδια όλη την ώρα φτιάχνοντας πιο πολύ πλοκα πράγματα εκμεταλευόμενος τα πιο απλά που έφτιαξες στο προηγούμενο βήμα. Ναι οκ εντυπωσιακό το procedural generation και μόνο όταν προσγειωθείς μια φορά στο πλανήτη υπάρχει ένα "Ωωωωω" αρχικά αλλά μετά από 10 πλανήτες, οι διαφορές είναι ελάχιστες συνεπώς να το βράσω. Τα διαστημόπλοια και γενικά ο μη procedural κόσμος είναι πολύ empty και άσχημα. Πέρα από τα ψέματα που είπε αρχικά, νομίζω ήταν δύο άτομα που θεώρησαν ότι θα κάνουν automation και θα φτιάξουν σοβαρό παιχνίδι. FAIL. Γενικά τα παιχνίδια έχουν μια επανηληψιμότητα αλλά υπάρχει και κάτι που προσδοκάς από το παιχνίδι καθώς εξελίσεται. Σενάριο, νέα φαντιστική πίστα, νέους εχθρούς, δυσκολία κτλ κτλ. Στην περίπτωση αυτού του παιχνιδιού δεν υπάρχει τίποτα παρά ένα καρότο και υποζύγιο ο παίχτης, γιατί ακριβώς γίνεσαι θύμα του procedural μεν άδειου δε παιχνιδιού.

    Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποια παιχνίδια γίνονται αποδεκτα και πως κάποιοι θεωρούν αυτό το είδος διασκεδαστικό. Πιο αντιμετώπιση ως γαιδούρι δεν γίνεται και κάθεται ο κόσμος. Δεν ξέρω, αλλά δεν μπορώ να το κατανοήσω.
    Είναι μια πονεμένη ιστορία το παιχνίδι αυτό, σίγουρα δεν το λες Fail ή απάτη - στην τελική έδωσαν ένα τρελό expansion δωρεάν αν και ναι το vanilla ήταν απαράδεκτο. Είναι μάλλον space exploration αλλά για εκείνους που απλά θέλουν να κάθονται και να κινούνται μηχανικά.

    Αν θέλεις πραγματικό space exploration, τρελό κάψιμο, απίστευτο βάθος κλπ, Elite Dangerous FTW στη νιοστή! Και μόνο, δεν θα βρεις τίποτε άλλο.

    Κυριολεκτικά έχεις τον γαλαξία δικό σου αλλά προφανώς καμία σχέση με NMS, εδώ έχει αρκετά υψηλή καμπύλη μάθησης και θέλει να ρίξεις χρόνο
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #16109
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης έβαλά ξανα να δοκιμάσω με ένα φίλο σε coop το no man's sky. Σίγουρα υπάρχει το γούστο και ο καθένας ξοδεύει τον χρόνο του όπως θέλει αλλά εγώ έχω την αίσθηση ότι πιο ηλίθια ιδέα σε gaming δεν έχει ξαναβγει και δεν νομίζω ότι είναι το μόνο παιχνίδι. Σενέριο επί της ουσίας μηδέν. Co-Op μηδέν και με πολύ κακή υλοποιήση across the board. Απλά έχει ένα καρότο και εσύ σαν το γαιδούρι κάνεις τα ίδια και τα ίδια όλη την ώρα φτιάχνοντας πιο πολύ πλοκα πράγματα εκμεταλευόμενος τα πιο απλά που έφτιαξες στο προηγούμενο βήμα. Ναι οκ εντυπωσιακό το procedural generation και μόνο όταν προσγειωθείς μια φορά στο πλανήτη υπάρχει ένα "Ωωωωω" αρχικά αλλά μετά από 10 πλανήτες, οι διαφορές είναι ελάχιστες συνεπώς να το βράσω. Τα διαστημόπλοια και γενικά ο μη procedural κόσμος είναι πολύ empty και άσχημα. Πέρα από τα ψέματα που είπε αρχικά, νομίζω ήταν δύο άτομα που θεώρησαν ότι θα κάνουν automation και θα φτιάξουν σοβαρό παιχνίδι. FAIL. Γενικά τα παιχνίδια έχουν μια επανηληψιμότητα αλλά υπάρχει και κάτι που προσδοκάς από το παιχνίδι καθώς εξελίσεται. Σενάριο, νέα φαντιστική πίστα, νέους εχθρούς, δυσκολία κτλ κτλ. Στην περίπτωση αυτού του παιχνιδιού δεν υπάρχει τίποτα παρά ένα καρότο και υποζύγιο ο παίχτης, γιατί ακριβώς γίνεσαι θύμα του procedural μεν άδειου δε παιχνιδιού.

    Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποια παιχνίδια γίνονται αποδεκτα και πως κάποιοι θεωρούν αυτό το είδος διασκεδαστικό. Πιο αντιμετώπιση ως γαιδούρι δεν γίνεται και κάθεται ο κόσμος. Δεν ξέρω, αλλά δεν μπορώ να το κατανοήσω.
    Μόλις ανακάλυψες το grinding;

    Έτσι ήταν και τα MMORPG κάποτε, πλέον έχουν χώσει ανούσιο grind και σε single player games.

  15. #16110
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θέλεις πραγματικό space exploration, τρελό κάψιμο, απίστευτο βάθος κλπ, Elite Dangerous FTW στη νιοστή! Και μόνο, δεν θα βρεις τίποτε άλλο.

    Κυριολεκτικά έχεις τον γαλαξία δικό σου αλλά προφανώς καμία σχέση με NMS, εδώ έχει αρκετά υψηλή καμπύλη μάθησης και θέλει να ρίξεις χρόνο
    Ε όσο πραγματικό γίνεται να ναι ένα παιχνίδι (dogfighting στο διάστημα δεν έχει πολυ νόημα). Αλλα έχει το feeling να κάνεις dogfighting με ντάκα ντάκα λες και είσαι στο The Expanse. Και το exploration του είναι ωραίο αλλα μοναχικό.

    Το βιντεάκι παρακάτω περιγράφει τέλεια το παιχνίδι:

    https://www.youtube.com/watch?v=Fa0b...ature=youtu.be

    Σε VR είναι άλλη αίσθηση, νιώθεις το scale και το δέος. Απλά πρέπει να μάθεις απέξω περι τα 2 χιλιάδες διαφορετικά control (όταν είσαι στο διαστημόπλοιο, όταν πας με το αυτοκινητάκι είναι άλλα).

    Αν θεωρείς πάντως empty το No Man's Sky (το λάτρεψα προσωπικά), μια απο τα ίδια είναι και το Elite Dangerous. Χωρίς σενάριο (έχει ένα meta αλλα πάει αργά), χωρίς σκοπό και χωρίς "ζωντανούς πλανήτες". δεν θεωρώ οτι θα αρέσει αν δεν άρεσε το No Man's Sky που είναι και πολύ πιο προσιτό.

    (Εμένα πάντως το E: D ήταν για αρκετό καιρό το αγαπημένο μου)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Eruyome(MMXGN) : 28-05-20 στις 16:10.

Σελ. 1074 από 1147 ΠρώτηΠρώτη ... 10541064106910721073107410751076107910841094 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 600
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-23, 13:11
  2. Ποιο είναι το αγαπημενο σας παιχνιδι στο ιντερνετ?
    Από psahna στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-23, 22:53
  3. Ποιο παιχνιδι εχει το καλυτερο soundtrack;
    Από stelpas στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 139
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-11, 18:42
  4. Κακοκαιρία : Τον κακό τους τον καιρό
    Από kerkiss στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-08, 02:51
  5. Πρόβλημα τον τελευταίο καιρό...
    Από shakm στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-06, 02:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας