Σελ. 1097 από 1147 ΠρώτηΠρώτη ... 10771087109210951096109710981099110211071117 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16.441-16.455 από 17202
  1. #16441
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσες ώρες έχεις ρίξει συνολικά στο παιχνίδι;

    (εγώ δεν θυμάμαι, πρέπει να πάω σπίτι για να δω, αλλά πρέπει να είναι μεταξύ 100 και 150)
    Για το καλό της ψυχικής μου υγείας δεν τις μετρώ αλλά στα 8 χρόνια και βάλε σαφώς υπερπολλαπλάσιες των 100 ή 150

    Αλλά δεν σημαίνει αυτό ότι τις έχω ρίξει για να φτάσω Elite, μάλιστα μπορώ να σου πω ότι το Explorer Elite το έφτασα σχετικά εύκολα με βόλτες προς Colonia ή Beagle Point απλά για τον χαβαλέ χωρίς αποστολή και μαζεύοντας Data.

    Γενικά, μπορώ να σου πω ότι έχω ρίξει πολύ περισσότερες ώρες σε mining για χαλάρωμα και πλάκα (και για να έχω φτάσει περίπου στα 15 δισ creds - βασικά υπάρχουν άλλοι με 50 ή 60 δισ) παρά για να φτάσω Elite.

    Εκεί που έριξα χρόνο δεν ήταν τόσο για Elite όσο για να ανεβώ στα Imperial / Fed ranks που χρειάζεται αν θέλεις να ξεκλειδώσεις το Imperial Cutter ή την Fed Corvette αντίστοιχα

    - - - Updated - - -

    Να προσθέσω ότι αν δεν ήμουν στο Mobius Teamspeak κανάλι στο ED και δεν είχα την παρέα και τα 'φιλαράκια' εκεί για χρόνια τώρα, μάλλον δεν θα είχα ασχοληθεί τόσο αλλά το παρεάκι και το κανάλι είναι εξαιρετικό και γενικά ευχάριστο συν απίστευτα πληροφοριακό. Βέβαια, οι καιροί αλλάζουν και πλέον και εκεί είμαστε κάπου στα 10 άτομα (από 100+ παλιότερα) μιας και πολλοί την έχουν κάνει προς Discord μεριά
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #16442
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.368
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλή ΠΡΟΣΟΧΗ !!!

    Όταν πας στην Κόρινθο, να στήσεις την ενέδρα στον boss της περιοχής, ΟΧΙ στο θέατρο, αλλά στην ΣΠΗΛΙΑ.

    Επίσης ελπίζω να το παίζεις ως Κασσάνδρα, γιατί τότε είναι που αξίζει.

    - - - Updated - - -

    Για να κάνω και 2 ερωτήσεις για Elite Dangerous:

    1. Έχει καταφέρει κάποιος να γίνει Elite έστω σε 1 από τις 3 κατηγορίες;

    2. Έχει ασχοληθεί κάποιος με engineering των FSD; (frame shift drives)
    Όχι ως Αλέξιος το παίζω.
    Γιατί τι διαφορά έχει;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  3. #16443
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι ως Αλέξιος το παίζω.
    Γιατί τι διαφορά έχει;
    Τώρα που είσαι στην αρχή, ξαναξεκίνα το ως Κασσάνδρα.

    Τί διαφορά έχει;

    1. Πολύ καλύτερο performance από την τύπισσα που έπαιξε την Κασσάνδρα.

    2. Σύμφωνα με την Ubisoft, στο official timeline των Assassin's Creed, ο χαρακτήρας του Odyssey θεωρείται ότι ήταν female.

    - - - Updated - - -

    Για να ρωτήσω και κάτι ακόμα για το Elite Dangerous:

    Αν υποθέσουμε ότι πάω στην Colonia (έτσι για να έχω κάποιο στόχο), χρησιμοποιώντας τον παρακάτω δρόμο:

    https://elite-dangerous.fandom.com/w...ection_Highway

    Θα βγάλω αρκετά λεφτά για να γίνω Elite στο exploring;

    Να σημειώσω εδώ ότι έχω ήδη φτάσει το τελευταίο explorer rank πριν το Elite.

    Υπολογίζω να κάνω αρχικό scan σε κάθε σύστημα, scan όλα τα bodies σε κάθε σύστημα, και mapping μόνο στα earth-like και water-worlds (και σε όσα είναι terraformable).
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  4. #16444
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων

    Για να ρωτήσω και κάτι ακόμα για το Elite Dangerous:

    Αν υποθέσουμε ότι πάω στην Colonia (έτσι για να έχω κάποιο στόχο), χρησιμοποιώντας τον παρακάτω δρόμο:

    https://elite-dangerous.fandom.com/w...ection_Highway

    Θα βγάλω αρκετά λεφτά για να γίνω Elite στο exploring;

    Να σημειώσω εδώ ότι έχω ήδη φτάσει το τελευταίο explorer rank πριν το Elite.

    Υπολογίζω να κάνω αρχικό scan σε κάθε σύστημα, scan όλα τα bodies σε κάθε σύστημα, και mapping μόνο στα earth-like και water-worlds (και σε όσα είναι terraformable).
    Εν συντομία, μάλλον ναι, αλλά δες και το Road To Riches που βγάζει πολύ καλύτερες διαδρομές. Στην τελική, βάλε ένα ταξίδι από το bubble μέχρι το Beagle Point και δεν χρειάζεται να το ολοκληρώσεις

    - - - Updated - - -

    Να μην ξεχάσω, δεν ξέρω τα οικονομικά σου αλλά ιδανικό σκάφος και ας μην του φαίνεται είναι το Anaconda αρκεί να το κάνεις Jump-A-conda

    Ειδάλλως Diamondback Explorer και του αλλάζεις τα φώτα στο engineering
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  5. #16445
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν συντομία, μάλλον ναι, αλλά δες και το Road To Riches που βγάζει πολύ καλύτερες διαδρομές. Στην τελική, βάλε ένα ταξίδι από το bubble μέχρι το Beagle Point και δεν χρειάζεται να το ολοκληρώσεις

    - - - Updated - - -

    Να μην ξεχάσω, δεν ξέρω τα οικονομικά σου αλλά ιδανικό σκάφος και ας μην του φαίνεται είναι το Anaconda αρκεί να το κάνεις Jump-A-conda

    Ειδάλλως Diamondback Explorer και του αλλάζεις τα φώτα στο engineering
    Το ξέρω το Road to Riches, και το έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές.

    Για σοβαρό Anaconda build (λέγοντας σοβαρό για οποιοδήποτε σκάφος εννοώ με όλα τα υποσυστήματα κλάσης Α), δεν έχω τα λεφτά ακόμα. Ούτως ή άλλως ξέρω ότι για σοβαρό build κάποιου σκάφους θες X8 (περίπου) το αρχικό του κόστος (και Χ10 περίπου αν θες να έχεις και κάποια έξτρα modules για να μπορείς να του εναλλάσεις ρόλους).

    Αλλά δεν έχω πρόβλημα σκαφών, καθώς έχω 3 σκάφη (με σοβαρά builds), Python, ASP Explorer και Hawler (αυτό για προσωπικό ταξί βασικά, για να μετακινούμαι μεταξύ των σημείων που παρκάρω τα άλλα 2), συν άλλα 200μύρια περίπου στην άκρη.

    (Για σοβαρό Anaconda build πρέπει να φτάσω γύρω στο 1,2δις)
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  6. #16446
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξέρω το Road to Riches, και το έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές.

    Για σοβαρό Anaconda build (λέγοντας σοβαρό για οποιοδήποτε σκάφος εννοώ με όλα τα υποσυστήματα κλάσης Α), δεν έχω τα λεφτά ακόμα. Ούτως ή άλλως ξέρω ότι για σοβαρό build κάποιου σκάφους θες X8 (περίπου) το αρχικό του κόστος (και Χ10 περίπου αν θες να έχεις και κάποια έξτρα modules για να μπορείς να του εναλλάσεις ρόλους).

    Αλλά δεν έχω πρόβλημα σκαφών, καθώς έχω 3 σκάφη (με σοβαρά builds), Python, ASP Explorer και Hawler (αυτό για προσωπικό ταξί βασικά, για να μετακινούμαι μεταξύ των σημείων που παρκάρω τα άλλα 2), συν άλλα 200μύρια περίπου στην άκρη.

    (Για σοβαρό Anaconda build πρέπει να φτάσω γύρω στο 1,2δις)
    Υποσυστήματα Α δεν είναι πάντοτε ό,τι καλύτερο, θέλει προσοχή μιας και έχω "καεί" ως αρχάριος πηγαίνοντας στο "όλα στο Α" ιδιαίτερα σε ζητήματα υπερθέρμανσης. Το κόστος δεν είναι πάντοτε έτσι, το Jump-A-Conda build που σου δίνω (από τυχαίο στη Γούγλη) κοστίζει περίπου 300 εκ αλλά σίγουρα δεν είναι σκάφος που μπορείς να τα ρίξεις όλα τα οικονομικά σου αποθέματα - ιδιαίτερα αν κατά λάθος το 'σκάσεις' πάνω σε ένα neuron star που συμβαίνει και στα καλύτερα σπίτια .

    Για exploration πάντως στο οικονομικό, DBX και μόνο και γερό engineering με ελαφριά υποσυστήματα (D όπου απαιτείται, χαμηλής απόδοσης powerplant αλλά ελαφρύ σε βάρος και κάνεις disable κάποια υποσυστήματα όπως hangar)

    Άστακαλά σου, έλεγα να συνεχίσω το campaign στο TW Warhammer 2 και τώρα με διαόλισες και see you in space

    Αν θέλεις, στείλε ΡΜ για λεπτομέρειες να σε βάλω στο Teamspeak έχει καλή παρέα και απίστευτη και αστείρευτη συμβουλή και γνώση
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #16447
    Εγγραφή
    03-03-2021
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Eve online, ωραιο αλλα ακριβω το ατιμο. Καλησπερα κιολας

  8. #16448
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Υπάρχουν (καταρχήν) κάποιοι ενδιαφερόμενοι, ώστε να φτιάξουμε ένα Wing (με 4) στο Elite Dangerous;

    Κυρίως για να κάνουμε pirate massacre missions.

    Δεν το έχω κάνει ποτέ, αλλά μάλλον για να έχουμε όλοι το μέγιστο όφελος, καλό είναι να είμαστε περίπου στο ίδιο level.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  9. #16449
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν (καταρχήν) κάποιοι ενδιαφερόμενοι, ώστε να φτιάξουμε ένα Wing (με 4) στο Elite Dangerous;

    Κυρίως για να κάνουμε pirate massacre missions.

    Δεν το έχω κάνει ποτέ, αλλά μάλλον για να έχουμε όλοι το μέγιστο όφελος, καλό είναι να είμαστε περίπου στο ίδιο level.
    Ι am game και βρίσκουμε και κόσμο από το κανάλι "μου" στο Teamspeak. Για ΣΚ μιλάμε;

    Μπορούμε να βρούμε ένα Conflict Zone και να κάνουμε "δουλειά", στείλε ΡΜ
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #16450
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ι am game και βρίσκουμε και κόσμο από το κανάλι "μου" στο Teamspeak. Για ΣΚ μιλάμε;

    Μπορούμε να βρούμε ένα Conflict Zone και να κάνουμε "δουλειά", στείλε ΡΜ
    Υπόψη όμως ότι:

    - δεν έχω καθόλου engineered modules
    - έχω 3 σκάφη αυτή τη στιγμή (ASP Explorer, Python και Hawler)
    - αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στην αρχή (15) ενός μεγάλου (175 systems) ταξιδιού με σκοπό να γίνω elite στο exploration, από Deciat προς Ceos

    Μπορώ να το διακόψω, αλλά θα πρέπει να το ξέρω, και να ξέρω και σε ποιό σύστημα (ή περίπου εκεί κοντά) θα κάνουμε τις αποστολές, ώστε, να διακόψω, να πάω σε ένα σύστημα (κατά προτίμηση του Long-Yi-Rui που έχει τις εκπτώσεις) για να πάρω και να εξοπλίσω ένα σχετικό σκάφος (Python, Krait II ή Vulture προτείνεις - για Anaconda δεν έχω ακόμα τα λεφτά καθώς πέρα από τα 3 παραπάνω σκάφη υπάρχουν στην άκρη μόνο 350 μύρια).
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  11. #16451
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπόψη όμως ότι:

    - δεν έχω καθόλου engineered modules
    - έχω 3 σκάφη αυτή τη στιγμή (ASP Explorer, Python και Hawler)
    - αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στην αρχή (15) ενός μεγάλου (175 systems) ταξιδιού με σκοπό να γίνω elite στο exploration, από Deciat προς Ceos

    Μπορώ να το διακόψω, αλλά θα πρέπει να το ξέρω, και να ξέρω και σε ποιό σύστημα (ή περίπου εκεί κοντά) θα κάνουμε τις αποστολές, ώστε, να διακόψω, να πάω σε ένα σύστημα (κατά προτίμηση του Long-Yi-Rui που έχει τις εκπτώσεις) για να πάρω και να εξοπλίσω ένα σχετικό σκάφος (Python, Krait II ή Vulture προτείνεις - για Anaconda δεν έχω ακόμα τα λεφτά καθώς πέρα από τα 3 παραπάνω σκάφη υπάρχουν στην άκρη μόνο 350 μύρια).
    Μην ανησυχείς, έχω Fed Corvette και αν έρθουν και 1-2 άτομα από Mobius θα σε καλύψουμε αλλά με ένα Vulture του κουτιού ίσως να γίνει κάτι και μπορούμε τότε να αποφύγουμε CZ και να πάμε στο αρχικό σου για bounty hunting για να μαζέψεις και την αμοιβή της αποστολής σε Low-Res ζώνες.

    Είμαι δουλειά τώρα, άσε να δω τώρα τι υπάρχει εκεί τριγύρω που προτείνεις και θα σου πω μέσω ΡΜ.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #16452
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Υπάρχουν γνώμες για το X4;
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  13. #16453
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Ξεκίνησα Cities Skylines, σε αυτόν τον χάρτη:

    https://steamcommunity.com/sharedfil...?id=2402262926
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  14. #16454
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκίνησα Cities Skylines, σε αυτόν τον χάρτη:

    https://steamcommunity.com/sharedfil...?id=2402262926
    Και εσύ απευθείας στα βαθιά.

  15. #16455
    Εγγραφή
    08-07-2008
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Αναμενουμε αναλυση traffic load σε Κηφισιας, Μεσογειων και Κατεχακη για να δουμε ποσο ρεαλιστικος ειναι ο χαρτης.

Σελ. 1097 από 1147 ΠρώτηΠρώτη ... 10771087109210951096109710981099110211071117 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 600
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-23, 13:11
  2. Ποιο είναι το αγαπημενο σας παιχνιδι στο ιντερνετ?
    Από psahna στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-23, 22:53
  3. Ποιο παιχνιδι εχει το καλυτερο soundtrack;
    Από stelpas στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 139
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-11, 18:42
  4. Κακοκαιρία : Τον κακό τους τον καιρό
    Από kerkiss στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-08, 02:51
  5. Πρόβλημα τον τελευταίο καιρό...
    Από shakm στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-06, 02:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας