Σελ. 719 από 1148 ΠρώτηΠρώτη ... 699709714717718719720721724729739 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.771-10.785 από 17206
  1. #10771
    Εγγραφή
    18-12-2004
    Περιοχή
    περιστερι... ουδεν μονιμοτερο του προσωρινου
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.450
    Downloads
    31
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    Εως 54 Mbps (wireless)
    ISP
    Οτι εχουν οι α
    Router
    Wifly-City
    SNR / Attn
    100(dB) / 1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Gangnam_zpsa0f9f6a8.gif 
Εμφανίσεις:  246 
Μέγεθος:  5,2 KB 
ID: 120386

  2. #10772
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.059
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι είναι bugfest και συνεπώς δεν θα έπρεπε καν να συζητείται ως GOTY ή γενικά να συζητείται ως παιχνίδι είναι αυτό που σε χάλασε και θα το επιθυμούσες πιο τεκμηριωμένο;;;;;; Έχω τουλάχιστον 6 major in-game quests εμπειρικά με καταγεγραμμένα bugs....

    - - - Updated - - -

    Καθόλου προσωπική άποψη εννοείται Προσωπική θα ήταν "δεν μου αρέσει" εδώ μιλάμε για ατελές παιχνίδι...
    Skyrim: εγώ βρίσκομαι στο 80% του παιχνιδιού, και το μόνο bug στο οποίο έπεσα ήταν αυτό με τον τύπο
    στην πόρτα που σε βλέπει πίσω από το πορτακι/παραθυράκι αλλά δε σου μιλάει... και
    α) δεν έχω updates, είμαι στην αρχική version και
    β) εννοείται ότι κάνω τα sidequests
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  3. #10773
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Skyrim: εγώ βρίσκομαι στο 80% του παιχνιδιού, και το μόνο bug στο οποίο έπεσα ήταν αυτό με τον τύπο
    στην πόρτα που σε βλέπει πίσω από το πορτακι/παραθυράκι αλλά δε σου μιλάει... και
    α) δεν έχω updates, είμαι στην αρχική version και
    β) εννοείται ότι κάνω τα sidequests
    PC και ήδη ένα bug στον Labyrinthian που το Torc δεν δούλευε στην είσοδο μέχρι να κάνω fast travel σε άλλο location και να επανέλθω και - το κορυφαίο - το περίφημο You're not supposed to be in here () με Companions brawl quests. Αυτά τα δύο που θυμάμαι τώρα και είναι άλλα 3 σπαστικότατα που μου έτυχαν μέχρι στιγμής, αλλά να το ανοίξω και να βάλω κάποια memorable saves ...

    Μην παρεξηγηθώ, το παιχνίδι μου αρέσει και σίγουρα θα το τραβήξω (ΟΚ με στόχο να τελειώσω main quest, να maxάρω τα levels, και να φτιάξω Daedric armor) όσο πάει αλλά αυτό που θέλω να πω πως αν - πχ - το Witcher είχε βγει με τόσα bugs, δικαίως θα είχε φάει το κράξιμο του αιώνα.

    Εδώ βγήκε ένα παιχνίδι που ουσιαστικά έγινε PC-playable σε κανονική φάση κατόπιν μοντς ουσιαστικότατων και όχι μόνο μούγγα στην στρούγγα αλλά και GOTY... Σαφώς διαφορετικά μέτρα και σταθμά
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #10774
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    PC και ήδη ένα bug στον Labyrinthian που το Torc δεν δούλευε στην είσοδο μέχρι να κάνω fast travel σε άλλο location και να επανέλθω και - το κορυφαίο - το περίφημο You're not supposed to be in here () με Companions brawl quests. Αυτά τα δύο που θυμάμαι τώρα και είναι άλλα 3 σπαστικότατα που μου έτυχαν μέχρι στιγμής, αλλά να το ανοίξω και να βάλω κάποια memorable saves ...

    Μην παρεξηγηθώ, το παιχνίδι μου αρέσει και σίγουρα θα το τραβήξω (ΟΚ με στόχο να τελειώσω main quest, να maxάρω τα levels, και να φτιάξω Daedric armor) όσο πάει αλλά αυτό που θέλω να πω πως αν - πχ - το Witcher είχε βγει με τόσα bugs, δικαίως θα είχε φάει το κράξιμο του αιώνα.

    Εδώ βγήκε ένα παιχνίδι που ουσιαστικά έγινε PC-playable σε κανονική φάση κατόπιν μοντς ουσιαστικότατων και όχι μόνο μούγγα στην στρούγγα αλλά και GOTY... Σαφώς διαφορετικά μέτρα και σταθμά
    Δεν χρειάζεσαι Daedric Armor (το παιχνίδι έχει armor cap το οποίο "χτυπάς" πριν την daedric - εκτός αν το αφαίρεσαν πλέον) για να νιώσεις "ισχυρός" στο Skyrim και ακόμα και αν τελικά τη φορέσεις και max-αρεις level λόγω του soft cap καθώς και του scaling, πάλι περίπου στα ίδια θα είσαι (θα σκοτώνεις περίπου με την ίδια "ταχύτητα"). Επίσης όλα τα artifact weapons δεν είναι καλύτερα από αντίστοιχα (boosted) crafted κτλ κτλ (όλα αυτά είναι γραμμένα στο σχετικό και κάπως πλέον θαμμένο thread). Μετά τα major questlines (Daedric, Dark Brotherhood, Winterhold College, Bard's College, Companions, Thieves Guild, Blades, Dawnguard, Civil War κτλ κτλ) σε κάθε πόλη + storyline, δεν υπάρχει κάτι το ουσιαστικό για να κάνεις (πέρα από DLC-ια).

    In other news, αυτή την περίοδο είμαι alpha tester στο Defiance και ψάχνω να βρω το χρόνο να προχωρήσω το Crysis 3
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  5. #10775
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων

    In other news, αυτή την περίοδο είμαι alpha tester στο Defiance και ψάχνω να βρω το χρόνο να προχωρήσω το Crysis 3
    MMO3PS ? Τι λέει? Καλό είναι?

  6. #10776
    Εγγραφή
    25-01-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    MMO3PS ? Τι λέει? Καλό είναι?
    Αξίζει τελικά?? Γιατί τα videos teaser είναι άκρως εθιστικά!

    Για δώσε info στον λαό!

  7. #10777
    Εγγραφή
    11-06-2010
    Περιοχή
    Πανω απο του Steven Seagal
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    3.531
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα, πριν λιγο αγορασα το batman arkham city direct download απο το onlinekeystore.
    Εγω νομιζα οτι θα μου πεταξει ενα παραθυρο και θα ξεκινησει το download, ομως το μονο που μου εδωσε ειναι το cd key του παιχνιδιου.
    Και η ερωτηση μου ειναι που μπορω να βρω το game να το κατεβασω και να το ενεργοποιησω με το cd key;
    Υπαρχει αλλη λυση εκτος απο την γκουχ;


    - - - Updated - - -

    Ακυρο το παραπανω ποστ, τελικα πληρωσα +2€ για να μου επιτρεψει να κατεβασω το παιχνιδι και εαν δεν κανω λαθος αυτο το ποσο το πληρωνεις μονο μια φορα.


    Τυχόν αναφορά σε γατούλη/γύρο/μπούρδα δικιά μου, έχει πάντα αυτό το βλέμμα.

  8. #10778
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PerseasG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αξίζει τελικά?? Γιατί τα videos teaser είναι άκρως εθιστικά!

    Για δώσε info στον λαό!
    Κανονικά λόγω NDA δεν πρέπει να πω τίποτα αλλά δε βαριέσαι (ελπίζω να μη γνωρίζουν Ελληνικά οι "αρμόδιοι" και αν με καρφώσετε να σας καεί το video ).

    Anyway, το Defiance είναι ένα Third Person Shooter με MMO στοιχεία, το οποίο γίνεται develop από την Trion (βλέπε Rift). Η ιστορία του παιχνιδιού έχει δημιουργηθεί σε συνεργασία με τους σεναριογράφους της ομώνυμης σειράς που θα ξεκινήσει στο Syfy τον Απρίλιο, μετά την επίσημη κυκλοφορία του παιχνιδιού και θα "δέσει" την ιστορία στο παιχνίδι με το ξεκίνημα της σειράς (ουσιαστικά το storyline τελειώνει εκεί που ξεκινά η σειρά), ενώ υποτίθεται ότι μελλοντικά θα υπάρχουν crossovers, κοινώς πράγματα που γίνονται στο παιχνίδι (από άποψη events/unique missions υποθέτω ή κάτι παρεμφερές) θα γίνονται reference ή και θα εξηγούνται αναλυτικότερα στη σειρά και αντιστρόφως. Αυτά για την ιστορία.

    Στο ζουμί, το παιχνίδι ξεκινάει αρκετά "δυναμικά" και σε τραβάει να ασχοληθείς μαζί του και να εξερευνήσεις τον ομολογουμένως όχι και τόσο μεγάλο κόσμο του, τουλάχιστον όσο έχουμε δει στην alpha και όσο πιστεύω θα υπάρχει και στο release (προφανώς σχεδιάζουν να τον ανοίγουν όσο προχωράει η σειρά). Ο χειρισμός είναι σχετικά απλός, ο χαρακτήρας καταρχάς είναι classless (επιλέγεις μόνο το "origin" του, πράγμα που στην alpha τουλάχιστον δεν φαίνεται να έχει κανένα impact), μπορεί να χρησιμοποιεί κάθε φορά 2 όπλα, αλλά όσο ανεβαίνει ας το πούμε level(δεν είναι ακριβώς level αλλά ένα είδος rating ονόματι EGO rating), ξεκλειδώνει τη δυνατότητα να έχει περισσότερα από ένα loadouts (σκεφτείτε το σαν setup όπλων/items/active perks και εμφάνισης), άρα μπορείς να κάνεις customize σε κάποιο βαθμό αυτά που θέλεις. Το EGO rating επηρεάζει τα λεγόμενα special abilities του χαρακτήρα που είναι ένα εκ των τεσσάρων (Cloak, Decoy, Overcharge, Blur), κοινώς μπορείς να επιλέξεις/χρησιμοποιήσεις μόνο ένα (respecable αυτό). Τα abilities γίνονται complement από perks (τα οποία είτε αυξάνουν damage ή κάνουν extend το duration των abilities ή μειώνουν incoming dmg κτλ) τα οποία γίνονται και αυτά unlock ανάλογα το EGO, έχουν 3 διαβαθμίσεις και ανάλογα πάλι με το EGO, μπορείς να έχεις περιορισμένο αριθμό από αυτά active κάθε φορά (δηλαδή το ότι κάνεις unlock ένα δεν σημαίνει ότι ενεργοποιείται και άμεσα). Θα περιοριστώ σε αυτά και δεν πρόκειται να μπω σε πιο βαθιές αναλύσεις, καθώς και σελίδες θα χρειαζόμουν αλλά και δεν υπάρχει και λόγος (αυτό το κάνουμε στα alpha forums ).

    Στο παιχνίδι υπάρχει μια ομολογουμένως ευρεία γκάμα όπλων για όλα τα γούστα, από πιστόλια 3-4 ειδών, assault rifles, SMG's, LMG's, rocket launchers, grenade launchers, φυσικά sniper rifles, shotguns κτλ κτλ. Ανάλογα τον τύπο του όπλου αλλά και τον subtype αυτού, διαφοροποιούνται τα stats σε επίπεδο damage per bullet, rate of fire, recoil, bloom και δε συμαζεύεται. Επίσης υπάρχει η λογική του όσο χρησιμοποιείς ένα τύπο όπλου, τόσο καλύτερος γίνεσαι σε αυτό με την έννοια του ότι κερδίζεις bonuses που αυξάνουν το accuracy ή το crit multiplier ή χαμηλώνουν το recoil κτλ. Να σημειωθεί εδώ ότι τα περισσότερα όπλα είναι modable, μπορείς δηλαδή να κάνεις enhance κάποια stats, προσαρμόζοντας scopes, ειδικούς γεμιστήρες, recoil reductors κτλ (παρόλο που crafting γενικά δεν υφίσταται πέρα από το modding). Επίσης είναι δυνατό να προσθέτεις mod slots σε όπλα με αντίτιμο ένα mineral που loot-αρεις σποραδικά ή να κάνεις retrieve mods (καταστρέφοντας το όπλο στο process) ή να "καθαρίζεις" mods διατηρώντας το όπλο ανέπαφο (πάντα με αντίτιμο resources). Παρόμοια λογική ακολουθούν και τα vehicles στο παιχνίδι από άποψη ποικιλίας σε stats και leveling (το πρώτο vehicle το παίρνεις τσαμπέ λίγο μετά το tutorial, τα υπόλοιπα πρέπει να τα αγοράσεις).

    Για το gameplay τώρα, θα προσπαθήσω να τα συνοψίσω. Όπως και στο Rift με τα...rifts , υπάρχουν αντίστοιχα events που ονομάζονται arkfalls και λειτουργούν περίπου με την ίδια λογική, κοινώς σκότωσε X εχθρούς σε Ψ χρόνο ή φάε το τάδε crystal, όσο πολεμάς horde. Κάποια minor arkfalls, αν τελειώσουν επιτυχημένα, οδηγούν σε ένα major με κάποιο είδος boss. Πέρα από τα arkfalls, υπάρχουν (φυσικά) τα storyline missions (με prerecorded voice-over cutscenes με εξαίρεση τον χαρακτήρα σας που δεν διαθέτει voice over), μικρά side missions, challenges που ουσιαστικά είναι είτε αγώνες δρόμου (με το όχημα), είτε horde encounters που σας εξασφαλίζουν κάποια χρήματα καθώς και πιθανό EGO rating. Επίσης υπάρχουν pursuits (achievements δηλαδή με διάφορα steps τα οποία και πάλι σας δίνουν EGO rating, εφόσον τα ολοκληρώσετε). Οι PvE lovers θα βρουν εδώ και co-op maps 4 ατόμων, οι οποίοι είναι ουσιαστικά glorified missions, instanc-ακια, με ιστοριούλα, bosses κτλ. Αντίστοιχα για τους PvPers υπάρχουν competitive maps καθώς και ένα ειδικό mode, το shadow war που συνδυάζει PvE και PvP, παρόλο που σε γενικές γραμμές κατατάσεται στις PvP δραστηριότητες.

    - - - Updated - - -

    Τα παραπάνω είναι (ας πούμε) τα καλά. Πάμε τώρα στα κακά και τα...άσχημα. Τα social features του παιχνιδιού είναι σε κακή κατάσταση και δεν ταιριάζουν σε παιχνίδι (triple A title ή otherwise) τύπου MMO ή με στοιχεία MMO. Σε αυτό δυστυχώς δεν βοηθάει το UI, το οποίο είναι σχεδόν πλήρως κονσολοποιημένο, μιας και το παιχνίδι εκτός από το PC θα κυκλοφορήσει και σε Xbox και PS3. Ενδεικτικά αναφέρω μέχρι πριν 1 version δεν μπορούσες καν να κάνεις whisper στο μη persistent και σχεδόν κρυμμένο chat window (που είναι κιόλας localized και όχι area wide), search άτομα (και ακόμα και τώρα πρέπει να είναι online για να τους εντοπίσεις), το να κάνεις απλά add friend είναι μια άσχημη διαδικασία (πρέπει να είναι στην ίδια περιοχή με εσένα και στο ίδιο shard και shard ΔΕΝ μπορείς να επιλέξεις) και ακόμα και hotkeys για κάποιες διαδικασίες δεν υπάρχουν. Γενικά για επιλέξεις loadout, perks ή να δεις απλά το inventory και να αλλάξεις πχ ένα όπλο ή μια shield είναι ολίγον chore, καθώς θα πρέπει να μπεις σε drop down menus που δεν υφίσταται λειτουργία drag and drop (παρά μόνο select/de-select). Το grouping επίσης είναι ολίγον προβληματικό, καθώς υπάρχει ένα ενοχλητικό forced voice chat στο οποίο δεν υφίσταται push to talk feature αλλά το μικρόφωνο παραμένει πάντα ανοιχτό ! Φανταστείτε τώρα τι γίνεται με αυτή την ιστορία σε PvP matches 15+ ατόμων. Τα πρώτα λεπτά τα περνάς κάνοντας mute τη μισή ομάδα. Απλά αποτρόπαιο.

    Κατά τα άλλα το παιχνίδι είναι υπερ του δέοντως buggy, για τίτλο που φιλοδοξεί να βγει σε 5-6 εβδομάδες, με κάποια side missions να μην λειτουργούν σωστά (δεν ολοκληρώνονται τα objectives για διάφορους λόγους) και ακόμα και σε 2-3 main missions, το προβληματικό pathfinding και AI μπορεί να οδηγήσει σε progression stopper. Γενικά το AI των εχθρών δεν είναι το καλύτερο δυνατό (ok έχουμε δει και χειρότερα) και χρειάζεται ακόμα αρκετή δουλίτσα. Στον τομέα του PvP τα πράγματα δεν είναι καλύτερα αλλά δυστυχώς, δυστυχέστατα χειρότερα. Λόγω του imbalance που υπάρχει σε αρκετά weapon types (και subtypes) καθώς και τα μη ρεαλιστικά physics σε ότι αφορά την συμπεριφορά του χαρακτήρα (το jump είναι υπερ του δέοντως μεγάλο, δεν υπάρχει καθόλου fall damage πουθένα στο παιχνίδι) και την υπεροχή συνδυασμού perks με healing weapons, τα matches μέχρι πρόσφατα περιορίζονταν σε bunny hop fests με άτομα που κουβαλούσαν cluster rocker launchers (φανταστείτε μια ρουκέτα που όταν πέσει, "σπάει" σε άλλες 5 που πέφτουν γύρω από το αρχικό impact point και εκρύγνυνται με aoe damage) και σε cloaked άτομα με extended duration και damage με sniper rifles ή shotguns. Ως αποτέλεσμα αυτού, καθώς και του γεγονότος ότι χρειάζεσαι καμιά 20ριά+ άτομα απλά για να ξεκινήσει PvP map, ακόμα και οι testers παράτησαν το PvP. Θα μπορούσα να γράψω και άλλα σχετικά με το θέμα και το ammo management κτλ, αλλά και πάλι δεν ενδιαφέρει και τόσο. Ακόμα και στο PvE, το παιχνίδι απλά δεν έχει το "βάθος" που χρειάζεται ένα MMO (ακόμα και B2P με micro transactions όπως θα είναι υποτίθεται το Defiance), προκειμένου να κρατήσει κόσμο. Τα main story missions είναι ψιλο-uninspired, τελειώνουν εύκολα σε 2 ημέρες συνεχούς παιχνιδιού, άντε και άλλο τόσο (βαριά) να διαρκούν τα side. Πέραν αυτού τα co-op maps δεν διαθέτουν replayability, εφόσον το loot είναι random και όχι fixed, τα arkfalls πέρα από xp και κάποια χρήματα δεν δίνουν (ακόμα τουλάχιστον) rewards και το EGO grind παρόλο που θεωρητικά υφίσταται, δεν έχει ιδιαίτερο νόημα καθώς δεν δίνει κάποιο κίνητρο στον παίκτη, κάποιο απώτερο στόχο, εκτός ίσως από την υπόσχεση για future DLC (προφανώς tied με την ιστορία, λόγω της εξέλιξης της σειράς και αυτό ΑΝ υποθέσουμε ότι η σειρά θα είναι επιτυχημένη και όχι φόλα).

    TLDR: Όλοι σχεδόν οι testers ελπίζουμε η Trion να πάρει στα σοβαρά το feedback, τα suggestions και τα reports που γράφουμε σχεδόν καθημέρινα τόσο ingame όσο και στα forums. Διαφορετικά προβλέπω το παιχνιδάκι να έχει την τύχη όλων σχεδόν των "σύγχρονων" MMO's, κοινώς τρομέρο potential, αλλά λόγω λανθασμένων ή rushed σχεδιαστικών αποφάσεων, καταλήγει ως ένα ακόμα missed opportunity.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  9. #10779
    Εγγραφή
    25-01-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Χμμμμ...έχει όντως αρκετά καλά στοιχεία...με αρκετά αρνητικά as well.

    Πολύ καλό feedback , για σκέψου να γίνεις gaming reviewer και την Trion την λατρεύω, εξαιρετικό το RIFT.

    Θα το δοκιμάσω

  10. #10780
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ξεκινάω tomb raider και μυαλά στα κάγκελα. έχω ακούσει ότι εξαιρετικό

  11. #10781
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Τελείωσα το Assassin's Creed III.
    Εξαιρετικά γραφικά, τρομερά τοπία, εξαιρετική δουλεια στον αισθητικό τομέα γενικά, πολύ ωραία τα animation και το combat απο τα καλύτερα του είδους, αρκετά χαζοbugs και το story "η χαρα της τρυπας".
    Τραγικο ending, τραγικός main character και γενικά αν εξαιρέσουμε την ενδιαφέρουσα ιστορική περίοδο που διαδραματίζεται το παιχνίδι το storyline πάσχει σε τόσα πολλά σημεία που overall είναι μια αποτυχία και μισή.

    Θα πιάσω κι'εγώ μάλλον Tomb Raider οσονούπω.
    The world can change by your actions not by your opinions

  12. #10782
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Revolution Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελείωσα το Assassin's Creed III.
    Εξαιρετικά γραφικά, τρομερά τοπία, εξαιρετική δουλεια στον αισθητικό τομέα γενικά, πολύ ωραία τα animation και το combat απο τα καλύτερα του είδους, αρκετά χαζοbugs και το story "η χαρα της τρυπας".
    Τραγικο ending, τραγικός main character και γενικά αν εξαιρέσουμε την ενδιαφέρουσα ιστορική περίοδο που διαδραματίζεται το παιχνίδι το storyline πάσχει σε τόσα πολλά σημεία που overall είναι μια αποτυχία και μισή.

    Θα πιάσω κι'εγώ μάλλον Tomb Raider οσονούπω.
    Ελπίζω να έκανες τα treasure hunting sidequests. Προσωπικά, μου άρεσαν περισσότερο από το main story.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  13. #10783
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να έκανες τα treasure hunting sidequests. Προσωπικά, μου άρεσαν περισσότερο από το main story.
    Ναι τα έκανα και όντως ήταν πολύ καλό το story του Captain Kidd.
    Αλλα τα υπόλοιπα ήταν ένα δράμα, τεράστια η χαμένη ευκαιρία της Ubi.

    Απότομο τέλος με ένα κάρο αναπάντητα ερωτήματα.
    Θα έπρεπε τουλάχιστον ο
    Spoiler:
    Haytham να ήταν ο main character, πολύ περισσότερο βάθος απο τον Connor και πολύ πιο ενδιαφέρον και συμπαθητικός, σε κάνουν να δεις τους Templars με άλλο μάτι και μετά απλά να τους σκοτώσεις παίζοντας τον ρόλο ενός pissed off native που πραγματικά δεν ξέρει τι θέλει.

    Ενώ στην αρχή θεώρησα πως είναι το καλύτερο της σειράς μετα το πήρε η κατηφόρα και όσο μεγάλος να είναι ο wow factor της πολύ καλής υλοποίησης η απουσία ενός story που να έχει νόημα και να κλείνει την σειρά σωστά τα στέλνει όλο στον βρόντο.
    The world can change by your actions not by your opinions

  14. #10784
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Revolution Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι τα έκανα και όντως ήταν πολύ καλό το story του Captain Kidd.
    Αλλα τα υπόλοιπα ήταν ένα δράμα, τεράστια η χαμένη ευκαιρία της Ubi.

    Απότομο τέλος με ένα κάρο αναπάντητα ερωτήματα.
    Θα έπρεπε τουλάχιστον ο
    Spoiler:
    Haytham να ήταν ο main character, πολύ περισσότερο βάθος απο τον Connor και πολύ πιο ενδιαφέρον και συμπαθητικός, σε κάνουν να δεις τους Templars με άλλο μάτι και μετά απλά να τους σκοτώσεις παίζοντας τον ρόλο ενός pissed off native που πραγματικά δεν ξέρει τι θέλει.

    Ενώ στην αρχή θεώρησα πως είναι το καλύτερο της σειράς μετα το πήρε η κατηφόρα και όσο μεγάλος να είναι ο wow factor της πολύ καλής υλοποίησης η απουσία ενός story που να έχει νόημα και να κλείνει την σειρά σωστά τα στέλνει όλο στον βρόντο.
    Τα στέλνει όλα στο βρόντο, διότι θέλουν να βγάλουν και άλλα παιχνίδια, ώστε να αρμέξουν το franchise και φαίνεται πεντακάθαρα ότι έχουν ξεμείνει από ιδέες και βγάζουν συνέχεια (περίπου) το ίδιο παιχνίδι, CoD style. Δεν ξέρω ειλικρινά που είδατε το φοβερό και τρομερό combat, το combat δεν άλλαξε ριζικά από τα προηγούμενα (εκτός από ορισμένα πλήκτρα στο χειρισμό που τα άλλαξαν απλά για να λένε ότι άλλαξαν κάτι ), μάλιστα έγινε θα έλεγα ελαφρώς χειρότερο, καθώς τα streaks έγιναν δυσκολότερα (οι μισοί αντίπαλοι διαθέτουν counterattack στο...counterattack σας ) και τα firearms παρόλο που φαίνονταν όμορφα on paper, στην πράξη αποδεικνύονται προβληματικά τόσο στο targetting όσο και στο reloading. Πραγματικά το μόνο πράγμα που αξίζει είναι το naval combat, σε τέτοιο βαθμό μάλιστα που πολλοί να προτείνουν στην Ubi να διαθέσει το συγκεκριμένο κομμάτι ως ξεχωριστό παιχνίδι. Πέραν αυτού, ο Connor αδιάφορος πέρασε (αν όχι μισητός) ακόμα και στους φανατικούς. Για τον Desmond δεν το συζητάμε καν, οι περισσότεροι πανηγυρίσαμε στο τέλος (άλλα πράγματα μας χάλασαν στο ending).
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  15. #10785
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Aν και είχα ακολουθήσει πλήρως την AC σειρά, ήδη στην Κωνσταντινούπολη και ξενέρωσα μιας και ήταν προφανής η προσπάθεια αρμέγματος μέχρι τελικής σταγόνας του προϊόντος.

    Από τα reviews και μόνο και από τα σχετικά κλιπ που είδα φαινόταν το παιχνίδι να έχει χάσει πλέον την πυξίδα του.

    Not with a bang but with a whimper, δυστυχώς τα όμορφα πράγματα όταν (τα) ξεφουσκώνουν προκαλούν θλίψη
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 719 από 1148 ΠρώτηΠρώτη ... 699709714717718719720721724729739 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 600
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-23, 13:11
  2. Ποιο είναι το αγαπημενο σας παιχνιδι στο ιντερνετ?
    Από psahna στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-23, 22:53
  3. Ποιο παιχνιδι εχει το καλυτερο soundtrack;
    Από stelpas στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 139
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-11, 18:42
  4. Κακοκαιρία : Τον κακό τους τον καιρό
    Από kerkiss στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-08, 02:51
  5. Πρόβλημα τον τελευταίο καιρό...
    Από shakm στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-06, 02:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας