Σελ. 1142 από 1148 ΠρώτηΠρώτη ... 112211321137114011411142114311441147 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 17.116-17.130 από 17206
  1. #17116
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε είπαμε. Crysis/Far Cry/Primal gameplay in Avatar Universe. Action sci-fi game είναι με κάποια RPG elements. Η υπόθεση είναι ότι οι κακοί άνθρωποι, σκοτώνουν τον πλανήτη Pandora και πρέπει να πάρουν le poulon. Ο χαρακτήρας είναι ένα untribed Na'vi, που μεγάλωσε εκτός φυλής και το στέλνουν να βγάλει το φίδι από την τρύπα. Χρονικά είναι πάνω που ο Jake Sully στράφηκε εναντίον του είδους του (μας) και ξεκίνησε την επανάσταση.

    Έρχεσαι σιγά σιγά σε επαφή με το παρελθόν σου, με τους Elders, αποκτάς νέες ικανότητες και το development tree έχει πέντε κατευθύνσεις, αν θες να παίξεις πιο action πιο stealth κλπ. Έχει και crafting με survivor elements, πχ φτιάχνεις μπριζόλα με ανανά και σου δίνει +30% health για πέντε λεπτά. Αν πεινάς δε πεθαίνεις, αλλά σταματάει το αυτόματο healing κλπ.

    Γενικά έχει θέμα. Σε σερβίρει με πολλές πληροφορίες, πολύ σταδιακά ενώ σε αφήνει μακάκα με τον κόσμο του.
    Δλδ Far Cry στις ακροτελεύτιες βαρετές και ανούσιες επαναλήψεις αλλά ντυμένο στο περιβάλλον Avatar. Ευχαριστώ, δεν θα πάρω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #17117
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.018
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ Far Cry στις ακροτελεύτιες βαρετές και ανούσιες επαναλήψεις αλλά ντυμένο στο περιβάλλον Avatar. Ευχαριστώ, δεν θα πάρω
    Καθότι ubisoftακιας, έχω πάρα πολλά από τα παιχνίδια τους, αυθεντικά, και ειδικά τα Far Cry τα έχω όλα, εκτός από το Far Cry 6 νομίζω. Για αυτό που πουλάνε, δε με χαλάνε. Ξέρεις ότι θα πας από το σημείο Α στο σημείο Β και θα κάνεις τα Χ πράγματα. Κλασσική συνταγή gaming.

    Κατά βάση και τούτο έτσι είναι στον πυρήνα του, όπως και σχεδόν όλα τα open world mission based fps action games. Δε νομίζω ότι χρειάζεται να ξανα-ανακαλύψουν τον τροχό. Αυτό που βλέπω εγώ, είναι ότι είναι ένα τεχνικά άρτιο παιχνίδι, που έχουν δώσει σημασία στην κάθε λεπτομέρεια και πουλάει ομορφιά με το τουλούμι. Για μένα, καλό gameplay με ωραίο ντύσιμο του τεχνικού κομματιού, είναι Α-ΟΚ.

    Και υπέροχος 3Δ ήχος για να μη ξεχνιόμαστε. Το απόλυτο ταξίδι έστω και με φτηνό quadrophonic setup.

    - - - Updated - - -

    PS Ανέβασα ένα gameplay video για το Avatar, για όποιον θέλει να πάρει μια γεύση. 4Κ/dlss balanced είναι το καλύτερο που μπορεί να κάνει η 4070ti. Γραμμένο με shadowplay, οπότε 10-20W από το TBP πάνε στο recording, χωρίς αυτό τρέχει λίγο καλύτερα. Είναι βαρύ λέμε...



    Gamegpu benchmarks για 1080p/1440p για να καταλάβετε....

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-12-11 at 13-05-38 Avatar Frontiers of Pandora PC Performance Benchmarks for Grap.png 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  136,1 KB 
ID: 252598
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  3. #17118
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθότι ubisoftακιας, έχω πάρα πολλά από τα παιχνίδια τους, αυθεντικά, και ειδικά τα Far Cry τα έχω όλα, εκτός από το Far Cry 6 νομίζω. Για αυτό που πουλάνε, δε με χαλάνε. Ξέρεις ότι θα πας από το σημείο Α στο σημείο Β και θα κάνεις τα Χ πράγματα. Κλασσική συνταγή gaming.
    Κι εγώ "κλασική συνταγή gaming" έλεγα... Και ύστερα ήρθε το W3, μετά το Cyberpunk (με όλα τα warts), και πια με το Baldur's Gate 3 πλέον τίποτε δεν είναι "κλασικό", απλά αρπαχτές
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #17119
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.588
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ "κλασική συνταγή gaming" έλεγα... Και ύστερα ήρθε το W3, μετά το Cyberpunk (με όλα τα warts), και πια με το Baldur's Gate 3 πλέον τίποτε δεν είναι "κλασικό", απλά αρπαχτές
    Και πριν από αυτά υπήρχαν παιχνιδάρες (για τότε). Σίγουρα πίσω σε σχέση με αυτά που ανάφερες, αλλά πολύ καλύτερα από αυτά που πουλάει σήμερα η Ubisoft.
    Εννοώ παιχνίδια όπως το Fallout 3, το Witcher 2, Dragon Age κλπ.

  5. #17120
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.018
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Άλλο τα κλασσικά RPG με action στοιχείο και άλλο το Action fps με rpg elements. Διαφορετικά παιχνίδια. Δε κάνει το ένα ή το άλλο κακό. Απλά δεν είστε φαν. ΟΚ.

    Και εγώ τελευταίο καιρό, έπαιζα Vampire Survivors, Project Lazarus και Brotato. Θα μου πείτε μπούρδες. Ε τι να κάνουμε, έκαστος στο είδος του!

    - - - Updated - - -

    Εμένα μου αρέσουν όλα, εκτός από τα turn based που έχουν εξάγωνα και τα 4Χ strategy.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  6. #17121
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πριν από αυτά υπήρχαν παιχνιδάρες (για τότε). Σίγουρα πίσω σε σχέση με αυτά που ανάφερες, αλλά πολύ καλύτερα από αυτά που πουλάει σήμερα η Ubisoft.
    Εννοώ παιχνίδια όπως το Fallout 3, το Witcher 2, Dragon Age κλπ.
    Ουδεμία αντίρρηση εννοείται, απλά το έβαλα στο πλαίσιο των Far Cry. Άντε μέχρι το 3 κάτι έλεγε με τα πρώτα δύο να είναι πολύ καλά, μετά απλά η φάμπρικα μπήκε μπρος και έβγαζε και βγάζει αρπαχτές
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #17122
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.588
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων

    Εμένα μου αρέσουν όλα, εκτός από τα turn based που έχουν εξάγωνα και τα 4Χ strategy.
    Άρα το Fire Emblem που έχει τετράγωνα θα σου αρέσει.

  8. #17123
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.588
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Εγώ παίζω Cyberpunk εδώ και ένα μήνα και μπορώ να ομολογήσω ότι είναι τρομερό. Λίγο το journal με εκνευρίζει γιατί όταν πέφτουν πολλά quests μαζί δεν τα καταγράφει καλά και αναγκάζομαι να γκουγκλάρω για να θυμηθώ ποιο είναι ποιο.
    Επίσης το Phantom Liberty αξίζει τα λεφτά του. Για όποιον απόλαυσε το βασικό παιχνίδι το συνιστώ.

  9. #17124
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Βρε παλιόπαιδα θα με κάνετε να προσπαθήσω να το ξεκινήσω πάλι το Cyberpunk.

    Το είχε κάνει pre-order, έπαιξα την εβδομάδα που βγήκε, το απεγκατέστησα μετά από μερικές ώρες και... το ξέχασα.

    Επίσης έχω παρκάρει κάπου το Persona 5, το αγόρασα πριν 2-3 μήνες για το Switch και είναι ακόμα μέσα στη ζελατίνα. Λέω να κάνω απόπειρα τώρα που σχεδόν ήρθαν τα Χριστούγεννα.

  10. #17125
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε παλιόπαιδα θα με κάνετε να προσπαθήσω να το ξεκινήσω πάλι το Cyberpunk.

    Το είχε κάνει pre-order, έπαιξα την εβδομάδα που βγήκε, το απεγκατέστησα μετά από μερικές ώρες και... το ξέχασα.

    Επίσης έχω παρκάρει κάπου το Persona 5, το αγόρασα πριν 2-3 μήνες για το Switch και είναι ακόμα μέσα στη ζελατίνα. Λέω να κάνω απόπειρα τώρα που σχεδόν ήρθαν τα Χριστούγεννα.
    Να το ξεκινήσεις πάλι, αξίζει 100% και από την πρώτη μέρα. Εγώ τουλάχιστον δεν είχα τεχνικά προβλήματα στο PC ποτέ και ίσως και εάν μπορεί ένα CTD και μόνο. Είναι παιχνιδάρα και ορόσημο που αδικήθηκε από κακό marketing και corpo αδηφαγία.

    Αλλά, πραγματικά πλέον με τις αλλαγές που έχουν γίνει στο inv management και πόσα άλλα, είναι πλέον must-play. Έχω και κάθεται το DLC και θα το πιάσω λογικά στις γιορτές, αλλά μετά από 2 playthroughs βαριέμαι και 3ο με όλες τις αλλαγές όμως μέσα.

    Σε ζηλεύω πραγματικά επειδή θα μπορέσεις να απολαύσεις το 100% ολοκληρωμένο προϊόν
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  11. #17126
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να το ξεκινήσεις πάλι, αξίζει 100% και από την πρώτη μέρα. Εγώ τουλάχιστον δεν είχα τεχνικά προβλήματα στο PC ποτέ και ίσως και εάν μπορεί ένα CTD και μόνο. Είναι παιχνιδάρα και ορόσημο που αδικήθηκε από κακό marketing και corpo αδηφαγία.

    Αλλά, πραγματικά πλέον με τις αλλαγές που έχουν γίνει στο inv management και πόσα άλλα, είναι πλέον must-play. Έχω και κάθεται το DLC και θα το πιάσω λογικά στις γιορτές, αλλά μετά από 2 playthroughs βαριέμαι και 3ο με όλες τις αλλαγές όμως μέσα.

    Σε ζηλεύω πραγματικά επειδή θα μπορέσεις να απολαύσεις το 100% ολοκληρωμένο προϊόν
    Μήνυμα ελήφθη! Onwards!

  12. #17127
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.588
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήνυμα ελήφθη! Onwards!
    Veldrin πρόσεξε να μην κάνεις το λάθος που έκανα εγώ.
    Το παιχνίδι έχει μια πολύ ενδιαφέρουσα main ιστορία και 4 ενδιαφέροντες βασικούς NPCs (που ο καθένας είναι και πιθανό αμόρε), και θα σε τραβάει συνέχεια να προχωρήσεις. Σε κάποια φάση έτρεχα και την βασική ιστορία αλλά και 2 από τους χαρακτήρες που έγραφαν μηνύματα τύπου «έχω επείγουσα ανάγκη για απόψε» και έτσι έφαγα πολύ γρήγορα 20+ ώρες πολύ γερών quests.
    Τα side quests και side gigs (gigs τα λένε επειδή τα κάνεις ως mercenary) είναι προφανώς λιγότερο ενδιαφέροντα (αλλά στα περισσότερα είναι ωραία πρόκληση το να βρεις τρόπο να τα επιλύσεις χωρίς να μπεις με τα όπλα και να σκοτώσεις ο,τι κινείται ).
    Αυτό που έπαθα εγώ είναι ότι αγνόησα τα side quests και side gigs για μεγάλο διάστημα και έφτασα ξαφνικά στο point of no return που το παιχνίδι μου είπε ότι αν προχωρήσω εκεί αυτό ήταν, μετά πρέπει να το τερματίσω, οπότε τώρα «ο κόσμος (μου) καίγεται» και εγώ γυρνάω την Night City και κάνω side gigs πριν προχωρήσω για το τέλος. Συμβουλή λοιπόν: να αφήνεις κάθε λίγο το main quest, την Panam και την Judy και κάνεις και side content.

  13. #17128
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Τελικά δε βρήκα τη διάθεση να ξεκινήσω το Cyberpunk ακόμα (και ευχαριστώ για τη συμβουλή lewton!).

    Όμως... με αφορμή πως ήταν δωρεάν στο Epic store και επειδή φιλικό μου πρόσωπο είναι στο voice cast, αποφάσισα να ξεκινήσω το Guardians of the Galaxy χωρίς να περιμένω πολλά.

    Τι μεγάλο λάθος έκανα να μην το έχω δεί νωρίτερα, ακόμα και full price αξίζει τα λεφτά του μέχρι κεραίας. Είναι καταπληκτικό, έχω ρίξει το άπειρο γέλιο, και τι soundtrack! Πολύ πιο κοντά στο original ως script και στήσιμο, από τις ταινίες.

    Από τα καλύτερα games που έχω παίξει τα τελευταία χρόνια!

  14. #17129
    Εγγραφή
    25-06-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    151
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300Mbps/30Mbps
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά δε βρήκα τη διάθεση να ξεκινήσω το Cyberpunk ακόμα (και ευχαριστώ για τη συμβουλή lewton!).

    Όμως... με αφορμή πως ήταν δωρεάν στο Epic store και επειδή φιλικό μου πρόσωπο είναι στο voice cast, αποφάσισα να ξεκινήσω το Guardians of the Galaxy χωρίς να περιμένω πολλά.

    Τι μεγάλο λάθος έκανα να μην το έχω δεί νωρίτερα, ακόμα και full price αξίζει τα λεφτά του μέχρι κεραίας. Είναι καταπληκτικό, έχω ρίξει το άπειρο γέλιο, και τι soundtrack! Πολύ πιο κοντά στο original ως script και στήσιμο, από τις ταινίες.

    Από τα καλύτερα games που έχω παίξει τα τελευταία χρόνια!
    Φοβερά αδικημένο. Την πλήρωσε για την απογοήτευση του Marvel's Avengers.

  15. #17130
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.588
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά δε βρήκα τη διάθεση να ξεκινήσω το Cyberpunk ακόμα (και ευχαριστώ για τη συμβουλή lewton!).

    Όμως... με αφορμή πως ήταν δωρεάν στο Epic store και επειδή φιλικό μου πρόσωπο είναι στο voice cast, αποφάσισα να ξεκινήσω το Guardians of the Galaxy χωρίς να περιμένω πολλά.

    Τι μεγάλο λάθος έκανα να μην το έχω δεί νωρίτερα, ακόμα και full price αξίζει τα λεφτά του μέχρι κεραίας. Είναι καταπληκτικό, έχω ρίξει το άπειρο γέλιο, και τι soundtrack! Πολύ πιο κοντά στο original ως script και στήσιμο, από τις ταινίες.

    Από τα καλύτερα games που έχω παίξει τα τελευταία χρόνια!
    Εγώ έκανα pause στο Cyberpunk γιατί δοκίμασα για λίγο το Spiritfarer και κόλλησα.
    Από τα καλύτερα indie.

Σελ. 1142 από 1148 ΠρώτηΠρώτη ... 112211321137114011411142114311441147 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 600
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-23, 13:11
  2. Ποιο είναι το αγαπημενο σας παιχνιδι στο ιντερνετ?
    Από psahna στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-23, 22:53
  3. Ποιο παιχνιδι εχει το καλυτερο soundtrack;
    Από stelpas στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 139
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-11, 18:42
  4. Κακοκαιρία : Τον κακό τους τον καιρό
    Από kerkiss στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-08, 02:51
  5. Πρόβλημα τον τελευταίο καιρό...
    Από shakm στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-06, 02:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας