Σελ. 5 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 345671015 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 286
  1. #61
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATH789 Εμφάνιση μηνυμάτων
    My vDSL and Phone in Skiathou are not working since last week. The Line is completely disconnected.
    OTE told me that the telephone and the Internet will work earliest again from 26.01.2017 or later.
    what???? why??? so many days without services???
    at my work, we had all the time and all days services when they working for the cabinet and VDSL!
    now why this happening?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mcde Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συγκεκριμένο τηλέφωνο ανήκει στο ΑΚ Αλυσίδα και είμαι σίγουρος (από προβλήματα που είχα στο παρελθόν και συζήτηση με τεχνικούς του οτε που είχαν έρθει) ότι συνδέεται στην καμπίνα που βρίσκεται στην προμηθέως.
    τοτε ναι μπορει.

  2. #62
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mcde Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Σχετικά με την περιοχή που αναφέρετε μεταξύ πλ.κολιάτσου και αχαρνών, δεν λειτουργούν πολλά τηλέφωνα από το σαββατοκύριακο. Συγκεκριμένο τηλέφωνο που γνωρίζω και δεν λειτουργεί ανήκει στο ΑΚ αλυσίδας. Επίσης η αντίστοιχη καμπίνα που βρίσκεται επί της οδού Προμηθέως έχει ξηλωθεί εντελώς. Η συγκεκριμένη περιοχή είχε πολλά προβλήματα πρόσφατα, τόσο στο adsl όσο και στην τηλεφωνία.

    Στην περιοχή που αναφέρεις μένω κι εγώ, και τη προηγούμενη Πέμπτη το βράδυ έμεινα ξαφνικά χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ. Ήμουν στη Φόρθνετ για χρόνια και αυτό ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι. Μη γνωρίζοντας ότι το πρόβλημα ήταν ευρύτερο στη περιοχή, πήγα κατευθείαν την άλλη μέρα κι έκανα αίτηση και μεταφέρθηκα στον ΟΤΕ. Το Σάββατο ενεργοποίησαν τη γραμμή μου, αλλά λόγω του προβλήματος εξακολουθούσα να είμαι εκτός δικτύου, ούτε τηλέφωνο, ούτε ίντερνετ. Χτες το μεσημέρι επιτέλους, ενεργοποιήθηκε ξανά η γραμμή μου και όλα καλά...

  3. #63
    Εγγραφή
    13-01-2017
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Fiberspeed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    I dont know,
    i think the Customer Service of OTE have no idea (13888), if i call them, there told me somethink about Technical Problems, if i ask if OTE do a Upgrade, there told me, NO.

    But i see all day, OTE install new Boxes on Road, so it most be the reason of the Upgrade.
    In any case, all Apartments in my Building dont have Internet and Phone... i really dont know why.

    I got 10GB Mobile Internet from OTE to my WhatsUp Number for free to stay Online, but in my place the 3G or 4G Signal is very very bad.

    If i check my Phone number on the follow site: https://www.cosmote.gr/fixed/help-an...er-service/f2r
    I always get the follow Message:

    H λειτουργία της τηλεφωνικής σας σύνδεσης επηρεάζεται από ευρύτερο τεχνικό θέμα στην περιοχή σας, για το οποίο πραγματοποιούνται εργασίες αποκατάστασης. Παρακαλώ συμπληρώστε το κινητό σας τηλέφωνο, για να ενημερωθείτε με γραπτό μήνυμα για την εξέλιξη του τεχνικού θέματος, εκτός αν έχετε ήδη ζητήσει να λαμβάνετε γραπτό μήνυμα ενημέρωσης για το θέμα αυτό. Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

    In any case, OTE was planning to replace the KAFAO in my Road today, but because some cars was parking next to the KAFAO, OTE did nothing and add a paper with a new Date (tomorow)... but again some cars parking next to the KAFAO... i think all the process will need much longer, because my KAFAO is always full of cars (ignoring the OTE NO PARKING PAPER)...

    I really hope, the Internet would be more better after all this stress... in any case i was happy before cuz i had vDSL with a speed of 40000 down and 5000 upload...


    ..............

  4. #64
    Εγγραφή
    12-05-2004
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    537
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 7590 AX
    Πράγματι, αυτή η περιοχή ανήκει στο ΑΚ Αλυσίδα (τηλέφωνα 210-20ΧΧΧΧΧ).

    Το περίεργο είναι ότι ξεκίνησαν από το πιο προβληματικό κομμάτι, αυτό με τα στενότερα πεζοδρόμια.

    Λογικά θα καλύψουν κι εμένα που, αν και είμαι Δήμος Γαλατσίου, είμαι συνδεδεμένος στο ΑΚ Αλυσίδα. Για να δούμε τι θα δούμε...

    Αλήθεια, έχει δει κανείς να σκάβουν για οπτικές ίνες εκεί;

    Γιατί δεν μεταφέρουμε τη συζήτηση για τα του ΑΚ Αλυσίδας εδώ, για να μην μπλέκουμε τελείως τις περιοχές;

    Το θέμα το είχα ανοίξει ακριβώς για αυτό το σκοπό.

  5. #65
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Το Α/Κ Αλυσιδα βασικα ειναι Πατησια ομως και γιαυτο βρισκεται εδω, μπορει βεβαια σαν περιοχη καποιοι να ειναι στο Γαλατσι.
    Και εγω πχ Ειμαι Ανω Κυψελη αλλα το Α/Κ μου ειναι ΠΑΤΗΣΙΑ.

  6. #66
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ναι, αλλά ο ΟΤΕ δεν αναβαθμίζει δήμους αλλά αστικά κέντρα.
    Σωστά το προτείνει ο rozak. Το παρόν θέμα αντί δήμο, έπρεπε να αναφέρει αστικό κέντρο στον τίτλο.

  7. #67
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Η πεθερα μου στην Πολεμη με 210-20χχχχ της βγαζουν διαθεσιμοτητα για 50αρι και αλλοι παροχοι εκτος απο οτε.

    Εγω ειμαι 210-22χχχχχχ και τπτ...
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  8. #68
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, αλλά ο ΟΤΕ δεν αναβαθμίζει δήμους αλλά αστικά κέντρα.
    Σωστά το προτείνει ο rozak. Το παρόν θέμα αντί δήμο, έπρεπε να αναφέρει αστικό κέντρο στον τίτλο.
    καλημερα, ναι τοτε πρεπει και να κανουμε απο ενα θεμα για καθε A/K βεβαια, γιατι παλι θα γραφουμε σε οποιο θεμα να ειναι!
    οκ επειδη εισαι καλο παιδι ομως και σε παω, θα γραφω εκει για το ΑΛΥΣΙΔΑ και εδω για το Α/Κ ΠΑΤΗΣΙΑ που αν και το θεμα δεν το αναφερει ακριβως ετσι, ομως ταιριαζει περισσοτερο σαν τιτλος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASFE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πεθερα μου στην Πολεμη με 210-20χχχχ της βγαζουν διαθεσιμοτητα για 50αρι και αλλοι παροχοι εκτος απο οτε.
    Εγω ειμαι 210-22χχχχχχ και τπτ...
    καλημερα, μπορει εκει να τα εχουν ολα ετοιμα, εκτος απο αυτο ειναι σιγουρο? γιατι καποια στιγμη ειχε κανει και η 4νετ κατι τετοια και μετα πανε και κανουν αιτησεις αλλα διαθεσιμοτητα δεν υπηρχε! βεβαια αν δειχνει και ο ΟΤΕ προφανως θα εχει.
    Δεν ξερω btw ποια ειναι η Πολεμη απλα λεω...
    εχει θεμα για το Α/Κ ΑΛΥΣΙΔΑ δες εδω http://www.adslgr.com/forum/threads/...AF%CE%B4%CE%B1
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 19-01-17 στις 07:33.

  9. #69
    Εγγραφή
    21-12-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    951
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15/1 Mbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    TP-LINK TD-W8970
    SNR / Attn
    6(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Να ανεφέρω κι εγώ ότι έχουν σκάψει (εδω και 1-2 βδομαδες) στη Παπαναστασίου κοντά στη πλατεία Θυμαρακιων και στη Ρόδου και σε 1-2 δρόμους ακόμη εκεί κοντά. Για οπτικές μου φαίνονται. Δεν έχω δει να έχουν πειράξει καμπίνες (παλιές έχουν ακόμη).

  10. #70
    Εγγραφή
    13-01-2017
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Fiberspeed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    http://www.fmvoice.gr/index.php/epix...-kafao-tou-ote


    since about 2hours (04.30am),
    my vdsl and phone (210 22xxxxx) is after many days of disconnection again online.

    But the line data are not good, strong line Attenuation and i lost 30000kpbs of speed in download and 4000kpbs speed in upload
    slowly i get scared about my line in future.... i hope ote can fix it,
    all of this starts with the new KAFAO in kato patisia
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ATH789 : 20-01-17 στις 08:48.

  11. #71
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημέρα! δεν ξερω αν εχει σχεση αλλα να επισημανω, στην περιοχη μου στην Ανω Κυψελη δλδ, γινονται εργασιες εδω και μερες σε φρεατια του ΟΤΕ! χτες σε κεντρικο δρομο πριν την πλατεια Κυψελης ανοιξαν φρεατια και με σκαλες ειχαν κατεβει οτετζηδες μεσα σε αυτα! οπως ειπαν σε ερωτησεις μας, λενε οτι σαπισαν καλώδια και χαλασαν με αποτελεσμα πολυς κοσμος και εκει και σε γειτονικες περιοχες να εχει μεινει για μερες χωρις τηλεφωνο και ιντερνετ.
    Μπορει να εχει σχεση δεν ξερω....
    προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα παντως, αν και ειμαι κοντα σε αυτα τα εργα.
    Προς το παρον τα εργα VDSL δεν εχουν μπει ακομα στο Α/Κ ΠΑΤΗΣΙΑ απ' οσο εχω δει και γνωριζω.

  12. #72
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Καθομαι σαν τον βλακα και παιζω με διευθυνσεις και διαθεσιμότητες....

    Χαλεπα 25 ας πουμε δεν εχει διαθεσιμοτητα.
    Χαλεπα 55 εχει...

    Βιζυηνου 20 Το αίτημά σας θα πρέπει να διερευνηθεί περισσότερο. Καλέστε μας στο 13888.
    Βιζυηνου 30 Μη διαθέσιμο στην περιοχή σας


    Απογοητευση....
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  13. #73
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Περιοχή
    Παντου
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    754
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nio25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ανεφέρω κι εγώ ότι έχουν σκάψει (εδω και 1-2 βδομαδες) στη Παπαναστασίου κοντά στη πλατεία Θυμαρακιων και στη Ρόδου και σε 1-2 δρόμους ακόμη εκεί κοντά. Για οπτικές μου φαίνονται. Δεν έχω δει να έχουν πειράξει καμπίνες (παλιές έχουν ακόμη).
    Μου ανέφερε φίλος μου που μένει εκεί κοντά (Μωραϊτινη) ότι δεν έχει εδώ και αρκετές μέρες ιντερνετ και τηλέφωνο , είναι με Hol και το ίδιο συμβαίνει σε πολλους στην περιοχή του. Μακάρι να είναι για τα καφαο άλλα μάλλον αυτό "μυρίζει" καλωδιακή γιατί με βάση τον χρόνο αποκατάστασης που τους έχουν δώσει (τέλη Γενάρη) !!
    Ενημερωνετε το profil σας!!!

  14. #74
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου ανέφερε φίλος μου που μένει εκεί κοντά (Μωραϊτινη) ότι δεν έχει εδώ και αρκετές μέρες ιντερνετ και τηλέφωνο , είναι με Hol και το ίδιο συμβαίνει σε πολλους στην περιοχή του. Μακάρι να είναι για τα καφαο άλλα μάλλον αυτό "μυρίζει" καλωδιακή γιατί με βάση τον χρόνο αποκατάστασης που τους έχουν δώσει (τέλη Γενάρη) !!
    μαλλον εχει σχεση με αυτο που εχει γινει στην Κυψελη ειναι τυχαιο? σαπισαν λεει καλωδια υπογεια και διαβρωθηκαν και πρεπει να τα αλλαξουν ολα!!! θελει παρα πολυ δουλεια μεσα σε φρεατια μετρα κατω απο τους δρομους!!! χτες ειδαμε μερικα ανοιχτα και ειχαν μεγαλη σκαλα και ειχαν μπει μεσα!
    επισης εδω και μερες εγω πχ που δεν εχω προβλημα στο ιντερνετ, στο τηλεφωνο εχω συνακροασεις, ακουω αντιλαλο, ηχο και κοβονται κλησεις εκει που μιλαω.
    Δεν ξερω αν εχει σχεση λογω της αποστασης της μιας περιοχης απο την αλλη, ομως μου κανει εντυπωση το ταυτοχρονο γεγονος.

  15. #75
    Εγγραφή
    21-12-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    951
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15/1 Mbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    TP-LINK TD-W8970
    SNR / Attn
    6(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγω είμαι Παρασκευοπούλου κοντά στη πλατεία Θυμαρακια.Προς το παρόν ολα δουλεύουν μια χαρά (με wind ειμαι). Σήμερα πηγαίνοντας για δουλειά ειδα στη γωνιά Παρασκευοπούλου και Πετροπουλακη συνεργειο του Οτε κατι να σκάβει.

Σελ. 5 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 345671015 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 103
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-23, 19:37
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-16, 11:23
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-16, 22:09
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-16, 23:53
  5. Ο δήμος Σάμου πλήρωσε 3.159 ευρώ για το url redirect ενός ιστότοπού του
    Από gcf στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-16, 10:32

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας