Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    23-07-2008
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    36.5(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα στην παρέα.

    Πριν από περίπου δυο μήνες έλαβα ένα γράμμα από εξουσιοδοτημένο δικηγορικό γραφείο της Wind. Μέσα σ΄αυτό το γράμμα είχε μια εξώδικη δήλωση όπου μου ζητάει να πληρώσω ένα ληξιπρόθεσμο ποσό (263,61ευρω).
    Μέχρι εδώ, σχεδόν όλα, καλά...
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  scan0003 adslgr.jpg 
Εμφανίσεις:  108 
Μέγεθος:  315,6 KB 
ID: 177502

    Το εξώδικο έχει υπογραφή δικηγόρου 4/10/2016.
    Το άτομο στο οποίο αναφέρεται έχει αποβιώσει από τις 15/9/2015. Μετά τον θάνατο είχαμε καταθέσει ληξιαρχική πράξη θανάτου για να διακοπεί το συμβόλαιο. Μαζί με την ληξιαρχική πράξη θανάτου που καταθέσαμε πληρώσαμε και τις όποιες οφειλές υπήρχαν για να κλείσει το θέμα. Έχουμε και τον τελευταίο λογαριασμό οπου φαίνεται οτι δεν υπάρχει προηγούμενο υπόλοιπο και μάλιστα μας ευχαριστούν για την εμπρόθεσμη πληρωμή του προηγούμενου λογαριασμού.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  scan0004 adslgr.jpg 
Εμφανίσεις:  68 
Μέγεθος:  326,5 KB 
ID: 177503

    Δυο μήνες μετά από την πρώτη ενόχληση στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών και μετά από αρκετά τηλεφωνήματα και επισκέψεις σε κατάστημα της wind, μ' έχουν ακόμα στην αναμονή!! Δεν μπορούνε να βρούνε απο που προκύπτει αυτό το ποσό!
    Την τελευταία φορά μάλιστα που πήγα στο κατάστημα, η απάντηση που είχαν απο τα κεντρικά, είναι οτι δεν μπορούν να μου πιστώσουν αυτό το ποσό (263,61ευρω)!!!
    Έστειλε πάλι μήνυμα το παιδί απο το κατάστημα στα κεντρικά και μου είπε να ξαναπάω προς τα μέσα της εβδομάδας που μας έρχεται.

    Τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις γιατί νομίζω με κοροϊδεύουν ψιλό γαζί!

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

  2. #2
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.806
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Με το δικηγορο που στελνει το εξωδικο επικοινωνησες?
    Οι δικηγοροι καταλαβαινουν παρα πολυ καλα τι σημαινει ληξιαρχικη πραξη θανατου.
    Δεν μπορει να μην εχει τιποτε να σου πει επι του θεματος.

  3. #3
    Εγγραφή
    05-12-2016
    Περιοχή
    Αγία Βαρβάρα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/100372
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    ZTE ZXHN H108N
    SNR / Attn
    9(dB) / 7.3(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εφ' όσον ο άνθρωπος απεβίωσε, γιατί ασχολείσαι;

  4. #4
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    και θα πραγματοποιηθεί αναγγελία των στοιχείων σας στην ΤΕΙΡΕΣΙΑΣ

    Μόνο γέλιο μου προκαλεί το παραπάνω. Πόσο γελοίοι είναι;; Το παίζουν δικηγόροι και απειλούν με τον Τειρεσία που αφορά μόνο τις τράπεζες; Τι να πω...

  5. #5
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    και θα πραγματοποιηθεί αναγγελία των στοιχείων σας στην ΤΕΙΡΕΣΙΑΣ

    Μόνο γέλιο μου προκαλεί το παραπάνω. Πόσο γελοίοι είναι;; Το παίζουν δικηγόροι και απειλούν με τον Τειρεσία που αφορά μόνο τις τράπεζες; Τι να πω...
    Εφόσον εκδοθεί διαταγή πληρωμής και πάει δικαστικά το θέμα καταχωρείσαι κανονικά.

    Όσον αφορά το αρχικό μήνυμα, για 100στη φορά θα πω "τα γραπτά μένουν". Ελπίζω να υπάρχει απόδειξη φαξ ή κάτι.

  6. #6
    Εγγραφή
    23-07-2008
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    36.5(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είχε επικοινωνησει η αδερφή μου οταν ειχαμε διαβάσει το εξώδικο και της είχαν πει οτι προκύπτει απο τρεις λογαριασμούς και απο μια φορητοτητα που είχε γίνει.
    Όντως είχε κανει αίτηση για φορητοτητα αλλα της ειχαν κάνει αντιπρόταση απο την Wind και παρέμεινε στην Wind.

    Εγώ επικοινώνησα σήμερα με τον δικηγορικό γραφείο και μου είπαν οτι προκύπτει απο μια συσκευή που ειχε πάρει (!??) και επειδή έσπασε το συμβόλαιο πρέπει να πληρωθεί αυτο το υπόλοιπο. Συσκευή εγώ δεν θυμάμαι να ειχε παρει, μαλιστα την ειχαν πει να μειώσουν το πάγιο ή να της δώσουν επιδότηση για συσκευή και είχε ζητήσει μείωση στο πάγιο.
    σ.σ. Το συμβολαιο έσπασε λογω θανάτου οχι επειδή κάποια μέρα ξύπνησε και είπε ας αλλάξω εταιρία κινητής.

    Υ.Γ. Μου εκαναν και προσφορά απο 263,61 € μου είπε να πληρώσω 195€. Αμα ξαναπάρω μηπως μου πει να πληρώσω 127€;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BaCh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφ' όσον ο άνθρωπος απεβίωσε, γιατί ασχολείσαι;
    Στην σημερινή μου επικοινωνία με τον δικηγόρο της wind έμαθα οτι το ποσο μεταβιβαζεται στους κληρονόμους την στιγμή που έχουμε κάνει αποδοχή.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    και θα πραγματοποιηθεί αναγγελία των στοιχείων σας στην ΤΕΙΡΕΣΙΑΣ

    Μόνο γέλιο μου προκαλεί το παραπάνω. Πόσο γελοίοι είναι;; Το παίζουν δικηγόροι και απειλούν με τον Τειρεσία που αφορά μόνο τις τράπεζες; Τι να πω...
    Σήμερα θύμισα του δικηγόρου την υπόθεση μου, μιας και εχουν περάσει δυο μήνες απο τότε που έλαβα το χαρτί και στο τέλος μου είπε οτι θα στείλει διαταγή πληρωμής.

  7. #7
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas_lar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχε επικοινωνησει η αδερφή μου οταν ειχαμε διαβάσει το εξώδικο και της είχαν πει οτι προκύπτει απο τρεις λογαριασμούς και απο μια φορητοτητα που είχε γίνει.
    Όντως είχε κανει αίτηση για φορητοτητα αλλα της ειχαν κάνει αντιπρόταση απο την Wind και παρέμεινε στην Wind.

    Εγώ επικοινώνησα σήμερα με τον δικηγορικό γραφείο και μου είπαν οτι προκύπτει απο μια συσκευή που ειχε πάρει (!??) και επειδή έσπασε το συμβόλαιο πρέπει να πληρωθεί αυτο το υπόλοιπο. Συσκευή εγώ δεν θυμάμαι να ειχε παρει, μαλιστα την ειχαν πει να μειώσουν το πάγιο ή να της δώσουν επιδότηση για συσκευή και είχε ζητήσει μείωση στο πάγιο.
    σ.σ. Το συμβολαιο έσπασε λογω θανάτου οχι επειδή κάποια μέρα ξύπνησε και είπε ας αλλάξω εταιρία κινητής.

    Υ.Γ. Μου εκαναν και προσφορά απο 263,61 € μου είπε να πληρώσω 195€. Αμα ξαναπάρω μηπως μου πει να πληρώσω 127€;

    - - - Updated - - -



    Στην σημερινή μου επικοινωνία με τον δικηγόρο της wind έμαθα οτι το ποσο μεταβιβαζεται στους κληρονόμους την στιγμή που έχουμε κάνει αποδοχή.

    - - - Updated - - -



    Σήμερα θύμισα του δικηγόρου την υπόθεση μου, μιας και εχουν περάσει δυο μήνες απο τότε που έλαβα το χαρτί και στο τέλος μου είπε οτι θα στείλει διαταγή πληρωμής.
    Να επικοινωνήσεις άμεσα με την Wind και να σου πουν οι ίδιοι από που προκύπτει αυτό το ποσό.
    Έχουμε δει πολλά κατά καιρούς, όπου απειλούν δικηγόροι τον κόσμο για παρόμοια θέματα και στο τέλος βγαίνει ότι ήταν λάθος της εταιρίας και δεν χρωστούσαν τίποτα.

  8. #8
    Εγγραφή
    23-07-2008
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    36.5(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να επικοινωνήσεις άμεσα με την Wind και να σου πουν οι ίδιοι από που προκύπτει αυτό το ποσό.
    Ειχα επικοινωνησει με τη wind(εξυπηρέτηση πελατών) και μου ειχαν πει να παω σε κατάστημα.
    Έχω ενα μήνα και πηγαίνω στο κατάστημα και με πάνε απο βδομάδα σε εβδομάδα. Τωρα ειναι να παω παλι την Τεταρτη. Την τελευταια φορα που πηγα τους ειχαν απαντησει απο τα κεντρικά οτι δεν μπορούν να μου πιστώσουν το πόσο(!)... να δω τι θα μου πουν μεθαύριο που θα ξαναπάω.

  9. #9
    Εγγραφή
    05-12-2016
    Περιοχή
    Αγία Βαρβάρα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/100372
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    ZTE ZXHN H108N
    SNR / Attn
    9(dB) / 7.3(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλά αυτό με τη μεταβίβαση σε κληρονόμους είναι λίγο παπάτζα. Σιγά μην κάτσουν να ψάξουν ποιος έχει κάνει αποδοχή για ένα τόσο μικρό ποσό.
    Αν σε καλέσουν πες τους ότι έχεις κάνει αποποίηση και τέλος.

    Όταν αποβιώσει αυτός που χρωστάει, δύσκολα βγαίνει άκρη. Όταν πέθανε ο Πατέρας μου - ενώ είχαμε κάνει αποποίηση - καλούσαν συνεχώς οι εισπρακτικές τραπεζών στον αδελφό μου ζητώντας του να τους στείλει το σχετικό έγγραφο αποποίησης κληρονομιάς. Ο αδελφός μου τους είπε να το ψάξουν μόνοι τους και απλώς τους έβαλε στην spam list του κινητού του :-P

    Γενικά μην ασχολείσαι με τα "δικηγορικά γραφεία" (άχρηστα βόδια που δουλεύουν σε εισπρακτικές). Δουλειά τους είναι να σε ψαρώνουν. Τί θα σε κάνουν; Θα σε πάνε δικαστικά για 300€;

  10. #10
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BaCh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά αυτό με τη μεταβίβαση σε κληρονόμους είναι λίγο παπάτζα. Σιγά μην κάτσουν να ψάξουν ποιος έχει κάνει αποδοχή για ένα τόσο μικρό ποσό.
    Αν σε καλέσουν πες τους ότι έχεις κάνει αποποίηση και τέλος.

    Όταν αποβιώσει αυτός που χρωστάει, δύσκολα βγαίνει άκρη. Όταν πέθανε ο Πατέρας μου - ενώ είχαμε κάνει αποποίηση - καλούσαν συνεχώς οι εισπρακτικές τραπεζών στον αδελφό μου ζητώντας του να τους στείλει το σχετικό έγγραφο αποποίησης κληρονομιάς. Ο αδελφός μου τους είπε να το ψάξουν μόνοι τους και απλώς τους έβαλε στην spam list του κινητού του :-P

    Γενικά μην ασχολείσαι με τα "δικηγορικά γραφεία" (άχρηστα βόδια που δουλεύουν σε εισπρακτικές). Δουλειά τους είναι να σε ψαρώνουν. Τί θα σε κάνουν; Θα σε πάνε δικαστικά για 300€;
    H operative word που λένε οι αγγλοσάξωνες είναι η αποποίηση κληρονομιάς που έχεις κάνει εσύ και είσαι ως εκ τούτου εν κατακλείδι καλυμμένος.
    Η operative word αντιθέτως στην περίπτωση του Κώστα είναι η αποδοχή κληρονομιάς... ;-)
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  11. #11
    Εγγραφή
    05-12-2016
    Περιοχή
    Αγία Βαρβάρα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/100372
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    ZTE ZXHN H108N
    SNR / Attn
    9(dB) / 7.3(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν έχω ακούσει ούτε μια φορά στη ζωή μου πάροχο τηλεφωνίας, ρεύματος, νερού, να κυνηγάει κληρονόμους :-Ρ

  12. #12
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Και εμένα έγινε αυτό με ΟΤΕ σε άτομο που έχει πεθάνει....το χρέος είναι 140 ευρώ και η γραμμή έχει απενεργοποιηθεί αφού πέρασαν οι 60 μέρες....ήρθε και εξώδικο και ΄το θέμα έχει μείνει εκεί´...

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 227
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-17, 16:02
  2. Απάτη από συνεργάτες WIND
    Από gatopardosgr στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-16, 18:25
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-16, 20:34
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-16, 19:16
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-16, 23:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας