Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 78
  1. #16
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά την vodafone δεν την χάλασε
    Σωστα. Γιατι η Vodafone θελει ενα δυσαρεστημενο πελατη παραπανω...

    Κατα αρχην γιατι έδωσε ο ΟΤΕ λάθος ημερομηνια... Βλεπε Σάββατο
    mac rulez

  2. #17
    Εγγραφή
    10-05-2015
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Δεν ισχύει το 17 που είναι σαββατο πρόφαση ταν για τις 3 μέρες. Δεν δίνει ημερομηνίες εμεργοποιησης σαββάτου και κυριακης ο ΟΤΕ οπότε προχωράει κανονικά στην καταγγελία..
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  3. #18
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostakislarisa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχύει το 17 που είναι σαββατο πρόφαση ταν για τις 3 μέρες. Δεν δίνει ημερομηνίες εμεργοποιησης σαββάτου και κυριακης ο ΟΤΕ οπότε προχωράει κανονικά στην καταγγελία..
    Συμφωνω
    Να κανει καταγγελια να την φαει ο ΟΤΕ που δινει λαθος ημερομηνιες.

    Οχι αν ηταν 19 οτι θα προλάβαινε, αλλα τουλαχιστον θα επρεπε να ενεργοποιηθει Σάββατο.
    mac rulez

  4. #19
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Εντωμεταξύ, η vodafone συνεχίζει την τρελίτσα.
    Νέο μήνυμα σήμερα:"Για να διαχειριστείτε την υπηρεσία σας και να δείτε το λογαριασμό σας online,εγγραφείτε στο my home account,σελίδα statheri.vodafone.gr με κωδικό εγγραφής τάδε"

    - - - Updated - - -

    Λοιπόν,έχουμε νεότερα:Η vodafone προχώρησε σε ενεργοποίηση της γραμμής μου στις 19/12.
    Καλώντας σήμερα το 13888 για να δηλώσω πρόβλημα στη (σταθερότατη όλα αυτά τα χρόνια)γραμμή μου,έμαθα έκπληκτος πως το τηλέφωνό μου δεν είναι ενεργοποιημένο στον ΟΤΕ!
    Μιλώντας με μια υπάλληλο μου είπε πως δεν μπορούσαν να διακόψουν την ενεργοποίηση της γραμμής στη vodafone,παρότι ρητά τους δήλωσα(και έστειλα υπογραμμένα τα χαρτιά που μου ζήτησαν)πως θέλω η γραμμή να παραμείνει στον ΟΤΕ.
    Ερώτηση:Πώς γίνεται να είμαι στο δίκτυο της vodafone χωρίς να έχω παραλάβει κανενός είδους εξοπλισμό(ρούτερ)από αυτούς???
    Με ποιό δικαίωμα ο ΟΤΕ έδωσε τη γραμμή,εφόσον έστειλα ακυρωτικό φαξ?
    Η καταγγελία έχει ήδη παραληφθεί από την ΕΕΤΤ και περιμένω απαντήσεις

  5. #20
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντωμεταξύ, η vodafone συνεχίζει την τρελίτσα.
    Νέο μήνυμα σήμερα:"Για να διαχειριστείτε την υπηρεσία σας και να δείτε το λογαριασμό σας online,εγγραφείτε στο my home account,σελίδα statheri.vodafone.gr με κωδικό εγγραφής τάδε"

    - - - Updated - - -

    Λοιπόν,έχουμε νεότερα:Η vodafone προχώρησε σε ενεργοποίηση της γραμμής μου στις 19/12.
    Καλώντας σήμερα το 13888 για να δηλώσω πρόβλημα στη (σταθερότατη όλα αυτά τα χρόνια)γραμμή μου,έμαθα έκπληκτος πως το τηλέφωνό μου δεν είναι ενεργοποιημένο στον ΟΤΕ!
    Μιλώντας με μια υπάλληλο μου είπε πως δεν μπορούσαν να διακόψουν την ενεργοποίηση της γραμμής στη vodafone,παρότι ρητά τους δήλωσα(και έστειλα υπογραμμένα τα χαρτιά που μου ζήτησαν)πως θέλω η γραμμή να παραμείνει στον ΟΤΕ.
    Ερώτηση:Πώς γίνεται να είμαι στο δίκτυο της vodafone χωρίς να έχω παραλάβει κανενός είδους εξοπλισμό(ρούτερ)από αυτούς???
    Με ποιό δικαίωμα ο ΟΤΕ έδωσε τη γραμμή,εφόσον έστειλα ακυρωτικό φαξ?
    Η καταγγελία έχει ήδη παραληφθεί από την ΕΕΤΤ και περιμένω απαντήσεις
    Εστειλες εκπροθεσμο αιτημα (αυτό δεν μπορει να αμφισβητηθει και το εχουμε πει)
    Ο ΟΤΕ εδωσε πολυ συντομη ημερομηνια και δεν σε προλαβε το courier
    mac rulez

  6. #21
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Συγγνώμη,αλλά κάπου σε χάνω...ΠΩΣ είναι εκπρόθεσμο το αίτημα υπαναχώρησης,όταν το πρώτο sms από τη vodafone μου που έλεγε οτι παρέλαβε την αίτησή μου,μου ήρθε την ίδια ημέρα(14/12)που έστειλα το αίτημα ακύρωσης?(Δες τα προηγούμενα μηνύματα,το αναφέρω)

  7. #22
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    14 σου ηρθε το sms για τη καταχωρηση της φορητοτας φαντάζομαι
    Την ιδια μέρα ο ΟΤΕ δίνει ημερομηνια 17
    Οποτε οτι και να κανεις, εφοσον ο ΟΤΕ εδωσε τοσο συντομη ημερομηνια για την ΕΕΤΤ εισαι εκπροθεσμος.
    mac rulez

  8. #23
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    489
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνώμη,αλλά κάπου σε χάνω...ΠΩΣ είναι εκπρόθεσμο το αίτημα υπαναχώρησης,όταν το πρώτο sms από τη vodafone μου που έλεγε οτι παρέλαβε την αίτησή μου,μου ήρθε την ίδια ημέρα(14/12)που έστειλα το αίτημα ακύρωσης?(Δες τα προηγούμενα μηνύματα,το αναφέρω)
    Πραγματι διαβαζοντας τις ημερομηνιες ειναι πραγματι εκπροθεσμη η υπαναχωρηση. Ο κανονας ειναι σαφης και μιλαει για τρεις ημερολογιακες μερες. Η βλακεια ειναι ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ του ΟΤΕ που εδωσε τοσο κοντινη ημερομηνια διχως λογο και αφορμη, στερωντας απο τον... ιδιο του τον εαυτο το δικαιωμα να κρατησει τον πελατη. Μαλλον καποιοι εκει μεσα παιρνουν ληγμενα... δεν εξηγειται διαφορετικα...

    Τον αν πεφτει Σαββατο διολου δεν απασχολει την vodafone... Δεν θα κατσει να ασχοληθει αν θα δουλεψει Σαββατο η οχι ο ΟΤΕ... Κραταει μονο την ημερομηνια. Ηδη ο ΟΤΕ "παραδεχτηκε" το λαθος του και παρεδωσε την γραμμη...

    Παρ' ολα αυτα ευχομαι να κανω λαθος και να πετυχεις αυτο που θελεις... Καλες γιορτες...

  9. #24
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goana12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματι διαβαζοντας τις ημερομηνιες ειναι πραγματι εκπροθεσμη η υπαναχωρηση. Ο κανονας ειναι σαφης και μιλαει για τρεις ημερολογιακες μερες. Η βλακεια ειναι ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ του ΟΤΕ που εδωσε τοσο κοντινη ημερομηνια διχως λογο και αφορμη, στερωντας απο τον... ιδιο του τον εαυτο το δικαιωμα να κρατησει τον πελατη. Μαλλον καποιοι εκει μεσα παιρνουν ληγμενα... δεν εξηγειται διαφορετικα...

    Τον αν πεφτει Σαββατο διολου δεν απασχολει την vodafone... Δεν θα κατσει να ασχοληθει αν θα δουλεψει Σαββατο η οχι ο ΟΤΕ... Κραταει μονο την ημερομηνια. Ηδη ο ΟΤΕ "παραδεχτηκε" το λαθος του και παρεδωσε την γραμμη...

    Παρ' ολα αυτα ευχομαι να κανω λαθος και να πετυχεις αυτο που θελεις... Καλες γιορτες...
    Εκτός φυσικά αν την ημερομηνία της έδωσε η vodafone, άσχετα με το τι της έδωσε ο ΟΤΕ

  10. #25
    Εγγραφή
    26-08-2013
    Μηνύματα
    501
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Έλα μην γκρινιάζεις. Καλή είναι και η vodafone. Συνήθισε το. Εξάλλου για να πας να κάνεις αίτηση μεταφοράς της γραμμής από τον ΟΤΕ πάει να πει ότι ήσουν δυσαρεστημένος.

  11. #26
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    489
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αρχικό μήνυμα από sdikr

    Εκτός φυσικά αν την ημερομηνία της έδωσε η vodafone, άσχετα με το τι της έδωσε ο ΟΤΕ




    Αν ηταν ετσι να εισαι σιγουρος οτι ο ΟΤΕ δεν θα "παραδεχοταν" το λαθος του στον πελατη λεγοντας... "πως δεν μπορούσαν να διακόψουν την ενεργοποίηση της γραμμής στη vodafone,παρότι ρητά τους δήλωσα(και έστειλα υπογραμμένα τα χαρτιά που μου ζήτησαν)πως θέλω η γραμμή να παραμείνει στον ΟΤΕ"... και ουτε θα παρεδιδε την γραμμη, αν εβλεπε οτι οι ημερομηνιες δεν συμπιπτουν...

  12. #27
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bromiaris1gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλα μην γκρινιάζεις. Καλή είναι και η vodafone. Συνήθισε το. Εξάλλου για να πας να κάνεις αίτηση μεταφοράς της γραμμής από τον ΟΤΕ πάει να πει ότι ήσουν δυσαρεστημένος.
    Ε, όχι δα...έκανα αίτηση γιατί η αρχική τιμή ανανέωσης του συμβολαίου με τον ΟΤΕ ήταν σαφώς μεγαλύτερη από αυτή που πλήρωνα μέχρι τότε...όσο για το πόσο "καλή" είναι η vodafone,έλα σπίτι να δεις τα χάλια της γραμμής,τις αποσυνδέσεις κλπ...Σε κάθε περίπτωση,θα αποφασίσει η ΕΕΤΤ και οι δικηγόροι,καθώς δεν έχω καμιά διάθεση να παραμείνω στη vodafone

  13. #28
    Εγγραφή
    26-08-2013
    Μηνύματα
    501
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε, όχι δα...έκανα αίτηση γιατί η αρχική τιμή ανανέωσης του συμβολαίου με τον ΟΤΕ ήταν σαφώς μεγαλύτερη από αυτή που πλήρωνα μέχρι τότε...όσο για το πόσο "καλή" είναι η vodafone,έλα σπίτι να δεις τα χάλια της γραμμής,τις αποσυνδέσεις κλπ...Σε κάθε περίπτωση,θα αποφασίσει η ΕΕΤΤ και οι δικηγόροι,καθώς δεν έχω καμιά διάθεση να παραμείνω στη vodafone
    Δηλαδή είσαι αποφασισμένος να πληρώσεις δικηγόρο για να φύγεις από το δίκτυο της που εσύ αποφάσισες να πας γιατί προφανώς ήσουν δυσαρεστημένος με τον ΟΤΕ?

  14. #29
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goana12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχικό μήνυμα από sdikr

    Εκτός φυσικά αν την ημερομηνία της έδωσε η vodafone, άσχετα με το τι της έδωσε ο ΟΤΕ




    Αν ηταν ετσι να εισαι σιγουρος οτι ο ΟΤΕ δεν θα "παραδεχοταν" το λαθος του στον πελατη λεγοντας... "πως δεν μπορούσαν να διακόψουν την ενεργοποίηση της γραμμής στη vodafone,παρότι ρητά τους δήλωσα(και έστειλα υπογραμμένα τα χαρτιά που μου ζήτησαν)πως θέλω η γραμμή να παραμείνει στον ΟΤΕ"... και ουτε θα παρεδιδε την γραμμη, αν εβλεπε οτι οι ημερομηνιες δεν συμπιπτουν...
    Ο ΟΤΕ ή ο πάροχος που φεύγεις δεν μπορεί να σταματήσει την φορητότητα, η αίτηση πρέπει να γίνει απο τον πάροχο που θέλεις να πας
    Με λίγα λόγια αν δεν σταλθεί αίτηση δεν σταματάει

  15. #30
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    489
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΟΤΕ ή ο πάροχος που φεύγεις δεν μπορεί να σταματήσει την φορητότητα, η αίτηση πρέπει να γίνει απο τον πάροχο που θέλεις να πας
    Με λίγα λόγια αν δεν σταλθεί αίτηση δεν σταματάει
    Την φορητοτητα (εκτος ιδιαιτερων περιπτωσεων) την σταματαει βασικα ο πελατης με αιτηση ακυρωσης στον νεο παροχο (κατι που εγινε στην συγκεκριμενη περιπτωση). Αυτη γινετε δεκτη μονο αν ειναι εντος νομιμων οριων και σιγουρα ενημερωνετε τοσο ο παλιος παροχος οσο και ο πελατης για τον λογο που απορριφθηκε. Αν ηταν οπως τα λες, θα μπορουσαν να αποριπτονταν ολες οι αιτησεις, προβαλλοντας σαν επειχειρημα ψευτικες ημερομηνιες. Δεν νομιζω να ειναι τοσο απλο (και να εισαι σιγουρος οτι ειδικα με τον ΟΤΕ ειναι ακομα δυσκολοτερο)...

    Αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση ο ΟΤΕ σιγουρα θα ενημερωνε τον πελατη και την vodafone, οτι εχει γινει λαθος και η ημερομηνια ενεργοποιησης δεν ειναι αυτη που παρουσιαζει αλλα καποια μεταγενεστερη. Δεν νομιζω οτι θα καθοταν να χασει τον πελατη στα καλα καθουμενα.

    Κατα την ταπεινη μου αποψη καταλαβε την ηλιθιοτητα που εκανε και εδωσε την γραμμη, μην μπορωντας να κανει αλλιως...


    Υ.Γ. Αυτο το κολπο (να δινει κοντινες ημερομηνιες) το κανει ο ιδιος ο ΟΤΕ στις φορητοτητες προς αυτον, για να μην προλαβουν να "κρατησουν" τον πελατη μα αντιπροσφορα οι εναλλακτικοι. Επισης το αλλο που κανει, ειναι να σε συνδεει πολυ γρηγοροτερα απο την ημερομηνια που εχει δωσει παλι με το ιδιο αποτελεσμα...

    Μηπως μπερδευτηκε αυτος που εδωσε την ημερομηνια και νομιζε οτι ηταν φορητοτητα απο vodafone προς αυτον ????
    Λεω εγω τωρα...

Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Vodafone: νέο πρόγραμμα Home triple play με Vodafone TV
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-16, 16:57
  2. Home triple play με Vodafone TV
    Από athletic στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-16, 12:40
  3. Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-16, 17:14
  4. Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-16, 15:54
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-16, 15:47

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας