Εμφάνιση 1-2 από 2

Θέμα: VDSL Issue.

  1. #1
    Εγγραφή
    19-10-2005
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Παρακαλώ ελέγξτε το παρακάτω thread.

    Έχουν σταλεί και προσωπικά μηνύματα μέσω PM προς το Forthnet.Nova.Rep1.

    Η υπηρεσία είναι ανύπαρκτη. Το support εως τώρα είναι απαράδεκτο. Μπορώ να μιλήσω επιτέλους με ένα senior τεχνικό και να λύσουμε το πρόβλημα;


    Πως ειναι δυνατόν aftermarket router να συνδέεται σε VDSL path και ο δικός σας όχι ενώ όπως με έχετε ενημερώσει γραπτώς είναι απαραίτητη προυπόθεση να υπάρχει για να λειτουργεί η υπηρεσία VDSL. Τι γίνεται επιτέλους; Είναι σωστό να κάνω με τον τεχνικό σας troubleshooting σε επίπεδο καλωδίου στα καλά του καθουμένου; Να βγάζω τηλέφωνα απο τις πρίζες για να γίνουν μετρήσεις; Για ποιόν λόγο; Ο aftermarket router συγχρονίζει στα 49995. Full δλδ. Έχω ζητήσει επανελλημένα 2nd lever support ή επικοινωνία με καποιον που να μπορεί τελικά να με κατευθύνει στην επίλυση και οχι να ασχολούμαστε με τα basics χωρίς λόγο. Σπαταλάμε αδίκως και εσείς και εγώ τον χρόνο μας και αυτό δεν ξεπληρώνεται. Έχω αφιερώσει χωρίς λόγο περίπου στις 6 ώρες συνολικά σε τηλέφωνα και posts για να αποκτήσω αυτό που δικαιούμαι και επιβεβαιώνετε ότι είναι διαθέσιμο στην οικία μου, δλδ η πρόσβαση VDSL.

    Γιατί δεν θέλετε να κρατήσετε τους υφιστάμενους πελάτες σας; Γιατί μας διώχνετε με κάθε τρόπο;

    Παρακαλώ για την απάντηση σας δημόσια χωρίς να κλείσετε το thread και όχι μέσω PM. Τα στοιχεία μου είναι ήδη στην διάθεσή σας.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.345
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα Roulitsas,

    Κατανοούμε την αναστάτωση που έχει προκύψει από τα παραπάνω, καθώς και την δυσκολία που δημιουργείται στην επικοινωνία σου.

    Κατόπιν σημερινής τηλεφωνικής επικοινωνίας που υπήρξε με την Εξυπηρέτηση Πελατών μας, θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε, πώς έχει δρομολογηθεί περαιτέρω έλεγχος προς το αρμόδιο τμήμα της Τεχνική μας Διεύθυνσης αναφορικά με το ζήτημα που έχει παρουσιαστεί και θα χρειαστεί να αναμείνουμε την ολοκλήρωσή του.

    Από την μεριά μας θέλουμε να σε διαβεβαιώσουμε ότι πραγματοποιούνται όλες οι απαραίτητες ενέργειες για αποκατάσταση του ζητήματος το συντομότερο δυνατόν.

    Για την πορεία εξέλιξης, θα υπάρξει ανάλογη ενημέρωση σου στα διαθέσιμα τηλέφωνα επικοινωνίας.

    Επιπλέον, υπενθυμίζουμε τις οδηγίες και κανόνες του support forum.

    Γιώργος, Nova Support

Παρόμοια Θέματα

  1. AfterMarket VDSL Router + Forthnet VDSL
    Από Roulitsas στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-16, 00:46
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-16, 12:15
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-16, 22:31
  4. Ανεβασμένο ping μετά απο αναβάθμιση σε VDSL
    Από ethnik471 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-16, 12:34
  5. VDSL & DNS issues?
    Από angel_hot στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-16, 15:06

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας