Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    15-12-2016
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα σας,

    Πήρα την Wind αλλα δεν βγάζω ξεκάθαρη άκρη δυστηχώς οπότε γράφω εδώ την απορία μου και παρακαλώ αν κάποιος με εμπειρία μπορεί να απαντήσει θα είμαι υπόχρεος γιατι ειναι θεμα που με απασχολεί χρόνια

    Χρειάζομαι το παρακάτω πακέτο για χρήση κάπου 3-4 μήνες το καλοκαίρι, μέχρι στιγμής χρησιμοποιώ κάρτες cosmote με usb stick οπου δίνω 27Ε/μήνα για 5GB, νομίζω οτι πλέον πρέπει να το αλλάξω και απο έλειψη χρόνου ή βαρεμάρας δεν έψαξα κάτι καλύτερο.

    Στην απομακρισμένη περιοχή που μετακινούμε για καποιο διαστημα πρόσφατα κάναν αναβάθμιση το σήμα της Wind, νομιζω οτι 90% πιάνει σήμα 4G στο κινητό απότι είχα συζητήσει με γείτονα.

    Σκοπευω να κάνω το εξής:
    Να αγοράσω το SIMPLEfi με διευθυνση κεντρο Αττικης οπου και θα το παραλάβω και απ'οτι κατάλαβα θα προπληρώσω 124 Ευρώ, οκ μέχρι στιγμής.
    Ας πούμε οτι το αγοράζω τώρα και κάπου μεσ'το καλοκαίρι το παίρνω μαζί μου και οπως ειναι λογικό τα 50GB θα τελειώσουν, ας πούμε οτι βάζω μετά κατα τα λεγόμενα της Wind 20Ε για 20GB κάθε μήνα.
    Οταν τελειώσει όμως η διαρκεια 12 μηνών απο την αγορά μπορώ να συνεχίσω να το χρησιμοποιώ και απλά να αγοράζω πάλι για παράδειγμα 20GB/μήνα με 20Ευρώ ή θα πρέπει ξανά να σκάσω αλλα 124 Ευρώ για να συνεχίσει να λειτουργεί;

    Αν μπορεί να γίνεται αυτο με τις ανανεώσεις τότε με συμφέρει 100% σε σχέση με τις τιμές που δίνει για GB και ανανέωση.

    Υ.Γ. Υπάρχει νομίζω κάτι παραπλήσιο απο Wind πάντα μιλάμε χωρίς συμβόλαιο για να αγοράζω gb όταν θέλω και να με συμφέρει σε σχέση με το 27Ε/5GB που δίνω της cosmote; (χρειάζομαι κάπου 20GB/μήνα)

    Ευχαριστώ.

    Φιλικά,
    Αλέξανδρος

  2. #2
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Καλησπέρα!Εμένα μου είχαν πει ότι όντως μετά το χρόνο μπορείς να αγοράεις από τα πακέτα που δίνει.Τώρα αν ισχύει....Μετά ως επιλογή υπάρχει και η σταθερή γραμμή adsl του ΟΤΕ με το πρόγραμμα κατεξοχιν που κοστίζει 16 ευρώ το μήνα και δίνει απεριόριστο ιντερνετ για 6 μήνες το χρόνο.

  3. #3
    Εγγραφή
    15-12-2016
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τελικά μίλησα ξανα με wind και μου τα ειπαν παλι καπως μπερδεμενα.
    Στην αρχή μου έλεγε οτι μετά το τέλος του χρόνου δεν μπορεις να αγοράζεις τα extra πακετα γιατι στην ουσία κανει expire η κάρτα.
    Μετά όμως μου είπε οτι μπορείς να ξανααγοράσεις για x12 μήνες το 50GB πακέτο αλλα αυτη την φορά στην μισή τιμή αλλα δεν το πολυπιστευω ...

    Δεν μπορώ να βάλω dsl στο σημείο που είμαι αλλιώς δεν θα το συζητούσα καν.

  4. #4
    Εγγραφή
    25-12-2009
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟ
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex_1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά μίλησα ξανα με wind και μου τα ειπαν παλι καπως μπερδεμενα.
    Στην αρχή μου έλεγε οτι μετά το τέλος του χρόνου δεν μπορεις να αγοράζεις τα extra πακετα γιατι στην ουσία κανει expire η κάρτα.
    Μετά όμως μου είπε οτι μπορείς να ξανααγοράσεις για x12 μήνες το 50GB πακέτο αλλα αυτη την φορά στην μισή τιμή αλλα δεν το πολυπιστευω ...

    Δεν μπορώ να βάλω dsl στο σημείο που είμαι αλλιώς δεν θα το συζητούσα καν.
    Όχι μια χαρά στο είπαν. Όταν τελειώσουν οι δώδεκα μήνες αγοράζεις ξανά το πακέτο των 50gb με 50 ευρώ αν θες αλλιώς τρέχει το μηνιαίο πάγιο 2€/300mb έτσι και αλλιώς. Τα 124 είναι 62.5 1. Μήνα 12.5 2. Μήνα 12.5 3. Μήνα 12.5 4. Μήνα και μετά 2€ το μήνα

  5. #5
    Εγγραφή
    06-11-2007
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Όπως τα λέει ο φίλος είναι νομίζω θα σου βγει πιο οικονομικά το SimpleFi, καθώς μέχρι τώρα έδινες 27€ τα 5GB

Παρόμοια Θέματα

  1. Μια απλη εξηγηση για το SNR/SNRM/Noise Margin
    Από Arvanitis Garage στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-16, 14:01
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-16, 13:25
  3. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-16, 08:57
  4. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 14:59
  5. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 03:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας