Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    27-07-2013
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15574/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΑΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    8/13(dB) / 19/9(dB)
    Υπόγραψα συμβόλαιο με την Forthnet Nova από 10-6-2051 με 18μηνη διάρκεια άρα λήγει 10-12-2016.
    Το συμβόλαιο γράφει ότι έχω
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.gif 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  4,4 KB 
ID: 177721
    (απόσπασμα συμβολαίου)
    Τηλεφωνούσα στη Nova-Forthnet και διαφωνούσαμε για την ημερομηνία λήξης συμβολαίου μου με τους υπαλλήλους της. Λέγανε ότι το συμβόλαιο έληγε 10-2-2017
    Μια μέρα μου βγάλαν ότι στις 2-8-2016 έκανα 2 κλικ και όχι ένα, στο e-Bill
    και με αυτό τον τρόπο με χρέωσαν αυθαίρετα άλλους δύο μήνες στο συμβόλαιο, κάτι, για το οποίο δεν είχα πάρει χαμπάρι .Μου δώσαν HD Αορίστου για πάντα μετά της 10-12-2016.
    Αρνήθηκα τηλεφωνικά και με mail γιατί δεν ήξερα την σύμβαση ούτε αυτοί.
    Μετά από πολλές επικοινωνίες από τηλέφωνο έμαθα, ό,τι
    1.πρέπει να επεκταθεί το συμβόλαιο μου για 2 μήνες.
    Αργότερα τηλεφωνικά έμαθα
    2.αν φύγω νωρίτερα , θα μου επιβάλουν, 50 ευρώ ποινή.
    Τα 2 κλικ τα έκανα χωρίς να γνωρίζω ότι θα είχα παράταση συμβολαίου και ποινή αποχώρισης 50 ευρώ με το Αορίστου για πάντα (ήταν για μένα για 2 μήνες).
    Είμαι δέσμιος της σύμβασης διότι
    1. Δεν με ενημέρωσε για τους 2 παραπάνω όρους
    2. Μπορεί να αποδείξει τη συναίνεση μου?
    Διαφορά του συμβολαίου που βρίσκεται από
    (Nova HD Αορίστου Κανονική-Δωρεάν 18 Μήνες) και στο (HD για πάντα )
    δηλαδή μετά 10-12-2018 που θα έχει λήξει το συμβόλαιο για 2 μήνες και βλέπετε παραπάνω τι πρέπει να πάθω.
    Νομίζω ότι αυτός είναι εκβιασμός.
    Σήμερα δουλεύω με το router που μου έδωσε η προηγούμενη εταιρία που ήμουν πριν 4 χρόνια. κλπ.....Βιβλίο θα μπορούσα να γράψει για τη Νova.
    Η παραπάνω είναι η δεοντολογία της.Και σκεφτόμουνα να μείνω.Τώρα όμως για μένα μακρυά.
    Παιδιά νομίζω από τα παραπάνω η Νova θα εξελιχτεί.........
    Προσέχετε.

  2. #2
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Τι εννοείς έκανα συμβόλαιο από 10/06/2051;;Άν ενεργοποίησες το HD όντως έχεις επέκταση συμβολαίου....

  3. #3
    Εγγραφή
    24-03-2004
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
    Router
    SPEEDSTREAM 4200
    Τι εννοείς έκανα συμβόλαιο από 10/06/2051;;Άν ενεργοποίησες το HD όντως έχεις επέκταση συμβολαίου....
    Η ενεργοποίηση του HD μπορεί να γίνει και από τους ίδιους γιατί λεει ήταν δωρο 1 μηνας HD με το πρωτο δωδεκαμηνο πακετο. Και αντι η ενεργοποιηση να γινει τον πρωτο μηνα ή καποιον αλλον να γινει τον 12ο και να παραταθει ετσι το συμβολαιο για αλλους 12 μηνες. Και επειδη εφυγα σε αλλη εταιρια μετα την ληξη του πρωτου ετους μου εστειλαν 160 € λογαριασμο.Για να εχω επεκταση συμβολαιου πρεπει να εχουν την υπογραφη μου. Χωρις την υπογραφη μου δεν μπορουν να ανανεωσουν για αλλον εναν χρονο το συμβολαιο επειδη μου εδωσαν ενα απο τα δωρα του 1ου ετους. Το αποτελεσμα; Περασαν 2 χρονια απο τοτε, με ενοχλησαν 2 φορες με δικηγορικη εταιρια και παρολο που ελευθερωνομαι απο την διετη συμβαση με τους επομενους σε 1 μηνα ουτε που θα σκεφτω καν την πιθανοτητα να ξαναγυρισω.

  4. #4
    Εγγραφή
    27-07-2013
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15574/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΑΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    8/13(dB) / 19/9(dB)
    Υπόγραψα συμβόλαιο με την Forthnet Nova από 10-6-2015 με 18μηνη διάρκεια άρα λήγει 10-12-2016.
    - - - Updated - - -
    Το συμβόλαιο μου παρατάθηκε για 2 μήνες με πρόστιμο 50 ευρώ.Με 2 κλικ που δεν πήρα χαμπάρι.
    Θα τα εξηγήσω ακριβώς σε νέα μου ανάρτηση.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπόγραψα συμβόλαιο με την Forthnet Nova από 10-6-2051 με 18μηνη διάρκεια άρα λήγει 10-12-2016.
    Το συμβόλαιο γράφει ότι έχω
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.gif 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  4,4 KB 
ID: 177721
    (απόσπασμα συμβολαίου)
    Τηλεφωνούσα στη Nova-Forthnet και διαφωνούσαμε για την ημερομηνία λήξης συμβολαίου μου με τους υπαλλήλους της. Λέγανε ότι το συμβόλαιο έληγε 10-2-2017
    Μια μέρα μου βγάλαν ότι στις 2-8-2016 έκανα 2 κλικ και όχι ένα, στο e-Bill
    και με αυτό τον τρόπο με χρέωσαν αυθαίρετα άλλους δύο μήνες στο συμβόλαιο, κάτι, για το οποίο δεν είχα πάρει χαμπάρι .Μου δώσαν HD Αορίστου για πάντα μετά της 10-12-2016.
    Αρνήθηκα τηλεφωνικά και με mail γιατί δεν ήξερα την σύμβαση ούτε αυτοί.
    Μετά από πολλές επικοινωνίες από τηλέφωνο έμαθα, ό,τι
    1.πρέπει να επεκταθεί το συμβόλαιο μου για 2 μήνες.
    Αργότερα τηλεφωνικά έμαθα
    2.αν φύγω νωρίτερα , θα μου επιβάλουν, 50 ευρώ ποινή.
    Τα 2 κλικ τα έκανα χωρίς να γνωρίζω ότι θα είχα παράταση συμβολαίου και ποινή αποχώρισης 50 ευρώ με το Αορίστου για πάντα (ήταν για μένα για 2 μήνες).
    Είμαι δέσμιος της σύμβασης διότι
    1. Δεν με ενημέρωσε για τους 2 παραπάνω όρους
    2. Μπορεί να αποδείξει τη συναίνεση μου?
    Διαφορά του συμβολαίου που βρίσκεται από
    (Nova HD Αορίστου Κανονική-Δωρεάν 18 Μήνες) και στο (HD για πάντα )
    δηλαδή μετά 10-12-2018 που θα έχει λήξει το συμβόλαιο για 2 μήνες και βλέπετε παραπάνω τι πρέπει να πάθω.
    Νομίζω ότι αυτός είναι εκβιασμός.
    Σήμερα δουλεύω με το router που μου έδωσε η προηγούμενη εταιρία που ήμουν πριν 4 χρόνια. κλπ.....Βιβλίο θα μπορούσα να γράψει για τη Νova.
    Η παραπάνω είναι η δεοντολογία της.Και σκεφτόμουνα να μείνω.Τώρα όμως για μένα μακρυά.
    Παιδιά νομίζω από τα παραπάνω η Νova θα εξελιχτεί.........
    Προσέχετε.
    Nova δεοντολογία. Προσπαθεί με εκβιασμούς να κρατήσει πελάτες,έστω και δύο μήνες.Με το ζόρι.
    Συμπλήρωματικό.
    Η Nova για να με κρατήσει πελάτη για άλλους 2 μήνες και ποινή HD αορίστου για πάντα και πρόστιμο 50 ευρώ αν φύγω έστω και 1 μέρα πριν από του 2 μήνες.
    1. Δεν έχουν την α)υπογραφή μου, και δεν β)έχω δεχτεί με mail,ούτε γ)με fax,ούτε δ)δεν έχω συναινέσει με τηλέφωνο, τίποτα , μόνο με 2 κλικ χωρίς ενημέρωση μου επέβαλαν την επέκταση συμβολαίου(συμβόλαιο είναι).
    Δεν θα ήταν καλύτερο,να είχε με μία από τις παραπάνω 4 περιπτώσεις, την συναίνεση μου?
    Και εκτός αυτού στο τέλος δεν θα ήταν σωστό να μου βγάλουν σελίδα που να λέει. Αυτά κύριε διαλέξατε. Συμφωνείτε. Εδώ dellete κάνεις ένα αρχείο και σε ρωτάει, είστε σίγουρος. ΄Οχι να δεχτείς να σου δεσμεύσουν για 2 μήνες το συμβόλαιο (συμβόλαιο είναι) και με ποινή 2 μήνες και έστω μια μέρα πριν να φύγεις από τους δύο μήνες να σου βάζουν ποινή 50 ευρώ.Δεοντολογία Nona.
    Μεγάλη προσφορά τρέξετε. HD για πάντα που ούτε καν το νιώθεις.

    Ποιοι τους το επιτρέπουν.

    Κάποιος κακοήθης ,θα μπορούσε να πει ,ότι αφού ούτε τα router που μας δίνει η Νova δεν επιτρέπουν password (δεν κλειδώνουν),τo κλικ μπορεί να τo κάνει οποιοσδήποτε. Παρατραβηγμένο. Όχι εγώ τα έκανα τα 2 κλικ και όχι ένα.
    Όλες οι καλές εταιρίες ακόμα και οι Ελληνικές με την αγορά-αποστολή αντικειμένων επιτρέπουν την επιστροφή,γιατί θέλουν να κερδίσουν την εμπιστοσύνη του αγοραστή-καταναλωτή.
    Δες Amazon,να δεις πόσες επιλογές για επιστροφή έχεις .Είναι θέμα εμπιστοσύνης.
    Εδώ η Nova λέει,σε ξεγελάσαμε . Καλά να πάθεις. Να μπαίνω μέσα στο site της και να φοβάμαι μην κάνω κανένα λάθος με κανένα κλικ .(Δεν είναι χαλαρός ο καταναλωτής για να ψωνίσει). Φοβάμαι να μπω στο e-Bill της Nova γιατί εκεί το έπαθα.
    Και να σκεφτείτε ότι έπαιρνα τηλέφωνο για να μάθω τα νέα συμβόλαια της.
    Παρόλο που έχω χίλια παράπονα. Αν τα γράψω, βιβλίο πρέπει να βγάλω.
    Στη Nova δεν αναγνωρίζουν τίποτα . Σκουπίδια είμαστε οι πελάτες της.
    Αυθαίρετα η Nova μπορεί να κάνει επέκταση συμβολαίου (συμβόλαιο είναι) χωρίς τη συναίνεση μου με με αοριστολογίες.
    ΄Εχουμε α) Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.gif 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  4,4 KB 
ID: 177721 β)Αορίστου για πάντα γ) Αορίστου
    Άρα 3 διαφορετικα ΑΟΡΙΣΤΟΥ για την Nova. Μάλλον το σκέτο αορίστου δεν υπάρχει για την Nova.
    ΄Ενα είναι το αορίστου.
    Το για πάντα δεν το καταλαβαίνω τι νόημα έχει, ούτε Αορίστου κανονική.
    Στο κλικ ίσως δεν ξεχώρισα την περίπτωση νόμιζα ότι ένα είναι το αορίστου που είχα και το πάτησα(αυτό που έγραφε το συμβόλαιο)
    Αορίστου φτάνει. Τέλος ο άλλος καταλαβαίνει.
    Εκτός αυτού αν παραπλανήθηκα με τίποτα δεν αλλάζει?
    Με κλικ με αιχμαλώτισε η εταιρεία στα αγαπητά δίχτυα της και με κανόνισε με τους νόμους της
    Δεν έπρεπε η Nοva τουλάχιστον, να δει τι έγινε, έστω τι λέω ,ν α μην το πάθει αυτό που έπαθα εγώ κάποιος συνδρομητής της?
    Οι διορθώσεις γίνονται από σφάλματα.
    ΄Εστω ότι δεν είναι παραπλάνηση καταναλωτή αυτή, δεν είναι όμως σωστή ή επέκταση συμβολαίου χωρίς συναίνεση του.

    Ξέρω θα μου πείτε με 2 κλικ δεν σε σφάξαμε κιόλας. Έτσι είναι ο νόμος που ορίζουμε.
    Διαφωνώ.
    Δεν θα είμαι ούτε κατά διάνοια σε μια τέτοια εταιρεία με τον βούρδουλα.
    Πολλοί καταναλωτές σωστοί έχουν παράπονα για την Nova. Αυξήστε τους.
    Μια χούφτα άνθρωποι είμαστε .Στο τέλος πιστεύω θα επικρατήσουν οι σωστές εταιρίες.
    Πότε και στη δικιά μου χώρα, θα σταματήσουν να μας καπελώνουν οι κακές εταιρείες με τους όρους τους.
    Ποιο πολύ έχω στεναχωρηθεί παρά τι λένε οι (κακοί) σύμβουλοι της Nova.
    Δεν ρίχνω ευθύνες στους εργαζόμενους αλλά στη πολιτική της εταιρείας.
    Με εκβιασμό των 2 μηνών εμένα με έχασαν για πάντα.
    Που στηρίζονται και τα κάνουν όλα αυτά.
    Είπα να δοκιμάσω και μου βγήκε ξινό .Καλά ήμουνα στην εταιρεία μου 30 χρόνια
    Πληροφορίες:EETT
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  a1.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  867,3 KB 
ID: 177831
    και πληρέστερα N_3587_2007.pdf ο νόμος που δεν ξέρω αν υπάρχει νεότερος.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  a2.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  325,3 KB 
ID: 177832
    δεν ξέρω αν βοήθησα, γιατί είδα ότι στο μέσον είναι ο καταναλωτής και κάποιοι κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν
    (http://www.1520.gov.gr/ λειτουργεί άψογα,να παίρνουν και κάποιο BRAVO,αυτοί που δουλεύουν,μόνο αυτό θέλουν .Να τους αναγνωρίζουμε αυτό που κάνουν)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  a3.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  326,7 KB 
ID: 177833

    Δεν ξέρω αν αυτά τα πράγματα θα βοηθήσουν αν δεν εφαρμόζονται και ο καθένας κάνει το δικό του, και ειδικότερα οι ισχυροί. Ενώ κάποιοι να κάνουν τον Πόντιο Πιλάτο.Αν διαβάσετε με προσοχή τα κείμενα, αμέσως θα καταλάβετε ποιος θα κερδίσει.
    Πως γίνεται η ενημέρωση στο co.uk. Link:https://www.ofcom.org.uk/
    Παιδιά κουράστηκα.-
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2.pdf  

    end.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gtc : 18-12-16 στις 01:17. Αιτία: δεν μπορώ να σβήσω το από κάτω 2 attached thumbnails στο τέλος δεν ξέρω πως τα έβγαλε καταλάθος

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 109
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-24, 00:28
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-20, 23:39
  3. Μηνύματα: 169
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-17, 14:41
  4. Προσπαθουν με "νυχια και δοντια" να κρατησουν πελατες !!!
    Από Insomniac στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 327
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-16, 10:04
  5. NOVA σε 2όροφο με 3 TV
    Από gio4 στο φόρουμ Satellite
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-16, 06:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας