Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    07-11-2016
    Περιοχή
    Αθήνα, Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    324
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    93500/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    speedport entry 2ι
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα. Θα ήθελα να αναφερω το παραπονο μου , και το γεγονος οτι νιωθω πως με εχουν γραμμενο/ξεχασμενο.

    Εχω κανει τη συνδεση μου (VDSL ~50) 2 Νοεμβριου, μετα απο ~24 προπληρωμενο. Η συνδεση ειναι οκ και δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα σε γενικες γραμμες, καθως και εγινε και περιπου στον προβλεπομενο χρονο.

    1-2 μερες μετα λοιπον, εκανα το πρωτο τηλεφωνημα στο nova/forthnet support στο τηλεφωνο 800 100 1112 .
    Αιτηθηκα να περαστω σε fastpath και με διαβεβαιωσαν οτι σε 2-3 μερες θα λαβω μηνυμα στο κινητο μου οτι εχω περαστει σε Fastpath.

    Το μηνυμα δεν ηρθε ποτέ , οποτε ειπα να περιμενω λιγο ακομη.
    Μετα απο 10 ημερες περιπου, ξανακαλεσα στο ιδιο τηλεφωνο (αφου ειχα παρει και το τοπικο καταστημα για πληροφοριες).
    Ελαβα ακριβως την ιδια απαντηση , συν οτι το αιτημα εχει δρομολογηθει , και ειναι "θεμα ΟΤΕ". Νεο δεδομενο λοιπον. Η πληροφορια ηταν πως συντομα θα ενεργοποιηθει.

    Περναμε στις 5 Δεκεμβριου αν θυμαμαι καλα, οπου δεν ελαβα κανενα μηνυμα, και φυσικα ελεγχοντας ειδα οτι δεν εχω περαστει ποτέ σε fastpath, οποτε εκανα μια ακομη προσπαθεια να καλεσω.
    Αυτη τη φορα ο συνομιλητης, μου ειπε πως καποιο θεμα θα εχει προκυψει (χωρις να ειναι βεβαιος), ελεγχοντας το "ιστορικο μου" (κατι που εκαναν και οι προηγουμενοι δυο συνομιλητες). Και οτι , αφου το κοιταξε, "αυριο" θα εχω μηνυμα με την ενεργοποιηση του fastpath. Μιλαμε για απολυτη βεβαιοτητα στο τηλεφωνο.

    Για να γραφω εδω λοιπον, οπως καταλαβαινετε, δεν εχω περαστεί ποτέ σε Fastpath, και εχω την ειλικρινη απορία για το ποιος ειναι ο λογος που καθυστερει τοσο.
    Θα περαστώ ποτέ ή αδικως περιμενω;
    Μια υπευθυνη απαντηση θα ηθελα. Γνωριζετε το λογο που καθυστερει τοσο; Ναι ή οχι;

    Δεν ειναι τοσο ο χρονος αναμονης, οσο οτι, καθε φορα με διαβεβαιωνετε για κατι που ουτε εσεις μαλλον γνωριζετε. Συνεπως, παρακαλω , αν θελετε στοιχεια μου (τηλεφωνο, δ/ση κατοικιας ) , ωστε να με περασετε στο Fastpath επιτελους, μπορω να σας τα δωσω κατοπιν της απαντησεως σας, αν μου ζητηθουν.
    Ευχαριστω προκαταβολικα

    Χρυσόστομος Οικονομίδης
    Αλεξανδρουπολη

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.344
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα tommybertsen,

    Σ' ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

    Κατανοούμε την αναστάτωση που έχει προκύψει λόγω των παραπάνω.

    Για να μπορέσουμε να ελέγξουμε τι έχει συμβεί και να βοηθήσουμε, θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με κάποιο από τα στοιχεία της υπηρεσίας σου;

    Αλέξης, Nova Support

Παρόμοια Θέματα

  1. Αδικαιολόγητη υπερθέρμανση CPU
    Από keristas στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-16, 13:06
  2. Fastpath με fec errors
    Από parlapipas25 στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-02-16, 01:07
  3. Forthnet Default settings - ZTE ZXV10 H201L - FastPath
    Από pavparx στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-16, 02:34
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-16, 13:20
  5. Πρόβλημα με Fastpath
    Από ScArY_ στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-16, 20:05

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας