Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    03-12-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6248/348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    ASUS N17U
    SNR / Attn
    3.1(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα και συγνώμη για τον τίτλο του μηνυματος. Δέν θα σας πω την ιστορία μου αναλυτικα γιατι θα χρειαζόμουν αρκετες 10αδες σελιδες. Για μια 10ετία+ πελάτης της forthnet, όταν προτοαναβάθμισα σε double play εως 24 κλείδωνα στα περίπου 20mbps -πράγμα απόλυτος φυσιολογικό αν αναλογιστούμε το attenuation 14.x που έχω-. Οσο πέρναγαν τα χρόνια η ταχύτητα μειωνόταν. Για να μην σας τα πολυλογω καταλήξαμε με το ζόρι στα 6mbps down/0.3mbps up. Τότε πηρα την απόφαση να το τρέξω τεχνικα το θέμα και το δήλωσα σαν βλάβη. Με αυτά και με αυτά(αφου μου άλλαξαν ζεύγος όπως είπαν και δεν άλλαξε τπτ) ο πΟΤΕ παραδέχθηκε οτι είναι πρόβλημα της γραμμής και αδυνατεί να το λύσει διότι τελικά δεν υπάρχει ελεύθερο ζευγος!!!. Τοτε είπα να μετακινηθώ στην vodafone λόγο καλυτερης προσφορας και πλέον είμαι σε vodafone με ΑΚΡΙΒΩΣ ιδιες ταχυτητες και χαρακτηριστικά γραμμης. Μέσω του συστήματος ΥΠΕΡΙΩΝ βλέπω οτι η περιοχή μου έχει μέσο όρο 7mbps down 0,6 up. Αυτά ήταν για να σας κάνω μία εισαγωγή. Πάμε τώρα στις ερωτήσεις. Είναι δυνατόν το ετος 2016 να μην υπάρχει πρόσβαση στην επικοινωνία για όλους? Η ΕΕΤΤ τι κάνει γιαυτο??? σφυριζει αδιάφορα? Εμένα αυτο μου μοιάζει για μεγάλο νταβατζηλίκι (εφόσον οι γραμμες είναι του ΟΤΕ) και αρνειται να κάνει κατι. Υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω εγω γιαυτο?? Αλλαγη ΚV είναι εφικτή σε τέτοιες περιπτώσεις?? Θα μου πείτε τι λέω τώρα... Εφόσον έχω ιντερνετ επρεπε να είμαι χαρουμενος όταν υπάρχουν περιπτώσεις που ο πΟΤΕ δέν δίνει κάν προσβαση σε τηλεφωνικη γραμμη επειδή δεν υπάρχει καλώδιο... Μία μαζική καταγγελία θα έκανε κάτι? Και όλα αυτα το 2016 ξαναλέω....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giorgos901 : 21-12-16 στις 01:42.

  2. #2
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgos901 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι δυνατόν το ετος 2016 να μην υπάρχει πρόσβαση στην επικοινωνία για όλους? Η ΕΕΤΤ τι κάνει γιαυτο??? σφυριζει αδιάφορα?
    Δυστυχώς στην Ευρώπη ακόμη η σύνδεση στο διαδίκτυο δεν είναι καθολική υπηρεσία και οι συνδέσεις DSL έχουν τεχνολογικό περιορισμό την απόσταση κι εξαρτώνται από το παλαιό χάλκινο δίκτυο.
    Γι' αυτό και συναποφασίστηκε η Ψηφιακή Ατζέντα 2020 που μαζί με άλλες δράσεις (Λευκές και Αγροτικές περιοχές), προβλέπουν έως το 2020 ανάπτυξη ευρυζωνικών δικτύων και δυνατότητα σύνδεσης με ταχύτητες τουλάχιστον 30Mbps στο σύνολο του πληθυσμού και 100Mbps στο 50%.

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με PING
    Από Arcturus στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-16, 00:19
  2. Πρόβλημα με ταχύτητα συχρονισμου
    Από dreamserfer στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-16, 22:21
  3. Πρόβλημα με ταχύτητα.
    Από ubi στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-16, 14:55
  4. Πρόβλημα με ταχύτητα σε Adsl γραμμή
    Από jimleft στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-16, 15:23
  5. Wind πρόβλημα με ταχύτητα.
    Από Snoo στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-15, 22:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας