Σελ. 3 από 29 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 423
  1. #31
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Όλοι είστε τυχεροί γιατί εγώ στο σπίτι μου ,εξοχικό, δεν μπορώ να βάλω καν γραμμή λόγω έλλειψης...(η κολώνα είναι έξω από το σπίτι μου και δίνει στο γείτονα , άρα υπάρχει έλλειψη αλλού..)...

  2. #32
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ελλειψη αλλου; τι εννοεις; οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη πορτα; δεν ξανα κανεις αιτηση για να σου βαλουνε σταθερο τηλεφωνο; μπας και εχει αλλαξει κατι; .

  3. #33
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Περιοχή
    Πλάκα Κερατέας
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΥΡΙΟ
    Router
    Fritzbox! 7530
    SNR / Attn
    10.4(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    όταν πρωτοήρθα εδω ξεκίνησα με 6αρι και στην πορεία έφτασα 2 και μετά για να πάω 4 δε μπορείς να φανταστείς με πόσο κόσμο έχω μιλήσει και γενικότερα χαμός για να πιάσω έστω το 4!!!
    πραγματικά δεν ξέρω τι να πω,αλλά όπως έχω πει πολλές φορές εδω άλλα και άλλα πιο σημαντικά δεν δουλεύουν σωστά θα δούλευε αυτό?πολλά ζητάμε νομίζω

    και εμείς όταν ήρθαμε μας είπαν ότι δεν υπήρχε διαθέσιμη πόρτα κτλ..αλλά το κυνήγηση πολύ το θέμα και εντέλει βρέθηκε πόρτα...είχα πέσει και στην περίπτωση του φερέσιχνου,εντάξει ταλαιπωρία,δε το συζητώ!

  4. #34
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ελλειψη αλλου; τι εννοεις; οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη πορτα; δεν ξανα κανεις αιτηση για να σου βαλουνε σταθερο τηλεφωνο; μπας και εχει αλλαξει κατι; .
    Ούτε που θυμάμαι τι μου είχαν πει..νομίζω, ότι βρέθηκε πόρτα αλλά δεν έχει γραμμή μέχρι το σπίτι μου..κάτι τέτοιο´..

  5. #35
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Περιοχή
    Πλάκα Κερατέας
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΥΡΙΟ
    Router
    Fritzbox! 7530
    SNR / Attn
    10.4(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εντωμεταξύ ο γείτονας μου σήμερα μου είπε τα εξής (έτσι του είπε ο υπάλληλος στον ΟΤΕ,έτσι τα μεταφέρω)
    "Γειτόνισσα,ξέχνα το γρήγορο ίντερνετ,γιατί μου είπαν ότι η ΔΕΗ λόγω έλλειψης προσωπικού αδυνατεί να ενεργοποιήσει 5000 καμπίνες (δεν είναι μόνη η δική σας) και ότι θα αναλάβει η Protergeia (???) για να ολοκληρωθεί το έργο,αλλά πότε?κανείς δεν ξέρει"
    αυτά αφορούν το Λαύριο και εμείς είμαστε στην Πλάκα...αρβύλα?πραγματικά δεν έχω ιδέα...τέλος του μήνα θα πάω κι εγω από εκεί και θα ρωτήσω ξανά!!

  6. #36
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Βλακείες λέει...δεν μπορεί ιδιώτης να επέμβει στο δίκτυο!Το δίκτυο ανήκει στο ΔΕΔΔΗΕ που ανήκει 100% στη ΔΕΗ.Οι ιδιώτες ΔΕΝ έχουν δικαίωμα να επέμβουν!Η protergia Θα μπορούσε να είναι πάροχος ,αλλά αν η ΔΕΔΔΗΕ αδυνατεί να δώσει ρεύμα τότε δεν αλλάζει κάτι...

  7. #37
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Περιοχή
    Πλάκα Κερατέας
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΥΡΙΟ
    Router
    Fritzbox! 7530
    SNR / Attn
    10.4(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    και εμένα εντύπωση μου έκανε όλο αυτό,αλλά ξέρεις εκείνη την ώρα δεν κάθεσαι να το αναλύσεις και πολύ!
    όταν παω εγω,θα δω τι θα μου πούνε...

  8. #38
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest

  9. #39
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Περιοχή
    Πλάκα Κερατέας
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΥΡΙΟ
    Router
    Fritzbox! 7530
    SNR / Attn
    10.4(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    λοιπόν τα νεότερα έχουν ως εξής για την Πλάκα!
    η ηλεκτροδότηση έγινε στην καμπίνα,οπότε εν αναμονή διαθεσιμότητας!
    ευελπιστώ να είναι πριν τα Χριστούγεννα

  10. #40
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    μηνπως περιμενουν να τελειωσουν οι εργασιες και στο Λαυριο ; και να τα συνδεσουνε ολα μαζι ; , σημερα περασα και εχουνε βαλει αρκετες καινουργιες vdsl καμπινες και σε καποια μερη δεν εχουνε τελειωσει τα σκαψιματα.

  11. #41
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Περιοχή
    Πλάκα Κερατέας
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΥΡΙΟ
    Router
    Fritzbox! 7530
    SNR / Attn
    10.4(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    μπορεί..πραγματικά δεν ξέρω να σου πω,οι τεχνικοί πάντως δεν μπορούσαν να δώσουν κάποια συγκεκριμένη ημ/νια διαθεσιμότητας!
    Γενικά πάντως παίζει πολύ ράδιο αρβύλα και μόνο αν έχεις κάποιον από μέσα μπορείς να ξέρεις κάτι πιο σίγουρο (λέμε τώρα)

  12. #42
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    σημερα που μπηκα στον ελενχο vdsl της κοσμοτε εβαλα το τηλεφωνο του θειου μου και της γιαγιας μου που μενουνε στον Κουβαρα Αττικης και δινει κανονικα διαθεσιμοτητα στα 30 αλλα και στα 50 mbs! ουαου! θα παρω και στο 13888 να το επιβεβαιωσω , βαζω μετα ενα τηλεφωνο στην κερατεα του δημου κερατεας και μου γραφει οτι << Το αίτημά σας θα πρέπει να διερευνηθεί περισσότερο. Καλέστε μας στο 13888.>>. Δοκιμασα να δω και νουμερο wind που ξερω αλλα και vodafone στην κερατεα αλλα και στους 2 αλλους παροχους δεν βγαζει διαθεσιμοτητα να υπαρχει! , εβαλα και το τηλεφωνο του Ιερου ναου Αγιων Αναργυρων στην Πλακα κερατεας και γραφει οτι δεν ειναι διαθεσιμο το vdsl, επισης και στην πετα κουβαρα εβαλα το τηλεφωνο του σουπερ μαρκετ εκει αλλα και του ζαχαροπλαστειου εκει και δινει κανονικα διαθεσιμοτητα vdsl! .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnmegarythmos : 15-09-17 στις 00:55.

  13. #43
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    σημερα που μπηκα στον ελενχο vdsl της κοσμοτε εβαλα το τηλεφωνο του θειου μου και της γιαγιας μου που μενουνε στον Κουβαρα Αττικης και δινει κανονικα διαθεσιμοτητα στα 30 αλλα και στα 50 mbs! ουαου! θα παρω και στο 13888 να το επιβεβαιωσω , βαζω μετα ενα τηλεφωνο στην κερατεα του δημου κερατεας και μου γραφει οτι << Το αίτημά σας θα πρέπει να διερευνηθεί περισσότερο. Καλέστε μας στο 13888.>>. Δοκιμασα να δω και νουμερο wind που ξερω αλλα και vodafone στην κερατεα αλλα και στους 2 αλλους παροχους δεν βγαζει διαθεσιμοτητα να υπαρχει! , εβαλα και το τηλεφωνο του Ιερου ναου Αγιων Αναργυρων στην Πλακα κερατεας και γραφει οτι δεν ειναι διαθεσιμο το vdsl, επισης και στην πετα κουβαρα εβαλα το τηλεφωνο του σουπερ μαρκετ εκει αλλα και του ζαχαροπλαστειου εκει και δινει κανονικα διαθεσιμοτητα vdsl! .

    διαθεσιμοτητα vdsl στην πλακα κερατεας για 30+50mbs!
    καλησπερα μπηκα σημερα στον ελενχο διαθεσιμοτητας κοσμοτε vdsl και εβαλα το τηλεφωνο του στρατοπεδου στην πλακα κερατεας και δινει κανονικα διαθεσιμοτητα vdsl 30 αλλα και 50 mbs!!
    μαλλον το τηλεφωνο στους Αγιους Αναργυρους στην Πλακα κερατεας πρεπει να ειναι σταθερο τηλεφωνο με καρτα σημ κοσμοτε για αυτο να μην μου βγαζει διαθεσιμοτητα που εγραψα παραπανω!.

  14. #44
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε δεν είναι το ίδιο η ανάπτυξη VDSL σε ένα μεγάλο ΑΚ σε πόλη πχ Κερατέα ή Λαύριο με έναν μικρό παραθάλασσιο οικισμό (Δασκαλειό, Βγέθι, Αγ. Μαρίνα κλπ), που οι περισσότεροι διαθέτουν εκεί παραθεριστική κατοικία και διαμένουν κυρίως την περίοδο του καλοκαιριού. Οπότε δεν συμφέρει την όποια εταιρεία προχωρά σε επενδύσεις να υλοποιήσει εκεί την υποδομή λόγω μικρής ζήτησης ή να το αφήσει ως τελευταίο στη λίστα. Και ως γνωστόν, μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά.
    παντως πως το μαρκοπουλο και το εχει το πορτο ραφτη που εκει εχει και εκει παραθεριστικες κατοικιες;; αλλα και αυτοι στο μαρκοπουλο που ειναι πολη αλλα και εμεις στην κερατεα εχουνε το δικο τους αστικο κεντρο , και αντιστοιχα στο πορτο ραφτη και στο Δασκαλειο παλι εχουνε τα δικα τους αστικα κεντρα , πως να μην προβλεπεται για το Δασκαλειο αφου ανηκει στην Λαυρεωτικη και πολυς κοσμος παιρνει χρηματα απο κοσμο που ερχεται για διακοπες ή φαγητο ή και για μπανιο στο Δασκαλειο κερατεας; κατι αλλα συμφερονται παιζουνε πισω αυτο πιστευω εγω . Επισης πως η πετα κουβαρα που δεν ειχε ποτε δικο της αστικο κεντρο και επαιρνε απο κερατεα , και ο ιδιος ο κουβαρας το ιδιο και αναβαθμιστηκανε με vdsl κατι αλλο ειναι πιστευω , μαλλον οπως το λες μονο η ζητηση θα παιζει ρολο ισως και οχι μονο αυτο.

  15. #45
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Δεν ξέρω αν είναι συμφέροντα η γραφειοκρατία...

Σελ. 3 από 29 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στην Λήμνο!
    Από ΝΤΑΦΥΣ στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-19, 10:04
  2. VDSL στην Τρίπολη
    Από stickas στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-17, 17:53
  3. VDSL στην περιοχή των Άνω Λιοσίων
    Από GreekPontioc στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-17, 10:45
  4. ISDN με VDSL στην Cosmote και βροχή... :)
    Από dipa57 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-16, 23:04
  5. VDSL στην Άνοιξη Αττικής
    Από zDSL στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 112
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-16, 09:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας