Σελ. 4 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 423
  1. #46
    Εγγραφή
    17-07-2007
    Περιοχή
    Μεσσόγεια
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7590
    SNR / Attn
    11(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα σε όλους. Τελικά έχει μάθει κάποιος γιατί καθυστερεί σε σχέση με τα περίχωρα η Κερατέα; Όλες οι καμπίνες που μπορώ να δω στον δρόμο μου για το σπίτι είναι ηλεκτροδοτημένες εδώ και μήνες! Που κολλάει τελικά η ολοκλήρωση του έργου; Πληρώνουμε αδρά σε σχέση με άλλους πάροχους τον εθνικό μας οργανισμό αλλά οι υπηρεσίες που παίρνουμε πίσω είναι επιεικώς απαράδεκτες! (ADSL ούτε 10 MBPS...) Και να έλεγα ότι τις ζητάμε τζάμπα να το καταλάβω. Χρήματα θα παίρνουν και μάλιστα ζεστά κάθε μήνα. Μου την σπάει που σε αυτή εδώ την περιοχή όλα τρέχουν με διαφορετικές ταχύτητες. Μου την σπάει που γίνομαι γραφικός "παρακαλώντας" να τους πληρώσω για κάτι καλύτερο, που στο κάτω κάτω το δικαιούμαι και είναι και έτοιμο!
    Τι να πω...
    Φιλικά,
    Γιάννης

  2. #47
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jpaudio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους. Τελικά έχει μάθει κάποιος γιατί καθυστερεί σε σχέση με τα περίχωρα η Κερατέα; Όλες οι καμπίνες που μπορώ να δω στον δρόμο μου για το σπίτι είναι ηλεκτροδοτημένες εδώ και μήνες! Που κολλάει τελικά η ολοκλήρωση του έργου; Πληρώνουμε αδρά σε σχέση με άλλους πάροχους τον εθνικό μας οργανισμό αλλά οι υπηρεσίες που παίρνουμε πίσω είναι επιεικώς απαράδεκτες! (ADSL ούτε 10 MBPS...) Και να έλεγα ότι τις ζητάμε τζάμπα να το καταλάβω. Χρήματα θα παίρνουν και μάλιστα ζεστά κάθε μήνα. Μου την σπάει που σε αυτή εδώ την περιοχή όλα τρέχουν με διαφορετικές ταχύτητες. Μου την σπάει που γίνομαι γραφικός "παρακαλώντας" να τους πληρώσω για κάτι καλύτερο, που στο κάτω κάτω το δικαιούμαι και είναι και έτοιμο!
    Τι να πω...
    Φιλικά,
    Γιάννης
    Γράφουν πιο πάνω οτι δώσανε και εμπορική διαθεσιμότητα, δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο να το επιβεβαιώσεις;
    Είσαι σίγουρος οτι η καμπίνα που ανήκεις αναβαθμίστηκε και ηλεκτροδοτήθηκε; Αν ναι τότε να τους πρήξεις, μπορεί να είναι συστημικό λάθος και ίσως και να πρέπει να το δηλώσεις μέχρι και βλάβη για να ξυπνήσουν.

  3. #48
    Εγγραφή
    23-10-2015
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    650mbps/140mbps
    ISP
    COSMOTE 5G
    Router
    Tp Link NX510v
    Ρε παιδιά τι έγινε τελικά εδώ Κερατέα που κολλάει το θέμα εχει βάλει κανείς απο καμπίνα;
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  4. #49
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    παλια που κοιταγα εβγαζε διαθεσιμοτητα τωρα λεει οτι το πρεπει να διευκρινιστει περισσοτερο και να καλεισεις το 13888, τι χαζομαρες..

  5. #50
    Εγγραφή
    17-07-2007
    Περιοχή
    Μεσσόγεια
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7590
    SNR / Attn
    11(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εμένα ακόμα χειρότερα, πριν κανά μήνα έβγαζε ότι το αίτημα πρέπει να διερευνηθεί περισσότερο. Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες μέχρι 30 Μ από κέντρο! Τους είπα αυτό το είχα και το έκοψα. Ρώτησα αν έχουν ενεργοποιηθεί οι καμπίνες αλλά ήταν άσχετοι με την ερώτηση... Τώρα δείχνει μη διαθεσιμότητα, τι να πω... Ξέρεις τι είναι να τους παρακαλείς να τους δώσεις παραπάνω χρήματα και να μην σε ακούνε;
    Φιλικά,
    Γιάννης

  6. #51
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Είσαι τυχερός!Εμείς ακόμη δεν μπορούμε να βρούμε γραμμή!!17 μήνες μετα!

    - - - Updated - - -

    Περιοχή δασκαλειο.

  7. #52
    Εγγραφή
    17-07-2007
    Περιοχή
    Μεσσόγεια
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7590
    SNR / Attn
    11(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Νεότερες πληροφορίες από τεχνικό του ΟΤΕ λένε ότι η καμπίνα στην περιοχή μου (και σε άλλες περιοχές της πόλης) έχουν ενεργοποιηθεί αλλά ένα συστημικό σφάλμα του ΟΤΕ δεν επιτρέπει την διάθεσή τους. Για την ακρίβεια δείχνει κόκκινο σημαιάκι στο σύστημά τους που δεν μπορούσε να εξηγήσει. Κουφό!!! Και το χειρότερο, η εξυπηρέτηση πελατών όπως και το εμπορικό δεν ξέρουν πότε αυτό το πρόβλημα θα λυθεί. Τι να πως, τους σιχάθηκα! Έχει κανένας φίλος εδώ που μένει στην Κερατέα συνδεθεί με καμπίνα;
    Τι πακέτο έχει και τι πραγματικό συγχρονισμό βλέπει;
    Φιλικά,
    Γιάννης

  8. #53
    Εγγραφή
    17-07-2007
    Περιοχή
    Μεσσόγεια
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7590
    SNR / Attn
    11(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κανένας;

  9. #54
    Εγγραφή
    17-07-2007
    Περιοχή
    Μεσσόγεια
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7590
    SNR / Attn
    11(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επιτέλους!!! Είδαμε φως!
    Ρίξτε μια ματιά και στην δική σας περιοχή και πάρτε τηλέφωνο για διαθεσιμότητα. Μια ερώτηση, φαίνεται ότι το download δεν είναι σε fast mode ενώ το up είναι. Πρέπει να είναι έτσι; Κερδίζω κάτι για να τους πάρω να το αλλάξουν;
    Φιλικά,
    Γιάννης
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  fritz_vdsl.JPG 
Εμφανίσεις:  36 
Μέγεθος:  41,1 KB 
ID: 191023
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jpaudio : 03-02-18 στις 00:47.

  10. #55
    Εγγραφή
    23-10-2015
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    650mbps/140mbps
    ISP
    COSMOTE 5G
    Router
    Tp Link NX510v
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jpaudio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτέλους!!! Είδαμε φως!
    Ρίξτε μια ματιά και στην δική σας περιοχή και πάρτε τηλέφωνο για διαθεσιμότητα. Μια ερώτηση, φαίνεται ότι το download δεν είναι σε fast mode ενώ το up είναι. Πρέπει να είναι έτσι; Κερδίζω κάτι για να τους πάρω να το αλλάξουν;
    Φιλικά,
    Γιάννης
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  fritz_vdsl.JPG 
Εμφανίσεις:  36 
Μέγεθος:  41,1 KB 
ID: 191023
    Φίλε μου καλήμερα Cosmote ε;;; Απο Vodafone πάντως έχουμε ακόμα δρόμο...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος makisrx8 : 03-02-18 στις 12:15.

  11. #56
    Εγγραφή
    16-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jpaudio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτέλους!!! Είδαμε φως!
    Ρίξτε μια ματιά και στην δική σας περιοχή και πάρτε τηλέφωνο για διαθεσιμότητα. Μια ερώτηση, φαίνεται ότι το download δεν είναι σε fast mode ενώ το up είναι. Πρέπει να είναι έτσι; Κερδίζω κάτι για να τους πάρω να το αλλάξουν;
    Φιλικά,
    Γιάννης
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  fritz_vdsl.JPG 
Εμφανίσεις:  36 
Μέγεθος:  41,1 KB 
ID: 191023
    Αυριο κιολας τηλεφωνο ! αντε μπας και δουμε λιγακι φως!! Ευχαριστω πολυ jpaudio για το headsup

  12. #57
    Εγγραφή
    23-10-2015
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    650mbps/140mbps
    ISP
    COSMOTE 5G
    Router
    Tp Link NX510v
    Καλησπέρα να ενημερώσω ότι από σήμερα το μεσημέρι βλέπω και διαθεσιμότητα VDSL και από Vodafone μεριά!Για να δουμε...

  13. #58
    Εγγραφή
    23-10-2015
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    650mbps/140mbps
    ISP
    COSMOTE 5G
    Router
    Tp Link NX510v
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makisrx8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα να ενημερώσω ότι από σήμερα το μεσημέρι βλέπω και διαθεσιμότητα VDSL και από Vodafone μεριά!Για να δουμε...
    Τελικά μετά από αναμονή 18 ημερών έχοντας παραλάβει ρουτερ ενημερώθηκα ότι δεν μπορώ να ενεργοποιηθώ...Ο λόγος; έλλειψη πόρτας στο V-ARYS και πρέπει να περιμένω έως 2 μήνες για κατασκευή...Έχει κάνει κάνεις αίτηση σε Wind η Vodafone;

  14. #59
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makisrx8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά μετά από αναμονή 18 ημερών έχοντας παραλάβει ρουτερ ενημερώθηκα ότι δεν μπορώ να ενεργοποιηθώ...Ο λόγος; έλλειψη πόρτας στο V-ARYS και πρέπει να περιμένω έως 2 μήνες για κατασκευή...Έχει κάνει κάνεις αίτηση σε Wind η Vodafone;

    ησουνα στην vodafone ; και σου εδωσαν το ρουτερ και σου ειπανε οτι εχει ελλειψη πορτας στο v-arys ; . ή ησουνα στην κοσμοτε ;

    για απλο adsl δεν μπορουνε να σε συνδεσουνε;
    οσο για την wind το καταστημα στην κερατεα ειναι κλειστο κατι ημερες και γραφει απεξω οτι γινονται εργασιας αναβαθμισης. Πριν το κλεισιμο του καταστηματος wind προσωρινα ειχε διαθεσιμοτητα vdsl η περιοχη ; .
    Παντως πιστευω οτι ειναι πολυ φαουλ για την wind να σε στελνουνε στο καταστημα στο Λαυριο ή στο Μαρκοπουλο οπως γραφει απεξω για να εξυπηρετηθεις , τοσες ημερες για να φτιαξουνε το συστημα στο καταστημα τους;; κατι αλλο θα κρυβεται απο πισω.

    παντως που μπηκα εγω στο cosmote fiber με νουμερα του φουρνου που ειναι κοντα στο βασιλοπουλο γραφει διαθεσιμοτητα 30 +50 mbs , βαζωντας το τηλεφωνο του φουρνου που ειναι κοντα στα κεπ κερατεας βγαζει διαθεσιμοτητα μονο για 30mbs!.
    Eπισης βαζωντας το τηλεφωνο του Συνεργειου αυτοκινητων μπαινοντας στην κερατεα που ειναι wind το νουμερο βγαζει διαθεσιμοτητα 50+100mbs σε business fiber . μπορει να ειναι και εικονικο το 100 που βγαζει! .
    Οσο για vodafone εβαλα το τηλεφωνο του φαρμακειου διπλα στα ελτα κερατεας που εχει vodafone σταθερη και βγαζει οτι : Μπορείτε να αναβαθμίσετε την γραμμή σας σε VDSL. Παρακαλούμε ολοκληρώστε την διαδικασία με έναν από τους παρακάτω τρόπους:

    Στο My home account
    Καλώντας στο 13844
    Στο πλησιέστερο κατάστημα της Vodafone
    αλλα δεν δινει τι ταχυτητες vdsl μπορει να δωσει , μην ξεχναμε οτι τωρα ξεκινησε να διαφημιζει η vodafone τα 100mbs!
    μπορεις μπαινοντας εδω http://www.foritotita.gr/?page_id=362 και βαζωντας τον αριθμο του σταθερου τηλεφωνου να δεις σε τι παροχο ειναι ο χρηστης .

    Επισης στο Κουβαρα Αττικης που εχω τον θειο μου που παιρνει απο το αστικο κεντρο της κερατεας το vdsl 30+50 εμφανιζεται κανονικα στο ελενχο διαθεσιμοτητας ενω παλια ελεγε οτι μπορει να μην φτανει τα 50 που ειχα ρωτησει στο 13888.

  15. #60
    Εγγραφή
    23-10-2015
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    650mbps/140mbps
    ISP
    COSMOTE 5G
    Router
    Tp Link NX510v
    Καλησπέρα Jonh ειμαι στην vodafone με adsl 2 χρόνια και μόλις είδα μεσω φόρμας στο site της vodafone διαθέσιμο vdsl εκανα αίτηση στις 9/3 μου έστειλαν ρούτερ και μήνυμα οτι 21/3 θα ενεργοποιηθεί η vdsl αλλα τίποτα πέρνω τηλέφωνο μην ανησυχείτε μεχρι το βραδυ θα ειστε οκ 22/3 το ιδιο 23/3 το ίδιο και φτάσαμε 24/3 για να μου πουν για ελλειψη πορτας στο V ARYS και αναμονή 2 μηνών για κατασκευή απο τον ΟΤΕ... επίσης δεν νομίζω οτι θα ξανα ανοίξει η wind στην πλατεία μιας και το κατάστημα ακόμα ενοικιάζεται αμα εκαναν ανακαίνιση θα το ειχαν είδη ανοίξει...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος makisrx8 : 01-04-18 στις 20:54.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

Σελ. 4 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στην Λήμνο!
    Από ΝΤΑΦΥΣ στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-19, 10:04
  2. VDSL στην Τρίπολη
    Από stickas στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-17, 17:53
  3. VDSL στην περιοχή των Άνω Λιοσίων
    Από GreekPontioc στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-17, 10:45
  4. ISDN με VDSL στην Cosmote και βροχή... :)
    Από dipa57 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-16, 23:04
  5. VDSL στην Άνοιξη Αττικής
    Από zDSL στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 112
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-16, 09:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας