Σελ. 29 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 91924272829
Εμφάνιση 421-423 από 423
  1. #421
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Qwerty555 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι είμαι λίγο πριν το κέντρο του ΟΤΕ. Τώρα που μιλάμε συγχρονίζει στα 11.79 Mbps.

    Σχετικά με τις μετρήσεις αυτά έχω εγώ... βέβαια λέει ότι είναι από Νοέμβριο 2020.

    Συνημμένο Αρχείο 235872
    Συνημμένο Αρχείο 235873

    Το speedbooster μπορώ το κάνω μεταφορά από άλλο αριθμό σε αυτόν στο σπίτι μου στο Δασκαλειό; Για online gaming απενεργοποιώ το speed booster και ας παίζω και με 5Mbps, χαμηλότερο και πιο σταθερό ping χωρίς αυτό.
    τελεια!! ευχαριστω για τις μετρησεις!! πολυ κριμα αμα βαλεις στην κακη θαλασσα ενα μαγαζι να δεις διαθεσιμοτητα 200mbs θα πεις δεν παιζει καποιοι εχουνε βαλει μεσο στην κακη θαλασσα δεν μπορει και 200mbs!!
    σου επισυναπτω print screen για το λογου του αληθες!




    παντως για adsl 24 σου βγαζει 22mbs μεγιστη που σημαινει οτι παιρνεις απο την καμπινα vdsl! αλλα αμα πιανεις μονο 11 mbs κατι δεν παιει καλα!! , τσεκαρε εξω απο το σπιτι σου το κουτι στην κολωνα αμα γραφει 201! δηλαδη την καμπινα που σου ειπα! , πιστευω οτι απο αυτην παιρνεις ιντερνετ! , αλλα 11mbs δεν μου αρεσει καθολου , να σου δινουνε απο αστικο κεντρο ενω στον ελενχο διαθεσιμοτητας σου βγαζει μεγιστη τα 22 ; δεν παιζει! , εισαι μακρια απο την καμπινα vdsl 201 ; .

    To speedbooster δεν μπορεις να το κανεις μεταφορα σε αλλον αριθμο , το ρουτερ αφορα μια γραμμη και δεν μεταφερεται κανονικα! . Τωρα ατυπα αμα το πας στο σπιτι στο Δασκαλειο θα δουλεψει μονο του χωρις adsl ! αλλα εχω διαβασει οτι σε καποιους χρηστες κανει αποσυνδεση μετα το δικτυο κινητης διοτι δεν ειναι κουμπωμενο το adsl!. Καλυτερα κανε μια αποπειρα να το δοκιμασεις και εσυ παντως . Απο την αλλη αμα δεν το θελεις στην Αθηνα το καταργεις και πληρωνεις το πεναλτυ μονο για το booster διοτι ειναι προσθετη υπηρεσια και ξεχωριστη. Και κανεις νεα συνδεση για booster στο δασκαλειο και το δοκιμαζεις , αμα δεν πιανει το καταργεις! , οσο για το vdsl εγω στην θεση σου θα το εβαζα , να δω ποσο πιανει και αμα δεν με καλυπτε θα το καταργουσα! , εξαλλου μπορεις και vdsl 50 και booster να εχεις μαζι στο ιδιο ρουτερ! .
    Καλεσε το 13888 και επιβεβαιωσε πρωτα τωρα απο που παιρνεις adsl απο την καμπινα ή απο το αστικο κεντρο;. Εσυ τωρα τι upload εχεις; πανω απο 1mbs ; αν ναι τοτε σε εχουνε συνδεσει σε καμπινα vdsl ! , αν οχι δεν ξερω σιγουρα.
    Αλλα μου κανει εντυπωση οτι πχ στην vdsl στην κακια θαλασσα εχει upload 2.49mbs μεγιστο! , ενω στον ελενχο διαθεσιμοτητας σε εσενα κατω 1mbs στην 24 ρα γραμμη ! Πολυ παραξενο!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnmegarythmos : 14-03-22 στις 19:30.

  2. #422
    Εγγραφή
    26-01-2022
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Γίνεται το εξής κουφό. Είχε λήξει το συμβόλαιο μου και έκανα νέο 24άρι για να μην πληρώνω τα ++ € του όταν είσαι εκτός συμβολαίου.
    Παράλληλα κάνω αίτηση αναβάθμισης σε 50άρι καθώς υπάρχει η δυνατότητα (το γράφει και μέσα στο site τους αλλά και στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση).
    Τελικά μου ακυρώνουν την αίτηση αναβάθμισης, δεν μου λένε τίποτα και μετά από ημέρες και πίεση να μάθω τι έχει γίνει (στο online chat της mobile εφαρμογής με παραπέμπουν στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση), με καλούν για να μου πουν ότι στην περιοχή ναι μεν υποστηρίζεται το 50άρι αλλά δεν υπάρχει ελεύθερη γραμμή για να αναβαθμίσουν τη δική μου. Επίσης μου είπαν ότι ψάχνουν να δουν τι μπορεί να γίνει και θα με ενημερώσουν (προφανώς και δεν περιμένω κάτι από αυτό).

    Τι μπορώ να κάνω σε αυτή τη περίπτωση; Διαβάζω ότι η COSMOTE κάνει δωρεάν διπλασιασμό γραμμής σιγά σιγά, έχουμε ελπίδες εμείς στην περιοχή του Δασκαλειού; Μετά η τελευταία λύση είναι SpeedBooster;

  3. #423
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Qwerty555 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γίνεται το εξής κουφό. Είχε λήξει το συμβόλαιο μου και έκανα νέο 24άρι για να μην πληρώνω τα ++ € του όταν είσαι εκτός συμβολαίου.
    Παράλληλα κάνω αίτηση αναβάθμισης σε 50άρι καθώς υπάρχει η δυνατότητα (το γράφει και μέσα στο site τους αλλά και στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση).
    Τελικά μου ακυρώνουν την αίτηση αναβάθμισης, δεν μου λένε τίποτα και μετά από ημέρες και πίεση να μάθω τι έχει γίνει (στο online chat της mobile εφαρμογής με παραπέμπουν στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση), με καλούν για να μου πουν ότι στην περιοχή ναι μεν υποστηρίζεται το 50άρι αλλά δεν υπάρχει ελεύθερη γραμμή για να αναβαθμίσουν τη δική μου. Επίσης μου είπαν ότι ψάχνουν να δουν τι μπορεί να γίνει και θα με ενημερώσουν (προφανώς και δεν περιμένω κάτι από αυτό).

    Τι μπορώ να κάνω σε αυτή τη περίπτωση; Διαβάζω ότι η COSMOTE κάνει δωρεάν διπλασιασμό γραμμής σιγά σιγά, έχουμε ελπίδες εμείς στην περιοχή του Δασκαλειού; Μετά η τελευταία λύση είναι SpeedBooster;
    πολυ παραξενο , καλυτερα να μιλησεις με τον τεχνικο του οτε στο Μαρκοπουλο στο 2299023899.
    Στην περιοχη υπαρχει καλυψη παντως και απο ασυρματο παροχο ιντερνετ οχι κινητης αλλα και απο μια αλλη ιδιωτικη εταιρεια αλλα το παγιο ανεβαινει πολυ απο τον οτε! και θελει κατοπτρο και κοστος εγκαταστασης 99 ευρω τουλαχιστον!. Επισης ειχανε βαλει τηλεφωνο για δορυφορικο ιντερνετ στην περιοχη απο την bigblue στο Ανω Δασκαλειο αλλα δεν νομιζω να αξιζει για παιχνιδια.
    Επισης αμα ο οτε στο 13888 δινει το φθηνοτερο πακετο με απεριοριστο ιντερνετ 24ρι και απεριοριστα σταθερα και 500 λεπτα προς κινητα με 23,90 ευρω αλλα αμα βαλεις email λογαριασμο βγαινει στα 22,90 ευρω . Τετοια τιμη δεν εχω ξανα δει για τετοιες παροχες απο τον οτε! και μολις ληξει το συμβολαιο θα το βαλω! . Δεν συμφερει να εχεις adsl 24ρι με σκετο ιντερνετ χωρις χρονο ομιλιας πια!.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnmegarythmos : 30-04-22 στις 19:29.

Σελ. 29 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 91924272829

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στην Λήμνο!
    Από ΝΤΑΦΥΣ στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-19, 10:04
  2. VDSL στην Τρίπολη
    Από stickas στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-17, 17:53
  3. VDSL στην περιοχή των Άνω Λιοσίων
    Από GreekPontioc στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-17, 10:45
  4. ISDN με VDSL στην Cosmote και βροχή... :)
    Από dipa57 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-16, 23:04
  5. VDSL στην Άνοιξη Αττικής
    Από zDSL στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 112
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-16, 09:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας