Σελ. 26 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 616212425262728 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 376-390 από 423
  1. #376
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    16 χρόνια που εμένα Μαρκόπουλο ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τα παιδιά του Οτε πάντα εξυπηρετικοί σε ότι πρόβλημα και εαν είχα από τα 384 Kbps μεχρι και την 100 VDSL πριν ενα χρονο , όλοι τους και στο τεχνικό κομματι συνεργεια αλλά και στο εμπορικό κομμάτι. Μακαρι να τους ειχα και στην Πλακα Κερατεας που μενω αλλα δυστηχως στην Αεροπορια τελειωνει το 22990 και ξεκιναει το αστικο κεντρο Λαυριου 22920.
    Η αεροπορία στην πλάκα κερατεασ όσο ήμουνα φαντάρος εκεί και έτυχε να μας καλέσουν στο κινητό εμφανίζονταν πρόθεμα 22920 άρα ανήκει ήδη στο αστικό κέντρο τού Λαυρίου . Επίσης έχουν βάλει και κεραία cosmote μέσα στο στρατόπεδο διότι δεν είχε καθόλου σήμα στο κάτω στρατόπεδο γενικότερα από όλους τους πάροχους .( το είδα στις κεραίες της ett που είναι δημοσιευμένο.)

  2. #377
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.919
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αεροπορία στην πλάκα κερατεασ όσο ήμουνα φαντάρος εκεί και έτυχε να μας καλέσουν στο κινητό εμφανίζονταν πρόθεμα 22920 άρα ανήκει ήδη στο αστικό κέντρο τού Λαυρίου . Επίσης έχουν βάλει και κεραία cosmote μέσα στο στρατόπεδο διότι δεν είχε καθόλου σήμα στο κάτω στρατόπεδο γενικότερα από όλους τους πάροχους .( το είδα στις κεραίες της ett που είναι δημοσιευμένο.)

    Μέχρι και το ξενοδοχείο Ζώων animals pet που βρίσκεται 100 μέτρα από το δρόμο της αεροπορίας έχει πρόθεμα 22990

    Την αεροπορία την έχω στα 200 μέτρα από το σπίτι μου .. Από την κολοκοτρωνη μέχρι και το γεφυράκι που στρίβουμε αριστερά για Ανάβυσσο ευθεία για ΚΕΡΑΤΕΑ έτσι και μείνεις με το αμάξι το κόβεις με τα πόδια 3 χιλιόμετρα μέχρι να πιάσεις σημα.Δεν υπάρχει σήμα από καμία εταιρία όλοι στην περιοχή περνούμε από την κεραία του Αγίου Γεωργίου Θορικού.. Ευτηχως που υπάρχει το WiFi calling και μπορούμε ενώ μένουμε στο δεύτερο όροφο να επικοινωνούμε με τον έξω κόσμο. Το θέμα πανελλαδικά θα λυθεί μόνο με τον ερχομό του 5G όποτε όπως καταλαβαίνεις κεραία στην αεροπορία δύσκολο να υπάρχει.

  3. #378
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι και το ξενοδοχείο Ζώων animals pet που βρίσκεται 100 μέτρα από το δρόμο της αεροπορίας έχει πρόθεμα 22990

    Την αεροπορία την έχω στα 200 μέτρα από το σπίτι μου .. Από την κολοκοτρωνη μέχρι και το γεφυράκι που στρίβουμε αριστερά για Ανάβυσσο ευθεία για ΚΕΡΑΤΕΑ έτσι και μείνεις με το αμάξι το κόβεις με τα πόδια 3 χιλιόμετρα μέχρι να πιάσεις σημα.Δεν υπάρχει σήμα από καμία εταιρία όλοι στην περιοχή περνούμε από την κεραία του Αγίου Γεωργίου Θορικού.. Ευτηχως που υπάρχει το WiFi calling και μπορούμε ενώ μένουμε στο δεύτερο όροφο να επικοινωνούμε με τον έξω κόσμο. Το θέμα πανελλαδικά θα λυθεί μόνο με τον ερχομό του 5G όποτε όπως καταλαβαίνεις κεραία στην αεροπορία δύσκολο να υπάρχει.

    εαν μπεις εδω https://keraies.eett.gr/anazhthsh.php και στην επιλογη Δημος βαλεις Λαυρεωτικης και μετα στην 2η σελιδα στην 3η γραμμη απο το τελος θα το βρεις << 48 1408993 Δήλωση ΕΚΚΧΟ COSMOTE ΛΕΣΧΗ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ 21ΜΚΒ ,ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ Λαυρεωτικής >>.
    Η κεραια υπαρχει στην αεροπορια, δες εδω την κεραια https://spectrum.eett.gr/eSpectrum/8...a-b498bc73da7f που ειναι πανω απο την Λεσχη Αξιωματικων (Λ.Α.Ξ. ) με ημερομηνια 11-04-2019 .
    Επισης υπαρχει η δηλωση εκκχο δες εδω https://spectrum.eett.gr/eSpectrum/a...5-48f6a1a4d900, με ημερομηνια 3.05.2019 .
    αρα υπαρχει η κεραια , πιστευω οτι επειδη κοιταει τα γραφεια της αεροποριας και ειναι εκχχο δηλαδη χαμηλης οχλησης αρα δεν εκπεμπει πολυ σημα. Ξερω οτι η πλακα πασχει απο σημα! και οσοι ειναι στο πανω στο στρατοπεδο εχουνε σιγουρα σημα! Αυτη η <<γουβα> στο κατω στρατοπεδο και λογω μορφολογιας του εδαφους με τα πολλα βουνα και οι γουβες φταινε που δεν υπαρχει σημα!.
    Επισης οσο ημουνα εκει φανταρος δεν επιανε κανενα κινητο αλλα οσο πηγαινες προς τον δρομο ή μεσα σε συγκριμενο σημειο εχει γυρω στις 3 μπαρες 3g η vodafone και μεσα στην λ.α.ξ. υπηρχε σημειο που ακουμπουσαμε το κινητο πισω απο την τηλεοραση και εμπαινα στο ιντερνετ ή το εκανα hotspot να μπουνε αλλα ατομα! . Επισης υπηρχανε ατομα που το ξερανε και ειχανε παρει mifi με καρτα σημ vodafone καρτοκινητου και το εβαζαν στο ιδιο σημειο για να μπουνε και εκεινοι στο ιντερνετ . Οποτε βολευε πολυ το κλειδωμα στο μονο 3g !. Το εχεις τσεκαρει και εσυ στην περιοχη σου πχ το κλειδωμα σε μονο 3g μηπως εχεις καλυτερο σημα και πιο σταθερο; . ή εχεις δοκιμασει σημ vodafone κλειδωμενη στο μονο 3g ; . και γενικα το κλειδωμα σε μονο 2g ή 3g μηπως σε βοηθησει; απο την αλλη αμα δεν εχει καλο σημα σιγουρα θα πρεπει να εχεις ενεργη την ειδοποιηση κλησεων και οταν θυμηθει το δικτυο οτι πιανεις σημα να σου στειλει το sms για να ξερεις ποιος σε εχει παρει.
    Συγνωμη για το εκτος θεματος παντως αλλα το βλεπω στο ett για αυτο και επισημαινω οτι υπαρχει η κεραια!!.
    Επισης βλεπω στην Κερατεα οτι πρεπει να τελειωσαν τα εργα στο δρομο Σουμα και πιο κατω , οταν μπορεσω θα βγαλω φωτογραφιες τις νεες καμπινες ( οταν γραψουνε επανω τους κωδικους της καμπινας και θα τις ανεβασω και εδω https://www.adslgr.com/features/map/ και στο http://fttxgr.eu/ ). Βεβαια ακομη στο φορουμ του adslcomgr δεν εχει ξεχωριστα της ftth καμπινες απο τις vdsl.

  4. #379
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    449
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εαν μπεις εδω https://keraies.eett.gr/anazhthsh.php και στην επιλογη Δημος βαλεις Λαυρεωτικης και μετα στην 2η σελιδα στην 3η γραμμη απο το τελος θα το βρεις << 48 1408993 Δήλωση ΕΚΚΧΟ COSMOTE ΛΕΣΧΗ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ 21ΜΚΒ ,ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ Λαυρεωτικής >>.
    Η κεραια υπαρχει στην αεροπορια, δες εδω την κεραια https://spectrum.eett.gr/eSpectrum/8...a-b498bc73da7f που ειναι πανω απο την Λεσχη Αξιωματικων (Λ.Α.Ξ. ) με ημερομηνια 11-04-2019 .
    Επισης υπαρχει η δηλωση εκκχο δες εδω https://spectrum.eett.gr/eSpectrum/a...5-48f6a1a4d900, με ημερομηνια 3.05.2019 .
    αρα υπαρχει η κεραια , πιστευω οτι επειδη κοιταει τα γραφεια της αεροποριας και ειναι εκχχο δηλαδη χαμηλης οχλησης αρα δεν εκπεμπει πολυ σημα. Ξερω οτι η πλακα πασχει απο σημα! και οσοι ειναι στο πανω στο στρατοπεδο εχουνε σιγουρα σημα! Αυτη η <<γουβα> στο κατω στρατοπεδο και λογω μορφολογιας του εδαφους με τα πολλα βουνα και οι γουβες φταινε που δεν υπαρχει σημα!.
    Επισης οσο ημουνα εκει φανταρος δεν επιανε κανενα κινητο αλλα οσο πηγαινες προς τον δρομο ή μεσα σε συγκριμενο σημειο εχει γυρω στις 3 μπαρες 3g η vodafone και μεσα στην λ.α.ξ. υπηρχε σημειο που ακουμπουσαμε το κινητο πισω απο την τηλεοραση και εμπαινα στο ιντερνετ ή το εκανα hotspot να μπουνε αλλα ατομα! . Επισης υπηρχανε ατομα που το ξερανε και ειχανε παρει mifi με καρτα σημ vodafone καρτοκινητου και το εβαζαν στο ιδιο σημειο για να μπουνε και εκεινοι στο ιντερνετ . Οποτε βολευε πολυ το κλειδωμα στο μονο 3g !. Το εχεις τσεκαρει και εσυ στην περιοχη σου πχ το κλειδωμα σε μονο 3g μηπως εχεις καλυτερο σημα και πιο σταθερο; . ή εχεις δοκιμασει σημ vodafone κλειδωμενη στο μονο 3g ; . και γενικα το κλειδωμα σε μονο 2g ή 3g μηπως σε βοηθησει; απο την αλλη αμα δεν εχει καλο σημα σιγουρα θα πρεπει να εχεις ενεργη την ειδοποιηση κλησεων και οταν θυμηθει το δικτυο οτι πιανεις σημα να σου στειλει το sms για να ξερεις ποιος σε εχει παρει.
    Συγνωμη για το εκτος θεματος παντως αλλα το βλεπω στο ett για αυτο και επισημαινω οτι υπαρχει η κεραια!!.
    Επισης βλεπω στην Κερατεα οτι πρεπει να τελειωσαν τα εργα στο δρομο Σουμα και πιο κατω , οταν μπορεσω θα βγαλω φωτογραφιες τις νεες καμπινες ( οταν γραψουνε επανω τους κωδικους της καμπινας και θα τις ανεβασω και εδω https://www.adslgr.com/features/map/ και στο http://fttxgr.eu/ ). Βεβαια ακομη στο φορουμ του adslcomgr δεν εχει ξεχωριστα της ftth καμπινες απο τις vdsl.
    Μπες στο FTTH ΚΕΡΑΤΕΑ έχω ανεβάσει της καμπίνες με τους κωδικούς!

  5. #380
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπες στο FTTH ΚΕΡΑΤΕΑ έχω ανεβάσει της καμπίνες με τους κωδικούς!
    ευχαριστω που μου δινεις την αδεια να αναβασω δικες σου φωτογραφιες , δεν ηξερα οτι εχετε ξεχωριστη ομαδα ftth για την Κερατεα! μολις εγινα μελος.
    Περασα την πρωτη καμπινα στην οδο Χρηστου Στεφα, και εδω στο adslcom αλλα και στο http://fttxgr.eu/ . Ηθελα να περασω και αλλες αλλα δεν ξερω διευθυνσεις που ακριβως ειναι .

  6. #381
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.919
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εαν μπεις εδω https://keraies.eett.gr/anazhthsh.php και στην επιλογη Δημος βαλεις Λαυρεωτικης και μετα στην 2η σελιδα στην 3η γραμμη απο το τελος θα το βρεις << 48 1408993 Δήλωση ΕΚΚΧΟ COSMOTE ΛΕΣΧΗ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ 21ΜΚΒ ,ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ Λαυρεωτικής >>.
    Η κεραια υπαρχει στην αεροπορια, δες εδω την κεραια https://spectrum.eett.gr/eSpectrum/8...a-b498bc73da7f που ειναι πανω απο την Λεσχη Αξιωματικων (Λ.Α.Ξ. ) με ημερομηνια 11-04-2019 .
    Επισης υπαρχει η δηλωση εκκχο δες εδω https://spectrum.eett.gr/eSpectrum/a...5-48f6a1a4d900, με ημερομηνια 3.05.2019 .
    αρα υπαρχει η κεραια , πιστευω οτι επειδη κοιταει τα γραφεια της αεροποριας και ειναι εκχχο δηλαδη χαμηλης οχλησης αρα δεν εκπεμπει πολυ σημα. Ξερω οτι η πλακα πασχει απο σημα! και οσοι ειναι στο πανω στο στρατοπεδο εχουνε σιγουρα σημα! Αυτη η <<γουβα> στο κατω στρατοπεδο και λογω μορφολογιας του εδαφους με τα πολλα βουνα και οι γουβες φταινε που δεν υπαρχει σημα!.
    Επισης οσο ημουνα εκει φανταρος δεν επιανε κανενα κινητο αλλα οσο πηγαινες προς τον δρομο ή μεσα σε συγκριμενο σημειο εχει γυρω στις 3 μπαρες 3g η vodafone και μεσα στην λ.α.ξ. υπηρχε σημειο που ακουμπουσαμε το κινητο πισω απο την τηλεοραση και εμπαινα στο ιντερνετ ή το εκανα hotspot να μπουνε αλλα ατομα! . Επισης υπηρχανε ατομα που το ξερανε και ειχανε παρει mifi με καρτα σημ vodafone καρτοκινητου και το εβαζαν στο ιδιο σημειο για να μπουνε και εκεινοι στο ιντερνετ . Οποτε βολευε πολυ το κλειδωμα στο μονο 3g !. Το εχεις τσεκαρει και εσυ στην περιοχη σου πχ το κλειδωμα σε μονο 3g μηπως εχεις καλυτερο σημα και πιο σταθερο; . ή εχεις δοκιμασει σημ vodafone κλειδωμενη στο μονο 3g ; . και γενικα το κλειδωμα σε μονο 2g ή 3g μηπως σε βοηθησει; απο την αλλη αμα δεν εχει καλο σημα σιγουρα θα πρεπει να εχεις ενεργη την ειδοποιηση κλησεων και οταν θυμηθει το δικτυο οτι πιανεις σημα να σου στειλει το sms για να ξερεις ποιος σε εχει παρει.
    Συγνωμη για το εκτος θεματος παντως αλλα το βλεπω στο ett για αυτο και επισημαινω οτι υπαρχει η κεραια!!.
    Επισης βλεπω στην Κερατεα οτι πρεπει να τελειωσαν τα εργα στο δρομο Σουμα και πιο κατω , οταν μπορεσω θα βγαλω φωτογραφιες τις νεες καμπινες ( οταν γραψουνε επανω τους κωδικους της καμπινας και θα τις ανεβασω και εδω https://www.adslgr.com/features/map/ και στο http://fttxgr.eu/ ). Βεβαια ακομη στο φορουμ του adslcomgr δεν εχει ξεχωριστα της ftth καμπινες απο τις vdsl.
    Μάλιστα όποτε είναι αποκλειστηκά για την αεροπορία η κεραία.. Παρεπιπτόντως βρήκα τον εργολάβο στον Τουντα με το βαν απέξω και τον ρώτησα περί έργων. σε 2 μηνες θα ενεργοποιηθούν οι καμπίνες μέσα στην κερατεα. Μετά από κερατεα συνεχίζουν Λαύριο και μετά το Λαύριο συνεχίζουν σε σημείο που είναι μακριά από το τηλεφωνικό κέντρο του λαυριου 7 χιλιομετρα μου ειπε για την ακριβεια για να βάλουν κάποιες καμπίνες VDSL , δεν μου ανεφερε την περιοχη αλλα παντος δεν ειναι η Πλακα κερατεας. Aρα αινιγμα " Ποια περιοχη ειναι 7 χιλιομετρα απο το λαυριο εκτος την Ανω πλακά;'' O αγιος κωνσταντινος δεν ειναι 5 η κανω λαθος;
    Δεξιά πάνω από την λαυριου όπως έρχεσαι από Αθήνα για Λαύριο. έτσι μου είπε έτσι λεω

  7. #382
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να έχουμε τους χειρότερους τεχνικούς του ΟΤΕ είναι στην περιοχή μας! Που ανήκουν στο Δήμο Μαρκοπούλου! Έχουν νοοτροπία δημοσίου υπαλλήλου οι περισσότεροι όχι όλοι να είμαι δικαίως! Εμένα η καμπίνα είναι 30 μέτρα από το σπίτι! Το σπίτι μου είναι τριώροφο και τους βλέπω φάτσα κάρτα! Με το που πάω να τους ρωτήσω κάτι έχουν άσχημη συμπεριφορά! Και δίνω στον ΟΤΕ 2400 ευρώ το χρόνο που έχω οικογενειακό πακέτο Με 5 κινητα και βάλε και το σταθερό 100xl! Όταν δεν υπάρχει ο φόβος της απολύσεις θα έχουμε τέτοια φαινόμενα! Να μου σκάνε με το γυαλι και να παίζουν ιστορία! Να σου συμπεριφέρονται λες και είσαι πρεζάκιας και πας να ζητήσεις 1 ευρώ! <<Άσε μας να κάνουμε την δουλειά μας <φίλε> Σημαντικός παράγοντας είναι να υπάρχει ο φόβος της απολύσεις!!! Εάν δεν υπάρχει θα έχουμε τέτοια και χειρότερα! Άλλη φορά θα κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ δεν έχουν καταλάβει ότι εμείς τους πληρώνουμε!

    - - - Updated - - -

    Γυαλι Prada AirPods ασύρματα ακουστικά το παίζουμε και γκόμενοι!

    - - - Updated - - -

    [IMG] [/IMG]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν πάρει τώρα κάτι μαργαριτάρια! Πιτσιρικάδες που έχουν μπει με βύσμα και πουλάνε μάγκες!!
    Απαράδεκτοι! Η ευγένεια σε άλλους, κυρίως αγνώστους, δεν κοστίζει τίποτα.

  8. #383
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    449
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BeyondMAD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαράδεκτοι! Η ευγένεια σε άλλους, κυρίως αγνώστους, δεν κοστίζει τίποτα.
    Από ότι έχω καταλάβει και μου τα έλεγαν! Αλλά δεν έδινα βάση! Όποτε έκανα παράπονα για την 100ρα που ήταν χαλασμένη που τώρα σκοτώνει με 110000! Μου τι λέγανε ότι εμείς έχουμε ADSL δεν έχουμε VDSL! Είναι ζηλιάρηδες! Και βλέπουν και το σπίτι μου που είναι μεγάλο ευκατάστατο και βγάζουν τα κόμπλεξ τους!! Αν εμένα σε καμία τρώγλη με ADSL θα ήμουνα το καλύτερο παιδί! Στο πληθυντικό θα μου μιλούσανε! Εδώ ρώτησα έναν τύπο γύρω στα 50 του ΟΤΕ όταν είχαν ξεκινήσει τα σκαψίματα για το FTTH για το που θα δώσουν διαθεσιμότητα και μου λέει δεν ξέρω ούτε εγώ έχω FTTH και ποιος δεν θέλει να έχει οπτική ίνα στο σπίτι του! Μπορεί να δουλεύουν στον ΟΤΕ αλλά είναι μεγάλη ζηλιάρηδες!

  9. #384
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    449
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Με την οπτική ίνα στο σπίτι! Ο ΟΤΕ δεν θα διώξει πολλούς τεχνικούς πεδίου;; Θα φύγει πολύ σαβούρα παντός!!

  10. #385
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την οπτική ίνα στο σπίτι! Ο ΟΤΕ δεν θα διώξει πολλούς τεχνικούς πεδίου;; Θα φύγει πολύ σαβούρα παντός!!
    Ναι, και θα γλιτώσει και πολλά κόστη που συνδέονται με το χαλκό όπως π.χ. συντήρηση (όχι οτι κάνουν ).

  11. #386
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    449
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Ο απολογισμός μέχρι τώρα για το FTTH μετά από σχεδόν 4 μήνες είναι 6 καμπίνες + 1 που φτιάχνεται σύνολο 7!! Μια άποψη δικιά μου είναι ότι τα έργα θα σταματήσουν μέχρι εκεί! Και θα ξανασυνεχισουν στην Γ φάση πιστεύω! Γιατί μου είχαν πει οι εργάτες ότι θα κάτσουν 4 μήνες! Να περαστεί όλοι η ΚΕΡΑΤΕΑ θα χρειαστούν άλλους 4 μήνες θα παμε σύνολο στους 8 μήνες! Που το βλέπω δύσκολο να γίνει μόνοκοπανιά! Σερί σκάψιμο! Έχουν δώσει διαθεσιμότητα σε όλοι την ΚΕΡΑΤΕΑ στο SFBB!Αλλά τα έργα πιστεύω δεν θα γίνουν ταυτόχρονα σε όλους! Εδώ έχουν δώσει διαθεσιμότητα στο Κορώπη δηλ να βγάλεις κουπόνι! Και δεν έχουν ξεκινήσει καν τα έργα! Και σε άλλες περιοχές ισχύει αυτό!

  12. #387
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο απολογισμός μέχρι τώρα για το FTTH μετά από σχεδόν 4 μήνες είναι 6 καμπίνες + 1 που φτιάχνεται σύνολο 7!! Μια άποψη δικιά μου είναι ότι τα έργα θα σταματήσουν μέχρι εκεί! Και θα ξανασυνεχισουν στην Γ φάση πιστεύω! Γιατί μου είχαν πει οι εργάτες ότι θα κάτσουν 4 μήνες! Να περαστεί όλοι η ΚΕΡΑΤΕΑ θα χρειαστούν άλλους 4 μήνες θα παμε σύνολο στους 8 μήνες! Που το βλέπω δύσκολο να γίνει μόνοκοπανιά! Σερί σκάψιμο! Έχουν δώσει διαθεσιμότητα σε όλοι την ΚΕΡΑΤΕΑ στο SFBB!Αλλά τα έργα πιστεύω δεν θα γίνουν ταυτόχρονα σε όλους! Εδώ έχουν δώσει διαθεσιμότητα στο Κορώπη δηλ να βγάλεις κουπόνι! Και δεν έχουν ξεκινήσει καν τα έργα! Και σε άλλες περιοχές ισχύει αυτό!
    Πολύ καλά είσαι, αν σκεφτείς οτι έχεις ήδη και vdsl και θα σε καλύψει (ελπίζω) μέχρι να γίνουν. Σύντομα θα απαλλαγείς από τα χάλια της.

  13. #388
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    449
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BeyondMAD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλά είσαι, αν σκεφτείς οτι έχεις ήδη και vdsl και θα σε καλύψει (ελπίζω) μέχρι να γίνουν. Σύντομα θα απαλλαγείς από τα χάλια της.
    Τραγική η εμπειρία μου με VDSL ειδικά το 100ρι! Και πλήρωνα 100 ευρώ το δίμηνο! Χαλασμένο δεν δούλευε σωστά συγχρόνιζε 85,75,65 τσακωμούς στο τηλεφωνο καταγγελίες στην ΕΕΤΤ! Ταλαιπωρία αλλάξαμε όλα τα καλώδια το εναέριο! Σκάφτηκε η μισή καμπίνα αλλάχτηκε το μισό υπόγειο καλώδιο! τίποτα χειρότερα έγινε! Τσακωμούς με τα καλόπαιδα του ΟΤΕ! Ότι φταίει το υπόγειο καλώδιο γιατί έχει 7 μούφες! Και ένα βράδυ μετά από 20 μήνες χαλασμένο φτιάχνει μόνο του τερματίζει η γραμμή με 18 SNR download! Και μετά ένα άλλο βράδυ συγχρονίζει στα 109999 με 14 SNR και να σκοτώνει! Με λίγα ήταν χαλασμένο το vectoring σχεδόν 2 χρόνια! Ευτυχώς που μου περάσανε την οπτική ίνα σώθηκα!

  14. #389
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τραγική η εμπειρία μου με VDSL ειδικά το 100ρι! Και πλήρωνα 100 ευρώ το δίμηνο! Χαλασμένο δεν δούλευε σωστά συγχρόνιζε 85,75,65 τσακωμούς στο τηλεφωνο καταγγελίες στην ΕΕΤΤ! Ταλαιπωρία αλλάξαμε όλα τα καλώδια το εναέριο! Σκάφτηκε η μισή καμπίνα αλλάχτηκε το μισό υπόγειο καλώδιο! τίποτα χειρότερα έγινε! Τσακωμούς με τα καλόπαιδα του ΟΤΕ! Ότι φταίει το υπόγειο καλώδιο γιατί έχει 7 μούφες! Και ένα βράδυ μετά από 20 μήνες χαλασμένο φτιάχνει μόνο του τερματίζει η γραμμή με 18 SNR download! Και μετά ένα άλλο βράδυ συγχρονίζει στα 109999 με 14 SNR και να σκοτώνει! Με λίγα ήταν χαλασμένο το vectoring σχεδόν 2 χρόνια! Ευτυχώς που μου περάσανε την οπτική ίνα σώθηκα!
    Ξεμπέρδεψες όταν μπει η οπτική. Εμείς στο μεσαίωνα ακόμα.

  15. #390
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    449
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BeyondMAD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεμπέρδεψες όταν μπει η οπτική. Εμείς στο μεσαίωνα ακόμα.
    Ακόμα adsl έρχεται;;;

Σελ. 26 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 616212425262728 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στην Λήμνο!
    Από ΝΤΑΦΥΣ στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-19, 10:04
  2. VDSL στην Τρίπολη
    Από stickas στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-17, 17:53
  3. VDSL στην περιοχή των Άνω Λιοσίων
    Από GreekPontioc στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-17, 10:45
  4. ISDN με VDSL στην Cosmote και βροχή... :)
    Από dipa57 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-16, 23:04
  5. VDSL στην Άνοιξη Αττικής
    Από zDSL στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 112
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-16, 09:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας