Σελ. 27 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 717222526272829 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 391-405 από 423
  1. #391
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Μετά από ενάμιση χρόνο από όταν έβαλαν τις καμπίνες ξεκίνησαν να τις ενεργοποιούν. Ίσως και να τις τελειώσουν αυτό το μήνα. Όσες δεν προλάβουν μάλλον θα τις κάψει ο ήλιος.

  2. #392
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BeyondMAD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από ενάμιση χρόνο από όταν έβαλαν τις καμπίνες ξεκίνησαν να τις ενεργοποιούν. Ίσως και να τις τελειώσουν αυτό το μήνα. Όσες δεν προλάβουν μάλλον θα τις κάψει ο ήλιος.
    Μάλλον θα υπάρχει κόλλημα με την ΔΕΗ! Εμάς έκαναν ένα χρόνο να τις ενεργοποιήσουν!! Και μην ξεχνάς ότι τώρα φτιάχτηκε το vectoring πριν δεν δούλευε! Όλα αυτά είναι εμπόδια! Κανονικά έπρεπε από την αρχή να είχαν βάλει FTTH!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Alexgtigti : 11-06-20 στις 11:45.

  3. #393
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Ε ναι, απαράδεκτοι. Περιμένουμε VDSL το 2020. Τραγικές καταστάσεις.

  4. #394
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Ετοιμη εμπορικα η Αναβυσσος για FTTH!

  5. #395
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετοιμη εμπορικα η Αναβυσσος για FTTH!
    τελειο που σου εμφανιζει και εναλλακτικο παροχο εκτος απο τον οτε!! δεν το περιμενα τετοια ενημερωση!! και ετσι ξερεις ακομα και τα εναλλακτικα δικτυα που δινουνε σιγουρα ftth στην περιοχη σου!! :-) φανταστικο!! αραγε στην κερατεα εκτος απο τον οτε θα δωσει wind ή vodafone διαθεσιμοτητα ftth ;. ( παντως αγορασε την cyta η vodafone και στην κερατεα ειχε βαλει φρεατια η cyta και δεν ειχε δωσει ποτε διαθεσιμοτητα δικτου adsl , να υποθεσω οτι θα τα χρησιμοποιησει η vodafone! ).

  6. #396
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Σε όλες τις περιοχές γίνεται αυτό. Συνήθως δίνουν και οι 3, αλλά μερικές φορές αργεί η Vodafone. Μόνο η Nova δεν έχει εμφανισθεί πουθενά μέχρι σήμερα.
    Δεν υπάρχουν εναλλακτικά δίκτυα. Ένα είναι, κοινό για όλους και ανήκει σε αυτόν που έχει αναλάβει την περιοχή. Αυτός υποχρεούται να δώσει σε όλους. Οι άλλοι αν θέλουν νοικιάζουν από αυτόν στη χοντρική.

  7. #397
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελειο που σου εμφανιζει και εναλλακτικο παροχο εκτος απο τον οτε!! δεν το περιμενα τετοια ενημερωση!! και ετσι ξερεις ακομα και τα εναλλακτικα δικτυα που δινουνε σιγουρα ftth στην περιοχη σου!! :-) φανταστικο!! αραγε στην κερατεα εκτος απο τον οτε θα δωσει wind ή vodafone διαθεσιμοτητα ftth ;. ( παντως αγορασε την cyta η vodafone και στην κερατεα ειχε βαλει φρεατια η cyta και δεν ειχε δωσει ποτε διαθεσιμοτητα δικτου adsl , να υποθεσω οτι θα τα χρησιμοποιησει η vodafone! ).
    Η παγίδα είναι ότι πρέπει να ελέγχεις τις προσφορές! Π.χ ο ΟΤΕ δεν σε χρεώνει την εγκατάσταση οπτικής ίνας στο σπίτι 2 ευρώ το πολύ! Ενώ στην wind ζητάει κάτι 150ρια χαχα!

  8. #398
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η παγίδα είναι ότι πρέπει να ελέγχεις τις προσφορές! Π.χ ο ΟΤΕ δεν σε χρεώνει την εγκατάσταση οπτικής ίνας στο σπίτι 2 ευρώ το πολύ! Ενώ στην wind ζητάει κάτι 150ρια χαχα!
    γιατι δεν χρεωνει οτε ; , καλα το κοπουνι δεν σου προσφερει καποια εκπτωση στην συνδεση οπτικης ινας μεχρι το σπιτι ; και καποια εκπτωση στο παγιο για 2 χρονια; . και δεν αφορα ολα τα δικτυα σταθερης ; . εγω πιστευα οτι αφορα ολα τα δικτυα σταθερης.

  9. #399
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    To κουπόνι έκπτωσης της δράσης:
    α. Αφορά αποκλειστικά συνδέσεις FTTH (οπτική ίνα μέχρι το σπίτι), για πακέτα ταχύτητας από 100Mbps και πάνω.
    β. Δίνεται άπαξ σε κάθε πελάτη και ισχύει για 24 μήνες.
    γ. Μέσω αυτού παρέχονται 2 εκπτώσεις:
    • Η μία για 13€ στο μηνιαίο πάγιο.
    • Η άλλη για 48€ στο εφάπαξ τέλος εγκατάστασης.


    Το κόστος εγκατάστασης είναι στάνταρτ στα 188-190€, ανά σύνδεση (και όχι για όλη την οικοδομή). Αν αφαιρέσεις τα 48€ του κουπονιού, μένουν 140-142€.
    Αρχικά Cosmote και Vodafone, έκαναν δώρο στους πελάτες απορροφώντας το μεγαλύτερο ποσό και ζητούσαν μόνο 2€, κάτι που ακόμη το εφαρμόζουν.
    Η Wind, αρχικά το επιμέριζε στις μηνιαίες δόσεις, αλλά και αυτή σήμερα το κάνει προσφορά όπως οι άλλοι δύο.

  10. #400
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Περιοχή
    Πλάκα Κερατέας
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΥΡΙΟ
    Router
    Fritzbox! 7530
    SNR / Attn
    10.4(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα όποτε είναι αποκλειστηκά για την αεροπορία η κεραία.. Παρεπιπτόντως βρήκα τον εργολάβο στον Τουντα με το βαν απέξω και τον ρώτησα περί έργων. σε 2 μηνες θα ενεργοποιηθούν οι καμπίνες μέσα στην κερατεα. Μετά από κερατεα συνεχίζουν Λαύριο και μετά το Λαύριο συνεχίζουν σε σημείο που είναι μακριά από το τηλεφωνικό κέντρο του λαυριου 7 χιλιομετρα μου ειπε για την ακριβεια για να βάλουν κάποιες καμπίνες VDSL , δεν μου ανεφερε την περιοχη αλλα παντος δεν ειναι η Πλακα κερατεας. Aρα αινιγμα " Ποια περιοχη ειναι 7 χιλιομετρα απο το λαυριο εκτος την Ανω πλακά;'' O αγιος κωνσταντινος δεν ειναι 5 η κανω λαθος;
    Δεξιά πάνω από την λαυριου όπως έρχεσαι από Αθήνα για Λαύριο. έτσι μου είπε έτσι λεω
    Αναφέρομαι σε εσένα γιατί μένουμε στην ίδια περιοχή...Σε κάλεσαν και εσένα αυτές τις μέρες να σου πουν ότι τα έργα ολοκληρώθηκαν (έτσι είπαν σε εμένα) και ότι πλέον η περιοχή μας υποστηρίζει 100αρι??αναρωτιέμαι τι τους είπες,πραγματικά..Στο δικό μου σπίτι που είμαι πιο κοντά στο καφάο ,πιάνω κανονικά 50 και έτσι λοιπόν είπα να δοκιμάσω την αλλαγή και τη δοκίμασα για 1μιση μέρα...εως 73 με πολλά λάθη ,συμπτωματικά ήρθε τεχνικός πάνω στην αλλαγή, γιατί είχα προβλήματα καιρό τώρα με άπειρα λάθη μετά τη μεγάλη βροχή) και αυτό που μου είπε είναι ότι λόγω εξωτερικής καλωδίωσης δεν πρόκειται να παίξει παραπάνω και πως ακόμη και το 50αρι που έχω και αυτό ζορίζεται,ο χαλκός είναι χάλια.
    Ρώτησα για οπτική (σιγά μη δε ρωτούσα) και μου είπε πως ήδη έχουν ξεκινήσει στο Λαύριο και πως λογικά θα έρθει και προς τα εμάς,έτσι είπε έτσι λέω ...αλλά καλό αστείο η 100αρα με έκανε και γέλασα,πάλι καλά να λέω και για το 50 μιας και τελικά βλέπω πως (δυστυχώς) υπάρχουν και χειρότερα
    Για super vectoring στην καμπίνα μας πάλι χλωμό το βλέπω

  11. #401
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nemesis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφέρομαι σε εσένα γιατί μένουμε στην ίδια περιοχή...Σε κάλεσαν και εσένα αυτές τις μέρες να σου πουν ότι τα έργα ολοκληρώθηκαν (έτσι είπαν σε εμένα) και ότι πλέον η περιοχή μας υποστηρίζει 100αρι??αναρωτιέμαι τι τους είπες,πραγματικά..Στο δικό μου σπίτι που είμαι πιο κοντά στο καφάο ,πιάνω κανονικά 50 και έτσι λοιπόν είπα να δοκιμάσω την αλλαγή και τη δοκίμασα για 1μιση μέρα...εως 73 με πολλά λάθη ,συμπτωματικά ήρθε τεχνικός πάνω στην αλλαγή, γιατί είχα προβλήματα καιρό τώρα με άπειρα λάθη μετά τη μεγάλη βροχή) και αυτό που μου είπε είναι ότι λόγω εξωτερικής καλωδίωσης δεν πρόκειται να παίξει παραπάνω και πως ακόμη και το 50αρι που έχω και αυτό ζορίζεται,ο χαλκός είναι χάλια.
    Ρώτησα για οπτική (σιγά μη δε ρωτούσα) και μου είπε πως ήδη έχουν ξεκινήσει στο Λαύριο και πως λογικά θα έρθει και προς τα εμάς,έτσι είπε έτσι λέω ...αλλά καλό αστείο η 100αρα με έκανε και γέλασα,πάλι καλά να λέω και για το 50 μιας και τελικά βλέπω πως (δυστυχώς) υπάρχουν και χειρότερα
    Για super vectoring στην καμπίνα μας πάλι χλωμό το βλέπω
    Αν φταίει η εξωτερική καλωδίωση είναι υποχρεωμένοι να φωνάξουν εργολάβο να κάνει αλλαγή εξωτερικού καλωδίου! Γιατί και σε εμένα έλεγαν ότι φταίνε τα καλώδια και μετά από 18 μήνες έφτιαξε! Έκαναν patch update στην καμπίνα! Έφταιγε το vectoring! Άρα θα δεις την διαφορά όταν φτιαχτεί στο attainable rate!

  12. #402
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nemesis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφέρομαι σε εσένα γιατί μένουμε στην ίδια περιοχή...Σε κάλεσαν και εσένα αυτές τις μέρες να σου πουν ότι τα έργα ολοκληρώθηκαν (έτσι είπαν σε εμένα) και ότι πλέον η περιοχή μας υποστηρίζει 100αρι??αναρωτιέμαι τι τους είπες,πραγματικά..Στο δικό μου σπίτι που είμαι πιο κοντά στο καφάο ,πιάνω κανονικά 50 και έτσι λοιπόν είπα να δοκιμάσω την αλλαγή και τη δοκίμασα για 1μιση μέρα...εως 73 με πολλά λάθη ,συμπτωματικά ήρθε τεχνικός πάνω στην αλλαγή, γιατί είχα προβλήματα καιρό τώρα με άπειρα λάθη μετά τη μεγάλη βροχή) και αυτό που μου είπε είναι ότι λόγω εξωτερικής καλωδίωσης δεν πρόκειται να παίξει παραπάνω και πως ακόμη και το 50αρι που έχω και αυτό ζορίζεται,ο χαλκός είναι χάλια.
    Ρώτησα για οπτική (σιγά μη δε ρωτούσα) και μου είπε πως ήδη έχουν ξεκινήσει στο Λαύριο και πως λογικά θα έρθει και προς τα εμάς,έτσι είπε έτσι λέω ...αλλά καλό αστείο η 100αρα με έκανε και γέλασα,πάλι καλά να λέω και για το 50 μιας και τελικά βλέπω πως (δυστυχώς) υπάρχουν και χειρότερα
    Για super vectoring στην καμπίνα μας πάλι χλωμό το βλέπω
    Υπάρχουν και πολύ χειρότερα. Αν η (FTTC) καμπίνα είναι OTE/Wind τότε παίζει Super Vectoring.

  13. #403
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Περιοχή
    Πλάκα Κερατέας
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΥΡΙΟ
    Router
    Fritzbox! 7530
    SNR / Attn
    10.4(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BeyondMAD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν και πολύ χειρότερα. Αν η (FTTC) καμπίνα είναι OTE/Wind τότε παίζει Super Vectoring.
    είναι ΟΤΕ και ναι παίζει super vectoring μιας και με off τη ρύθμιση η ταχύτητα πάει στο 24 !!!

  14. #404
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Και στο απλό Vectoring γίνεται αυτό.

  15. #405
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nemesis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι ΟΤΕ και ναι παίζει super vectoring μιας και με off τη ρύθμιση η ταχύτητα πάει στο 24 !!!
    Στο 24 άρα εσύ λες για adsl από καμπίνα; Αφού έχεις 50ρι από καμπίνα που πηγαίνει έως και 200, άσχετο εάν λόγω χαλκού δεν το πιάνει. Από τη στιγμή που σε καλύπτει καμπίνα μη περιμένεις οπτικές στο σπίτι για κάτι χρόνια.

Σελ. 27 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 717222526272829 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στην Λήμνο!
    Από ΝΤΑΦΥΣ στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-19, 10:04
  2. VDSL στην Τρίπολη
    Από stickas στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-17, 17:53
  3. VDSL στην περιοχή των Άνω Λιοσίων
    Από GreekPontioc στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-17, 10:45
  4. ISDN με VDSL στην Cosmote και βροχή... :)
    Από dipa57 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-16, 23:04
  5. VDSL στην Άνοιξη Αττικής
    Από zDSL στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 112
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-16, 09:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας