Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 35
  1. #16
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Μηνύματα
    1.557
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    OTEnet
    Router
    USR9108
    SNR / Attn
    30(dB) / 28(dB)
    κι εγώ έχω φίλο που βαρέθηκε τα 6Mbps που έπιανε με ΟΤΕ στον Εύοσμο και έβαλε Nictech και δηλώνει πολύ ευχαριστημένος

  2. #17
    Εγγραφή
    20-09-2017
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ήρθαν σήμερα να τεστάρουν το δίκτυο στην ταράτσα μου τεχνικός είπε πως πιάνω πολύ καλό και δεν χάνω τίποτα.Σε 10 μέρες θα είναι έτοιμο.Επίσης σκέφτομαι να κρατήσω και τον οτε για να εχω δύο δίκτυα .....

  3. #18
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Τα 20Mbps άνετα θα μπορεί να τα δώσει η εταιρεία όποιος θέλει να βάλει μη φοβάστε ούτως η άλλως λέει στο site δεν υπάρχει δέσμευση.
    Αν αρέσει σε κανένα μπορεί να μπει και στο Thessaloniki Wireless Metropolitan Network TWMN που είναι δωρεάν.

  4. #19
    Εγγραφή
    20-09-2017
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παιδιά πιάνω σταθερό 20αρι.Βάλτε το άφοβα η εταιρία αξίζει

  5. #20
    Εγγραφή
    06-07-2006
    Μηνύματα
    265
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Forthnet - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DG834
    SNR / Attn
    6(dB) / 36(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα 20Mbps άνετα θα μπορεί να τα δώσει η εταιρεία όποιος θέλει να βάλει μη φοβάστε ούτως η άλλως λέει στο site δεν υπάρχει δέσμευση.
    Αν αρέσει σε κανένα μπορεί να μπει και στο Thessaloniki Wireless Metropolitan Network TWMN που είναι δωρεάν.
    Υπάρχει ακόμα το TWMN;

  6. #21
    σκεφτομαι να βαλω και γω nictech
    μπορει να πει κανεις που εχει βαλει ηδη ποσο ειναι το ping και
    αν εχει αντιμετοπισει ποτε προβληματα λογο καιρου?

  7. #22
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FiKiFiKi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει ακόμα το TWMN;
    Όλο και κάποιο μέλος θα υπάρχει, είχαν ξεκινήσει και ένα ωραίο project με ΙοΤ.

  8. #23
    Εγγραφή
    02-11-2008
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    HOL
    Καλησπέρα σε όλους.
    Έκανα την αίτηση μου την περασμένη Τετάρτη και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου αύριο (Τρίτη) για να κανονίσουμε ραντεβού.
    Μπορεί κάποιος που έχει ήδη ενεργοποιηθεί να μοιραστεί τις εντυπώσεις του μέχρι τώρα σχετικά με τη σταθερότητα της γραμμής και την ταχύτητα;

  9. #24
    Εγγραφή
    26-11-2017
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ναι θα ήθελα να μάθω και εγώ για την εταιρία. Ας μας πει κάποιος για τις εμπειρίες του. Παρασύρθηκα και έκανα αίτηση και είμαι σε αναμονή να με πάρουν τηλέφωνο..

    - - - Updated - - -

    Τελικά μετά από επικοινωνία που είχαν μαζί μου, δεν υπάρχει κάλυψη στην περιοχή μου, Αγ. Ιωάννης Καλαμαριά..

  10. #25
    Εγγραφή
    02-11-2008
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 26.2costa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι θα ήθελα να μάθω και εγώ για την εταιρία. Ας μας πει κάποιος για τις εμπειρίες του. Παρασύρθηκα και έκανα αίτηση και είμαι σε αναμονή να με πάρουν τηλέφωνο..

    - - - Updated - - -

    Τελικά μετά από επικοινωνία που είχαν μαζί μου, δεν υπάρχει κάλυψη στην περιοχή μου, Αγ. Ιωάννης Καλαμαριά..


    Εμένα θα έρθουν την Τρίτη το πρωί για την εγκατάσταση μου είπαν.

    Συνδέθηκα πριν λίγο εγώ:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  28236096_1991686307514564_1030722129_n.png 
Εμφανίσεις:  39 
Μέγεθος:  49,0 KB 
ID: 191584
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MalFUNct10N : 20-02-18 στις 13:22.

  11. #26
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Περιοχή
    ευοσμος
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    TP LINK 0480
    προσωπικη μου αποψη ειναι ακριβη γιαυτο που προσφερει...ειχα μιλησει και γω μαζι τους πριν απο ενα χρονο μενω στον Ευοσμο και συγκεκριμενα στην Μεσολογγιου και το δικτυο τους δεν ηταν διαθεσημο....ετσι λοιπον πριν απο λιγο εκανα αιτηση ενδιαφεροντως στην Winet.gr η οποια στον χαρτη καλυψης με καλυπτει...ειδωμεν!!!

  12. #27
    Εγγραφή
    08-01-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΟΥΜΠΑ
    Έχει συνδεθεί κανένας στην Τριανδρία, πίσω από τον Άγιο Σπυρίδωνα, να μου πει εντυπώσεις;
    Όλα είναι Δρόμος...



    To Blog μου

  13. #28
    Εγγραφή
    09-06-2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Καλήμερα παιδιά, αποφάσισα να κάνω και εγώ αίτηση στην nictech μετά από 1,5 χρόνο χωρίς internet (δείτε εδώ). Προς το παρών βλέπω πως είναι καλή εταιρία. Μήπως μπορεί να πει κάποιος την δική του ιστορία; Σε πόσες μέρες ήρθαν για την υπογραφή και σε πόσες μέρες για την εγκατάσταση. Η σύνδεση έγινε απευθείας μετά την εγκατάσταση; επίσης αν μπορείτε στείλτε και το router που σας έδωσαν για να ξέρουμε οι νέοι πελάτες να μην το αγοράσουμε αν έχουμε ήδη κάποιο. Απο την ταράτσα ρίχνουν utp καλώδιο; ή κάποιο ιδικό για ένα μοναδικό router. γράψτε όσοι έχετε την δική σας εμπειρία κατά την εγκατάσταση κλπ. Σας ευχαριστώ :P

    Γράψτε και σε ποια περιοχή είστε για να ξέρουμε στο περίπου τι κάλυψη έχουν μιας και στο site τους δεν γράφουν.

  14. #29
    Εγγραφή
    23-11-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αν είναι κάποιος ακόμη που ενδιαφέρεται για το ασύρματο της Nictech στη Θεσσαλονίκη και πληροφορίες γι' αυτά που διάβασα παραπάνω να έχετε υπ' όψιν σας τα εξής;
    1. Συνδέθηκα για πρώτη φορά τον Σεπτέμβριο του 18 και είμαι μέχρι και σήμερα σ' αυτήν την εταιρεία
    2. Είχα κι' εγώ τους ενδοιασμούς μου γι' αυτά που λέτε και αν θα έχω σταθερή σύνδεση. Λοιπόν να ξέρετε ότι αυτό που ακούγεται ότι όταν βρέχει θα πέφτει η σύνδεση ή ότι θα έχει διακοπές επειδή είναι ασύρματο, είναι απλά ένας μύθος. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα γι' αυτό το λόγο
    3. Στον 1,5 χρόνο που είμαι συνδρομητής είναι ζήτημα αν τους χρειάστηκα 2 ή 3 φορές και η ανταπόκρισή τους ήταν άμεση όπως και η λύση του προβλήματος. Κατά προτίμηση να τους στέλνετε μήνυμα από το facebook γιατί όπως μου είπαν τους βολεύει περισσότερο και όπως είπα άμεσα θα σας απαντήσουν ή θα σας καλέσουν.
    4. Η σύνδεση όλον αυτόν τον καιρό είναι σταθερή. Όταν είχα 30άρα ή αργότερα που την έκανα 20άρα ήταν ΠΑΝΤΑ 30 ή 20 Mbps όσες φορές και αν την τσέκαρα
    5. Το ping είναι πολύ χαμηλό, 6, 7 ή 9. Ο γιος μου που είναι gamer βρήκε την υγειά του με το που πήγαμε σ' αυτούς γιατί πριν με την wind (που στην καλύτερη πιάναμε 6 Mbps και όχι πάντα σταθερή) μου γκρίνιαζε συνέχεια
    6. Αν προπληρώσεις για 20αρα ένα εξάμηνο σου βγαίνει 90 euro δηλαδή 15 το μήνα και νομίζω πως αξίζει σίγουρα αυτά τα λεφτά
    7. Στην αρχή αν θυμάμαι καλά είχα δώσει 40 ευρώ για την εγκατάσταση της κεραίας στην ταράτσα και το καλώδιο που έφεραν μέχρι το ρούτερ. Εγώ χρησιμοποίησα το ρούτερ που είχα και δεν πήρα καινούργιο
    8. Εγώ μένω στην Πολίχνη

    Ελπίζω να σας διαφώτισα

    ΥΓ Αυτά που σας λέω παραπάνω για 20άρα τώρα που μπήκα στη σελιδα τους διαπίστωσα ότι ισχύουν πλέον για την 25άρα σύνδεση. Και σ ένα τέστ ταχύτητας που έκανα είδα ότι και την δική μου πλέον την έχουν στα 25 Mbps χωρίς να το ξέρω :-)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος apolon2020 : 25-02-20 στις 21:47.

  15. #30
    Εγγραφή
    12-06-2020
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα φίλε. Εγώ μένω τώρα στα Μετέωρα Πολίχνης... Να έρθω σε επικοινωνία με αυτή την εταιρία;;;
    Είσαι ευχαριστημένος από το ιντενερτ της nictech;;;
    Για απλή χρήση το θέλω. Θα έχω καλό σήμερα εδώ στα Μετέωρα;;

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλημα στη συνδεση Internet Wind
    Από Pavlos90 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-16, 05:42
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-16, 13:11
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-15, 13:36

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας