Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    09-07-2007
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γεια σας.
    Αγόρασα ένα FRITZ!BOX 7340 international απο ebay.de και εδω και μηνες εχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα προκειμένου να κάνω landline κλήσεις μέσω αυτού,μέσω wi-fi μαγαζιών και τρίτων γενικώς
    Δηλ το θέλω μόνο για να συνδέομαι με το FRITZ!box και να κάνω τις κλήσεις μου,μέσω της ΣΤΑΘΕΡΗΣ PSTN γραμμής μου,όταν λείπω εκτός.
    Δοκίμασα γνωστες apk ,οπως ZOIPER ,CSIPsimple ακόμα και το δίκο του apk δηλ το Fritz!APP FON για το οποίο όμως είναι προαπαιτούμενη η σύνδεση μεσω vpn απο το κινητό κι έτσι το εγκατέλειψα, γιατι το ενσωματωμένο vpn ,κλείδωνε με κωδικό όλο το κινητο.
    Από το FRITZ!box interface, έκανα και ADD -Telephone device ,και όλη αυτή την διαδικασία προσθέτωντας ως DEVICE, την εφαρμογή που εγκατεστησα στο κινητο,αλλά τίποτα απολύτως.
    Εστειλα κάποια screenshots κσι στην υποστήριξη πελατών της εταιρίας ,καλά τους φάνηκαν οι βασικές ρυθμίσεις ,ανταλλάξαμε καμμιά 20 e-mail,αλλά αποτέλεσμα ουδέν.
    Καπου μου έγραψαν και το ότι :εξαρτάται η επιτυχής σύνδεση από πολλούς παράγοντες και "ζήσαμε εμείς καλά ,και αυτοί καλύτερα"
    Ομως επειδή στις σελίδες σας βρήκα λύσεις που με βοήθησαν σε άλλες περιπτώσεις εξαιρετικά και κάνουν την διαφορά στις ρυθμίσεις των FRITZ!BOX,μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει με τις ρυθμίσεις ,μήπως διαφεύγει κάποια μικρή λεπτομέρεια?
    Eνα tik κάνει την διαφορά.
    (Ανοιγμα ports,firewalls, δεν τα εχω αγγιξει γιατι υποτίθεται ,ότι τα έκανε αυτόματα )
    Εχω android 4.4.4 σε Samsung Galaxy .
    Ευχαριστω
    aprilmaria

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Όταν κάνεις δοκιμή τοπικά σου δουλεύει;
    Αν ναι τότε πρέπει να πειράξεις ports, firewall, αλλά να ξέρεις οτι όπως θα μπορείς να μπαίνεις εσύ, έτσι θα μπορούν να μπούνε και άλλοι όποτε θα χρείαστει καλός κωδικός.

    η λύση του vpn είναι η καλύτερη

  3. #3
    Εγγραφή
    09-07-2007
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ευχαριστω sdikr,
    ναι τοπικά μου δουλεύει,
    το vpn ουσιαστικα μου αχρηστεύει το τηλ,και ειναι και αμφίβολο αν θα δουλέψει κι έτσι οπότε θα το δω ως ύστατη λύση.

    1 Παρόλα αυτά για να προϊδεάζομαι :εχει πέσει στην αντίληψή σας ,VPN apk ,τριτου κατασκευαστή στο google store που να μην δεσμεύει ο κωδικός της όλο το κινητό?
    2 Και πιο σημαντικό ακόμα,πως θα ρυθμίσω ports και firewall για zoiper πχ?

    ΥΓ: Tα σφάλματα που μου επιστρέφονται απο το zoiper κυμαίνονται μεταξύ bad gateway και Not registered και στις ρυθμίσεις του τα ports ειναι ρυθμισμένα σε random
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aprilmaria : 27-12-16 στις 19:54.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-16, 17:37
  2. Fritz box 7490 γερμανικό χρήση σε adsl2 στην ελλαδα
    Από lambrospro στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-16, 17:21
  3. Asterisk με FRITZ!Box Fon WLAN 7140
    Από georgep138 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-16, 02:21
  4. ADSL Splitter (ISDN) για Fritz!Box, που θα βρώ?
    Από hipath στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-16, 02:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας