Σελ. 1 από 19 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 279
  1. #1
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.621
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εχω δει τις τιμες των 3d εκτυπωτων εχουν πεσει .
    μαλιστα στο ebay υπαρχουν απο κατω απο 200 γιουρια .
    δεν εχω ιδεα απο το τι να προσεξω και ετσι εψαξα λιγο και εμαθα οτι τροφοδοτουνται απο μπομπινες με πλαστικο σαν καλωδιο .

    τι ονειρευομαι οτι θα μπορουσα να αγορασω με αυτα τα 200 γιουρια ...

    με ενδιαφερει το μεγεθος της εκτυπωσης , να μπορει ... (χαχα) να εκτυπωσει ενα παπουτσι (!) οποτε γυρω στα 28 με 30 εκατοστα σε εναν απο τους τρεις αξονες ειναι ενα απαραιτητο συστατικο .

    με ενδιαφερει η ποιοτητα της εκτυπωσης , δηλαδη η αναλυση να ειναι καπου ισως και πιο κατω απο τα 0,1 χιλιοστα (mm). ιδανικοτερο απο ολα θα ηταν καπου στα 25 micron (25 000 νανομετρα )
    ειδα γενικα παντως σε αυτους που κοιταω η αναλυση ειναι γυρω στα 0,4 χιλιοστα (400microns ) οποτε λιγο δυσκολο να βρω με 25 microns ,καπου παντως διαβασα για καποιον -ανεξαρτητως τιμης- στα 60 microns

    ο 200γιουρια εκτυπωτης 3D ειναι αυτος που εχω βρει . δεν πληρει ομως τις προυποθεσεις που εχω θεσει οποτε ακομη ψαχνω ...


    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  s-l1600.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  103,2 KB 
ID: 178152


    οι τιμες των αναλωσιμων δεν ειναι μεγαλες οποτε μοιαζει πλεον να συμφερει μια οικιακη αγορα ενος τετοιου μηχανηματος


    εχετε κανει καποια ερευνα ;
    ξερετε κατι που καλο θα ηταν να προσεξω ;
    ειδα οτι υπαρχει πληθωρα υλικων και τροπων εκτυπωσεων με αυτες τις μπομπινες
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  3D-Printing-Materials-Market-Worth-615-Million-447-Million-in-2025-395293-2.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  457,5 KB 
ID: 178155
    ABS , PLA , PVA, HIPS , NYLON ,PET

    μια ιδεα ακομη ειναι το να παιρνει ταυτοχρονα δυο κορδονια με υλικο εκτυπωσης, για πιο δημιουργικες εκτυπωσεις , οπως με υλικο που διασπαται ευκολα (νομιζω με νερο ) για εκει που θελουμε να εχουμε κενα στην τελικη μας εκτυπωση . ή και δυο χρωματα ή και δυο υλικα ενα σκληρο και ενα ελαστικο .


    ενα επισης μερορς που θελει προσοχη ειναι η βαση που γινεται η εκτυπωση .

    υπαρχουν πολλες αναφορες για το ποσο δυσκολο ειναι να ξεκολησεις την τελικη εκτυπωση ιδιαιτερα αν ειναι μικρη , ή να κολλησει η εκτυπωση και να μην τραωιεται μαζι με το υλικο εκτυπωσης κατα το σταδιο εκτυπωσης της κατω επιφανειας του

    σε αυτο εχει βρεθει σαν λυση η εκτυπωση πανω σε καποιο χαρι (ισος σαν λαδοκολα ) η με θερμενομενη βαση


    αλλο ενα σημειο που πρεπει να ειναι σημαντικος παραγοντας , ειναι η κεφαλη θερμανσης και τοποθετησης υλικου , να εχει ευρος και ακριβεια στις θερμοκρασιες και μαλον θα παιζει και ρολο για το μεγεθος της τελικης εκτυπωσης .........
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.jpg 
Εμφανίσεις:  7 
Μέγεθος:  79,2 KB 
ID: 178157Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  320px-Extruder_lemio.svg_.png 
Εμφανίσεις:  7 
Μέγεθος:  11,2 KB 
ID: 178158
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 27-12-16 στις 00:09.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #2
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.621
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μια σελιδα που εχω συμβουλευτει για την ενημερωση και την αντληση εντυπωσεων της χρησης των διαφορων υλικων εκτυπωσης

    υπαρχουν διαφορες αναφορες για μειγματα συστατικων , οπως με ρινισματα σιδηρου,ατσαλιου , χαλκου , ξυλου , φοινικα και αλλα .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 30-12-16 στις 04:23.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  3. #3
    Το avatar του μέλους daywalker06
    daywalker06 Guest
    Με 2 κατοσταρικα νομίζεις οτι θα βρεις 3d εκτυπωτή να κανει αυτά που θες ? οσο και αν έψαξα για ενα αξιοπρεπές αποτέλεσμα και μηχάνημα δεν βρήκα κατω από 500 ευρώ. Αυτό που εβαλα στο ματι οταν καταφέρω να βρω το ποσό

    Original Prusa i3 MK2 kit

  4. #4
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.621
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ωραιος φαινεται και εχει 40 micron αναλυση.
    η τιμη αλλαζει , οταν ξεκινησα να παρακολουθω τις τιμες τους (πριν σχεδον μια δεκαετια) ηταν καπου στα 30 χιλιαρικα .

    δεν το εχω ψαξει εξονυχιστικα , υπολογιζω μετα τον φεβρουαριο να ασχοληθω πιο αποφασιστικα με την αγορα του .
    τα 200 ευρω (και πιο κατω βρηκα 3d εκτυπωτες ,καπου στα 140 ευρω , οσο ενας laser printer ημιεπαγγελματικης χρησεως ) ειναι ενδεικτικα για το ποσο εχουν πεσει οι τιμες τους , αλλα και κρισιμος παραγοντας στην αγορα που θα κανω .
    και 400 μπορει να δωσω , τα 700 ομως τα βρισκω πολλα (ισως αν ειναι κατι αξιολογο να τα δωσω , αλλα λογο τελωνειων θα ηθελα να αποφυγω τετοιο υψος τιμης) , γιατι δεν θα τον αγορασω για επαγγελματικη χρηση ουτε εχω καμια στιβα εκτυπωσεων υποψη μου να κανω , σαν παιχνιδι σχετικο με τις εξελιξεις τον θελω . αντε να τυπωνω και κανα δωρο η καποιο κελυφος για μικροσυσκευες που πειραματιζομαι .


    και τα κιτ ειναι ενδιαφερον περιπτωσεις , δηλαδη να το παρω σε κομματια και ισως οχι ολα μαζι . αλλα δεν θα ηθελα να πειραματιστω στην πρωτη αγορα , στην δευτερη ισως ειναι καλυτερα .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #5
    Το avatar του μέλους daywalker06
    daywalker06 Guest
    και εγω στην δικη σου περίπτωση ειμαι, καθαρα για "τρέλα" αλλα αυτά των 200 οπου και αν ειδα και ρωτησα μου ειπαν μακρυα, αστοχίες στην εκτύπωση, στα μηχανικά, θελουν πολυ πείραγμα.

    Να ξερεις οτι και αυτά έρχονται και θέλουν συναρμολόγηση δεν ειναι plug and play
    O prusa ερχεται απο την Τσεχια δεν νομιζω να εχει τελωνείο, δυνατότητα να εκτυπωσεις κομμάτια, βελτιώσεις από αλλους κατόχους και καλη υποστήριξη απο τον κατασκευαστή

  6. #6
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.621
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    οταν λεω κομματια ,εννουσα να το παρω βιδα-βιδα βαση καποιου σχεδιου και σιγα σιγα να το συναρμολογησω. αλλα ειπα να το αποφυγω σαν πρωτη επαφη γιατι αν παει κατι στραβα θα απαγοητευτω ! εκτος αυτου πολυ πιο δυσκολα θα βρω υποστηριξη ,εστω και μεσω καποιου φορουμ για κατι που δεν πωλειται σαν ολοκληρωμενο .

    γενικα παντως η συναρμολογηση-αποσυναρμολογηση , ειναι κατι που απολαμβανω (ιδιαιτερα οταν δεν ειναι απλη ρουτινα )
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #7
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Αθήνα/Αγ.Δημήτριος
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Έχει και το gearbest ένα παρόμοιο kit

    http://www.gearbest.com/3d-printers-...pp_337314.html

    Απ'ότι έχω καταλάβει, είναι ένα prusa i3 αλλά με κινέζικα parts, που σημαίνει υπαρκτή πιθανότητα κάτι να μην είναι καλοφτιαγμένο και να μη βγάζει καλό αποτέλεσμα ή να φθείρεται περισσότερο κλπ.
    Λογικά αν έχεις όρεξη να μάθεις σε βάθος πως δουλεύουν, και να εντοπίσεις και αντικαταστήσεις ότι χρειάζεται (με το αντίστοιχο επιπλέον κόστος) δεν είναι κακή περίπτωση.

    Υπάρχει και η άλλη λύση, αν έχεις εργαλεία και πολύ όρεξη

    http://www.instructables.com/id/Comp...er-with-all-p/
    http://www.instructables.com/id/eWaste-60-3DPrinter/

    με απόλυτα χαμηλό κόστος φτιάχνεις κάτι που μοιάζει με 3d printer και τυπώνει σε πολύ μικρό όγκο.
    Το καλό είναι ότι σίγουρα θα μάθεις 5 πράγματα για το πως δουλεύουν. Το hotend/extruder και τα ηλεκτρονικά σου μένουν, και αν αργότερα αγοράσεις τα υπόλοιπα parts (ή ίσως τυπώσεις μερικά) θα έχεις στο τέλος έναν κανονικό 3d printer.
    Το μειονέκτημα είναι ότι αν βάλεις τα εργαλεία, τα parts που θα καταστρέψεις στην πορεία, και το χρόνο που θα χρειαστείς μάλλον περισσότερα θα έχεις δώσει από ένα έτοιμο καλό kit

  8. #8
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.621
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    για τον EWaste 60$ 3DPrinter ,νομιζω οτι εχω τα περισσοτερα υλικα αν οχι ολα , ισως να αξιζει να παιξω λιγο με κανα τετοιο σχεδιο πριν καταλληξω να αγορασω κατι , μεχρι το μαρτη που ο καιρος δεν βοηθαει για εξωτερικες εργασιες , νομιζω θα εχω αρκετο χρονο για να ασχοληθω με κατι τετοιο .
    και αν δουλεψει , θα εκτυπωσω τα μερη ενος μεγαλυτερου εκτυπωτη !!
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  9. #9
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Και εγω ημουν στην ιδια φαση το καλοκαιρι.
    Τελικα το πηρα κομματι κομματι και εφτιαξα τον PRUSA i3
    Μου βγηκε συνολο στα 720€ ενω μπορουσα να παρω ολο το ΚΙΤ με 490€

    Αποψη μου.... και δεν το παιρνω πισω...... ξεκινα με το κιτ. Ειναι ολα τα λεφτα να ξερεις οτι το εφτιαξες μονος σου.
    Επισης η διαδικασια μπορει να σου παρει 2 μερες γεματες αλλα θα ξερεις τι ρολο παιζει η παραμικρη βιδα. Οποτε οτι περιεργο θορυβο και να ακουσεις ξερεις τι φταιει και το φτιαχνεις μονος σου.

    Η εκτυπωση ειναι θεμα κεφαλης και ρυθμισεων. Η "στανταρ" κεφαλη ειναι στα 0,4 mm (40 micron) αλλα με αλλαγη κεφαλης μπορεις ανετα να πας στα 35.
    Πιο κατω πχ 30 θα πας ΑΦΟΥ εχεις εκτυπωσει πολλες φορες και θα εχεις μαθει ολες τις παραμετρους απεξω.

    Αλλα πιστεψε με εκτυπωνω με 0,4 και δεν εχει σημαντικη διαφορα το τελικο προιον απο το 0,35 . Θα το διαπιστωσεις και μονος σου.
    Αλλα ετοιμασου και για προβληματα αφου σιγουρα θα σου μπουκωνει η θα μπλοκαρει η κεφαλη.

    Επισης τα ΚΙΤ ειναι reprap. Αρα μπορει και "αναπαραγεται" μονος του και οτιδηποτε χαλασει η φθαρει μπορεις να το εκτυπωσεις μονος σου. ακομα και με βελτιωσεις.
    Εγω απο την αρχη εκτυπωσα ολα τα πλαστικα και τα εχω καβατζα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20160804_232816.jpg 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  277,2 KB 
ID: 178292Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20160805_000155.jpg 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  232,6 KB 
ID: 178293
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20160809_175447.jpg 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  247,1 KB 
ID: 178294Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20160810_153829.jpg 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  173,4 KB 
ID: 178295
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20160811_154729.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  155,8 KB 
ID: 178296Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20160811_154745.jpg 
Εμφανίσεις:  18 
Μέγεθος:  194,1 KB 
ID: 178297
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20160811_154813.jpg 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  146,0 KB 
ID: 178298
    Η εκτυπωση με 0,4 ειναι τοσο καλη.... που κανεις "κουρμπες" μεσα στο πλαστικο και το δεματικο περναει μονο του.
    ειναι ειλικρινα απιστευτο μηχανημα.

    Υ.Γ. Ολα ειναι αγορασμενα απο Ελληνικα μαγαζια στην Αθηνα και ειχα απιστευτη υποστηριξη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος griniaris : 30-12-16 στις 17:21.
    The gr81 .

  10. #10
    Το avatar του μέλους daywalker06
    daywalker06 Guest
    Αν μπορεις να προτείνεις κάποιο κιτ με link μιας και εχεις πραγματική εμπειρία

  11. #11
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Αν θεωρηθει διαφημιση ας το σβησουν οι Admin...

    Εγω το πηρα απο εδω.
    Ειναι στα 501€ απο οτι βλεπω σημερινη τιμη. Απλα να υπολογιζεις περιπου 20-30€ επιπλεον για την οδονη FULL-graphics.

    Υπαρχει επισης και το πολυ καλο
    Επισης καλος και φτηνος εκτυπωτης. απο 429 εως 489 ΑΛΛΑ δεν εχεις δυνατοτητες βελτιωσης.


    Απλα θα ξανα-επαιρνα τον prusa i3. Με κερδισε η παγκοσμια υποστηριξη. Ειναι ΟΛΟ ανοιχτου κωδικα.
    Βρισκεις καποιο βελτιωμενο κομματι...το εκτυπωνεις απο το ετοιμο αρχειο.... και το βαζεις πανω. πολυ απλα..

    Οτι απορια εχεις πες μου να σε βοηθησω οσο μπορω.

    Μην περιμενεις με κατι φτηνοτερο να κανεις δουλεια. εκτος αν βρεις μεταχειρισμενο σε καποιο φορουμ. Μην φοβηθεις. οτι και να εχει φτιαχνεται. Αυτο ειναι το βασικο του πλεονεκτημα. ΑΥΤΟ-αναπαραγεται.

    Επισης εχω βρει σχεδια για το βασικο του πλαισιο..... θα τυπωσω τα κομματια και ΠΛΕΟΝ η μεγιστη εκτυπωση(αν πανε ολα καλα χαχαχα) θα γινει 40 χ 40 * 40 THE SKY IS THE LIMIT..!!!!


    ΕΔΩ θα δεις ενα προχειρο βιντεακι οπου εκτυπωνω τα βασικα εξαρτηματα για να εχω καβατζα.
    Ειναι "αργη" εκτυπωση με "γεμισμα" 60% για επιπλεον αντοχη . Με την 0,4 mm κεφαλη , filament PLA 1,75 mm
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος griniaris : 30-12-16 στις 18:16.
    The gr81 .

  12. #12
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.621
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    απο χτες θελω να γραψω κατι για να δηλωσω την ικανοποιηση μου για τα οσα επιπλεον μου εχετε παρουσιασει , αλλα θα ηθελα να τα ειχα μελετησει λιγο πιο προσεκτικα πριν αποκριθω κατι ,λογο των εορτων δεν ειχα τον χρονο να το κανω αμεσα και με την προσοχη που θα ηθελα .

    griniaris με εχεις μπριζωσει ασχημα !
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  13. #13
    Το avatar του μέλους daywalker06
    daywalker06 Guest
    @griniaris

    Εβαλα παραγγελία τον original σε κιτ χωρίς ΦΠΑ λογο εταιρίας μου βγήκε 629 ευρώ παλι μεγάλο το ποσό αλλα νομίζω οτι στο τέλος θα μου βγει "φτηνότερος" απο τους reprap
    Εχεις να προτείνεις ή να αποκλείσεις αναλώσιμα δηλ filament PLA, ABS

  14. #14
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    για βαλε λινκ να δω τι πηρες.... και θα το αναλυσουμε.

    καλοριζικος καταρχην... και 2ον ξεκινα με PLA. κατα προτιμηση να παιρνεις 1 κιλο. συμφερει.
    το ΑΒS ειναι πολυ ιδιοτροπο οποτε αστο για αργοτερα.
    The gr81 .

  15. #15
    Το avatar του μέλους daywalker06
    daywalker06 Guest
    Original Prusa i3 MK2 kit τον ειχα βαλει στο ματι από το καλοκαίρι, βεβαια τωρα θα τον εχω μεσα Φεβρουαρίου λογο τις μεγάλης ζήτησης.
    Εχεις βρει καποια καλη πηγή για PLA ?

Σελ. 1 από 19 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. 3d Printers
    Από bapel στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-16, 14:17
  2. Κοινή χρήση usb printer, scanner
    Από tsathoggua στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-10-16, 12:58
  3. Printer for photos
    Από JOTE στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-16, 13:19
  4. 3D printer. Έχει κανείς προσωπική εμπειρία;
    Από sadako στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-05-16, 19:48

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας