Σελ. 107 από 124 ΠρώτηΠρώτη ... 8797102105106107108109112117 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.591-1.605 από 1859
  1. #1591
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ρέα Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι εννοείς;

    έχεις μετρήσει πόσο χαμηλά κατεβαίνει η κατανάλωση σε παρατεταμένη χρήση;
    Δεν εννοώ τίποτα άλλο πέραν ακριβώς αυτού που γράφω. Η παράθεσή σου είναι λειψή εν τω μεταξύ, γιατί το δεύτερο μέρος της πρότασης συμπληρώνει το πρώτο.
    Το κλιματιστικό δεν με ενδιαφέρει να το μετρήσω γιατί θα χρησιμοποιηθεί μόνο για ψύξη ελάχιστα λόγω μικροκλίματος της περιοχής για το διάστημα Ιουλίου-Αυγούστου.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  2. #1592
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.706
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εννοώ τίποτα άλλο πέραν ακριβώς αυτού που γράφω. Η παράθεσή σου είναι λειψή εν τω μεταξύ, γιατί το δεύτερο μέρος της πρότασης συμπληρώνει το πρώτο.
    Το κλιματιστικό δεν με ενδιαφέρει να το μετρήσω γιατί θα χρησιμοποιηθεί μόνο για ψύξη ελάχιστα λόγω μικροκλίματος της περιοχής για το διάστημα Ιουλίου-Αυγούστου.
    Δηλαδή
    Γιαυτό που νοικιάστηκε 2 μήνες
    Θα ανοίξει την πρώτη μέρα
    Και θα κλείσει την τελευταία

    Εκείνο που σε σώζει για φέτος
    Είναι το χαρτί που θα βάλεις
    Για τα κλιματιστικά και τον ιό

    Είναι πολύ ωραίο συναίσθημα το να λείπεις
    Και να έχεις παράθυρα και κλιματιστικό ανοιχτά.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #1593
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή
    Γιαυτό που νοικιάστηκε 2 μήνες
    Θα ανοίξει την πρώτη μέρα
    Και θα κλείσει την τελευταία

    Εκείνο που σε σώζει για φέτος
    Είναι το χαρτί που θα βάλεις
    Για τα κλιματιστικά και τον ιό

    Είναι πολύ ωραίο συναίσθημα το να λείπεις
    Και να έχεις παράθυρα και κλιματιστικό ανοιχτά.
    Στο συγκεκριμένο case σφάλεις τινά αγαπητέ μου! Τυγχάνει να έχω γνωρίσει κι εγώ άνθρωπους πάντως που αφήνουν το κλιματιστικό ανοιχτό ολημερίς ακόμα και αν κρυώνουν! :P
    Έμενα στο διπλανό σπίτι και τα κλιματιστικά δεν άνοιξαν καθόλου. Αυτό όχι γιατί έβαλα εγώ κανόνες απλά οι άνθρωποι είναι λογικοί και λόγω δροσιάς δεν υπήρξε η ανάγκη να τα ανοίξουν.
    Μην μπερδεύεσαι με Αθήνα, οι άνθρωποι για surf ήρθαν στο νησί!
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  4. #1594
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.706
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο συγκεκριμένο case σφάλεις τινά αγαπητέ μου! Τυγχάνει να έχω γνωρίσει κι εγώ άνθρωπους πάντως που αφήνουν το κλιματιστικό ανοιχτό ολημερίς ακόμα και αν κρυώνουν! :P
    Έμενα στο διπλανό σπίτι και τα κλιματιστικά δεν άνοιξαν καθόλου. Αυτό όχι γιατί έβαλα εγώ κανόνες απλά οι άνθρωποι είναι λογικοί και λόγω δροσιάς δεν υπήρξε η ανάγκη να τα ανοίξουν.
    Μην μπερδεύεσαι με Αθήνα, οι άνθρωποι για surf ήρθαν στο νησί!
    Kαι για διακοπές
    Και ολίγη χλίδα
    Και πολλή ανεμελιά ..

    Εκτός κι αν είναι τίποτα περίεργοι οικολόγοι ποδηλάτες και τρέφονται με βραστά λαχανικά
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  5. #1595
    Εγγραφή
    07-04-2019
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγορά περυσι από Leroy για airbnb villa στις Κυκλάδες, 2 μικρά 9ρια Aquathermal κάτω στα υπνοδωμάτια και φέτος 1 18αρι για την σαλονοτραπεζαρία. Μια χαρά προς το παρόν, γι'αυτό ακριβώς που τα πήραμε!
    οπότε αν κρίνω από αυτά που ήδη έχεις πει, με το "Μια χαρά προς το παρόν" που λες απλά εννοείς οτι το εγκατέστησες, το έβαλες στην πρίζα, και δουλεύει, δηλ. ψύχει.

    και ότι δεν σε ενδιαφέρει πόσο καταναλώνει.

  6. #1596
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παρα πολλη αναλυση εχει πεσει εν μεσω covid-19 και οικονομικης κρισης...
    Ουτε με τα πακετα adsl παλιοτερα τοση ψιλοδουλεία.
    Αντε και το μετρησαμε ΜΕΤΑ την αγορα, ποιο το οφελος ακριβως δεν καταλαβα τελικα!
    ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ αδερφια
    και μεινετε ασφαλεις με αποστασεις, μασκες, σχολαστικο
    πλυσιμο χεριων.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  7. #1597
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Το κλιματιστικό που φοριέται από την Sony
    https://m.naftemporiki.gr/amp/story/...ai-apo-ti-sony

  8. #1598
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ρέα Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπότε αν κρίνω από αυτά που ήδη έχεις πει, με το "Μια χαρά προς το παρόν" που λες απλά εννοείς οτι το εγκατέστησες, το έβαλες στην πρίζα, και δουλεύει, δηλ. ψύχει.

    και ότι δεν σε ενδιαφέρει πόσο καταναλώνει.
    Προσπάθησε να αναρωτηθείς το εξής απλό: ποια μπορεί να είναι η διαφορά στην κατανάλωση αυτού του κλιματιστικού με αξία 250€ (ονομαστικό SEER 6.6) για ψύξη ελάχιστο διάστημα εντός του 2μηνου που προανέφερα ώστε να προτιμηθεί η αγορά ενός "καλύτερου" κλιματιστικού αξίας της τάξης των 700+ € (με παραπλήσιο SEER). Αν αδυνατείς τότε μπορείς να ρωτήσεις τον guzel που είναι expert σε αυτά!
    Πάντως η απάντηση μου είναι ναι, ψύχει τον χώρο που τοποθετήθηκε ικανοποιητικά (ο χώρος δεν έχει πολλές απώλειες), ο θόρυβος είναι κάτω του μετρίου και μόλις η θερμοκρασία πέσει στο επιθυμητό επίπεδο σταματάει και απλά λειτουργεί ο ανεμιστήρας.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  9. #1599
    Εγγραφή
    07-04-2019
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπάθησε να αναρωτηθείς το εξής απλό: ποια μπορεί να είναι η διαφορά στην κατανάλωση αυτού του κλιματιστικού με αξία 250€ (ονομαστικό SEER 6.6) για ψύξη ελάχιστο διάστημα εντός του 2μηνου που προανέφερα ώστε να προτιμηθεί η αγορά ενός "καλύτερου" κλιματιστικού αξίας της τάξης των 700+ € (με παραπλήσιο SEER). Αν αδυνατείς τότε μπορείς να ρωτήσεις τον guzel που είναι expert σε αυτά!
    Πάντως η απάντηση μου είναι ναι, ψύχει τον χώρο που τοποθετήθηκε ικανοποιητικά (ο χώρος δεν έχει πολλές απώλειες), ο θόρυβος είναι κάτω του μετρίου και μόλις η θερμοκρασία πέσει στο επιθυμητό επίπεδο σταματάει και απλά λειτουργεί ο ανεμιστήρας.
    προφανώς αγνοείς ότι δεν είναι μόνο το seer που καθορίζει την κατανάλωση, αλλά και τα ελάχιστα btu στα οποία μπορεί να δουλέψει/πέσει ένα a/c.

    έχω ήδη γράψει ότι έχω 9άρι united των 250 ευρώ που η κατανάλωση πέφτει στα 100 watts

    εγώ δεν εξετάζω την περίπτωση σου που το θέλεις για 2 μήνες και κατά πάσα πιθανότητα δεν θα δουλεύει και κάθε μέρα διότι στις Κυκλάδες όταν βγεί το Μελτέμι η θερμοκρασία πέφτει και στους low 20C.
    εγώ το εξετάζω σαν ένα a/c που θα άξιζε να το αγοράσει κάποιος σε μία πόλη που έχει 35+C για αρκετές μέρες και θα πρέπει να το λειτουργεί συνέχεια

  10. #1600
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ρέα Εμφάνιση μηνυμάτων
    προφανώς αγνοείς ότι δεν είναι μόνο το seer που καθορίζει την κατανάλωση, αλλά και τα ελάχιστα btu στα οποία μπορεί να δουλέψει/πέσει ένα a/c.

    έχω ήδη γράψει ότι έχω 9άρι united των 250 ευρώ που η κατανάλωση πέφτει στα 100 watts

    εγώ δεν εξετάζω την περίπτωση σου που το θέλεις για 2 μήνες και κατά πάσα πιθανότητα δεν θα δουλεύει και κάθε μέρα διότι στις Κυκλάδες όταν βγεί το Μελτέμι η θερμοκρασία πέφτει και στους low 20C.
    εγώ το εξετάζω σαν ένα a/c που θα άξιζε να το αγοράσει κάποιος σε μία πόλη που έχει 35+C για αρκετές μέρες και θα πρέπει να το λειτουργεί συνέχεια
    Δεν αγνοώ τίποτα. Τα SEER τα έδωσα για να συγκρίνουμε ομοειδή πράγματα. Και τα ελάχιστα btu πάλι με κατανάλωση έχουν να κάνουν όπου σε περιπτώσεις σαν τη δική μου δεν επαρκεί η περίσσεια κατανάλωση για να αντισταθμίσει την διαφορά στην τιμή αγοράς, δεχόμενοι ότι όντως ισχύει αφού δεν έχω μετρικές στα χέρια μου. Εσύ φαίνεται να αγνοείς από την αρχή όλα αυτά που σου έχω γράψει εμπεριστατωμένα...
    Μια χαρά προς το παρόν, γι'αυτό ακριβώς που τα πήραμε!
    Το κλιματιστικό δεν με ενδιαφέρει να το μετρήσω γιατί θα χρησιμοποιηθεί μόνο για ψύξη ελάχιστα λόγω μικροκλίματος της περιοχής για το διάστημα Ιουλίου-Αυγούστου.
    Πάντως η απάντηση μου είναι ναι, ψύχει τον χώρο που τοποθετήθηκε ικανοποιητικά (ο χώρος δεν έχει πολλές απώλειες), ο θόρυβος είναι κάτω του μετρίου και μόλις η θερμοκρασία πέσει στο επιθυμητό επίπεδο σταματάει και απλά λειτουργεί ο ανεμιστήρας.
    Συνοψίζοντας, δεν μπορείς απο τη μία να γενικολογείς και από την άλλη να ρωτάς αν είμαι ικανοποιημένος από τα κλιματιστικά, προφανώς και η απάντηση μου θα αντικατοπτρίζει την εικόνα που έχω για τον χώρο μου απαντώντας στον φίλο Δημήτρη αναφέροντάς του όλες τις ιδιαιτερότητες του χώρου και το μικροκλίμα της περιοχής. Εσύ από την πλευρά σου μπορείς να το εξετάζεις όπως επιθυμείς, όμως εγώ πάλι συνειδητοποιώ ότι ακριβότερη αγορά θα ήταν σπατάλη. Προφανώς και θα επανέλθω τα επόμενα χρόνια να δώσω feedback όπως επίσης και ως προς την εγγύηση αν κάτι χρειαστεί (10ετής).
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  11. #1601
    Εγγραφή
    07-04-2019
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αγνοώ τίποτα. Τα SEER τα έδωσα για να συγκρίνουμε ομοειδή πράγματα. Και τα ελάχιστα btu πάλι με κατανάλωση έχουν να κάνουν όπου σε περιπτώσεις σαν τη δική μου δεν επαρκεί η περίσσεια κατανάλωση για να αντισταθμίσει την διαφορά στην τιμή αγοράς, δεχόμενοι ότι όντως ισχύει αφού δεν έχω μετρικές στα χέρια μου. Εσύ φαίνεται να αγνοείς από την αρχή όλα αυτά που σου έχω γράψει εμπεριστατωμένα...

    πάλι λάθος κάνεις,
    ακόμα και ίδιο ακριβώς seer να έχουν δύο a/c δεν σημαίνει ότι θα έχουν την ίδια ελάχιστη κατανάλωση,
    παίζει ρόλο και τα ελάχιστα btu.

    δεν αγνοώ τίποτα εσύ το θέλεις για νησί που έχει μελτέμια, για καμιά 30αρία μέρες το καλοκαίρι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως η απάντηση μου είναι ναι, ψύχει τον χώρο που τοποθετήθηκε ικανοποιητικά (ο χώρος δεν έχει πολλές απώλειες), ο θόρυβος είναι κάτω του μετρίου και μόλις η θερμοκρασία πέσει στο επιθυμητό επίπεδο σταματάει και απλά λειτουργεί ο ανεμιστήρας.
    και αυτό δεν είναι το ιδεώδες για ένα a/c,
    στα καλά a/c δεν σταματάει η εξωτερική μονάδα, απλά ρίχνει πολύ την κατανάλωση και έτσι η θερμοκρασία διατηρείται σε χαμηλό επίπεδο

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακριβότερη αγορά θα ήταν σπατάλη
    συμφωνώ

  12. #1602
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ρέα Εμφάνιση μηνυμάτων
    πάλι λάθος κάνεις,
    ακόμα και ίδιο ακριβώς seer να έχουν δύο a/c δεν σημαίνει ότι θα έχουν την ίδια ελάχιστη κατανάλωση,
    παίζει ρόλο και τα ελάχιστα btu.

    δεν αγνοώ τίποτα εσύ το θέλεις για νησί που έχει μελτέμια, για καμιά 30αρία μέρες το καλοκαίρι.
    Για να το κλείσουμε γιατί κουράζεις και προφανώς αφου δεν μπορούμε να επικοινωνήσουμε, άσε τον κόσμο να κρίνει. Τα γραπτά μένουν και όποιος διαβάζει καταλαβαίνει.
    Σου έγραψα και πριν πως δέχομαι τον ισχυρισμό σου ότι το κλιματιστικό το συγκεκριμένο είναι υποδεέστερο και καίει περισσότερο από ένα καλό a/c, όπως γράφεις, αφού δεν κατεβαίνει το ίδιο χαμηλά.
    Οπότε το ερώτημα είναι αν το "ιδεώδες" αξίζει να το πληρώσεις και πόσο παραπάνω από ενα απλό φασόν; Στην περίπτωση μου η απάντηση είναι όχι, αφού δε θα αποσβέσω τα παραπάνω χρήματα.
    Κάνε έναν κόπο και ξαναδιάβασε το πριν απαντήσεις πάλι άλλα αντί άλλων
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  13. #1603
    Εγγραφή
    07-04-2019
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να το κλείσουμε γιατί κουράζεις και προφανώς αφου δεν μπορούμε να επικοινωνήσουμε, άσε τον κόσμο να κρίνει. Τα γραπτά μένουν και όποιος διαβάζει καταλαβαίνει.
    Σου έγραψα και πριν πως δέχομαι τον ισχυρισμό σου ότι το κλιματιστικό το συγκεκριμένο είναι υποδεέστερο και καίει περισσότερο από ένα καλό a/c, όπως γράφεις, αφού δεν κατεβαίνει το ίδιο χαμηλά.
    Οπότε το ερώτημα είναι αν το "ιδεώδες" αξίζει να το πληρώσεις και πόσο παραπάνω από ενα απλό φασόν; Στην περίπτωση μου η απάντηση είναι όχι, αφού δε θα αποσβέσω τα παραπάνω χρήματα.
    Κάνε έναν κόπο και ξαναδιάβασε το πριν απαντήσεις πάλι άλλα αντί άλλων

    εσύ κουράζεις περισσότερο γιατί συνέχεια επαναλαμβάνεις να διαβάσω τι έγραψες.
    όλα αυτά που γράφω στηρίζονται σε αυτά που έχεις γράψει.

    όποιος διαβάζει καταλαβαίνει ότι εσύ το θέλεις για 30 μέρες το καλοκαίρι σε ένα κυκλαδονήσι
    ενώ εγώ εξετάζω κατά πόσο το συγκεκριμένο a/c αξίζει για συνεχή χρήση σε κάποιο μέρος που οι καύσωνες είναι όντως δυσάρεστοι,

    στα bold ταυτιζόμαστε, αυτό λέω και εγώ

    συμφωνώ (στα κόκκινα fonds)

  14. #1604
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ρέα Εμφάνιση μηνυμάτων
    εσύ κουράζεις περισσότερο γιατί συνέχεια επαναλαμβάνεις να διαβάσω τι έγραψες.
    όλα αυτά που γράφω στηρίζονται σε αυτά που έχεις γράψει.

    όποιος διαβάζει καταλαβαίνει ότι εσύ το θέλεις για 30 μέρες το καλοκαίρι σε ένα κυκλαδονήσι
    ενώ εγώ εξετάζω κατά πόσο το συγκεκριμένο a/c αξίζει για συνεχή χρήση σε κάποιο μέρος που οι καύσωνες είναι όντως δυσάρεστοι,

    στα bold ταυτιζόμαστε, αυτό λέω και εγώ

    συμφωνώ (στα κόκκινα fonds)

    Εσυ έχεις μετρήσει πόσα Btu δίνει το δικό σου όταν χαμηλώνει τα KW;
    Αν όχι τότε πως ξέρεις οτι έχει μικρή κατανάλωση;
    Αν πείς πάλι οτι και στην αρχή, πως έτσι το νιώθεις....... το σταματάμε εδώ

  15. #1605
    Εγγραφή
    07-04-2019
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ έχεις μετρήσει πόσα Btu δίνει το δικό σου όταν χαμηλώνει τα KW;
    Αν όχι τότε πως ξέρεις οτι έχει μικρή κατανάλωση;
    Αν πείς πάλι οτι και στην αρχή, πως έτσι το νιώθεις....... το σταματάμε εδώ

    φυσικά το να αισθάνεσαι άνετα μέσα στο σπίτι όταν έξω έχεις καύσωνα και να βλέπεις την κατανάλωση στα 200watt είναι το πιο σημαντικό.

    αλλά από τις προδιαγραφές, εκεί αναφέρει το Εύρος Θερμικής/Ψυκτικής Απόδοσης και σε συνδυασμό με την μέτρηση που παίρνεις με τον Μετρητή Κατανάλωσης μπορείς να καταλήξεις σε κάποια λογικά συμπεράσματα.

Σελ. 107 από 124 ΠρώτηΠρώτη ... 8797102105106107108109112117 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. air condition και θορυβος!!!
    Από ioa_pap στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 269
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-16, 21:04
  2. Μέτρησεις κατανάλωσης Air Condition.
    Από Patentman στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-08, 17:54
  3. ΑΣΧΗΜΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ AIR-CONDITION
    Από PILALAS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-08, 20:13
  4. Αντί air-condition
    Από lazar στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-07, 17:02
  5. speedtouch κ΄ air condition
    Από bertsi στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-07, 20:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας