Σελ. 62 από 124 ΠρώτηΠρώτη ... 4252576061626364677282 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 916-930 από 1859
  1. #916
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    -Οτι οι νομοι της θερμοτητας δεν ισχυουν για τις εξωτερικες μοναδες των a/c επειδη "οι κατασκευαστες ξερουν καλυτερα", και οτι οι μεγαλες επιφανειες ή η υψηλη ροη αερα για την εναλλαγη θερμοτητας μεταξυ ψυκτικου και αερα ειναι κατι το αχρηστο.
    Ισχύουν και παραϊσχύουν, αλλά κάνεις λάθος (ή δεν καταλαβαίνεις τι σου λένε), ότι εξαρτάται και από τον τρόπο μεταφοράς. Κι εδώ έχουμε ένα μέσον (φρέον) που έχει συγκεκριμένα όρια ροής και πίεσης, έχοντας διαφορετική κατάσταση και πυκνότητα σε διαφορετικά τμήματα του ίδιου σωλήνα, οπότε αυξάνοντας την επιφάνεια που λες, εμφανίζονται άλλα δυσεπίλυτα προβλήματα.

  2. #917
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Καλά περίμενε να παραδεχτεί ποτέ ο MNP ότι κάνει λάθος...

    Αμφιβάλω αν υπάρχει 1 post και τα 14172+ είναι ολόσωστα!

  3. #918
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Κι εδώ έχουμε ένα μέσον (φρέον) που έχει συγκεκριμένα όρια ταχύτητας και πίεσης, έχοντας διαφορετική κατάσταση και πυκνότητα σε διαφορετικά τμήματα του ίδιου σωλήνα, οπότε αυξάνοντας την επιφάνεια που λες, εμφανίζονται άλλα δυσεπίλυτα προβλήματα.
    Μα δεν πειραζεις καν το σωληνα, πειραζεις τη προεκταση των fins. Πανω στο coil συνδεονται fins. Αυτα τα fins μπορει να ειναι 1 εκατοστο, μπορει να ειναι 50 εκατοστα. Αναλογα ποση επιφανεια βαζεις, αυξανεται η θερμικη απαγωγη οταν αυτες οι επιφανειες ερχονται σε επαφη με τον αερα. Εναλλακτικα αυξανεις τη ροη αερα. Και τα 2 το ιδιο effect εχουν (ταχυτερη απαγωγη θερμοτητας).

  4. #919
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν πειραζεις καν το σωληνα, πειραζεις τη προεκταση των fins. Πανω στο coil συνδεονται fins. Αυτα τα fins μπορει να ειναι 1 εκατοστο, μπορει να ειναι 50 εκατοστα. Αναλογα ποση επιφανεια βαζεις, αυξανεται η θερμικη απαγωγη οταν αυτες οι επιφανειες ερχονται σε επαφη με τον αερα. Εναλλακτικα αυξανεις τη ροη αερα. Και τα 2 το ιδιο effect εχουν (ταχυτερη απαγωγη θερμοτητας).
    όσο αυξάνεις την επιφάνεια τόσο μειώνεις τη ροή του αέρα
    αυξάνεις το φουρφούρι ρίχνεις την απόδοση

    γιατί δε στέλνεις ένα βιογραφικό στην Inventor?

  5. #920
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch Εμφάνιση μηνυμάτων
    όσο αυξάνεις την επιφάνεια τόσο μειώνεις τη ροή του αέρα
    αυξάνεις το φουρφούρι ρίχνεις την απόδοση
    Εξαρταται αν οι επιφανειες που προσθετεις ειναι παραλληλες στη ροη του αερα ή καθετες / διαγωνιες, δημιουργωντας επιπλεον αντισταση. Και η αντισταση δεν ειναι απαραιτητα κακη σ'ολες τις περιπτωσεις αφου δημιουργει πιεση στην επιφανεια, και αυτη με τη σειρα της προκαλει καλυτερη απαγωγη.

    Btw, το fan ειναι πολυ μικρο σκελος της καταναλωσης του a/c... ο κομπρεσορας ειναι που καιει πολυ.

    Ενδεικτικα κοιταω: https://www.skroutz.gr/s/2756139/Mit...UZ-FH35VE.html

    service manual: http://mitsubishielectric.pt/admin/u...c4b148f222.pdf
    σελ. 4

    Compressor 3.3A (x220 = 726w), fan 0.3A (x220 = 66w).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MNP-10 : 17-06-18 στις 17:44.

  6. #921
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κάποιοι εδώ πέφτετε σε λογικό κενό, προσπαθώντας να αντιμετωπίσετε το παράλογο με όρους λογικής...

  7. #922
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιοι εδώ πέφτετε σε λογικό κενό, προσπαθώντας να αντιμετωπίσετε το παράλογο με όρους λογικής...
    Η λογικη περιλαμβανει επιχειρηματα. Εδω περα αυτα απουσιαζουν.

  8. #923
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιοι εδώ πέφτετε σε λογικό κενό, προσπαθώντας να αντιμετωπίσετε το παράλογο με όρους λογικής...


    Σταματάμε να απαντάμε, μήπως και δεν ξεχάσουμε αυτά που ξέρουμε...…..
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #924
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η λογικη περιλαμβανει επιχειρηματα. Εδω περα αυτα απουσιαζουν.
    Για εσένα μιλάει

  10. #925
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για εσένα μιλάει
    Χορτασαμε προσωπικες αντιπαραθεσεις, προσβολες, επιθετα, κτλ. Επιχειρηματα τιποτα υπαρχουν?

  11. #926
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χορτασαμε προσωπικες αντιπαραθεσεις, προσβολες, επιθετα, κτλ. Επιχειρηματα τιποτα υπαρχουν?
    σου δόθηκαν επιχείρηματα. πολλάκις. Αλλά εσύ πιστεύεις ότι εσύ ξέρεις καλύτερα απο τον οποιονδήποτε, και απο τους νόμους της φυσικής επίσης. Οπουδήποτε "μιλάς", εσύ ξέρεις και οι άλλοι είναι θύματα προβοκάτσιας. Είτε πρόκειται για φάρμακα, είτε για εμβόλια, είτε για δίαιτες, είτε για κλιματιστικά, οικονομικά, μακροοικονομία, οτιδήποτε. Οπότε, δεν έχει νόημα απλά.... Η δική σου επιχειρηματολογία, στην πλειονότητα δεν είναι καν επιχειρηματολογία. Είναι του τι πιστεύεις εσύ, με την δική σου σκέψη, που μπορεί να φαίνεται σωστή, αν πάρεις τα πράγματα εξαιρετικά απλοικά, αλλά μόλις βάλεις δυο τρείς παραμέτρους αλλάζουν όλα, αλλά εσυ δεν δέχεσαι. ΟΚ. Πάντως εαν έστω και μόνο στο 1/10 όλων αυτών που γνωρίζεις καλύτερα, κάνεις κάτι στην πράξη, θα χεστείς στο τάληρο. Απορώ γιατί δεν το κάνεις, και να μας αποδείξεις πόσο σούπερ ντούπερ είσαι, πχ κλιματιστικό με πελτιέρ ίσως;;; και να χεστείς στο χρήμα. Εμείς δεν το κάνουμε γιατί είμαστε θύματα πλύσης εγκεφάλου και δεν πάει το μυαλό μας τόσο μακριά.

  12. #927
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    σου δόθηκαν επιχείρηματα. πολλάκις.
    Που να ισχυουν... οχι κουκουρουκου....

    Αλλά εσύ πιστεύεις ότι εσύ ξέρεις καλύτερα απο τον οποιονδήποτε, και απο τους νόμους της φυσικής επίσης.
    Το αναποδο ισχυει. Σκεψου το εξης... αυτοι που με κατηγορουν για δηθεν ξερολισμο, ειναι οι ιδιοι που με κυνηγανε σ'ολα τα θρεντ για να μου τη βγουν απο πανω, γιατι σε ολα αυτα που εγω γραφω, αυτοι τελικα λενε οτι τα ξερουν καλυτερα απο μενα και οτι εγω ειμαι ασχετος. Αλλα αυτοι δεν ειναι ξερολες. Ξερολας ειμαι εγω. The irony

  13. #928
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χορτασαμε προσωπικες αντιπαραθεσεις, προσβολες, επιθετα, κτλ. Επιχειρηματα τιποτα υπαρχουν?
    Και τώρα πάμε στο κλάμα Mode......... δεν σε προσέβαλα πουθενά εδώ στο νήμα, κάτι που εσύ απο την άλλη το κάνεις, χώρια του ότι προσπαθείς να αλλάξεις αυτό που λέω μπας και κάπου βρείς να πιαστείς.

  14. #929
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τώρα πάμε στο κλάμα Mode......... δεν σε προσέβαλα πουθενά εδώ στο νήμα, κάτι που εσύ απο την άλλη το κάνεις, χώρια του ότι προσπαθείς να αλλάξεις αυτό που λέω μπας και κάπου βρείς να πιαστείς.
    Δε σου φταιω εγω αν δε καταλαβες καν αυτο που εγραψες και τις προεκτασεις του (οτι δλδ η διαμετρος καθοριζει τα αμπερ).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon
    σου δόθηκαν επιχείρηματα. πολλάκις. Αλλά εσύ πιστεύεις ότι εσύ ξέρεις καλύτερα απο τον οποιονδήποτε, και απο τους νόμους της φυσικής επίσης.
    ...
    Είναι του τι πιστεύεις εσύ, με την δική σου σκέψη, που μπορεί να φαίνεται σωστή, αν πάρεις τα πράγματα εξαιρετικά απλοικά, αλλά μόλις βάλεις δυο τρείς παραμέτρους αλλάζουν όλα, αλλά εσυ δεν δέχεσαι.
    Η φυσικη δεν ειναι θεμα πιστης. Ειναι φυσικη. Τα επιχειρηματα που δινονται ειναι λαθος, και εχουν καταρριφθει. Οπου αυτο δεν εγινε, ειναι εσκεμμενο απο πλευρας μου για να σωθει λιγο το credibility του συνforuμιτη.

    Θα σου αναλυσω λιγο το τροπο που σκεφτομαι. Επειδη εχω ενα Α επιπεδο ρευστης νοημοσυνης, που ας πουμε ειναι πολυ σπανιο, θεωρω οτι η εκμεταλλευση αυτου του mismatch ειναι ανηθικη οταν αυτη γινεται για να διαλυσει τον αλλο σε ενα διαλογο. Για μενα ηθικη ειναι να μπορεις να συντριψεις εντελως τον αλλο αλλα να ΜΗΝ το κανεις, επειδη καταλαβαινεις οτι ο αλλος ειναι "ανυπερασπιστος" εμπρος σ'αυτο που εχει να αντιμετωπισει. Τι νοημα εχει η νικη ενος πυγμαχου 150 κιλα vs ενος που ειναι 50 κιλα? Καμμια. Ετσι το σκεφτομαι και εγω, αλλα σε διανοητικο επιπεδο. Δεν ειναι τυχαιο οτι μπορω να μπω σε ενα θρεντ, να γραφουν 100 ατομα, και να τους κανω και τους 100 να μην εχουν τι να πουν (επιχειρηματα)...

    Παμε στο προκειμενο: Mιλαγαμε για το εξωτερικο στοιχειο και σου ανελυα, point for point, γιατι αυτο που λεω, στεκει, με απλη φυσικη. Δεν ειχες να πεις κατι ως αντ-επιχειρημα που να στεκει και να συμβαδιζει με τους νομους της φυσικης. Μετα ειπες για τον παγο. Αφου λοιπον ειπες για τον παγο, σου εξηγησα οτι στη μικροτερη επιφανεια, θα μαζευεται περισσοτερο κρυο το χειμωνα, αντι λιγοτερο, το οποιο ειναι αρνητικο.

    Θα μπορουσα εκεινη τη στιγμη, απ'το ιδιο σου ποστ, να σε "ξεσκισω" με αυτα που εγραφες, αλλα δε το εκανα. Γιατι ειχε μεσα προτασεις που εδειχναν fundamental misunderstandings για το πως δουλευει το heat exchange. Το οτι δε το κανα, δε πρεπει να το θεωρεις αδυναμια. Δεν ειναι αδυναμια - ειναι απλα η δικη μου ηθικη που στην εξηγω τωρα, και θα ειμαι και αναλυτικος ως προς το θεμα:

    Πχ, εγραψες

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon
    ΥΓ. Σε λειτουργία θέρμανσης, προκειμένου να υπάρχει ΑΠΟΔΟΣΗ, πρέπει προκειμένου να γίνει η μεταφορά θερμότητας, με τον εξωτερικό αέρα, πρέπει να υπάρχει σημαντική διαφορά θερμοκρασίας. Αν "απλώσει" δεν θα υπάρχει σημαντικη διαφορά θερμοκρασίας.
    Τι κανει "μπαμ" εκεινη την ωρα στο μυαλο μου, οταν το διαβαζω, αλλα το προσπερναω και δε το σχολιαζω - γιατι δεν εχω καμμια ορεξη να σε βγαλω "ασχετο" και να μειωσω το credibility σου? Οτι δε καταλαβαινεις καν πως δουλευει η μεταφορα θερμοτητας στο εξωτερικο unit... γιατι αν το καταλαβαινες, δε θα το γραφες καν. Αλλα δε στο χτυπησα γιατι ειναι (ανηθικο - με τη δικη μου ηθικη) το να κατσω να "εξοντωσω" τον "αντιπαλο" για μια βλακωδη συζητηση σε ενα φορουμ.

    Αν το διαβασεις, ισως καταλαβεις το λαθος σου και ο ιδιος. Αν δε το καταλαβες, θα στο γραψω τωρα:

    Ο στοχος σου (το χειμωνα) ειναι να θερμανεις το φρεον που καταληγει στην εξωτερικη πλευρα γιατι ειναι πολυ κρυο. Αν η ψυκτικη επιφανεια (πχ fins) στην εξωτερικη πλευρα του A/C εχουν θερμοκρασια κοντα στο περιβαλλον, τοτε καλα λες οτι το ΔΤ (διαφορα θερμοκρασιας) μεταξυ αερα+επιφανειας ειναι μικροτερο, αλλα σκεφθηκες οτι ισχυει το ακριβως το αναποδο μεταξυ του φρεον και των fins, που πλεον εχουν μεγιστο ΔΤ μεταξυ τους και αρα η αποδοτικοτητα εκτινασσεται προς τα πανω? Γιατι εσυ το φρεον θες να θερμανεις... αρα σε συμφερει που το κρυο φρεον εχει να ακουμπησει σε μια τεραστια επιφανεια που ειναι πλησιον του ατμοσφαιρικου αερα γιατι ετσι αυτο θα θερμανθει οσο το δυνατον πιο γρηγορα και αποτελεσματικα... Προφανως λοιπον δε το σκεφθηκες. Αν το σκεφτοσουν δε θα το γραφες γιατι ειναι κραυγαλεο λαθος. Γιατι δε το σκεφθηκες? Γιατι εκεινη την ωρα εψαχνες κατι απεγνωσμενα για να με βγαλεις λαθος και τυφλωθηκες στην αληθεια των λεγομενων μου, που ειτε επρεπε να εφευρεθουν παραδοξα για να τα αντιμετωπισεις, ειτε να καταληξουμε στη λογικη "αμα ηταν ετσι γιατι δε το κανεις για να τα κονομησεις" - που ολο αυτο βασιζεται σε μια παραδοχη που ενω μπορει να ισχυει για το 95%+ των ανθρωπων, δεν ισχυει για το 100% των ανθρωπων... οτι δλδ ολοι καιγονται για τα λεφτα, και οτι ολη τους η ζωη περιστρεφεται γυρω απ'το πως θα βγαλουν λεφτα.... οτι δλδ εχουμε ολοι την ιδια αναγκη για χρηματα. Αυτο λοιπον δεν ισχυει. Οι αναγκες μας για χρηματα δεν ειναι ομοιομορφες. Αλλα χρηματα χρειαζεσαι εσυ, αλλα εγω. Αλλοι χρειαζονται λεφτα, και αλλοι οχι. Σε καλυψα και σ'αυτο το σκελος?

    Αντιστοιχα, ο sdikr πχ εγραφε για τα καλωδια και τα αμπερ, με τις διαμετρους, χωρις ουτε καν να γνωριζει οτι αυτα που γραφει ειναι αλληλενδετα.... και δε καταλαβε καν γιατι ειπα οτι ειπε οτι καποιος μπορει να εχει προβλημα με ενα καλωδιο που εχει ταδε rating ενω πηρε μικροτερο rating, γιατι δε καταλαβαινε καν οτι αυτο που ειπε με τις διαμετρους συνεπαγεται αυτοματως και τα αμπερ. Για τετοιες καταστασεις μιλαμε...

    Εγω τι να κανω σ'αυτο το σημειο που υπαρχει τοση αγνοια? Πως μπορω να επικοινωνησω? Να πω τι? Εχω απεναντι μου ανθρωπους που προσπαθουν να μου τη πουν, για πραγματα που δε γνωριζουν, εγω να προσπαθω να τους δωσω ενα legitimacy ως συνομιλητες (παριστανοντας οτι ψιλοκατεχουν το αντικειμενο για το οποιο εχουν αρχισει να συζητανε) χωρις να τους "διαλυσω" οταν παρουσιαζονται ευκαιριες, και αυτοι να νομιζουν οτι αυτο ειναι exploitable weakness επειδη ειμαι ευγενικος, ή να νομιζουν οτι τα "point" που λενε εχουν βαση, επειδη δεν τους χτυπαω απευθειας στα αδυνατα σημεια με fatality - παρα μονο οταν αναγκαζομαι απ'την εξελιξη του θρεντ....

  15. #930
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε σου φταιω εγω αν δε καταλαβες καν αυτο που εγραψες και τις προεκτασεις του (οτι δλδ η διαμετρος καθοριζει τα αμπερ).
    Και επιμένεις, είπα

    αλλά η διαφορά είναι στο ότι κάποιος το κάνει με 0,5 διάμετρο καλωδίου και κάποιος με 2.5 διάμετρο
    Που να μην έβαζα και το wink μετά.
    Για να μιλάω για διάμετρο σε μια συζήτηση για Α πάει να πει πως κάτι σκαμπάζω
    Υπάρχουν πολλά πράγματα που λένε πως αντέχουν πάνω απο 10Α....
    Που σημαίνει πως κάποιοι αντί να βάλουν το απαραίτητο υλικό για τα Α που λένε (2.5) βάζουν 0.5
    Μετά στο τέλος φτάνουμε και λες, πως κακώς τους αφήνουν να πουλήσουν κάτι που δεν είναι 16Α σε μια χώρα όπως η Ελλάδα και θα έπρεπε να υπάρχει έλεγχος απο το κράτος......
    Οπότε σταματά να προσπαθείς να πιαστείς απο την διάμετρο, ακόμα και εκείνο λάθος το κατάλαβες

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Η φυσικη δεν ειναι θεμα πιστης. Ειναι φυσικη. Τα επιχειρηματα που δινονται ειναι λαθος, και εχουν καταρριφθει. Οπου αυτο δεν εγινε, ειναι εσκεμμενο απο πλευρας μου για να σωθει λιγο το credibility του συνforuμιτη.


    Τελος!!!
    Είσαι ΘΕΟΣΣΣΣΣΣ

Σελ. 62 από 124 ΠρώτηΠρώτη ... 4252576061626364677282 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. air condition και θορυβος!!!
    Από ioa_pap στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 269
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-16, 21:04
  2. Μέτρησεις κατανάλωσης Air Condition.
    Από Patentman στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-08, 17:54
  3. ΑΣΧΗΜΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ AIR-CONDITION
    Από PILALAS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-08, 20:13
  4. Αντί air-condition
    Από lazar στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-07, 17:02
  5. speedtouch κ΄ air condition
    Από bertsi στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-07, 20:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας